czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Httrhatalom
Httrhatalom : A ft gymlcsrl

A ft gymlcsrl

  2006.02.10. 11:51


Czike Lszl

 

                  Gymlcsrl a ft

 

A Szabadkmvessg titkos trsulat s vilgszvetsg, mely a vilg sok orszgnak – taln a vilg minden orszgnak – vezet pozciiban ott tudja az embereit. Mivel a trsasg az igazi cljait, eszkzeit s alkalmazott mdszereit tekintve alapveten titkos, gy sokfle vlemny alakult ki rla.

 

1 A Szabadkmvessg eredetre vonatkozan is szmos teria keletkezett, amely „elterel szisztma” ugyancsak a titkossgot, a valdi esemnyek elmisztifiklst szolglta. Az egyik ilyen „szak- vlemny” szerint a Szabadkmvessg a kzpkori Templomos Lovagrendet  tartja snek. A Templomos Lovagrendet 1119-ben alaptottk; - Clairvauxi Szent Bernt, a ciszterci szerzetesrend alaptja s vezetje kzremkdsvel s effektv tmogatsval. Hivatalosan azzal az elsdleges cllal, hogy – legalbbis logisztikai rtelemben – a jeruzslemi utakat biztostsk a keresztes seregek szentfldi hadmveleteihez. A templomosok azonban sok kutat szerint titkos kldetssel is rendelkeztek, mi tbb, inkbb ennek megoldsval, teljestsvel foglalkoztak behatbban: a katolikus egyhz megbzsbl t kellett kutatniuk az egykori jeruzslemi Salamon templom romjait, hogy ott megtalljk a „Szent Grlt”, ami valamilyen szimbolikus, szakrlis trgy (rtsd pl.: a kehely, amelyben lltlag Jzus Krisztus vrt fogta fel Arimateai Jzsef, Jzus egyik tantvnya) volt. Esetleg szakrlis iratok, melyek per­­dntek lehettek Jzus szrmazsa, lete s vrvonala szem­pont­jbl. Tny, hogy a templomosok az eredetileg deklarlt feladata­ikat hamarosan tadtk j lovagrendeknek: a „Szent Sr rzi” lovagok a Szent Sr felttelezett sznhelyt, az „Ispotlyosok” a se­be­slt-szlltst s a krhzi feladatokat lttk el, biztostottk, - mg a logisztikai tvonalak rzst a mai „Johannitk” eldei, a „Je­ruzslemi Szent Jnos Katonai Lovagrendje” lovagjai vettk t. Ezek utn a templomosok mr minden energijukat „a titkos do­ku­mentumok” keressre fordthattk.

 

A msik felfogs szerint az eurpai kmves chek, s az ptszeti mesterfogsokat s titkokat rz kfarag mhelyek is lehettek a mai Szabadkmvesek sei, mivel ezeknek szervezett, jelvnyeit, s patrnusuknak, Keresztel Jnosnak a tisztelett s nnept tvette a mai szabadkmves mozgalom. Itt visszautalok a sza­bad­kmves jelkprendszer „keresztyn megszemlyestjre”, Ke­resztel Szent Jnosra. A templomos-szabadkmves trtnet-fel­fogs (narratva) szerint Jzus Krisztus ugyan nagy tant – v. „mes­siah” – volt, st mi tbb, az essznus korai keresztny szekta beavatott fpapja a Melkizedek rendje szerint, mde szrmazsra nzve ppolyan ember volt, mint brki ms, vagyis nem volt Isten Fia. A johannita eretneksg lnyege ppen az, hogy a trtnelem-felfogsuk szerint nem Jzus Krisztus volt az igazi Messis, ha-nem Keresztel Szent Jnos.

 

Msok a Szabadkmvessget az 1300-as vek msodik felben alakult „Rzsakeresztesek Titkos Trsasg”-bl eredeztetik, mely vilgmegvlt eszmket hirdetett s okkultizmussal, meg arany-csinlssal foglalkozott. Angliban a mr titokban mkd okkult vallsi trsasgokat: manicheusokat, huszitkat, kabbalistkat, alchmistkat, stb. a londoni Ashmole Ills (1617-1692) fogta vgl is egybe a kmves chekkel, s alkotta meg a Szabadkmvesek szervezett, titokzatossgt, jelkprendszert.

 

2  A  Szabadkmvessg trtnelmi sznrelpst vgl 1717-tl szmtjk, amikor Keresztel Szent Jnos nnepn, jnius 24-ikn, a ngy kmves „kunyh” (pholy) nagypholly egyeslt, s Montagu hercegt vlasztotta meg els nagymesterl. 1765 ta az angol kirlyi csald is a nagypholy tagjai kz lpett, s oda tartozik ma is. A legfontosabb angol uralkod csaldok teht, nv szerint a Guelphsek, a Windsorok, stb., gy II. Erzsbet kirlyn, s fia, Charles walesi fherceg mr csak hivatalbl is magas rang szabadkmvesek – az Angol Nagypholy feje: a kenti herceg. Az angol szabadkmvessg szellemi kzpontja a Royal Society; az egsz vilgra kiterjed „szakrlis holdudvart” pedig a lovagrendek testestik meg. Akit teht az angol kirlyn nem ismer el, az szer­ve­zeti rtelemben nem ltezik, amg hsgeskt nem tesz az angol koronnak. Addig termszetszerleg nem vehet rszt a klnbz orszgokban - ma mg nemzetllamokban - mkd szellemi m­he­lyeknek az egysges vilgllamot pt internacionalista mun­k­­j­ban sem. Ilyen rtelemben beszlnk legitim, illetve nem legi­tim; elismert, illetve nem elismert lovagrendekrl illetve szabadk­mves pholyokrl.

 

Angliban a tagok ltszmt tlnyomrszt anglikn protestnsok alkottk, s alkotjk ma is. (Vonatkozik ez az Amerikai Egyeslt llamokra is, ahol az anglikn protestantizmus megfelelje az n. „episzkoplis egyhz”.) Ami a rmai katolikus egyhz s a szabad-kmvessg „viszonyt” illeti: az n. ketts tagsg az egyhz rszrl ma is tiltott. Idzet a Lucifer lbai alatt” cm rsbl:

„A szabadkmvessg egy ezerfel sztgaz titkos szervezet, mely a vilgot olyan alapelvek szerint kvnja kormnyozni, amelyek Isten tekintlyt s a Szentrs kinyilatkoztatsait figyelmen kvl hagyjk. Mivel a katolikus egyhz sajtos s specilis kldetse ppen az, hogy az Isten ltal kinyilatkoztatott tantsokat teljes gazdagsgban befogadja s romlatlan tisztasgban megrizze, s mindezeket az emberisg megmentsre tantsa - ezrt a szabad-kmvesek ellene folytatjk a legnagyobb hajszt s ellene indtjk a legdzabb tmadsaikat.”

 

„De a szabadkmvessg a polgri trsadalmat is sztrombolja, hisz’ alapelveik ellentmondanak a termszet trvnyeinek (mint pl­dul: a vletlen szerepnek, a termszetes kivlasztdsnak, stb.), s alssk ‘a tisztessg s az igazsgossg alapjait’. Az a kvetelsk, hogy az llamot a vallstl teljesen elidegentsk s a kz hivatalait gy kormnyozzk, mintha Isten nem is ltezne, - egy pldtlan vakmersg!” - „Minden ember - az llam s a kz-hivatalok tisztviseli, st, mg a szabadkmvesek is - ktelesek Istent tisztelni s Neki kegyes hlval adzni, mivel csak Neki ksznhetik az letet s a fldi javakat. A npek s a trsadalmak szmra is fennll ez a hasonl feladat.” (rja XIII. Le ppa az „Enzyklika Humanum genus”-ban, 1884. prilis 20.).

 

XIII. Le ppa tantst a Hittani Kongregci 1983. november 26-i nyilatkozata is megersti: „A szabadkmves egyeslsekkel kapcsolatos egyhzi tlet ezutn is vltozatlan. Azok alapelvei az egyhz tantsval sszeegyeztethetetlenek, ezrt az egyhz tiltja az ilyen szervezetekbe val belpst. Azok a katolikusok, akik a szabadkmves mozgalomhoz csatlakoztak, tartoznak; a hallos bn llapotban vannak, gy ezrt nem rszeslhetnek a szent-ldozsban.

 

A Szabadkmvessg ma ‘a hall kultrjt’ hirdeti, mivel a fogamzsgtls, az abortusz s az eutanzia mellett szll skra. A csaldok sztzillshoz is hozzjrul. A szabadkmves Pierre Simon ezt rta 1979-ben: „Az n igazi ltem mr nem a test, ha-nem a szabadkmves pholyom. Az letem tbb mr nem az Isten ajndka, hanem csak anyag, amely nmagt hordozza. El-veszti abszolt szellemt, amelyet a Teremts Knyvben (mg) magnak mondhatott.” Teht mr tetszlegesen lehet vele brmit csinlni. „A szexualitst s a szaporodst kln kell vlasztani, s ugyangy a szaporodst, illetve a szli mivoltot is. A csaldrl alkotott elkpzelst is teljesen t kell alaktani.” – hirdetik fennen. Hasonl alapelvek a mozgatrugi szmos ms szervezetnek is, amelyek br nyltan nem csatlakoztak a szabadkmvessghez, de ugyanilyen szellemben mkdnek. Ezrt mondhatta II. Jnos Pl ppa 1993. augusztus 4-n Denverben (USA) a kvetkezket: „Az let elleni fenyegetsek nem gyenglnek. Ellenkezleg, risi mreteket ltenek. Tudomnyos, rendszeres, tervezett fenyegetsekrl van sz.”

 

Protestantizmus, szabadkmvessg s lovagrendek – ugyanazon cipben jrnak. Egyik „mozgalomnak”, meggyzdsnek sem a tlvilgi dvzls a clja, a mozgatja, hanem nagyon is evilgi rdekek, megfontolsok vezetik – egy irnyban – mindegyikket: a fldi hatalom s gazdagsg megszerzse s lvezete. Kivtelt kpez az „amgy legitim” lovagrendek kzl a templomos lovag-rend, amelyet Kelemen ppa 1313. mrcius 22-n feloszlatott, gy hivatalosan ma nem ltezik. Lteznek viszont az n. „templomos szabadkmvesek”; ezzel is mintegy „igazolva” azt a szles szak-rti krkben elfogadott nzetet, miszerint a Szabadkmvessg egyik legfontosabb gykere – az igazi rzsakeresztessg mellett – a Templomos Lovagrend…

 

A Szabadkmvessg – Anglia utn – gyorsan elterjedt Eurpban is; fknt a furak, vezet politikusok s rtelmisgiek kztt.  Az eurpai rtelmisg a mai somms „rul” minstst elssorban szabadkmves – st, illimintus - fertzttsgnek „ksznheti”, ugyanis az Isten, haza, csald hromsgban kifejezsre jut klasszikus konzervatv rtkek - ti. a mindenhatba, a meg-vltba, a nemzetllamba s a csaldi letbe vetett hit – elrulsa utn gyorsan elrulta (v.: neokonzervativizmus) a kztrsasg, a demokrcia s a „szabadsg, egyenlsg, testvrisg” mlt szzadi felvilgosult-szabadkmves eredet eszmjt is. Miutn csatlakozott, st, mindenestl alrendelte magt s aktivitst a pnzmgnsok, a bankr-elit aranyborjimd hatalmnak, mely – az illumintusok testvrisgt megalapt Adam Weishaupt tervei alapjn – az egysges vilgllam ltrehozsn munklkodik; elrulta a szocildemokrcit is, amely eredetileg a jlti llamot, mint trsadalmi lmai netovbbjt, tzte egykor a zszlajra…

 

A Szabadkmvesek az 1700-as vek kzepre Eurpa csaknem minden orszgban pholyokat alaptottak. Nagyjbl hromfle rendszerben mkdnek: az angol, a francia s svd rendszerben. Az angol s a svd rendszer spekulatv termszet s valamifle „vallsos sznezetet” is flmutat; a francia szabadkmves rend-szer azonban radiklisan tagadja Isten s a halhatatlan emberi l­lek ltezst, azon kvl nyltan politikai szerepet is vllal – v.: „f­binus szabadkmvessg” -: a katolicizmusnak s a kirlysg intzmnynek az eltrlst. Az 1789-es nagy francia forradalom vezet egynisgei – v.: jakobinusok - mind a Szabadkmvesek tborbl kerltek ki. Az angol szisztmval szemben az eurpai kontinensen a prizsi „Grand Oriens”, a Nagy Kelet jtssza a f szerepet a tbbi orszgok pholyai kztt. (Termszetesen az alap-vet clok megvalstsban a klnbz rendszerek hatkonyan egyttmkdnek.) A Grand Orient vezet szerepet jtszott a ’48-as eurpai forradalmakban, melyeket dnten e pholyok szer­vez­tek, robbantottak ki. Magyarorszg – legalbbis az 1800-as vek elejtl – az eurpai szabadkmves aktivits egyik legjelentsebb gcpontja. A magyar szabadkmves hagyomnyok alapveten a francia Grand Orienthez ktdnek; az Angol Nagypholy, s fleg az Illumintusok befolysnak megnvekedse, mi tbb „hatalom-tvtele” mr a globalizcis folyamatok ersdsvel arnyosan alakult ki, kvetkezett be.           

 

3 A Szabadkmvessg alapveten f clja: az egsz emberisg ateista talaktsa – trsadalmi, politikai s mveldsi (rtsd: kulturlis) skon egyarnt. A vallsossg klsdleges ltszatval, ltszata keltsvel, jtkonykod, n. „civil s humn” szervezetek (mint pldul: Rotary Club, Lions Club, karitatv seglyez, „zld” krnyezetvd, mveldsi s kulturlis trsasgok, stb. – szak-rtk szerint a Vrskereszt s a Greenpeace is szabadkmves befolys alatt tnykedik) alaptsnak, mkdtetsnek s a hres „tolerancia-elv” gyes alkalmazsnak, st, a nemzetkzi szocilis problmk nagyvonal anyagi tmogatsnak rgyn szerzi s verbuvlja a szabadkmvessg a tagjait, - az egyszer s mvelt trsadalmi rtegekbl egyarnt.   

 

A Szabadkmvessg tagjai „testvrek”-nek szltjk egymst, az sszetartozsukat bels trvnyek – mint a hrhedt-hres „Esk” -

szablyozzk. A tagok inas, segd s mester minstsben vannak nyilvntartva, s buzgsguk alapjn 33 fokozat szerint lesznek a trsasgok titkaiba beavatva. Ltezik egy bels „elit-kr”, a leg-fbb vezetsg csoportja, melyet valjban a tagok sem ismernek. Jelvnyeik, jelkpeik: a Biblia, a krz s a vonalz, a hrom-szgbe rajzolt „mindent-lt” szem, a felkel nap (szabadk-mves dal pl. „A felkel nap hza”) a sugaraival (Golden Dawn), a k(mrvny) oszlop, a hexagramm a „G” betvel, kulcs kk szalagon, a koponya a kt lbszr-csonttal (ez a „Skull and Bones”, ms nven a Hallfejes Rend szimbluma is, amelynek a Bush apa s fi is tagjai lettek, a Yale-en folytatott tanulmnyaik sorn), oszlopos elcsarnok (Salamon kirly) templom, stb. Az n. „templomos szabadkmvesek” rejtlyes, kvzi totem-figurja Baphomet, a levgott (kos-) fej, a fej nlkli ember, lovas…

 

A Szabadkmvessg – a „vallsossg” ltszatt kelt aktivitsai ellenre - egyrtelmen tagadja a szemlyes s szmonkr Isten ltezst. Az Isten fogalma helyett „Nagy Szellemet” emleget – mely nem azonos az indin egyistenhit „Manitu, Nagy Szellem”-vel! - s a „Vilgegyetem Nagy ptmestere” titulussal illeti, melynek a rgi-j templomt majd a Szabadkmvessg pti fl az egsz emberisg szmra. Ez a templom Salamon kirly Kr. u. 70-ben, a Titus Vespasianus rmai seregei ltal lerombolt temploma lesz. (Az templom-jjpts orthodox-izraelita terve mr hosszabb id ta ltezik, m a gyakorlati kivitelezs megkezdsnek a legfbb akadlya, hogy az egykori Salamon temploma helyn, a Mrija-hegyen ma az arab vilg egyik leghresebb imdkoz helye, az Al-Aksza (Szikla-) mecset ll, amelyet egyelre politikai okokbl nem lehet onnan eltvoltani, lerombolni.) Mivel az „j emberisg” ki-alaktst a szemlyes istenhit nlkl akarjk megvalstani, ezrt a Szabadkmvessg a humanitrius s karitatv tevkenysgre nagy nyomatkot helyez, s azt intenzven gyakorolja. Ezrt nagy befolyssal van pl. a Nemzetkzi Vrskereszt mozgalmra is. Ezt a valls nlkli jsgot – melynek a szmonkr Isten ltezsnek tagadsa kvetkeztben sem ismeretelmleti, sem gyakorlati, sem vals etikai alapja nincs – hirdeti a Szabadkmvessg egyik kz-ismert nemzetkzi szerve, a Rotary Club is.

 

A Szabadkmveseket a Katolikus Egyhz mr 1738-tl eltlte s meg is tiltotta hveinek a belpst a szabadkmves pholyokba. m­ eleinte, az 1700-as vekben, tbb jhiszem katolikus pap is tagja volt a pholyoknak. Legutbb 1992-ben folytak trgyalsok a Katolikus Egyhz s a francia fpholy kztt. 1994-ben jra tancskoztak, de a kt fl llspontja nem kzeledett egymshoz.

 

4 A szabadkmvesek nmagukrl, a Szabadkmvessgrl, azt lltjk, hogy egyetlen-egyet kivve, igazbl nincsenek is tit­kaik: egyedl az a titok, hogy ki szabadkmves. Ez pedig magyarul azt jelenti, hogy nyoma sincsen titkolni, rejtegetni val aktivitsnak vagy tevkenysgnek – „csak” az a titok, hogy az egyltaln nem titkos cselekmnyeket kik vgzik-kvetik el. De hogyha nem lehet megtudni senkirl, hogy szabadkmves-e, akkor az egsz mozgalomrl nem lehet tudni sem­mit. Ember mg nem ltta senkinek a belpsi nyilatkozatt vagy sze­mlyesen al­rt szupertitkos eskjt, vagy plne a tagi nyilvntart kartonjt. Ez klnsen ll a jelen idej szemlyi adatok titkossgra – magya­rn: „a legjobb esetben” is csak utlag, vtizedekkel k­sbb tudhatjuk meg valakirl a titkot, amint llamtitok az (is), hogy valaki katonai hrszerz. Utbbi a nemzetllam titka, elbbi a Vilgllam. Ilyenformn a tjkoztats s a kzv­le­mny mindig csak az aktulis esemnyek utn kulloghat - nincsen a jvt meghatroz, befolysol szerepe. Mindenki „ob­lign kvlre” kerl, aki nem a Rend tagja.

A rendtagok pedig titokban ptik a jvt.  

 

Kik tagok a befolysos kzleti szemlyisgek kzl?

Diktlt krlmnyek kztt: senki s mindenki. Senkirl sem l­lthatunk biztosat – mgis mindenki „gyans”, aki jelents befo­lyssal br, s hozz mg 8-10 funkci, hatskr egyszemlyes gya­korlja. Mit gondoljunk minderrl, ha mlt, jelen s jv idfo­lyamban kizrlag csak a MLT tnyei „ismerhetk” meg, s a MLT is csak a jvptk ltal kozmetikzott, trt vl­to­zatban; a jelen s a jv adatai pedig szigoran titkosak? Flhomlyban tapogatdzunk, hogyha mgis meg akarjuk ismerni az aktulis tnyeket, s a ferdtetlen igazsgot. Egyetlen fogdznk van ebben az rnykvilgban, ami egyben gondolkodsi tmutat. Jzus Krisztus tantsa: „Gymlcsrl ismeritek fel a ft.”

 

m felmerl az rk dilemma: akiket mi az emberisg civilizcija fej­l­dse nagy fiainak tartunk s az utcinkat is rluk neveztk el, a­zok letmvkkel valban a testi-lelki kiteljeseds fel vittk, ve­zettk az emberisget? Mert ha ezt a „mai vgeredmnyt” – az ko­szisztma elpuszttst, a Fld, az anyafld termkenysgnek, le­vegjnek, ten­gereinek, vizeinek, lhelyeinek tnkrettelt, az g­haj­la­t, az idjrs felbortst, az ldemokrcit, az hnsget, az atom­bombt, a hborkat, a terrorizmust, a tlnpesedst, az l­ta­lnos er­kl­csi nihilt, az isten­telensget, stb. – szemlljk, ak­kor bizony ers kt­s­geink tmadnak a bejrt t helyessgt s a j­vnk biztonsgt, remnytelisgt illeten.

 

S ezek utn a legfbb di­lemma: a leghresebb tudsaink, mv­sze­ink, politikusaink, gondolko­d­ink vajh azrt lettek-e sza­badkmvesek, mert tnyleg min­den mai civilizcis rtket nekik ksznhetnk, vagy ppen megfordtva, a Testvrisg emelte fel s juttatta ket olyan pozciba, hogy vgl „utca­nv” is lehessen bel­lk? Vajon egy msfajta fejlds, - a ma­ni­pullt helyett egy „termszetes, isteni kivlasztson”, iste­ni erklcsi renden ala­pul civilizci-pts nem vezetett vol­na-e egy a mainl sok­kal gretesebb vilghoz, vilgkphez?    

 

5 A vilgtrtnelem leg(el)ismertebb hres emberei kzl – term­sze­­tesen a tel­jes­sg ig­nye nlkl, s a magyarok kivtelvel, akik­rl majd egy msik cikkben lesz sz – legalbbis a kvetkezk (vol­tak) szabadkmvesek, fknt a www.galilei.hu­/hires/­hires.­html link a­datai alapjn, amely a Magyar Szimbolikus Nagypholy kvzi hivatalos linkje:

 

Edwin Aldrin (rhajs), Salvador Allende, Ren d’Anjou Louis Arm­strong, Neil Armstrong (rhajs), Musztafa Kemal, Stephen Austin, Mihail Ba­ku­­nyin, Isaac Asimov, Honor Balzac, Count Basie, Pierre-Augus­tin Beaumarchais, Ludwig von Beethoven, Gra­ham Bell, Eduard Benes, Ingmar Bergman, Hector Berlioz, William Blake, Lon Blum, Simon Bolivar, Sandro Botticelli, Ro­bert Boyle, Johannes Brahms, Alfred Brehm, Buffalo Bill, Robert Burns, Richard Burton, George Bush, George W. Bush, Lord By­ron, Michael Caine, Casanova, Luigi Cherubini, Walter Chrysler, Winston Churchill, Andr Citroen, Bill Clinton, Samuel Colt, Jean Cocteau, Gordon Cooper (rhajs), Jean_Jacques Cousteau, Oli­ver Cromwell, Tom Cruise, Jean-Baptiste d’Alembert, Georges-Jacques Danton, Charles Darwin, Jacques-Louis David, Claude Debussy, Camille Desmoulins, Denis Diderot, Walt Disney, Art­hur Conan Doyle, Alexandre Dumas, Henri Dunant, Thomas Edi­son, Albert Einstein, Duke Ellington, Michael Faraday, Enrico Fer­mi, Johann­ ­Gottlieb Fichte, John Fitch, Alexander Fleming, Ge­rald Ford, Henry Ford, Josephy Fouch, Anatol France, Ben­ja­min Franklin, II. Frigyes, III. Frigyes, Orleansi Flp, Clark Gable, Leon Gambetta, Mahatma Gandhi, Giuseppe Garibaldi, Richard Ge­re, George Gershwin, King Gilette, Johann Wolfgang von Geo­the, Carlo Goldoni, John Glenn (rhajs), Joseph Ignace Guil­lo­tin, Georg Friedrich Haendel, Joseph Haydn, Heinrich Heine, Clau­de Adrien Helvetius, Charles Hilton, John Edgar Hoover, Vic­tor Hugo, Huszein jordn kirly, Jim Irwin (rhajs), Jesse Jack­son, Mick Jagger, Lyndon B. Johnson, Melvin Jones (Lions), II. Jzsef, X. Kroly, Buster Keaton, Kerenszkij, Rudyard Kipling, Tadeusz Kosciuszko, Marie-Joseph de Lafayette, XVI. Lajos, XVIII. Lajos, Pierre-Simon de Laplace, La Rochefoucauld, Marie-Ferdi­nand Lesseps, Ephraim Lessing, Abraham Lincoln, Charles Lind­bergh, Sir Thomas Lipton, Harold Lloyd, Lotharingiai Ferenc, Douglas MacArthur, Jean-Paul Marat, Mark Twain, George Mars­hall, Louis B. Mayer, Giuseppe Mazzini, Mendelsohn-Bartholdy, Dmitrij Mengyelejev, Glenn Miller, Honor Mirabeau, Moses Mon­te­fiori, Charles Montesquieu, Leopold Mozart, Wolfgang Amadeus Mozart, Sir Isaac Newton, Dzsavaharlal Nehru, Horatio Nelson, Nic­colo Paganini, Charles Nodier, Louis Pasteur, George Payne, Robert Peary, Max Planck, Giacomo Puccini, George Pullmann, Alekszandr Puskin, Salvatore Quasimodo, Ronald Reagan, Keith Richards, Sir Cecil Rhodes, Maximilien de Robespierre, Franklin D. Roosevelt, Theodore Roosevelt, Mayer Rothschild, Nathan Rothschild, Heinrich Schliemann, Franz Schubert, Albert Schwe­itzer, Sir Walter Scott, Peter Sellers, Frank Sinatra, Percy Bysshe Shelley, Stendhal, Jonathan Swift, Anvar Szadat, Alexandr Szuvo­rov, Rabindranath Tagore, Talleyrand-Prigord, Lev Tolsztoj, Har­ry Truman, Giuseppe Verdi, I. Vilmos, Leonardo da Vinci, Marie-Francois Voltaire, Lewis Wallace, Jack Warner, George Washing­ton, John Wayne, Arthur Wellington, H.G. Wells, Oscar Wilde, mi­le Zola.            

 

A nvsorbl lthatjuk: nem egyszer utcanvsorrl van sz.

 

 

Vc, 2006. februr 3.

 

 

                                                       Czike Lszl

 

 

 

 

   

 

  

 

  

 

 

 

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!