A szabadkmvessg s a francia forradalom
2006.02.18. 16:00
Czike Lszl
A szabadkmvessg s a francia forradalom
A szabadkmves jelmondat – „Ordo ab Chao”, azaz Koszbl Rend – sokak szerint a kmvessg azon trekvsre utal, hogy megteremtse a tuds rendjt (a „tudsalap trsadalmat”), azaz ltrehozza az j Vilgrendet (rtsd: az egysges vilgllamot). Epperson magyarzata szerint azonban a jelmondat valjban azt jelenti, hogy „Isten ’koszt’ Lucifer ’rendje’ fogja felvltani”. Texe Marrs sokkal vilgibb alapokra helyezi magyarzatt, szerinte az „Ordo ab Chao” jelmondat az „Illumintusok Titkos Tana”, mely a Hegel-fle „a krzis eslyhez juttat” elvn alapszik. Marrs lltja: „kosz megteremtsn munklkodnak, hogy kihasznlhassk a zrzavar miatt feldhdtt s frusztrlt emberek ktsgbeesett vgyakozst a rend utn.”
Az amerikai forradalom: „a fprba”
Ahogy Amerika ntt, gy terjeszkedett az angol szabadkmvessg is. 1717. jnius 24-ikn Londonban szabadkmves kzpont lteslt: ngy pholy egyeslt az Angliai Nagypholyban (Grand Lodge of England), melyet a Vilg Nagy Anyapholynak (Mother Grand Lodge of the World) is elneveztek. „A londoni Anyapholy btortsval az amerikai gyarmatok szabadkmves pholyai megkezdtk a brit uralom elleni sszeeskvst s a lztst” – rta Icke. Szmos hiteles forrs szerint George Washington, Thomas Jefferson, Alexander Hamilton, James Madison, Ethan Allen, Henry Knox, Patrick Henry, John Hancock, Paul Revere s John Marshall is mind az amerikai kmvesek kz tartoztak. George Washington 20 vesen lett szabadkmves. Benjamin Franklin 1734-ben a Philadelphiai Pholy nagymestere lett. LaVon P. Linn ezredes, szabadkmves r feljegyzsei szerint a Kontinentlis Hadsereg kb. tizenngyezer tisztje kzl 2018 volt szabadkmves, sszesen 218 pholy tagjaknt.
A. Ralph Epperson arra a kvetkeztetsre jutott, hogy kmvesek irnytottk az amerikai forradalmat, William Bramley pedig megjegyezte: „Nyilvnvalan valami mlyebb tnyez hajtotta a forradalom gyt: a lzadk clja egy teljesen j trsadalmi rend ltrehozsa volt. Az amerikai forradalom s fggetlensgi hbor hres szereplinek listja szinte megegyezik az amerikai gyarmatok szabadkmvessgnek listjval.” A legtbb hazafi egyltaln nem vette szre ezt a mgttes manipulcit. „Kevs ember (vagy taln senki sem) tudott a ’tervrl’, amibe csak a szabadkmvessg vezeti voltak beavatva” – jegyezte meg Still. A legtbbjk azt hitte: egyszeren a fggetlensg gyrt harcol egy zsarnokkal szemben. Szmukra (akrcsak a mai tagsg nagy rsze szmra) a kmvessg csupn olyan testvrisgknt jelent meg, amely a trsasgi letben val helytllst segtette, s kzssget teremtett a tagok szmra.”
A szabadkmveseknek az amerikai forradalomban jtszott szerepre tovbbi bizonytkot tallunk, ha megvizsgljuk az egydollros bankjegyet – George Washingtonnal az eloldaln s kmves jelkpekkel a htoldaln. Lthatunk egy piramist, s annak hinyz sisakkve helyn a „Mindent Lt Szemet”: mindkett jelentsgteljes s rgi kelet kmves szimblum. Van rajta kt latin mondat is: „Annuit Coeptis” (Segtette indulsunkat) s „Novus Ordo Seclorum" (j Vilgi Rend).
Charles Thompson, az Egyeslt llamok cmernek tervezje szabadkmves volt, emellett tagja a Benjamin Franklin-fle Amerikai Filozfiai Trsasgnak. Gardner szerint: „A cmer jegyei kzvetlen kapcsolatban llnak az alkimista hagyomnyokkal, s az si egyiptomi gygyszat jelkprendszerbl szrmaznak. A sas, az olajg, a nyilak s az tg csillagok mind egy-egy ellenttpr – j s rossz, frfi s n, bke s hbor, sttsg s vilgossg – okkult szimblumai. Htlapjn (amint az egydollros bankjegyen) a katolikus egyhz ltal eltasztott, illegalitsba knyszertett, elvesztett Rgi Blcsessget szimbolizl csonka piramis tallhat. m efltt ott vannak az rk remny sugarai, amelyek a francia forradalom alatt szles krben hasznlt szimblumot, a ’mindent lt szemet’ fonjk krbe”. Mindezen tnyek alapjn George Washington 1782-es kijelentsben joggal ismerhette el az illuminizlt szabadkmvesek befolyst a korai Egyeslt llamokban. A Fggetlensgi Nyilatkozat 56 alrja kzl csupn egy nem volt szabadkmves; - meg az, aki a Nyilatkozatot megfogalmazta…
Az sszeeskvsekkel foglalkoz szmos r gy ltja, hogy a vilg esemnyeit rgta egy bizonyos titkos trsasg, mgpedig az Illumintusok irnytjk a sznfalak mgl. E csoport elg hatalommal s elhivatottsggal rendelkezett ahhoz, hogy mg a szabadkmvesek kz is beszivrogjon, s tvegye vezetsket.
Az Illumintusok eredete s cljai
Br az Illumintusok nzeteit egszen a legels, lltlag ezoterikus tudssal rendelkez szektkig vezethetjk vissza, a Rend elszr 1776-ban kerlt a nyilvnossg el. Mjus elsejn – e napot hossz id ta megnneplik a kommunistk, akik az Illumintus doktrnra alapoztk a filozfijukat – Adam Weishaupt megalaktotta a bajor Illumintusok csoportjt. Weishaupt a bajororszgi Ingolstadti Egyetem egyhzjogi professzora volt, aki elbb ttrt a katolikus vallsra, mi tbb, jezsuita szerzetes lett; - majd mr a finanszrozi kvnsgra, kilpett a Katolikus Egyhzbl, hogy megszervezze az Illumintusokat, melyet azutn mr a nemzetkzi bankrok finanszroztak. Mg 1770-ben az jonnan megalakult Rothschild-hz felbrelte t, hogy vizsglja fell s modernizlja a cionizmus elavult jegyzknyveit, amelyet kezdettl fogva „a Stn Zsinaggj”-nak szntak. Amint Jzus Krisztus megnevezte ket: „azok, akik zsidknak valljk magukat, de nem azok, hanem a Stn Zsinaggja”. Lsd: Jelensek Knyve (angolbl: az Apokalipszis Kinyilatkoztatsa) 2:9. Weishaupt ‘a feladatt’ teht 1776. mjus elsejre fejezte be. Mestertervben elrta az sszes ltez kormnyzatok s egyhzak elpuszttst.
Vajon mirt vlasztottk a vilg-sszeeskvk az “Illumintusok” elnevezst stni szervezetk szmra? Weishaupt maga mondta, hogy ez a sz Lucifertl szrmazik s a jelentse: “a fny rzi”...
Weishaupt bizonyos trtneti lersok szerint a maga termesztette marihuna hatsa alatt „vilgosodott meg”. 1777-ben Mnchenben csatlakozott a Kmves Rend Segt Teodor Pholyhoz, s ezzel sszeolvasztotta sajt illuminizmust a szabadkmvessggel. Mirabeau (kinek nevt egy veszlyes kanyar is rzi a montecarli Forma 1-es autverseny-plyn), francia forradalmi vezet s illumintus rta emlkirataiban: „a mncheni Theodore de Bon Conseil pholy, hol nhny embernek helyn volt az esze s a szve, gy dnttt, hogy gba beolt egy msik titkos szvetsget, melynek az Illumintusok Rendje nevet adtk. A csoportot a Jzus Trsasga – a jezsuitk – mintjra formltk, mikzben azzal homlokegyenest ellenkez nzeteket vallottak”. Ekkor tvzdtek teht a szabadkmvessg antikleriklis nzetei a trvnyesen fennll kormnyzati rendszerek elleni llsfoglalssal. Mirabeau s az Illumintusok ebben a szabadkmves pholyban pontosan azt a programot dolgoztk ki, ami 12 vvel ksbb (1789) Franciaorszg alkotmnyoz nemzetgylse el kerlt javaslat formjban.
Webster szerint „a Nemzetgyls sszes forradalmra harmadik fokozat beavatottja volt” az illuminizlt kmvessgnek, s kztk voltak a forradalmi vezetk, gy az orleans-i herceg, Valance, Lafayette, Mirabeau, Garat, Rabaud, Marat, Robespierre, Danton s Desmoulins is. Honor-Gabriel Riquetti, azaz Mirabeau grfja oly’ elveket tett magv, melyek megegyeztek Weishaupt, a bajor illuminizlt kmvessg alaptjnak eszmivel. Szemlyes rsaiban Mirabeau mindenfle rend, trvny s hatalom eltrlsre szltott fel, hogy „anarchit teremtsnk a np krben”. Kijelentette, hogy „npuralmat” s „alacsonyabb adkat” (mintha csak a mostani grgetinket hallannk, gy a vlasztsok eltt! – Cz. L.) kell grni a npnek, m valdi hatalmat sohasem szabad a kezbe adni, „mert a np trvnyhozknt nagyon veszlyes, minthogy csak a sajt lvezeteinek megfelel trvnyeket hoz”. A papsgot „a valls kignyolsval” kvnta tnkretenni. Mirabeau a kvetkez kijelentssel zrta tirdit: „Mit szmt az eszkz, ha egyszer elrnk a clhoz?” Ugyanezt „a cl szentesti az eszkzt” filozfit prdiklta mindenki: Weishaupttl, Leninen t, Hitlerig…
Mivel (Nagy)Britannia s Franciaorszg volt a kt legersebb vilg-hatalom a XVIII. szzad vgn, Adam Weishaupt gy igazgatta az Illumintusokat: sztsanak gyarmati hborkat - belertve az Amerikai Fggetlensgi Hbort is -, hogy meggyengtsk a Brit Birodalmat. Felksztettk ket a „Nagy Francia Forradalom” megszervezsre is, hogy leromboljk a Francia Birodalmat. A tervek - minden v figyelmeztets ellenre - menetrendszeren megvalsultak…
Weishaupt a Francia Forradalom kezdett 1789-re tzte ki. Azonban 1784-ben, igazi vis majorknt, egy a Bajor Kormnyzat birtokba kerlt bizonytk igazolta az Illumintusok ltezst. Egy nmet r, akit Zwacknak hvtak, kiadott egy knyvet, amely teljes egszben tartalmazta az Illumintusok trtnett s Weishaupt terveit. Knyve egyik kpijt elkldtk a francia illumintusoknak, akiket Robespierre irnytott, akit Adam Weishaupt kldtt a Francia Forradalom sztsra, kirobbantsra. A kldnct egy villmcsaps tertette le s lte meg, amint pp ton volt Nmetorszgbl Franciaorszgba. A rendrsg megtallta a felforgat dokumentumokat a halottnl, s tadta azokat a megfelel hatsgoknak.
Az sszeeskvs gondos tanulmnyozsa utn a Bajor Kormnyzat utastotta a rendrsget, tartson razzit Weishaupt jonnan szervezett Grand Orient pholyai helyisgeiben, s a befolysos sszektk otthonaiban. Ilyenformn az sszes felfedett jrulkos bizonytk meggyzte a hatsgokat, hogy a dokumentumok hiteles msolatok egy sszeeskvsrl, melyet az Illumintusok tervezett hbork s forradalmak sztsra alaptottak. gy 1785-ben a Bajor Kormnyzat trvnyen kvl helyezte az Illumintusokat, s bezratta a Grand Orient pholyokat, majd 1786-ban nyilvnossgra hoztk az sszeeskvs minden rszlett, a kvetkez angol cmmel: „Az Illumintusok rendjnek s szektjnak eredeti iratai”. Az sszeeskvsrl szl teljes iratanyag kpiit elkldtk Eurpa s az Egyhz minden vezetjnek. m az Illumintusok hatalma ekkorra mr olyan nagy volt, hogy a figyelmeztetst az rintettek figyelmen kvl hagytk. Mindamellett az Illumintusok „piszkoss” vltak, s fldalatti mozgalomm alakultak.
Miutn az Illumintusokkal kapcsolatos figyelmeztets eredmnytelen maradt; ki is trt 1789-ben a Francia Forradalom, amint azt Weishaupt ‘menetrendszeren’ eltervezte. Sorban figyelmeztettk a fenyeget veszlyre, s riasztottk a tbbi kormnyzatokat, John Robison 1789-ben publiklta knyvt: „Bizonytk valamennyi kormnyzat s egyhz elpuszttsra sztt sszeeskvsrl” cmmel. De v figyelmeztetst szintn csak semmibe vettk...
A francia forradalom
Az amerikai „fprba” fergeteges sikere utn jhetett az „elads”. A francia forradalom – mely 1787 s 1799 kztt teljesen sztdlta Franciaorszgot – clja XVI. Lajos dekadens monarchijnak a megdntse volt. Br a kzhiedelem szerint a forradalom az lelemhiny s a kormnyzati kpviselet hinya miatti npfelkelsbl indult, a korabeli feljegyzsek vilgosan mutatjk, hogy valjban a francia szabadkmvessg csoportjai s a nmet Illumintusok sztottk. Webster, a titkos trsasgokat kutat rn ezt rta 1924-ben: „A kmvesek a hrhedt Orleans-i Flp – akinek az desanyja bizonyos lersok szerint egy boszorkny volt (btorsg, kedves olvasm, btorsg; lassanknt taln „rthetv” vlik, mirt is maradt ki a modernkori Eurpai ni kzs alkotmnybl a keresztny gykerekre val utals!), s aki a forradalom tetpontjn trtnt visszavonulsig a Grand Orient nagymestere is volt; Cz. L.) - vezetsvel indtottk el a forradalmat”. Bramley pedig gy rt: „a nagy francia forradalom lzadinak egyik vezre a harmadik orleans-i herceg volt. Lafayette mrki, akit George Washington avatott be a kmves testvrisgbe, szintn fontos szerepet jtszott a francia forradalomban. A Jakobinus Klubot, mely a francia forradalmi mozgalom radiklis magja volt, kiemelked szabadkmvesek alaptottk.”
Orleans-i Flp 1789-ben felvsrolta az sszes gabont, s egyrszt eladta klfldn, msik rszt elrejtette, hogy ezzel hnsget okozzon a kznp kreiben. A kortrs Galart de Montjoie szinte kizrlag az orleans-i hercegre hrtotta a felelssget a forradalomrt, s hozztette: „t is ugyanaz a lthatatlan kz mozgatta, ami – gy tnik – forradalmunk valamennyi esemnyt elidzte, hogy egy szmunkra jelenleg lthatatlan cl fel vezessen bennnket.”
Webster mindehhez rengeteg kortrs rs tanulmnyozsa alapjn hozzfzte: „Ha azt lltjuk, hogy a francia forradalmat a szabadkmves pholyokban ksztettk el – mrpedig igen sok francia kmves dicsekedett ezzel -, akkor gy kell pontostanunk, hogy a forradalmat az illuminizlt szabadkmvessg idzte el. Azt is hozz kell tennnk, hogy a forradalom dicssgt zeng kmvesek mind illuminizlt kmvesek, azon hagyomny rksei, amelyet a francia pholyokba ’a jakobinusok ptrirkjnak’, Weishauptnak a tantvnyai vezettek be 1787-ben."
A szabadkmves s rzsakeresztes Giuseppe Balsamo - a zsid Kabbala szakrtje, aki Cagliostro nven XVI. Lajos udvari varzsljaknt vlt ismertt - lerta, hogyan pltek be az vek folyamn a nmet Illumintusok a francia szabadkmves pholyokba, s hozztette: „1789 mrciusra a Grand Orient ltal irnytott 266 pholy mindegyike ’illuminizldott’, mghozz anlkl, hogy tagjaik tisztban lettek volna vele, mivel a szabadkmveseknek ltalban nem mondtk meg a szekta nevt, mely tadta nekik rejtlyes titkait. Csupn nagyon kevesen voltak tnylegesen beavatva ebbe a titokba”.
Az illuminizlt kosz s a guillotineizlt patakvr
Az 1789. jliusi Nagy Riadalomban a prizsi tmeg megrohamozta a kirly elsszm brtnt, a Bastille-t. Csak 7, nagyrszt elmehborodott rabot szabadtottak ki, viszont fegyverre s puskaporra tettek szert, amire „nagy szksgk” volt. A hivatalos trtnetrs lltsval ellenttben – mert azta is, folyamatosan Illumintusok rjk neknk a hamis trtnelmet! – Cz. L. – ez a tmads nem a leigzott tmeg spontn akcija volt. „Olyan sok szaktekintly megerstette mr a tnyt, hogy 1789-ben a forradalom vezeti szndkosan csalogattak Prizsba dl-franciaorszgi banditkat, s fizetsrt alkalmaztk ket, hogy hosszabban idzni lehetetlen lenne. Ms szval, a felbrelt bnzk csoportjainak bevetse megcfolja az elmletet, hogy a forradalom a nptmegek elfojthatatlan felkelse volt.” – rta Webster. Kzben a titkos trsasgok lovasfutrai teleplsrl teleplsre jrtak s figyelmeztettk a parasztokat, hogy nemzetellenes sszeeskvk bjtak el a nemesek kastlyaiban s birtokain. Azt is mondtk nekik, hogy a kirly parancsba adta: a parasztok tmadjk meg ezeket. A kosz s az erszak gyorsan elterjedt, mindenki forradalomnak nevezte s dvzlte. „A francia forradalomban trtnt meg elszr, hogy szisztematikusan kreltak srelmeket azrt, hogy aztn kihasznlhassk ket.” – kommentlta Still. Az effle kihasznlst a szabadkmvesek mr rg, 1772-ben elkezdtk, amikorra Franciaorszgban 104 phollyal megvetette lbt a Grand Orient. A pholyok szma a forradalom idejre 2000-re ntt, s a pholytagok kzl 447-en vettek rszt a 605 tag rendi gylsen. Szmos kutat szerint az Illumintusok beszivrgsa a szabadkmvesek kz a Grand Orient pholyokbl indult el.
Az Alkotmnyoz Nemzetgyls, megijedve az egyre jobban terjed puszttstl, 1789-ben gyorsan elfogadta az Emberi s Polgri Jogok Deklarcijt, mely a szabadsgot, az egyenlsget, a (privatizlt, lopott vagy rabolt, llami?! – Cz. L.) tulajdon elidegenthetetlensgt, s az elnyoms ellen val lzads jogt hirdette – amelyek pedig a szabadkmvessg alapvet rgi elvei.
Amikor a kirly megtagadta a Nyilatkozat alrst, a prizsi tmeg egy rsze Versailles-ba vonult, s Prizsba vitte XVI. Lajost, ahol a Nemzetgyls folyamatosan j trvnyeket s irnyelveket dolgozott ki. Ezek kzl az egyik az volt, hogy vegyk llami tulajdonba a Rmai Katolikus Egyhz vagyont, s abbl fizessk ki a felgylt llamadssgot (jaj, csak nehogy aktulis felvilgosult kormnyaink kapva kapjanak az tleten! – Cz. L.). Ez a terv ket vert a kznp s a papsg kz, mindkt oldalon fokozva az ellensges indulatokat. Ekzben a franciaorszgi helyzettl felbtorodva, ms orszgokban is – Ausztria, Belgium, Itlia, Svjc, Poroszorszg - kmves alapokon nyugv forradalmi csoportok alakultak. A feszltsg a krnyez orszgok s Franciaorszg kztt 1792-ig egyre nvekedett, amikor Franciaorszg hadat zent Ausztrinak s Poroszorszgnak. Franciaorszg, egyszerre tallva szembe magt egy hborval s egy forradalommal, a diktatrikus rmlomba sllyedt. Ez idszakban XVI. Lajost, Marie-Antoinette-et s mg sok ezer, tbbsgben arisztokrata szemlyt kivgeztek. De a guillotine-t, vagy a msfajta hallt a forradalom vezeti sem kerlhettk el, az iszonyatos vrfrd vgl velk is vgzett…
„A Konvent, a klubok s a Forradalmi Trvnyszk mgtt ott volt a mindent irnyt legtitkosabb szvetsg, az az okkult s szrny hatalom, mely rabszolgjv tette a Konventet, s amely az Illumintusok legmagasabb fok beavatottjaibl tevdtt ssze.” – jegyezte meg Webster. A tma kimert tanulmnyozsa utn Epperson is erre a megllaptsra jutott: „a lthatatlan kz, amely az egsz francia forradalmat irnytotta, az Illumintusok szervezete volt, mely annak ellenre, hogy mg csak 13 ve ltezett, elg ers volt ahhoz, hogy a vilg egyik jelents orszgban forradalmat idzzen el”.
A hbork, a felkelsek s a puccsok addig folytatdtak Franciaorszgban, amg egy fiatal tbornok, Bonaparte Napleon 1799ben teljhatalomra tett szert. Sajt rmuralmt – mely messze alulmlta a monarchia korbbi llapotait – ugyan mg vekig gyakorolta Eurpban, de kijelentette: „a forradalomnak vge”. Franciaorszg romokban hevert. Szzezrek haltak meg az hnsg, a hbor, az erszak s a guillotine miatt. Gyakorlatilag sszeomlott a monarchia s az elpusztthatatlannak hitt Egyhz hatalma.
me a Nagy Francia Forradalom a maga teljessgben, mint az emberi elme felvilgosodsnak, st, mi tbb, „megvilgosodsnak” (lsd mg: „maga termesztette marihuna” – Cz. L.) hajnala, amint a tindzserek llami tanknyvei s a felnttek kpesknyvei azt bemutatjk, s mint ahogy a liberalizmus, az istentagads s a „kztrsasg” mai apostolai azt ma is folyamatosan jralmodjk.
Felhasznlt irodalom – a szvegben emltetteken tlmenen – Jim Marrs: Titkos uralom (KAPU – 2003.), valamint Myron Fagan: The Illuminati cm knyve.
Vc, 2006. februr 18.
Czike Lszl
|