|
|
Rotary Club & B'nai b'rith
Rotary Club (Forrs: HUNNIA) B'nai b'rith
Rotary Club
Ez a tma olyan hatalmas anyagot lel t, hogy adatols helyett inkbb kvetkezetessgi adatolsokkal s okfejtsekkel lehet nmi rtelmet adni azon cselekedeteknek s e cselekedetek kvetkezmnyeinek, melyeket titokban, rejtlyek s alakoskodsok sorn trsasgok kifejtenek, sokszor sajt tagjaik tudta nlkl. Mirt lteznek mgis, mikor demokrcirl s polgrjogon felpl llamrl beszlnk?
Ha a titkos szerv llami, mint pldul a CIA, akkor a rsztvev csupn gy veszi, hogy munkt vllalt. A parancskiad nem kveti el a bntettet, gy nem rzi a bnssgt, a parancsvgrehajt pedig gy rzi, hogy parancsot teljest, akr egy katona.
Edgar Bronfman, a Seagram 7 tulajdonosa, aki Budapesten a zsid ft avatta Gncz rral, beptheti sajt embereit ilyen llami szervbe is, s nincs emberfia, aki felelssgre tudn vonni.
Ha viszont a titkos szerv polgri, akkor a kvetkez tnyezk tartjk ssze: - Patins, aprl fira rklhet szvetkezs, mely vszzadokon keresztl gy vsdtt be a rsztvevk elmerendszerbe, mint a dohnyos embernek a cigaretta, az alkoholistnak az alkohol. - Gazdasgi, gyarapodsi lehetsget s knyelmes letet biztost. - A titokzatossg mindenkor stimullja az rkk kutat, tudni vgy embert. A tag remli, hogy egy napon, ha elg magas fokra elr, a legnagyobb titok birtokosa lesz. - Titkos szvetkezs esetn a hatalom fizikai trvnyszersggel gyakorol nehzsgi ert az egynre. Kiugrs esetn gondolhatja, hogy a teljes pusztuls, az elhagyatottsg keser sorsa lesz osztlyrsze.
Ha feltjk a rgebbi lexikonokat, akkor mg sokkal nyltabban rtak dolgokrl, mint most, s a bevett ideolgiai szkincs rknyszerti az embert (az agymosott embert), hogy ncenzrt gyakoroljon, mert ha nem, valamivel knnyen megblyegezhetik - bigottnak, fajgyllnek, eltletesnek, antiszemitnak stb. nevezhetik.
E tanulmny szerzje egy logikai rendszert szeretne felpteni, s ezen jogval szabadon akar lni.
A Rotary Club azon clbl alakult, hogy az zleti szolgltatsokat szorgalmazzk, tkletestsk s a trsadalmi kapcsolatok kiptst sztnzzk. Az els testlet Chicagban jtt ltre 1905. februr 23-n. Alaptja egy Harris P. Pal nev gyvd. A tagok krforgsknt gylekeznek egyms iroda- vagy zlethelyisgeiben. Hamarosan Amerika ms vrosaiban is alakult hasonl szervezet, s 1910-re mr 16 ilyen szerv Chicagban hozta ltre a Club nemzeti szvetsgt. 1912-be Canada Winnipeg vrosban s rorszgban, Dublinban ltrejtt ugyanez a szvetkezs, s akkor megalaptottk a nemzetkzi szervet. 1928-ra 2923 Club ltezett 44 orszgban. Nem tartjk magukat titkos szervezetnek. Alkotmnyukat s szervezeti szablyaikat brki kikrheti megszemllsre. (Mi, akik a kommunizmusban ltnk, s a trvnyek rtelmben szabadsgot s demokrcit lvezhettnk, melyet alkotmny biztostott, tudjuk, hogy a paprra vetett rs nem mindenkor szinte sz, s a npakarat nem jog, csupn illzi. Ezrt is nem sznnk meg ktelkedni, krdseket feltenni, kutatni s gondolkodni!) .
A Club clja: 1. Az idelis szolglat, mint minden arra rdemes zletnek alapja. 2. Az zletben s hivatsban magas erklcsi kvetelmnyek. 3. Minden egyes klubtagnak (Rotarian) az idelis szolgltats megfelel kivitelezse a sajt szemlynek, az zletnek s a helyi kzssgnek a szolglatban. 4. A szolidarits eszmje, mint a kivl szolglat talpkve. 5. Az sszes hasznos szakg felfedse s klassziss magasztalsa a trsadalom "szolglatban". 6. Megrts, jszndk s nemzetkzi bke egy vilgot tlel zlettrsi testvrisg jegyben. Mindenfajta zlet, szakma, intzmny egy-egy szemlyt ad, mint kpviseleti tagot. az aktv tagsgot kpviseli.
Egy "junior", alsbb fok aktv tag is jellhet ugyanazon vllalat vagy intzmny rszrl. Aki valamely nemes cselekedettel felhvja magra a figyelmet, tiszteletbeli tag lehet. Minden egyes clubnak van igazgatsga (elnk , alelnk, titkr, pnztros), kiket vente vlasztanak. A Club egy vacsorval vagy ebddel egybekttt gylst tart.
Ha valaki nem jr megfelelen a gylsekre, annak tagsgt felfggesztik (semmisnek minstik). A krzeti klubok vente egyszer tartanak kzs naggylst. Ezen a vezetk vesznek csak rszt. Delegtusok s tagok tartanak vente egybevont nagy konferencit. Minden jrsnak van egy kormnyzja, akit a konferencia vlaszt. S megy a nemzetkzi vlasztmnyba mint krzeti kpvisel. Az vi nemzetkzi nagygylsen vlasztanak elnkt, aki az igazgatsgi tagokkal (Broad of Directors) intzi a klub gyeit. A 12 direktorbl legalbb 5 ms orszgbl kell legyen. Teht 7 vezett is adhat az USA, ha gy alakul. Egy lland titkrsg viszont csakis Chicagban van. Itt van a ftitkr, a helyettes titkr s a bizottmny (staff). A titkrsgnak vannak kirendeltsgei Londonban s Zrichben. jsgjukat, a "The Rotariad" -ot Chicagban adjk ki.
Ez volt a helyzet a msodik vilghbor eltt! Azta felptettsgben, technikai kivitelezseikben ma mr sokkal komplexabb lehet. A Brit Rotary Clubot 1901-ben alaktotta egy r riember, kinek nevt nyilvnosan nem nagyon emlegettk, aki sokig az Egyeslt llamokban lt. Hamarosan Manchesterben a helyi zletemberek is ltrehoztk a Clubot, fleg olyanok, akik lttk Amerikban a Club mkdst. A belfasti, glasgow-i, edinborough-i, liverpooli s birminghami-sszesen 5 klub hozta ltre 1914-ben az angol testvrszervezetet, 1928-ban gy a szigeten mr 300 klub volt.
Ebbl lthat, hogy a nemzetkzisg eszmje a 19. s a 20. szzadban nemcsak ( az egyltaln nem) ideolgiai, hanem els fokon ipari, gazdasgi s pnzgyi. Erejt lthatjuk, amikor hbor nlkl ideolgik buknak meg s az abszolt kapitalizmus gyzelmi tort lhet az elmlt idk rossz ideolgiinak kvetkeztben nvtelen srokba hullott millik csontvzai felett.
Nagyon sok magba zrkzott, de cselekedeteiben mgis kifel hat, titkosnak mondhat szervezet van. A modern korban a nemesebbek s hatkonyabbak mind a liberlis, s inkbb a baloldali eszmk tmogati. A nemzeti eszmket mindegyik tmadja.
A nemzeten bell a tbbsg akarata rvnyes, fggetlenl faj, vallsi, nemzetisgi s nemi hovatartozstl. A kisebbsg akr mint klikk, lobby, faj vagy valls nem gyakorolhat erszakot a tbbsggel szemben stb. stb.
De mg titkos szervezetek vannak, addig normlis trsadalmi let lehetetlen. Ugyanis, aki sajt fajtjt nem tiszteli, mennyire lehet kpes a msikat tisztelni - ennyit az internacionalizmusrl.
A gyakorlat azt mutatja, hogy aki Rotary Club tag, az egyben szabadkmves is. St, tbb ms szervezetbe is beletartozik. Egyik a msiknak nincs al vagy flrendelve, de a tagok sszetartozsa miatt egytt halad megmozduls lehet, st a zleti vilgban a szabadkmvessg az 5. hadoszlop szerept tltheti be. Nemrgen rtak egy ilyen szervezetrl Westport Connecticutban, akik pl. hasznlt szemvegeket vittek Dl-Amerikba. Valamikor a Vrskereszt gy hatolt be brmelyik orszgba. Csodlatos mdon mg a trockiji s lenini Oroszorszgban is ott voltak. Ha utna nznk, hogy kik alaptottk, akkor azt is felttelezhetjk, hogy kmszervezet is volt. Kiknek a szolglatban? Mikor a vrbajos s szifiliszes kommunista politikai tisztek a Vrskeresztes nvreket megbecstelentettk, senki sem szlt rdekkben, hisz sok jszndk nkntes volt. Mg Armand Hammer sem szlt, aki nagyon jl tudta, hogy mi trtnik a hres Szovjetuniban. Hiszen volt Lenin mellett, s kilenc vig ezrvel hullottak el a muzsikok legfiatalabbja s izmosabbja a Hammerek azbesztbnyiban. Az irgalmas szamaritnus tnyleg az-e, aminek mondja magt?
Hogy mennyire ellentmond egy-egy ilyen szervezet alaptsban s megnyilvnulsban, arra jobb plda nem lehet, mint a Vrskereszt alaptja lltlag Judah Benjamin, aki a dliek llamtitkra volt. lltlag brelte fel Booth-ot, hogy Lincolnt meglje. Az leszrmazottja volt Bernard Baruch, aki 3 amerikai elnk tancsadja volt, az els vilghbor bketrgyalsainak egyik f mozgatja. Mgis mirt kellett nekik a Vrskereszt? Taln azrt, hogy a keresztet gessk. A japnok gy engedtk be a misszisokat, ha megtiportk a keresztet. Ezek mind olyan gondolatok ahol meg kell llnunk. Mirt? Mert Bernard Baruch lltlag vi 500 000 dollrt fizetett a szabadkmves tagsgrt. Roosevelt nagymesteri ktnyben pardzott, s humanitrius nagysgval kiszolgltatta a vilgkultra kzpontjt a sztlinizmusnak. A szabadkmvessgrt nagy harc folyt az 1789-93-as francia forradalom alatt s eltte. II. (kalapos) Jzsef, Mria Terzia fia, cselekedetei azt igazoljk, hogy rdemes akart lenni arra, hogy a legfelsbb fokon uralkodja legyen a szabadkmvessgnek. A Habsburgok akkor mg puszipajtsok voltak a Rothschild bankhz tulajdonosaival.
(Fordtotta: Veres Magdolna)
A "B'nai b'rith" egylet szervezete s mkdse
A "B'nai b'rith" /magyarul: a szvetsg fiai/ nev forradalmi egylet nem szabadkmves pholy. Ez az egylet 1842-ben Amerikban "United Ordre B'nai b'rith" nven alapttatott, mint cionisztikus hber, harcos szervezet, mely mr jval a vilghbor kitrse eltt egsz Ausztriban, Nmetorszgban s Oroszorszgban (valsznleg Magyarorszgon is) el volt terjedve.
Az egylet, helyesebben a "rend" tagjai kizrlag zsidk lehetnek. Ms fajt, ms vallst felvenni a legszigorbban tilos.
Szervezsi adatok:
1. A "rend" Bcsben ma is fennll, de mg mindig titkos szvetsg, ellenttben a szabadkmvesekkel, akik ma mr Ausztriban el vannak ismerve. Utbbiakhoz csak annyiban van kze, amennyiben a legtehetsgesebb szabadkmvesek, rendszerint tagjai a "rendnek" is.
2. A szvetsg hatrozottan nemzetkzi. Szkhelye Nmetorszgban van. A tagok kt csoportra oszlanak:
a) titkosak, akik nem lpnek nyilvnossgra, hanem a mozgalmat lthatatlan szlakkal irnytjk
b)nyilvnosak, akik klnfle mezbe ltzve az ltalnos anarchia elidzsn buzglkodnak. A "B'nai b'rith"-hoz val tartozsuk fltve rztt titok.
3.A "rend" clja, hogy a vilg sszes orszgban a vezetst maghoz ragadja, ms szval, hogy az llamfi hatalmat mindentt a rend kivl tagjaira ruhzza. A "B'nai b'rith" eszmnyi llamformja az kori "tirannus", melyet a tancsrendszer diktatrja rvn vl megvalstani. Nemzetgazdasgi hitvallsa megegyezik a szindikalistkval /forradalmi anarchistk/, anlkl azonban, hogy ezeknek politikai trekvseit maguknak vallank.
A "rend"-nek legfbb clja a zsidsg uralma. Hogy ezen cljt elrje, az egsz vilgot szocilis forradalomba kergeti. Eszkze minden, ami rendbontlag hat s clhoz vezethet: 10-20 vvel ezeltt mg a szocildemokratizmus, anarchizmus, szindikalizmus, bolsevizmus, ma a kozmopolita liberalizmus. |