czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Msok rsai
Msok rsai : A politikai httrerkrl

A politikai httrerkrl

  2006.06.25. 17:26


Dr. LSZL ANDRS

Nhny sz a politikai httrerk szereprl

Ha a trtnelem s politika httrerirl kvnunk nhny szt ejteni, akkor tulajdonkppen mondandnkat azzal kell indtanunk, hogy hol is kezddnek ezen httrerk. Tulajdonkppen ott kezddnek s az a legals szintjk, amit egyrszt a titkos diplomcia reprezentl, vagyis azok a diplomciai szervek s diplomciai folyamatok, mveletek, amelyek a felszni diplomcia htterben mennek vgbe. Teht egyik oldalrl a titkos diplomcia, a msik oldalrl pedig a klnbz titkosszolglatok: a hrszerzsi s elhrtsi szolglatoknak az egyms kztti mveletei, rszben sszefondva a titkos diplomcival. Termszetesen a titkos diplomcinak is rtegei vannak. A titkos s mg titkosabb s annl is titkosabb diplomcia nem egy szinten zajlik, vagyis vannak olyan titkos diplomciai rtegek, amelyek nem tudnak mg titkosabb mveletekrl. Vannak olyan elhrtsi s hrszerzsi szintek, amelyek nem tudnak hrszerzsi s elhrtsi szintekrl. Ezek odig mennek, hogy titkos szolglatok titkos szolglatokat informlnak olyan dolgokrl, amik miatt ha az informtort elfogjk, akkor kivgzik. Ezeknek azonban a legtitkosabb varinsai is a httrerknek mg a legkevsb httrjelleg megnyilvnulsai.

Ezek mgtt llnak klnbz titkos trsasgok, amelyeket nevezznk inkbb exkluzv trsasgoknak, hiszen olyan titkos s exkluzv trsasgok hlzata, mint pldul a szabadkmvessg, a leghatrozottabban lltja magrl, hogy nem titkos trsasg; exkluzv, de nem titkos trsasg, politikval nem foglalkozik s tulajdonkppen rtatlan humanitrius szervezet. (De ez tudjuk, hogy viccnek is rossz.) A szabadkmvessg teht exkluzv s titkos trsasg, mert, ami kifel exkluzv, az ebben az esetben befel titkos. Ez annl is inkbb gy van, mert egy szabadkmves nem vallhatja be egy ms valakirl, hogy szabadkmves. Teht nem szabad feltrni, hogy ki szabadkmves. A szabadkmvessg al klnbz szervek, rszben fedszervek, rszben pedig megnyilvnulsi szervek tartoznak, klnbz klubok, mint a Nemzetkzi Pen Club, a nemzetkzi Rotary Club hlzat, a nemzetkzi Good Templar hlzat. Ezek mind szabadkmves manifesztcik, rszben fedszervek, rszben manifesztcis szervek. A prominens tagjai ezeknek a kluboknak mindig szabadkmvesek. A szabadkmves szervezeteket latomlis szervezeteknek nevezzk, a “latomos” grg szbl, amely kmvest jelent, s a szabadkmvessgre lefoglalt szaknv.

Vannak n. paralatomlis szervezetek, szabadkmvessg melletti szervezetek, amelyek lnyegileg a szabadkmvessghez tartoznak. Az elsk kztt kell megemlteni az Illumintus Rendet, mely kivtelesen stt varinsa ezen irnyzatoknak. Annyira stt varinsa, hogy a szabadkmvessg legsttebb irnyzatait az Illumintus Rend kzvetlenl befolysolta s befolysolja.

Nagyon fontos hangslyozni, hogy a szabadkmves irnyzatok kztt jelents klnbsgek s ellenttek is vannak, a nagy s alapvet gyek esetben azonban mindig konszenzus s kollaborci jn ltre kzttk.

Tudunk nhny olyan pholyrl, amelyek tnyleg apolitikusak. Pldul Franciaorszgban van egy “Grand Triade” nev pholy, amely a “Tradition” nevet is viseli, “guenoninus” belltottsg, s kivonja magt a szabadkmvessg ltalnos menetbl. De alapjban vve azt kell mondani, hogy a szabadkmvessg egsze, mg a legkevsb stt irnyzatok is, – pldul a skandinv irnyzatok – nagy s alapvet gyek esetben egyttmkdnek a legsttebb irnyzatokkal.

A szorosan vett szabadkmvessg legsttebb irnyzata egybknt az n. “Grand Orient”, amely a Franciaorszgban meghonosodott szabadkmvessgek kzl a legveszedelmesebb. Ez volt az az irnyzat, amely az 1789-et megelz idkben mr szinte teljes egszben ateista alapra helyezkedett. Ennek volt a nagymestere a teljesen dmoni egynisg Chartres-i, ksbb Orleans-i herceg, akit Philippe Egalit-nek, “Egyenlsg Flp”-nek neveztek, aki a Bourbon-Orleans-hznak volt a feje, s aki XVI. Lajos hallra szavazott. A fia volt Lajos Flp, a polgrkirly, aki X. Krolyt, az utols nagy francia kirlyt vltotta fel a trnon. Az 1848-as forradalom mg az annyira erlytelen Lajos Flpt is elzte a trnrl, a szabadkmvessgnek mg is sok volt. Egybknt tudjuk, hogy mg kt legitim francia kirly volt, XIX. Lajos s V. Henrik, akik azonban nem tudtk a trnt elnyerni. XIX. Lajos X. Kroly fia, V. Henrik X. Kroly unokja volt.

A szabadkmvessg nmagt 1717-ben manifesztlta, akkor hirdette meg tulajdonkppen vilguralmi cljait. rdekes a ktszz ves ismtlds: 1517 – protestns reformci, 1717 – a szabadkmvessg nmegnyilvntsa s 1917 – a kt orosz forradalom. Ugyanazok az erk produkltk egybknt mind az 1517-es, 1717-es s az 1917-es esemnyeket is, de amit 1717-ben tervbe vettek s kinyilatkoztattak, azt egy vilgnappal 1717 utn – egy vilgnap 72 v –, teht 1789-ben kezdtk megvalstani. Ennek voltak elzmnyei, hiszen mr az angol forradalomban is szerepet jtszottak, de a francia forradalom teljes mrtkben egy szabadkmvessg ltal kirobbantott forradalom volt. Nagyon lnyeges mozzanat, hogy amikor a rmuralom a cscspontjra jutott, akkor betiltottk a szabadkmvessget.

1917-ben a szovjet forradalom kirobbantsban is eminens szerepet jtszott a szabadkmvessg. A fiatal szovjet llam, amikor betev falatja nem volt mg a kormnynak sem, akkor komoly anyagi tmogatst nyjtott a “Grand Orient”-nak. Az oroszorszgi szabadkmvessget azonban egy id mlva betiltottk.

Az 1918-as forradalmat Magyarorszgon, majd az 1919-es bolsevista hatalomtvtelt teljes mrtkben a szabadkmvessg irnytotta. Magyarorszgon a Galilei-kr a szabadkmvessg irnytsa alatt ll szabadkmves produktum volt, a szabadkmvessg ltalnos vonalainl is sttebb arculat, ugyanis itt mkdtt a Martinovics-pholy. Ennek a pholynak a fmestere Jszi (Jakubovics) Oszkr volt, s tagjai kztt volt tallhat pldul Ady Endre, valamint a prominens szabadkmves Varga (Weissfeld) Jen, aki 1945 utn a titkos prtvezetsben vett rszt; volt Ger (Singer) Ern felettese. Varga (Weissfeld) Jen a Szovjetuni gazdasgi letnek irnytsban is eminens szerepet jtszott, ezrt majdnem mindig a Szovjetuniban tartzkodott. Az alrendeltje volt Ger (Singer) Ern, Singer Rkosi (Rosenfeld) Mtys, Rkosi (Farkas) Mihly, korbban Mihail Wolf, eredetileg Lwy Hermann, Farkas Rvai (Lderer) Jzsef.  Alattuk helyezkedtek el olyanok, mint Pter Gbor, eredeti nevn Eisenberger Ben, vagy Vas (Weinberger) Zoltn.

Amikor 1948 utn Magyarorszgon betiltottk a szabadkmvessget, Hatvany Bertalan br a Martinovics-pholyt  tteleptette Prizsba, ahol napjainkig mkdik. Teht amikor Magyarorszgon a szabadkmvessg nyltan nem mkdhetett, akkor ez egy koordintor-pholyknt mkdtt Prizsban. Egybknt az a Hatvany Bertalan br, aki Jzsef Attila klnbz helyekre bekldtt nletrajzban szerepel, mint akinl Jzsef Attila kt htig vendgeskedett. Ez nem volt tlsgosan ers ajnllevl, miutn Hatvany Bertalan br volt Eurpa leghrhedtebb homoszexulisa. Hatvany Bertalan brnak, mint orientalistnak egybknt jelents rdemei voltak. Nagyon kpzett orientalista volt, s van egy elg hasznavehet Tao Te Ching fordtsa is.

A szabadkmvessg filili s a szabadkmvessg melletti szervezetek, elssorban az Illumintus Rend, a vilg letre nem csupn befolyst gyakorol, hanem abban uralmi helyzetet foglal el. A szabadkmvessgek s az illumintusok felett hrom pholyszisztma ll. A legals szint ltszlag nyilvnos, tulajdonkppen exkluzv, lnyegileg titkos. Ezek olyan pholyok, amelyeknek csak zsid tagjai lehetnek, rasszbelileg s vallsilag is. Ez a „B’nai B’rith”, ami annyit jelent, hogy a Szvetsg Fiai. A „B'nai B'rith” minden jelents tagja egyszersmind 33.fok szabadkmves. E fltt ll a „B'nai Mose”, Mzes Fiai, s a „B’nai Sion”, Sion Fiai. Ezt a kznsges cionista szervezetektl meg kell klnbztetni, noha kapcsolat ll fenn kzttk. Errl a kettrl csak annyit lehet tudni, hogy vannak. Teht „B’nai Sion”, alatta „B’nai Mose”, alatta „B'nai B'rith”, alatta szabadkmvessg s illumintizmus, s egszen tredkes erktl eltekintve a vilg krlbell minden politikai ereje. A szabadkmvessg egykori, legnagyobb ellenfele a Rmai Katolikus Egyhz s a Rmai Apostoli Szentszk tkot mondott a szabadkmvessgre, s a szabadkmvessggel minden kapcsolat kikzstst vont maga utn. Ezen rendelkezsek mr nincsenek letben tartva, de mg teljesen megszntetve sincsenek; ennek ellenre a Bborosi Kollgiumban, a kurilis bborosok kztt szmos szabadkmves van. Az egyhz hatkony titkosszolglatt ellt Jezsuita Rend 1945 ta tele van zsidkkal s az lvonalban titkos szabadkmves zsidkkal. A Jezsuita Rend teljesen ezeknek az erknek a kezben van; most is hatkony, m hatkonysgt ezen erk rdekben fejti ki. Ezen emltett rtegek s a „B'nai Sion” fltt ll lltlag a hromszzak tancsa, a hetvenkettk tancsa, a harmincak, a tizenkettk, a hetek, az tk, s a hrmak tancsa, s az egsznek a cscsn egy valaki, akit gy neveznek, hogy a Zsidk Hercege. Jelkpesen, hasonlkppen, mint az assassinoknak Alamud vrban rejtz feje, a Hegysg Vne nevet is viseli. A Zsidk Hercege, vagy a Hegysg Vne. A szabadkmvessg clja a hrom lpcsben megvalstott Izrael: Izrael az ismert keretek kztt, nagy Izrael az Eufrtesztl a Nlusig, s teljes Izrael, ami a Fldgmb. Ezt egy egsz Fldre kiterjed zsid-vilgkztrsasg, majd egy zsid vilgmonarchia rvn kvnjk elrni. Mi az, ami e trekvsekben abszolte elfogadhatatlan? Nem pusztn az a lnyeg, hogy egy minden ms etnosztl klnbz etnosz akarja tvenni a vilguralmat, hanem az, hogy ezt merben antitradicionlis s antispiritulis kzbls clok megvalstsa rvn minden tradicionlis struktrt lerombolva s felforgatva kvnja elrni. A kommunizmusok, a liberalizmusok, az anarchizmusok s minden egyb modern formci ennek a szolglatba van lltva, hogy klnbz etapokban, klnbz mdszerek bevetsn keresztl ezt a clt mozdtsk el. Gondoljuk meg, hogy taln ez a cl pozitv; de milyen trekvs az, ami vilgkommunizmuson s vilgliberalizmuson keresztl akar mkdni? Mi az, ami minden struktrnak a legalpribb lerombolsa rvn kvn hatalomra jutni?

A httrerket azonban ennyivel mg korntsem mertettk ki, ugyanis a vilg manipultorai, lkn a Zsidk Hercegvel, maguk is manipulltak. Ezt nagyon lnyeges tudatostani. Azt hiszik, hogy mindent a kezkben tartanak, s ez bizonyos rtelemben igaz is, de nem teljesen. Itt kt risi tveds lehet: az egyik, amelyik albecsli ezt az ert, a msik, amelyik vgletesen tlbecsli, elsegtve ezzel ezeknek a szndkait. Ktsgtelen, hogy hatalmas er van a kezkben, de nem minden. Ktsgtelen, hogy a vilg manipultorai, de ket is manipulljk; manipullt manipultorok. Ahonnan a manipulci kiindul, az mr kezdi elhagyni az emberi ltformt. Nyilvnvalan vannak mg kzbls emberi gensek, hiszen a manipulci emberi manifesztcii nem kizrlag zsid szabadkmves manifesztcik mg a legsttebb vonalon sem. Vannak olyan szervezetek, amelyek ugyan tartanak bizonyos  kapcsolatot a szabadkmves illumintus vonallal, de lnyeges kimondani, hogy nincsenek ezzel alrendelt viszonyban. Ilyenek pldul egyes stt, indiai irnyzatok: Transzcendentlis Meditci, Krisna-tudat Mozgalom, amelyek mrhetetlenl stt munkt fejtenek ki, ugyanis tbbet tudnak, mint a zsidk; be tudnak avatkozni a hall utni szfrkba. Ezen irnytk veszedelmessgt korntsem szabad alrtkelni. A legsttebb helyen lv emberi gensek legalbb kt irnyba elgaznak; mivel a zsid szabadkmves vonalnak nincs minden stt irnyzat alrendelve, ezrt kell, hogy legyenek mg olyan emberi gensek, amelyek mindezeket manipulljk, de mgttk mr nem emberi gensek vannak, teht ezek az emberek vgl is dmoni irnyts alatt llnak. Ezek a felbomls, a felbomlaszts ellenistensgei vagy mskpp megfogalmazva stni hatalmak. Ezek a dmonok a stni hatalmak seregeit alkotjk. A Stn, az rdg klnbz lehetsges elnevezsek; ahogy az ltalunk kevss tisztelt Luther is mondta: „Gottes Teufel”, Isten rdge. Teht az rdg Isten, s Istennek al van rendelve. Voltakppen Isten maga, mikor nmagt distancilja nmagtl, s nmaga ellenbe fordtja nmagt. A stn Istennek, az Isten-foknak nem tud rtani, m az embernek igen. A kretorr lett embernek nem tud rtani, de a kreatra szintjn lv s nmagt esetleg kretorr transzmutlni akar embernek viszont annl nagyobb mrtkben. Lnyeges, hogy nincsen stt er, amely a legmagasabb isteni ltrendet kikezdhetn, de az ton halad embert, a Homo Viatort kikezdheti. A teljesen sttsgbe merlt ember most ebbl a szempontbl kevss rdekes. A centrlis cl kzvetlen kzelben lv ember mr nem rinthet meg. Az ton halad, fellrl vezrelten s alulrl felfel halad embernek azonban lehet rtani, s az, aki igazn szmt. A Homo Comprehensivus nem kezdhet ki, s a Homo Damnatus mr elveszett, de ppen a Homo Viator az, aki ebbl a szempontbl leginkbb ki van tve ezen erknek, holott mlt lenne arra, hogy ne legyen kitve teljesen. Az Isten-fokot a Stn sem kezdheti ki, a stt erk mg kevsb, de az ton halad emberi szemlyisg, olyan szemlyisg, akiben a szemlyfelettisg jelenlte villansszeren megjelenik, de mg nincs igazn jelen. Ha igazn jelen lenne, akkor mr vdekezni tudna bensleg s autonm mdon, de ezt mg nem tudja. Tulajdonkppen ezen emberek rdekben nyilatkozik meg minden tants, minden v s vd kijelents. Maga a Buddha azt mondta, hogy azokhoz szlok, akiknek a szemt mr csak kevs por fedi’. Nem azokhoz, akiknek a szeme be van temetve homokkal, porral, s nem azokhoz, akiknek a szemt nem fedi mr semmi, hanem azokhoz, akiknek a szemt kevs por fedi. Ezekhez szl a vilg minden tantsa.

Az igazn veszedelmes httrerk tevkenysge racionlis emberi fogalmakkal nem is jellemezhet. Ezeknek az erknek a lnyszer kpviseli mr megragadhatatlanok, csak annyit tudunk rluk, hogy vannak. Vajon helyes-e az az llspont, amelyik egy szlssges konspiracionizmust felttelez? Ilyen rtelemben maga is egy konspiracionizmus kvetje, m egyltaln nem azrt, mert a konspiracionizmust helyeseln, hanem mert konstatlja, hogy az involucionizmus llspontja a helyes llspont, teht az involucionizmus hvnek vallja magt; ebben az esetben is konstatlunk egy konspircit, vagyis egy vilg-sszeeskvst. A vilg-sszeeskvsnek krlbell mindenki ki van tve. Ugyan vannak, akik ebbl nem fognak fel semmit, s vannak, akik 'kinnek' ebbl, de tulajdonkppen mindenki ki van ennek tve; azok is, akik az sszeeskvst irnytjk, mert az sszeeskvs irnyti mg mindig nem az igazi irnytk, s mg az igazi irnytk is irnytva vannak. Voltakppen nmagam vagyok az irnyt, de amg ezt nem tudom, addig messzemenleg nem n vagyok az irnyt. Gunon emlti a stt erk legmagasabb fokozatain ll embereket, akiket a Stn Szentjeinek nevez a szfi tradci. Ez egy nagyon magas fokozat. Nem olyan magas fokozat, mint Isten igazi Szentjei, de egy nagyon magas s nagyon nagy hatalmat birtokl fokozat. Ki lehet-e teljesen kszblni a stt erk relatv gyzelmt? Tekintettel arra, hogy a Kali-Yugnak le kell futnia, azt kell mondani, hogy nem lehet. Abban, hogy a Kali-Yugnak le kell futnia a legtradicionlisabb llsfoglals is teljesen egyetrt. Nem mindegy, hogy a Kali-Yuga legeslegvge milyen, ugyanis vannak Yugk fltti rtkek. Ezek a Yugk feletti rtkek nagyobbrszt elmerlt, latenciba merlt rtkek, amelyeket azonban fel kell emelni a manifesztci szintjre, konzervlni kell, t kell rtkelni, s a korszakfelettisg elvei alapjn ezen rtkek legbensbb lnyegi rtkeit t kell menteni egy jabb korszakba. Ez nagyon szorosan sszefgg egyrszt az egyni megvalstsi utak bejrsval, msrszt pedig a mlt befejezs gondolatval.

Mshol utaltam mr arra, hogy Ferenc Jzsefnek semmi ktsge nem volt afell, hogy a Monarchia egyszer megsznik. Azt mondta, hogy arra azonban szeretne gondot fordtani, hogy ne akrhogyan sznjk meg, s tett is ennek rdekben. Annyit nem tudott tenni, hogy ez egyltaln ne menjen vgbe, s annyit sem, hogy ez teljesen mltkppen trtnjk. Egy ilyen befejezs teljesen mltkppen nem mehet vgbe.

A konzervls s a yuga-lefuttats igenlse egymssal csak akkor hozhat szintzisbe, hogyha egy harmadik, ezek felett ll princpiumot vezetnk be. Ez az aranykorpts idealtsa, mely nlkl ezek kibkthetetlenek lennnek. Ennek kell tulajdonkppen a vezrlmotvumnak lennie. A felbomlsra irnyul ellenistensgek, vagy rdgk, stnok, dmoni csatlsaikkal egytt teljesen arra irnyulnak, hogy sznjk meg, fusson le a Yuga. Ebben a tekintetben tulajdonkppen mindenki ugyanazt akarja; aki nem, az nem ltja helyesen a dolgokat. De gy akarjk, hogy konzervci, fleg a magas rtkek konzervcija ne valsulhasson meg, hogy aranykor ne legyen tbb, hogy tmentsek ne legyenek, vagyis a pusztuls s bomlaszts teljes mrtkben jusson diadalra; s mindezt azrt, mert a felbomls ellenistensgeinek a vgs clja a Semmi. Minden felbomlaszts a Semmit clozza meg. A szabadkmves-zsid vilguralom harcosai olyan eszkzkkel operlnak, amelyekben az igazi vezrlert a felbomls ellenistensgei jelentik, s ami a Semmit clozza meg. Vgl is nem az fog megvalsulni, amit k akarnak – br az is elg rettenetes lenne –, hanem az valsul meg, ami az gensek mgtt ll gensek s legfelsbb genseknek a legbensbb s legtitkosabb, de legerteljesebben kpviselt s legerteljesebben mkdtetett clja s tja s haladsa s menete. Helyesen mondta valaki, hogy az els baloldali maga a stn volt. A stt erk nem nylhatnak mshoz, csak baloldalisghoz vagy ellen-baloldalisghoz, ami azonban esszencilisan egy oldalon van. Nem nylhatnak mshoz, mert az a cljuk, hogy a struktrk omoljanak ssze. Az a cljuk, hogy rtkek ne rzdjenek meg. Egybknt csak mellesleg jegyzem meg, hogy a tl indirekt utakon megvalstott clok eleve risi veszlyekkel kapcsolatosak, mg hogyha ott a legtisztbb szndkok mkdnnek, akkor is. Bizonyos indirekt megoldsok elkerlhetetlenek, m ha ezt tl indirekt mdon csinljk, abbl csak romls lehet. Nha teljesen groteszk formkat tudnak ezek lteni; nzzk pldul az anarchistk terrorcselekmnyeinek a cljt. Ideolgijuk szerint, hogy ha mindentt terrorcselekmnyek jnnek ltre, akkor az azt fogja provoklni, hogy vilgfasizmus jjjn ltre. A vilgfasizmus ltrejn, s a vilgfasizmus ellen egy hatalmas anarchistico-kommunista baloldali vilgforradalom tr ki, amelyik azutn gyzelemre jut. Ha ez gy lenne, akkor azt mondhatnnk, hogy a kzps, tmeneti fokozattal meg is lehetne elgedni, htha nem tudn elsprni egy kommunista vilgforradalom. De nincs gy, s az egsz dolog nevetsges, komolytalan.

Azokkal az erkkel, amelyek a vilgot behlz szervezeteken keresztl, ma mr mondhatjuk, hogy a vilg llamain keresztl – len az Egyeslt llamokkal –, a korbban hatkonyan ellenll szervezeteket is bevonva – lsd a Rmai Katolikus Egyhz –, a vilgot irnytjk, p lelki, szellemi organizmus meglte esetn nem lehet egyetrteni. Egy p lelki, szellemi organizmus nem vonzdhat egy olyan felbomlshoz, amelyben maga is felbomlik. Teht nem vonzdhat egy ilyen rtelemben vett, mondhatjuk gy, hogy egy super-ngyilkossghoz, hiszen nemcsak a fldi letet sznteti meg, hanem minden transzcendens lehetsget als. Ezek a trekvsek nemcsak nemzeteket bomlasztanak fel, hanem mindent.  Ebbl az az igazn rdekes, ami a transzcendens lehetsgek megvalstsval s megvalsulsval fgg ssze. Ami ilyen lehetsg, az klnsen megclzott.

Msutt emltettem mr, hogy a liberalizmus egyebek kztt szembenll magval a libertas-szal, a szabadsggal, de tovbbmegyek, szembenll a liberalitssal, a szabadelvsggel, st a liberalizmussal is. Teht egy nfelbomlaszt kpzdmny, csak mg nmagt felbomlasztja, ami nem lenne nagy baj, felbomlaszt igazi rtkeket is. A liberalizmus szemben ll mindennel, s mindent fel akar bomlasztani. s ez mg mindig csak a jhiszem liberalizmus, mert a rosszhiszem liberalizmus nem is szinte; szelektl, s a szelektls nem azt jelenti, hogy bizonyos dolgok nem fognak felbomlani, hanem, hogy bizonyos dolgokat, mgpedig a stt dolgokat nem akarja felbomlasztani, csak a pozitvumokat. Ez azt eredmnyezi, hogy a pozitvumokat elbb bomlasztja fel. Vgl ebben a folyamatban is felbomlik minden, de ez radsul mg rosszhiszem s alattomos is.

Magyarorszg abbl a szempontbl mindig tanulmny trgya lehet, hogy a folyamatok itt mennek vgbe krlbell a legocsmnyabban. Az egsz orszgban nem ismer hatrokat a Nyugat-majmols, de kizrlag a nyugati vilgnak a negatvumait hozzk t ide. Hol hozzk ide be ma Magyarorszgra a skandinv szocilis elltottsgot s biztonsgot?! Preparlva a legvisszatasztbb s legnegatvabb formcikat hozzk be. Ami esetleg abban a vilgban j lenne, azt semmikppen nem. Erre komoly gondot fordtanak. 1988-ban az a monds jrta, hogy skandinv adrendszer s etip brrendszer, s ez azta sokkal erteljesebben megvalsult. Nem csak adrendszer, hanem rrendszer is. Ez lnyeges, mert Magyarorszg br rendkvl gyatra gazdasgi helyzetben van, nincs olyan gyatra gazdasgi helyzetben, mint amit az emberek tlnek ebbl. s mirt van ez gy? Mert a Nemzetkzi Valutaalap s a Vilgbank, fleg a Nemzetkzi Valutaalap ezt rja el. A Nemzetkzi Valutaalap s a Vilgbank kt szabadkmves filil. A bankvilg ltalban, egy-kt kivteltl eltekintve, szabadkmves kezekben van. E tekintetben excelllnak. E fltt csak a Kuhn-Loeb & Company Bankhz van mg elkelbb helyzetben. Ez ltszlag a vilg kb. 100. helyn ll bank, de valjban a vilgon az els helyen ll. Ez a Kuhn-Loeb & Company – a stt zelmek nagy koordintor bankja. A mkd operatv bankok kzl a Valutaalap a legsttebb, a msodik helyen ll a Vilgbank, s a harmadik helyen az Eurpai Fejlesztsi Bank. Az els, a Nemzetkzi Valutaalap rja el, hogy Magyarorszgon rat kell emelni. A breket meg lehetleg ne emeljk. Ezrt elviselhetetlen a helyzet. Hiba vannak szabad rak, be kell avatkozni egy ponton, mondjuk a benzinrba adval, s utna a dominelv alapjn minden kveti ezt. Nem kell tl sokat csinlni: az llam beavatkozik azzal, hogy remelseket gerjeszt. Nincs klasszikus inflci, hiszen a klasszikus inflci az pnzelrtkteleneds – az van –, ruhiny – az nincs –, s korltlan pnzkibocsts – ez sincs. Ez inflci, de nem klasszikus, tkletes s tiszta inflci; az elrtkteleneds a lnyeg, ami pedig tulajdonkppen vezrelt. Magyarorszg lakossgnak az elnyomortst – csekly kivteltl eltekintve – a Nemzetkzi Valutaalap parancsra hajtjk vgre. A Nemzetkzi Valutaalap a vilg-szabadkmvessg rdekei szerint hajt vgre dolgokat. A dolog egybknt ktoldal: az n. kormny megkapja az utastst a Nemzetkzi Valutaalaptl egyfell, msfell a kormnytagok – mint szabadkmvesek –, megkapjk kln ezeket a direktvkat a szabadkmvessg oldalrl is. Teht a dolog rendkvl szlssges,  s az is ki van dolgozva, hogyha Magyarorszg kiszakadna a Nemzetkzi Valutaalapbl, akkor ezt hogy torolnk meg. Olyan helyzetbe hozzk, hogy ne legyen megolds. Lehet, hogy ennek ellenre mgis lennnek megoldsok, amelyek persze csak tmenetiek lehetnek, mert tulajdonkppen csak egy parlamenti prt van, hat frakcival. Ha bekerlne mg nyolc msik prt, akkor tizenngy frakcija lenne az egyetlen prtnak.

Ezen erk nagyon klnbzkppen irnytjk a Fld orszgait. Pldul a Szovjetunit gy irnytottk, hogy a Politikai Bizottsg felett volt egy titkos politikai bizottsg, s a titkos politikai bizottsg felett volt egy mg titkosabb politikai bizottsg. Voltak tfedsek; aki a titkos politikai bizottsgnak a tagja volt, az lehet, hogy a lthat politikai bizottsgnak csak pttagja volt. Ott ilyen mdon ment az irnyts. Ismerjk azt, aki Sztlin idejben a lthatk kzl az els ember volt. Mindig van a lthatk kzl els ember. Magyarorszgon ma a lthatk kzl a stt oldal els embere Konrd Gyrgy. Nyilvn nla vannak nagyobbak, de nem tudjuk, kik azok. A Szovjetuniban is volt egy ilyen ember, ez volt Lazar Mojszejevics Kaganovics. A fels vezets tagja volt, de nem volt a legels ember; titokban azonban Sztlin felett llt. Ksbb httrbe szorult, kizrtk a prtbl, de voltakppen az utastsai egszen 98 ves korban bekvetkezett hallig, 1991 kzepig, rvnyesltek. Nem sokig lt utna az n. Szovjetuni. Mg Lenin letben a titkos lvonalban volt, valsznleg az lvonal ln.

 Ilyen volt a lthatk kzl az Egyeslt llamokban Bernhard Baruch. Az els vilghbor idejn Wilson alatt kerlt ebbe a meghatrozatlan pozciba, s egszen hallig, ami Kennedy elnksge alatt kvetkezett be, gy neveztk t, hogy az Egyeslt llamok igazi elnke. Az Egyeslt llamokban az irnyts egybknt ms jelleg. Ott az elnk ltalban nem kap utastsokat, hanem helyzetek el lltjk, gy, hogy a helyzetek teljesen beszortjk t egy cselekvsi krbe, hogy ne tudjon mst csinlni. Olyan, aki abszolte mst akar, mint amit akarnak, eleve nem lesz elnk. Ezen bell, ha vannak egyni elgondolsai, akkor azokat megfelelen koordinljk. Az Egyeslt llamok elnkei nagyon stt zelmeket folytattak; az Egyeslt llamok viszonylag – ez nagyon viszonylagos – legtisztessgesebb elnke Reagan volt.  Szndkaiban Nixon is ilyen lett volna, de nagyon puha volt. Nixon titokban tmogatta a Julio Valerio Borghese herceg tengernagy ltal tervezett puccsot Itliban. Valrio Borghese herceg lett volna az j Duce, s elgondolsa szerint a kultrval kapcsolatos gyek legfbb inspirtora Evola lett volna. Nixon utastst adott az Itlinl llomsoz amerikai flottnak, hogy adott esetben avatkozzk be az esemnyekbe Borghese oldaln. Ez nem trtnt meg, mert a hadsereg-fparancsnok, az elnk parancst nem hajtottk vgre, szabotltk, majd Nixont megbuktattk. Akaratnak nem tudott rvnyt szerezni. Ha rvnyt szerzett volna, akkor megltk volna. A puccs, sajnos, vgl elbukott. Sajnos, mert Valerio Borghese adekvtabb fasizmust valstott volna meg, mint Mussolini, ami abbl is ltszik, hogy a szellemi let inspirtoraknt kit gondolt el.

Ahogy az Egyeslt llamok elnkei helyzetek el vannak lltva, gy elkpzelhet, hogy ez mg olyasvalakivel kapcsolatban is felvethet, mint Hitler. Mr beszltem arrl, hogy Hitler nukleris fegyvere 1944-re ksz lett volna, de nem hrom pldnyban, mint az amerikaiaknak, hanem tizentben. Amellett a V-raktk meg voltak tervezve; a V-1-et gyrtottk, a V-2-bl kszlt nhny darab, de meg voltak a tervek V-10-ig elmenen. lltlag a V-9-es mr interkontinentlis volt, a V-10 pedig globlis rakta krlbell 20 ezer km-es hattvolsggal. (40 ezer km-es hattvolsgra nincs szksg, hiszen semmi szksg arra, hogy valaki nmagt a fld megkerlsvel semmistse meg raktval.) Ezt a fejlesztst a sztlingrdi csata elvesztsnek idejn s El-Alamein elvesztsnek idejn, amikor legnagyobb szksg lett volna a gyors fegyverfejlesztsre, Hitler visszafogatta, st szinte lellttatta. Nem kldtk szt a tudsi team-et, amely klnben jobb volt, mint az amerikaiak. Nemrg klnben Marx Gyrgy egyetemi tanr elmondta – amit valsznleg nem mondott volna el, ha nem gy lett volna –, hogy az amerikaiak tudsi grdja egy igen kivl grda volt, de a nmetek mg kivlbb volt. Az amerikaiaknl Oppenheimer, Teller, Fermi lltak, a nmeteknl Heisenberg, Weizsacher s ms jeles tudsok. A nmetek elnyben voltak minden tekintetben. Az amerikaiak 1945-re csinltak hrom bombt. Az egyiket felrobbantottk a nevadai sivatagban, a msik kettt, Hirosimra, Nagasakira dobtk. A nmetek valsznleg 15 raktatltetet csinltak; k nem bombban gondolkoztak, hanem raktban, mghozz V-9 s V-10 ltal hordozott raktkban. A hbort ily mdon megnyerhettk volna. De elvesztettk. gy is nehezen tudtk legyzni ket, de vgl is legyztk, s ez Hitlertl indult ki. Hitler ugyanakkor azt mondta Szlasinak, hogy meg van az j fegyvere, mr ksz. A jelek szerint ezt Szlasi nem hitte el teljes mrtkben, de gy vlte, hogy krlbell nyr kzepre meglesz, s addig taln ki tudnak tartani a nmetek. 1945. prilis 17-n dnttte el magban, hogy a hbort nem nyerheti meg Nmetorszg, mert nincs ksz a rakta, nyrra sem lesz ksz, de ha ksz lenne, akkor sem tudnak nyrig kitartani. A hitleri utastsok rtelmben soha nem is lett volna ksz, noha Hitler azt mondta 1944. decemberben Szlasinak, hogy megvan az j fegyver, brmikor bevethet, de olyan borzalmas puszttst vgez, hogy megprblja konvencionlis fegyverekkel megnyerni a hbort. Annyit tudunk majdnem szzszzalkos bizonyossggal, hogy Hitler valamifle neokathar szervezetnek volt a tagja. A katharizmus a manicheizmusnak egy ksbbi formja volt. Ehhez a szervezethez esk kttte, s hipotzisem szerint, lehetsges, hogy ennek a neokathar szervezetnek a htterben valamilyen latomlis vagy paralatomlis szervezet llt, amirl neki nem is kellett tudnia. Miutn utastsokat hajthatott vgre, minden jel erre mutat, hogy nyilvnvalan egy innen jtt utastst alapjn dnttt gy, ahogyan dnttt. A legelemibb jzan sz is azt kvetelte meg, hogy Sztlingrd s El-Alamein utn a fegyverkezst felgyorstsk, nem pedig, hogy visszafogjk. Annyira, hogy a tudsok br nem lettek szlnek eresztve, de csak piszmogtak mindenflvel, hiszen attl kezdve semmi komoly dolgot nem csinltak. Nagyon keveset lehet errl megtudni, mert megprbltk gy belltani, mintha a tudsok szabotltk volna el a dolgot, de sok jel arra mutat, hogy ez egyltalban nem volt gy;  az amerikaiak ugyanis felvettk e tudsok egyms kztti a fogsguk idejn lefolytatott beszlgetseit, s ebbl egyet-mst kiszivrogtattak. Nagyon nagy blamzs lett volna bevallani, hogy f titkos szvetsgesk maga Hitler volt. Ebben a krdsben mg nem lehet tisztn ltni, de bizonyos dolgok nagyon lesen krvonalazdnak.

A stt erk a Nmet Birodalmat nem tudtk gy kezkben tartani, mint ms orszgokat, de meg voltak azok a mdszerek, amivel tulajdonkppen kzvetve s rszlegesen ezt mgiscsak megtettk.

 

31.

v

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!