Haznkrt, 2004. szeptember
Rothschild-titkok
[forrs: G. Armstrong - The Rothschild Money Trust]
Mieltt Mayer Amschel Rothschild I. 1812-ben meghalt, hatalmas vagyonbl pnzalapot ltestett a zsid np felemelkedsnek rdekben s a Jewish World Empire (Zsid Vilgbirodalom) megteremtsre. Pontosan nem tudjuk, hogy Rothschild hallnak pillanatban mekkora vagyon maradt htra, vagy hogy a mai mekkora lehet, de lltlag az egsz vilg gazdagsgnak a felt kpezi.
Annak ellenre, hogy a csaldnak ma mr tbb szz rkse van, a hres bankr halla ta a vagyont tovbbra is a kvnsga szerint egyetlen szemly kezeli, akit mly titokzatossg vesz krl. Megfigyelk szerint a hatalmas vagyont valutkkal val spekulcival s a hborkbl hzott haszonnal szereztk.
Mivel a mrhetetlen gazdagsghoz politikai er s hatalom is trsul, knyk-kedvk szerint vltoztatjk a valutk remelkedseit s zuhansait. Ezek okozzk gyakran a hborkat s a gazdasgi vlsgokat a vilgon.
Mayer A. Rothschild I. 1743-ban szletett s 1812-ben halt meg. 1770-ben felesgl vette Gutter Schnaper-t, s hzassgukbl tz gyermek szletett: t fi s t leny.
Az ifj Rothschild rabbintusi kikpzsben rszeslt s egy ideig mint rabbi is tevkenykedett, de szleinek hirtelen halla miatt az lettja egszen ms irnyba tereldtt: olcs rucikkekkel s rgi pnzekkel kereskedett. A bankri szakmt abban az idben vette fel, amikor Eurpt vgigseperte a szabadkmvesek ltal kirobbantott nagy francia forradalom (1789) politikai szele.
A Jewish Encyclopedia ezt rja rluk:
„Pnzklcsnz, majd IX. Vilmos herceg (Landgrave of Hesse-Cassel) gynke lett. A herceg, apjnak 1785-ben bekvetkezett halla utn Eurpa legnagyobb 40 milli dollr rtk vagyont rklte, amelyhez fknt a brit kormnynak az amerikai fggetlensgi forradalom levershez klcsnztt zsoldos hadseregei juttattk. 1806. jniusban a harcok utn Vilmos Dniba meneklt s 3 milli dollrt M. Rothschildnl hagyott megrzsre.
A legenda szerint ezt a pnzt boroshordkba rejtettk el a Frankfurtba beraml Napleon-katonk ell s Vilmos hazatrse utn, visszaadtk.”
A Haynau csald
IX. Vilmos, hesseni vlasztfejedelem trvnytelen gyermeke volt Julius Freiherr von Haynau (1786-1853). Magyarorszgi mkdst mg osztrk rszrl is meglep hallgats vezi.
Karl von Schnhals tborszernagy, a „fegyvertrs s jbart”, sok kiadst megrt knyvben (Biographie des k.k. Feldzeugmeisters Julius Freiherr von Haynau, Wien 1875) megelgszik annak nagyvonal megllaptsval, hogy „Nem volt a trvny, hanem csak a karja.”
Rudolf Bartsch fhadnagy, aki nagyon szerny llekelemz mdszerekkel kzeledett a bresciai hina fel (Haynau - Eine psychologische Studie, Wien 1907), az Aradi 13 Vrtan esetben csak annak kzlsre szortkozik, hogy „Aztn elkezddtt, aminek nem lett volna szabad megtrtnnie.”
A ksbbi tborszernagy a hanaui zsid patikus lnynak, Rebekka von Lindenthalnak volt a trvnytelen fia. Apja Hesseni Vilmos rgrf, majd herceg. Utbbi minden jel szerint kplr-termszet, hi s zsarnok, aki rendszeresen rulta alattvalit katonnak a brit hadseregbe.
Az uralkodk bankrai
Legenda vagy igazsg, egy dolog biztos: Rothschild Nathan megalaptotta a csald londoni gt az East India cgnl befektetett 800 milli font arannyal. A 19. szzad elejn a Rothschild-fivrek, mint az eurpai uralkodk elsszm pnzklcsnzi tettek szert hatalmas vagyonukra s vasthlzat-pt cgeket alaptottak.
A bankhzaknl gyakori eset volt, hogy egy s ugyanaz pnzelte mindkt harcol felet. Pldul az amerikai polgrhbort, amikor is Rothschild az szakiakat, amerikai bizomnyosa, August Belmont kzremkdsvel, a dlieket pedig Erlangers, — egyik Rothschild-rokon – ltal pnzelte. Kzel kerltek Metternich herceghez, a bcsi kormny akkori klgyminiszterhez is.
Metternich Lothr Venczel herceg ntelt, ggs, kzpkori feudlis nzetekkel teltett brokrata volt, aki az adz npnek mg termszetadta emberi jogt is tagadva, durva nknnyel kzel hrom vtizedig hatalmaskodott fltte. Nevt gyllettel ejtettk ki mindentt. llshoz a legutols pillanatig ideges grcsssggel ragaszkodott. rtatlan emberek vrnek kellett folynia, hogy a felzdul npharag elsprje az llsbl.
A nagy rejtly
Amg a bankhzak keresztny uralkodkat segtenek klcsnkkel, hogy azok vres hborkban egymst puszttsk, az gy tkletesen rendben van. rtatlan emberek pusztulsa nem szmt, csak az a fontos, hogy a kamatokat fizessk!
A Rothschildek s Benjamin Disraeli brit miniszterelnk szoros egyttmkdsvel sikerlt megszereznik a Szuezi Csatorna nev cg feletti hatalmat. Spekulciikkal az orosz nyersolaj, a dl-afrikai gymntbnyk s a dl-amerikai bnyk terletre is kiterjesztettk pnzgyi hatskrket. Hatalmuk titka gy, mint a mltban, most is az lland titokzatossg.
A Rothschild-csald tagjai felmrhetetlen vagyonukat gy tarthattk meg, hogy csaldon bell egymsbl hzasodtak. Ellenlltak az beolvadsnak, a kikeresztelkedsnek s a papa kvnsgnak eleget tve megtartottk ortodox-zsidvallsukat.
szintesg
Marcus Eli Ravage rja a Century Magazine 1928. januri szmban:
“Mi zsidk minden hbor mgtt ott vagyunk. Nemcsak az oroszorszgi, hanem a trtnelem nagy forradalmai mgtt is. Elkpzelseink, hangulatkeltseink s szellemnk ellenllhatatlan nagysgnak ksznhetjk a sikereket.”
Oscar Levy, ‘The World Significance of the Russian Revolution’ (Az orosz forradalom vilgra szl jelentsge) cm knyv elszavban rja:
“A modern Eurpban alig van olyan esemny, amelyet ne tudnnk visszavezetni a zsidkhoz. Mi zsidk manapsg a vilg pusztti, hhrai, lzti s megtveszti vagyunk.”
Goldwin Smith az Oxford Egyetem trtnelem tanra, 1881. oktberben:
“Fajunkat emberisg-feletti tnynek tekintjk. Vgs clunk nem a ms npfajokkal val egyesls, hanem a felettk val hdt gyzelem.”
Mensdorf grf (1918) osztrk kvet Londonban:
“Az els vilghbort Izrael ksztette el, amit meg is nyert. Sikeres volt, ltala jobbra fordult a sorsunk s mg hasznot is hztunk belle. gy lltunk dnt bosszt a keresztnysgen.”
The Jewish World, London, 1919. 01.16 - “A nemzetkzi zsidsg Eurpra knyszertette a hbort, hogy megszerezze az aranykszlet nagy rszt, s azzal megalapozza a zsid vilgot.”
nyitlap
|