czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Rendszervlts
Rendszervlts : A forradalom mg rr

A forradalom mg rr

  2006.09.13. 17:00


Czike Lszl

 

 

               A forradalom mg rr

 

 

Olyan mg sohasem volt, hogy amikor a trtnelem mr vget rt, s beksznttt az rk bke korszaka, az Aranykor – „h, csak az arabokat, a knaiakat meg a terroristkat tudnm feledni, akkor valban gy is lenne!”, mondhatn Francis Fukuyama, udvari j­vendmondja megfellebbezhetetlen prfcijrl, persze zrt kr­ben George W. Bush -; egy kis fl-balkni provincia nyughatatlan npe egyszer csak gondol egyet, s hatalmasra duzzadt jlte kells kzepn, hipp-hopp, egyszer hopp, msszor kopp forradalmat csi­nl, minden idk legtkletesebb trsadalmi beren­dez­kedse, a li­berlis demokrcia ellen…

 

Persze, ilyen nem is lesz, mert ennyi ok mg nem elg.

A forradalom mg bven rr.

 

De azrt beszlgetni – lehet rla…

Let’s talk about the revolution – amint Tracy Chapman nekli.

 

Nem vagyok – mr gy 6-8 ve nem vagyok - Orbn Viktor elk­te­lezett hve, mert amita megtapasztaltam, hogy nem tri az p­t kritikt sem, azta semmi dolgom vele. A Fidesszel meg soha­sem volt. Nagyon ignytelen ez a np, hogyha elfogadja, elfogadn ve­ze­­­tinek a Pokorni, Deutsch, Rogn, Szjer, stb. tpus egyen-sza­bs euroszerencse-ifjakat, johannita s egyb fajtj szeren­cse­lovagokat. vek ta nagyon csodlkozom azon is, hogy egy ll­tlag minden tekintetben „tkletesen rtermett” npvezr, aki­nek a vilgnzete keresztny-konzervatv – hallgasstok csak meg a net­rl letlthet mp3-t, amelyen a papok eltt is megvallja is­tenhitt! -, hogyan veheti magt krl olyasvalakikkel, akik 1990 eltt nyilvn­valan a kommunista elit kivtelezett szemlyis­gei vol­tak? Ennyi hibt, bnt, eltvelyedst nem lehetne meg­bo­cs­tani – plne nylt, szinte megb­ns hinyban! – ilyen egy­sze­ren, csak azrt, mert mi mindennl jobban szomjazunk valakire, aki vgre szavak helyett tettekkel, s elssorban minket, a magyar npet kpviseli. Valaki olyan kellene, aki mindenre kpes, aki sa­jt magt, elemi „rdekeit” is felldozn a magyar np megmen­t­s­rt, feleme­­lsrt. Aki nem a hdt multinacionlisok gynke, teht nem vamzerbl lett „llam­frfi”. Aki tltja, hogyha eljtt a vg­s id, amikor tbb mr nem lehet a sznyeg al sprni a bnhalmazt, ami a rendszervlt elitnk „lel­kt” terheli. Aki nem restell cse­lekedni, amikor mr min­den beszd rtelmt vesztette. Aki nem mentegeti magt, sajt te­he­tetlensgt rk Pat Plknt:

„A forradalom mg rr, most f a demokrcia betartsa.”

 

Mert ugyan mi is a forradalom?

A „demokrcia” kivvsa vagy visszalltsa – a sza­badkmvesek veznyletvel -, amikor ppen nincs…

 

De mit is kell(ene) neknk betartanunk?

Hagyni, hogy mindenkinket, mindennket elorozzk, elvegyk.

Kinek a csaldjt, a szleit, kinek a szerelmt, kinek a felesgt, kinek a gyermekt-gyermekeit, kinek a munkjt, a vagyont, le­te minden rtelmt, a meggyzdst, vallst, orszgt, hazjt, a szavak s a tettek si jelentst, az igazsghoz val alapvet em­beri jogunkat. Hogy az egsz letnk velnk szletett termszetes rtel­me egy cltalan kossz vltozzk, rmletes lidrcnyomss, lland ltbizonyta­lan­­sgg aljasuljon, s ezt a tmny borzalmat az esznk s a lelknk feletti fktelen tobzdsukban mgis li­be­rlis demok­rcinak, npuralomnak, szabad-versenyes tuds­ala­p trsadalomnak, jlti llamnak, szocilis piacgazdasgnak, az nmegvalsts, a vllalkozs tkletes sza­badsgt biztost em­ber­­kz­pont rend­szernek nevezzk el!

Nyugi, a forradalom rr, letnket nem fenyegeti veszly.

 

De vajon valban gy van-e?

Vajon tnyleg nem fenyegeti a fizikai ltnket kzvetlen veszly?

Vajon tnyleg csak a vitzk pitinersge hozta volna, hogy a v­lasz­tsi kampny fkuszban a trsadalombiztosts s jrulkai lltak? Nem! pp a kampny lnyege, hogy a nemzetkzi sza­bad­k­­m­ves httrhatalom jabb megszortsokat kvetelt a magyar np kerkbetrsnek felgyorstsa rdekben – s mg az egyik fl „nem vette a lapot”, s inkbb a jrulkok cskkentst tzte zsz­lajra, addig a msik a felszmol gynksg hitbizomnyv ten-n (tudja, meri s teszi is!) az egsz egszsggyet, s ezzel egy csa­psra kt legyet is tne: a magyar np egszsgt, munka-s let­kpessgt a multinacionlis biztostk knye kedvre szolgltatn ki, s emellett spontn piaci eszkzkkel lendten fel a multinaci­o­nlis koporsgyrtst. Emlkezznk, mit is jelentett a tbb bizto­s­­ts rendszer bevezetse, vagyis a nemzetkzi „nyugdjbiztost” szl­h­mo­sok beengedse a magyar piacra? A magyar munkavlla­lk fizettek, biztostst nem kaptak – a befizetett pnz elveszett. S mit jelentett ltalban a nemzetkzi biztostk beengedse a piac­ra? Az rak tbbszrsre emelkedst, meg azt, hogy a biztostsi biznisz lnyegben „magv tette” Magyarorszgot – a puszta le­ve­gt, a mi levegnket ruljk, neknk, mregdrgn s tengernyi pnz megy veszendbe, jelentsen megnvelve a mindennapi let egybknt is egyre elviselhetetlenebb terheit. A biztosts Magyar­orszgon a ltbizonytalansg, az improduktv ki­adsok nveke­d­st hozta, s nem a biztonsgot, amint hirdeti. Ami eddig trtnt, csak „olcsjtk” azonban a trsadalombiztosts kszl privati­zcijhoz kpest. A mg fennmaradt utols posztkommunista el­osztsi rendszer „lebontsa szksgszer” mondjk, m a multi biztostk bevonsa az egszsgbiztosts llami finanszrozsba ismt, a mr jl ismert „olcsjtk” jra-eljtszst jelenti, csak ezttal sokkal nagyobb ttekben. A lnyeg: a trsadalombiztosts llami kasszja fokozatosan vagy egyszerre, de mindenflekppen a multik (biztostk, bankok, stb.) tulajdonba megy t, a np ala­nyi (llampolgri) jogon jr trsadalom-biztostsa pedig lnyeg­ben megsznik – ezentl a trzsi varzslnl tett minden preven­tv, illetve „jogfenntart pofavizit” cca. 20 eurba fog kerlni, egy komolyabb mtti beavatkozs pedig egy letm munkjba. Akik mr a fogsorukat is kptelenek vek ta megcsinltatni, mert nem futja r a cseklyke jvedelmkbl, ezentl „joggal krrvendhet­nek": ezrvel lesznek olyanok, akik mr az letment mttjket is ”mindrkre” elhalasztjk…

De a forradalom mg korai, rr.

 

Elvgre is Antall ta „demokratikus jogllamban” lnk.

Nem tetszettnk, s mg most sem tetsznk forradalmat csinlni, ami persze a szabadkmves veznysz nlkl – amgy „spontn-n­magtl” – nem is megy. Ahhoz vezr s veznysz is kell… Ks­lekedik az aktulis nagymester, a mastermind, akinek szemlyre­szabott feladata len­ne a koncepcialkots, a stratgia s a taktika kidolgozsa, majd a veznysz mesterien idztett „kikiltsa”, a for­radalmi ssztzre.  

 

A legnagyobb aljassg, ahol kilg a llb – vsbakancs van ezen a llbon! -: a trsadalombiztostsi krtyk bevonsa, s jak ki­bocstsa. Ennek az egybknt „rtatlannak” tn, adminiszt­ra­tv­nak intzkedsnek az a clja, hogy mr eleve megfossza az em­berek egyharmadt-egynegyedt az egszsgbiztostsi szolglta­t­­­sok ignybevtelnek puszta lehetsgtl is, azon a „jogcmen”, hogy a krtyjuk mgtt nem ll rendszeres biztostsi befizets. Az llami vllalatok dolgozinl, akiknek a cge „fizetskptelen­sgbl ereden” nem fizet, mr vek ta trsadalombiztostsi j­ru­­­l­kot, felteheten egyelre nem lesz problma, mert az llam az egyik zsebbl a msikba teszi a nem ltez pnzt – „pnz az ab­lak­ba!” -, s rendezettnek tekinti a be nem fizetett sszegeket. De azok a magnszemlyek s egyni (knyszer)vllalkozk, akik j­ve­­delem hi­nyban – munkanl­klisg, megrendels­-hiny, mul­ti­na­cionlis konkurencia, stb. – nem kpe­sek fizetni a kptelenl magas, np-s emberellenes adjelleg jrulkokat, mos­tantl ko­moly bajban lesznek, mert el­veszik, bevonjk a tbkrtyjukat, s mivel nem kap(hat)nak jat, a munkjuk s meglhetsk mellett gy az egszsgk megrzsnek u­tols lehetsge is odavsz. Ne feledjk: a nemzetkzi ht­tr­hatalom elkpzelsei – v.: a R­­mai Klub ’70-es vek vgi ajnlsaival - szerint Ma­gyarorszg ter­le­tn mindssze 6-8 mil­li­s npessg a k­v­natos nagysg!

Most jnnek az Illumintusok, s „az idet” meg is valstjk.

De a forradalom szksgtelen, mg rr, mertht hol is van, ki is az a „lthatatlan” ellensg?!

 

Ha valaki a szoksosnl kiss mlyebben elgondolkozik, s veszi a fradsgot, hogy ttekintse az elmlt 16 v – a rendszervltsnak nevezett npbutts - kormnyzati politikjt, ltni fogja, hogy ab­­ban ugyan nem lehet felfedezni semmilyen pozitv stratgiai irny­vonalat, de egy hatrozott trend mgis megfigyelhet. Megfosztani a magyar npet mindentl, ami veleszletett jogaknt az v.

Ez zajlik – folyamatos gyorstssal, mert valakiknek ez egyre sr­g­sebb! – minimum 1982 ta, nyilvnval sikerrel.

Tetszettek volna forradalmat csinlni!

 

Trsadalmi tulajdon

Antall Jzsef „rendszervlt” kormnya mindenekeltt jv­hagy­­ta a nmen­klatra-burzsozia (a „szvetsges” reform-kom­mu­­nista po­­litikai s pnzgyi elit) „spontn privatizcinak” el­­keresztelt sza­­bad rabl­st. Ezutn – mg mieltt a magyar np kvetelhette volna jogos jusst, mely­nek folyamatos, erltetett bvtsrt (v.: 25-30 %-os felhalmozsi rta, nagyberuhzsok klfldi klcs­nkbl, stb.) vtizedeken t, gyakorlatilag hbrrt dolgozott – p­nikszeren „llamostotta” a nemzeti vagyont (trsadalmi tulajdon = „TT”) s el­rendelte az llamostott  mkd tke (vllalatok) kam­pnyszer, intzmnyes privatizcijt, azzal a hamis prekon­cep­cival, hogy „legyen mibl visszafizetni” a bukott szo­ci­a­lista rend­szer illegitim mdon felvett kls hiteleit. Ma mr tudjuk, ez az el­kpzels tves (vagy hazug) volt – a nemzeti vagyon eltnt, dnt hnyada mul­ti­nacionlis risvllalatok tulajdona lett, az adssg pedig mra meg­htszerezdtt -; a „kampnyszer privatizci” vi­szont vgelt­ha­tatlan fo­­lyamatt aljasult, mely egyrszt a privati­z­cis kiadsokon (PV Rt., tancsadi djak, stb.) keresztl meg­te­rem­tette a kltsgvetsi rabl privatizci alapjait is, msrszt nyilvn­valv vlt, hogy ez a „kampny” mindaddig tart, amg a tel­jes ma­gyar kzvagyon el nem fogy, illetve mindenestl klfldi kzbe nem kerl. Az llami portfolikezel szervezetek tulaj­do­n­ban ma mr alig van jvedelmez vagyonelem.

 

Nemzeti ipar

A fktelen, lavinaszer, tgondolatlan (megvalsthat koncepci nlkli), s ki­zrlag a korrupcis jutalk-hsg vezrelte llami-intzmnyes privatizci els baljs kvetkezmnyeknt elveszett az egsz magyar nemzeti ipar; az lelmiszerfeldolgoz-ipart hama­rosan kvet­te a gpipar, az energiaipar – alig maradtak olyan kis-s k­zepes zemnagy­sg vllalkozsok, me­­lyek kpesek felvenni a versenyt a multik hatkonysgval s tkeerejvel, s mg nem sllyedtek a puszta brmunks bedolgoz remnytelenl alacsony profit-szintjre.

 

Nemzeti kis-s nagykereskedelem

A kis-s nagy-, a bel-s klkereskedelem a termkek rtknek, a profit realizlsnak f szolgltat szakterlete. Aki a kereskede­lem, az a legtbb haszon, hiszen a nyeresg (a termel is) dnt hnya­dban a kereskedelemben realizldik. Tudtk ezt a magyar llami va­­gyont kisajtt, elprivatizl klfldi befektetk is, akik els­sor­ban a sa­jt nemzeti termkeik (lelmiszerek s iparcikkek) sz­mra keres­tek s talltak (szereztek) pt­llagos piacot Magyar­or­szgon. Nem az elavult magyar kapacitsokra „vadsztak” ht - e­zekbl feleslegk volt a sajt hazjukban is -, hanem a magyar nem­zeti piacot jttek megvsrolni, potom ron. A termel vlla­la-ta­ink felvsrlsval hrom legyet is ­tt­tek egy csapsra:

 

(1) Meg­vettk a magyar ipart, amit azu­tn vagy beinteg­rl­tak multinacionlis trsasguk nemzet­k­zi hlzatba (net­work), vagy – mint felesleges kapacitst - egyszeren fel­sz­moltk.

(2) vk lett a kereskedelem min­den viszonylata, ami a tel­jes termeli s rtkestsi profit leflzst jelentette.

 

(3) A piac teljes kr ellenrzse s bir­toklsa kvetkeztben mr minden akadly elhrult, amelyet korb­ban a nem­zeti piac puszta ltezse jelentett; teljes ke­resztmetsze­t­ben meg­kez­ddhetett a piac s a kereskedelem nemzetkzi monopol-kapitalista t­szervez­se, amely - bevsrl kzpontok, felv­srls s be­dolgoztats rendszere, stb. rvn - mr eleve ki­zr­ta, hogy az nll nemzeti ipar, a mez­gazdasg s a ke­reskedelem a j­vben brmikor is jj szlethessen, vagy j­raszervezdhes­sen.

 

Ma­­gyar­orszg teht vglegesen s visszafordthatatlanul, mint be­dol­go­z brmunks gyarmat tagozdott be a vilg s az Eurpai ­ni nem­zeteinek nagy kzssgbe, amit egybknt „szaknyel­ven”, cinikus-nagyvonalan csak integrci­­nak, vilgpi­ac­nak s/vagy globalizcinak hvnak.

 

Mezgazdasg

A multinacionlis privatiztorok clja termszetesen a mezgazda­sg tekintetben is ugyanaz volt, mint a nemzeti ipar s a nemzeti kereskedelem megszerzse tern: kitgult lehetsgeket szerez­­ni, s azokat rkre bebiztostani a sajt termkek rtkes­t­s­re, s minden jvbeli profit bekebelezsvel elsorvasztani a potencilis nemzeti erforrsokat, s ezzel felszmolni az jraleds minden perspektivikus lehetsgt. A legfontosabb tvlati cl azon­ban a termfld tulajdonjognak vgleges megszer­zse volt. Vagyis a parasztok, a kisgazdk elkergetse fldjeikrl; - ezttal mr nem olyan erszakos eszkzkkel, mint az ipari forra­da­lom idejn, Angliban, hanem „tisztn gazdasgi, piaci” rtk­­t­lettel bizonytva be, hogy a csaldi gazdasgaink letkptelenek, nem ver­senykpesek az EU-tagorszgok optimlis zemnagys­ga­ival szemben. Ha tbb mr nem lesz magyar nemzeti parasztsg – sem s-vagy csaldi kisru­ter­mels, sem kiskereskedelem -, s mindenki a shopping cen­te­rek­ben, a plazkban vsrolja a klno­zott-gnkezelt holland srga­r­pt is; akkor a szemlyes fogyaszt­sa kiszolgltatottjv tett nppel mr brmit megtehet „a terroriz­musellenes vilg-demokratra”, mivel a magyar szemlyes s jog­l­la­mi fggetlensg tbb mr nem llthat helyre. Ma­gyarorszg fldje -– amint az nis belpsi trgyalsok sorn, a mezgaz­da­sgi fejezet lezrsa kapcsn, mg 2002-ben ezt al­r­ta az ppen regnl magyar miniszterelnk, Orbn Viktor is – pedig a min­den­fajta jogharmonizcis trkkk, egyoldal dikttumok rvn egy­szer csak „a mobil nemzetkzi mkd tke” szerves, integrlt r­szv vlt.      

 

Munkahelyek

A rendszervlts kvetkezmnyeknt Magyarorszg szinte azonnal kilpett a KGST-bl, valamint a Varsi Szerzdsbl. gy a rubel el­sz­mols klkereskedelmi piacunk hnapok alatt sszeomlott, s mindezek egyttes kvetkezmnyeknt Magyarorszgon mintegy msfl milli munkahely sznt meg, anlkl, hogy j munka­he­lyek ltesltek volna, hiszen a kollektv tulajdon nemzeti m­kd tke kampnyszer llami privatizlsa mg nem involvlt n. „zld­mezs beruhzsokat”; a magyar nemzeti vllalatok ki­v­sr­lsa mindenekeltt a nemzeti piac megszerzsre irnyult, ami a munkavllalk tmeges elbocstsval is prosult, igen gyakran el­­lenttesen a privatizcis szerzds konkrt elrsaival. Az el­mlt 16 v alatt mg tovbbi sok tz-s szzezer munkahely sznt meg, mert az llam nem gondoskodott j munkahelyek l­tes­ts­rl sem kzvetlen, sem kzvetett form­­ban. Maga nem hozott ltre j munkahelyeket; a kisvllalkozsokat pedig nemcsak, hogy nem tmogatta, de az adterhek lland nvelsvel, a vllalkozsi-s hi­­tel­felttelek folyamatos ellehetetle­n­t­s­vel gya­kor­­lati­lag minden potencilis fejlesztsi forrst elvont t­lk. Msrszt a privatizci slyos munkahely-megszntet kvetkezmnyei csak nhny v­vel a konk­rt tranz­akcik lezajlsa, nylbetse u­tn jelentkeztek teljes szlessgkben. Mivel a szakmai s tisztn pnzgyi befek­te­­tk egyarnt csak azrt jttek Magyarorszgra, hogy a meg­sz­n/felvsrolt lla­mi vllalatok piacait a multinacionlis network szmra maradktalanul megszerez­zk: egy-kt vnyi, a begrt fej­lesztsek nl­kli ltszatmkdst kveten felszmoltk elbb a lenyvllala­tokat, a gyregysgeket, majd az egsz vllalatot, az ingatlanokat elad­tk, majd a magyar piacot elrasztottk tzszeres ron „knlt” olasz, nmet, francia, holland, amerikai, stb. term­keikkel, s a ki­szolgltatott, meg­vett piac „eszi, nem eszi, nem kap mst”, kny­te­len volt ezentl ezeket megvsrolni, az eredetileg sok­kal olcsbb s gyakran minsgkben is versenykpes, de meg­szntetett magyar termkek helyett.

 

Az elmlt 16 vben mindez­ekkel pr­huzamosan l­nye­gben meg­szntek a hagyo­m­nyos mun­ka­­vllali jogok, a jog­orvoslati lehe­tsgek is formliss si­l­nyod­tak - a szakszervezeti rdekvdelem „felmondta a szolglatot”, s a Munka Trvnyknyve is inkbb viselhetn mr „A tke tr­vny­knyve" cmet, olyannyira csak a mun­kltatk rdekeit kpvise­li. Ilyenformn annak, aki nem akar rfanyalodni a tknek, a t­ks­nek minden tekin­tetben kiszol­gl­tatott brmunksrabszolga kil­ts­talan letmdjra, annak egyet­len lehetsge (maradhatna) az n­ll vl­lalkozs fggetlensge, a polgri egzisztencia megszervezse, felptse.

Nzzk, valban relis lehetsg-e ez?

 

Szabad vllalkozs, meglhets

Az Amerikai Egyeslt llamok az elmlt kt vszzadban tbbek kztt – st, ­elssorban – azzal lett naggy, hogy a Kongresszus mindjrt a kezdet kezdetn olyan kisvllalkozi trvnyt alkotott, amely deklarlta s garantlta, hogy az USA, a szvetsgi demok­r­cia alapvet­en a vllalkozs szabadsgra pl. Ezrt az llam minden lehetsges eszkzvel – jogilag s pnzgyileg is – tmo­gatta az j vllalkozsok grndolst, feltkstst, fejlesztst; az pedig kifejezetten trvnybetkz cselekedet, trvnysrts s bntny lett volna, ha valaki, netn egy „eszement honatya” olyan trvnyre tesz javaslatot, amely „az aranytojst toj tykok lev­g­sra”, a mg alig magalakult j vllalkozsok megfojtsra ir­nyul. Az ilyen szentor, egy ilyen trvnyjavaslat pp az j llam, az izmosod USA ltalapjait sta volna al. De nem gy trtnt ez a rendszervlt, jrakapitalizld Magyarorszgon! A reform­kom­mu­nis­­ta nmenklatra-elitet mi sem jellemezte inkbb, mr ko-rb­­­ban is, mint a kreativits teljes hinya, a knyveli vnj piti­nersg s ennek megfelelen a bigott vllal­kozsellenessg. Meg­jegyzs: a ms vagyonnak, jvedelmnek, eg­zisztencijnak, ala­nyi/elemi emberi jogainak, tleteinek s tudsnak, tudomny­nak, szakmai eredmnyeinek, tall­mnynak, let­m­vnek, stb. kisajttsra irnyul moh kommunista hajlam, s az intz­m­nyesen (llamilag, illetve a hanyatl prtllam maradk erejnek, szervezeteinek, kapcsolatrendszereinek illeglis felhasznlsval) megszervezett - rtsd: bnszvetsgben elk­vetett – spontn priva­tizci, majd az orvul szerzett vagyon fellse nem egyenl a vl­lal­kozssal. A kzs lopsra irnyul „vllalkozs” egyfajta llami maffit ttelez. Az j magyar llam trvnyeit a nmenklatra csi­nvnyikjai hoz­tk, azok, akikbe vtizedes pnzgyminisztriumi gyakorlatknt ­i­degzdtt be a rkosista padlssprs ideolgija, mely alaptermszete sze­rint egyre nvekv btorsggal kopasz­tot­ta, kopasztja meg ma is, bor­nrt, ember-s letellenes trvnyeivel valamennyi nll egzisztencira trekv kisvllal­ko­zt. Ma mr nem rdemes semmire vllalkozni. A munka ered­mnyt, az rbe­vtelt, a jvedelmeket - st, mr a fiktv vettsi jvedelemalapknt bevezetett dupla minimlbrt, hzipnztri pnzllomnyt, „el­­vrt” mi­nimum-jvedelmet, stb. is - olyan mrtk adk, illet­kek s j­ru­lkok, irrelis bankkltsgek s kamatok terhelik, melyek kiter­mel­he­tet­­le­nek s megfizethetetlenek (lsd pl.: Gyurcsny legjabb megszort csomagjait, melyek legalbbis atavisztikus, mlytuda­ti gykereiket s vrhat politikai-trsadalmi hatsaikat, kvetkez­m­­nyeiket tekintve egyfajta kun­bls/­­vs szellemet idz­nek). A nyil­vnva­l cljuk, hogy az sszes kelet­kez, elsdlegesen magyar j­ve­del­met a bankok s az llami kltsg­vets feneketlen (lyukas) zse­beibe te­reljk be, s ezltal felszmoljk a vllalkozsokat, ami legalbbis gtlstalan multinacionalizmus, mely Magyarorszgot, a magyar fogyaszti s beruhzsi piacot kizrlag a multik szabad va­dszterleteknt rtelmezi. Minden egyni vllalkoznak szem­be kell nznie azzal, hogy mg ha nincs is re­a­li­zlt jvedelme, akkor is vrl vre nvekv, lassan mr mintegy fl­mil­li fo­rin­tos sszeget kell vente befizetnie, a legklnbzbb koholt jogcmeken az llamnak, amely pedig az ad-s jrulkbe­vteleket maradktalanul, st, nvekv hinnyal (+ a felvett hitelek s azok ka­­matai!) sz szerint elherdlja (v. pl.: utntlts Gripenek, Siemens-Combino villamosok v­sr­­lsa). A magyar kisvllalkoz­sok 80 %-a a tnk szln vegetl, ezrvel sznnek meg, mikzben az llam, amely elvileg csak az l­lampolgrairt van, illetve kelle­ne, hogy legyen, gyakorlatilag vi­szont bellk l – dzslve paza­rol.     

 

Termfld

Mint emltettem, haznk termfldje a mobil nemzetkzi mkd tke szerves rszv vlt – mg 2 v a moratrium -; teht a fld, hol sapink s sanyink srjai domborulnak, mr csupn nv­­leg a mink, s kzel a pillanat, amikor a fl kegyelm, de teljesen liberlis parlament meghozza vgs dntst, mi­szerint a „Magyarorszg” elnevezs mr idejt mlta, hiszen ebben az orszgban immr fknt nemcsak magyarok lnek, hanem mindenfle multikultrlis-kozmopolita npek, ami a demok­rati­kus kztrsasg lnyege: a terrorellenes koalci.

 

Nemzeti hadsereg, nvdelem

A magyar nemzet kormnya az elmlt vekben tkletesen feladta sajt nvdelme nszervezsnek minden lehetsgt. A NATO-ba trtnt belpsnk Magyarorszg nvdelmi lehetsgein semmit nem javtott – csupn elksztette belptetsnket a terrorellenes koalciba, ami ugyanaz, mint a NATO: a „nemzetkziestett” USA­vilghatalom vilgcsendr katonai erszakszervezete. Megsznt a sor­ktelezettsg, kisltszm professzionlis hadsereg alakult, de az llami kltsgvetsnkben mgis ntt a hadikiadsok arnya – br ennek mrtkvel a NATO messze nem elgedett! -, mert a be­lps szksgszeren kiknyszertette NATO-kompatibilis hadifel­szerelsek beszerzst. Az utntlts Gripenek ktelez beszerzse jabb nyolcszz-millird forinttal terhelte meg az amgy is vgle­te­­­­kig eladsodott magyar kltsgvetst, mindemellett nvdelmi k­pessgnk ettl egy jottnyit sem javult. Egy felttelezett (fiktv) jkori Jellasich bn egy jszaka leple alatt gyszlvn minden el­lenlls nlkl elfoglalhatn a fl Magyarorszgot - adja Isten, ne­hogy meg is ­trtnjk.  

 

Nemzeti fggetlensg (EU)

Magyarorszg szuverenitsa az EU-ba trtnt belpsnkkel – ta­ln mindrkre – elveszett. A hangsly most nem az „elveszett” i­gre teend – hiszen a fggetlen magyar llam utoljra taln Hu­nya­di Mtys alatt ltezett -, hanem a „mindrkre” idhatro­z­ra. Most az a remny, amely utoljra hal meg, az veszett el vgleg, s halt meg. A magyar llam nmagt s npfelsgt nknt felad­va belpett egy olyan „vilg korruptja” – szabadkmves – szvet­s­gi rendszerbe, melynek nem is titkolt jvkpe egy, az Amerikai Egye­slt lla­mo­khoz hasonl fderci (mbr vgkifejletben el­kp­zelhe­t egy monarchisztikus vltozat is) ltrehozsa, hogy a vi­lghatalmat megint csak ksrletileg s ltszlag ktplusoss te­gyk, egy vszzados okkult mesterterv alapjn. Olyan, kz­pon­tilag (Brsszelbl) kormnyzott hatalmi monstrumba lptnk be, amely a tnyleges bels viszonyait tekintve leginkbb a szt­­esett Szov­jetnira, meg a „bketbor”-ra emlkeztet, mde annak va­ls emberbarti – v. pl.: „Leg­fbb rtk az ember!” -, szocilis s egsz­sggyi vvmnyai nl­kl. Ez a szvetsgi rendszer gyszin­tn az er­forrsok s a hatalom (a kzigazgats) kzpontostott j­ra­le­oszt­sn alapul – v.: a hadikommunizmus korai, primitv for­mjval, a „tervutastsos gazdasgirnytsi rend­szer”-rel -; de hiba hirdeti fennen az n. „szubszidiarits” elvt, abbl semmit nem valst meg, mg annyit sem, mint a le­vitzlett kommunista rendszer. A nemzeti fggetlensg legersebb pillrei – gy, mint a pnzgyek, a kltsgvetsi- s az adpolitika, a gaz­dasg jo­gi s piaci felttelei, a terleti nigazgats, a kl­gyek, a honvdelem, a szocilis tmogatsok s az egsz­sggy rend­szere, de mg az oktats s a kultra is – mind a nagy sz­vetsgi rendszer, az Eurpai ni ltalnos sminak, el­vr­sa­i­nak rendeltettek al, gy a magyar llam kompetencija a zr fel kzelt. Kis tlzssal llthatjuk, hogy az „egyni prob­l­mk” meg­ol­dsban az llam csupn annyit tehet, hogy a hozz benyjtott br­milyen trgy magyar panaszos-levelet haladk­ta­la­nul tovb­btja Brsszel­be vagy Hgba, ahonnan gysem fognak megoldani semmit. Arra, hogy a magyar kormny valdi hatskre mi­lyen mrhe­tet­lenl kicsire zsugorodott ssze, mi sem jellemzbb, mint hogy klgymi­niszter lehetett egy olyan kvalits ni hlgy – csak azrt, mert -, akinek az desapja Magyarorszg minden idk leg­npszerbb mfordtja (v.: „A gyrk ura”) volt. Az igazsg az, hogy a legfonto­sabb llami dntsi hatskrk „szksg­sze­ren” Brsszel­be tevdtek t, ami „termszetes velejrja” az e­u­rpai ha­talom koncentrcijnak s centralizcijnak, ami az EU lnyege. gy ht nem is a „takarkossg” nknt, jzan meg­fon­­to­lsbl felvllalt szksg­szersge knyszerti ki a magyar l­lam m­retnek, appartus­nak, kzigazgatsi kompetencijnak s tiszt­viseli ltszmnak, valamint kltsgvetsnek drasztikus – az „llamprojekt” stratgiai tervezje a pnz­gyminiszterknt egy­szer mr megbu­kott (Drasztikus) Draskovics Tibor – leptst, hanem a globlisan integrlt szabadkmves (illumintus) alap­­ve­­t­s EU-httrerk ama nem publikus terve, miszerint a nem­zetlla­mo­kat fokozatosan mindenestl el kell sorvasztani, hogy a kzs ka­rm­­ba sikeresen betagolt npek soha tbb ne legye­­nek k­­pe­sek a fggetlensgre, vagyis orszguk szuvern irnyt­sra. Hogyha csak tisz­tn gazdasgossgi-hatkonysgi megfontolsok vezet­nk a magyar llam mostani reformjt, akkor „a Haza Bl­csei” mun­kjuk vg­eredmnyben javaslatot tehetnnek felels or­szggyls, politikai prtok s nemzeti kormny helyett egy csak n­hny tucat ft szmll adminisztratv gynksg fellltsra, amely csak kzvetten, szignln az gyiratforgalmat Brsszel s Budapest kztt, oda-vissza.

Nhny v mlva megrjk, mg ezt is…         

 

Az emberi jogok a kasztrendszerben

Nos, nzzk csak, hogyan is vltozott Magyarorszgon a rendszer­vl­ts ta a legalapvetbb emberi jog: a munkhoz, az rtelmes let­hez, az nll – kpessgekhez mrt – karrier felpts­hez, a csaldalaptshoz, az nll egzisztencia meg­­te­rem­tshez val jog, ms szval: AZ EMBERI LETHEZ val jog eslye. Klns tekintettel arra, hogy e jogokat az alap­vet nem­zet­kzi emberjogi egyez­m­nyek (pl.: ENSZ alapokmnya, genfi e­gyezmny, stb.) is garantljk, st, mg az gynevezett kommu­nista dik­ta­tra tbb vtizedes gyakorlata is megvalstotta az ltalnos s teljes fog­lalkoztatst, mi tbb, a szinte tk­le­tes ssz­trsadalmi lt­­biz­­ton­sgot, hven hivatalosan dek­la­­rlt esz­m­jhez-eszmnyhez, mely szerint: A LEG­FBB R­TK AZ EM­BER. Azt remlhetnnk, s joggal gondolhatnnk, gon­dolhattuk, hogy a liberlis demokrcia – ha mr meghdtotta az egsz glbuszt (v.: Francis Fukuyama) – legalbb annyira ma­g­v teszi/tette az alapvet emberi rtkeket, jogokat, mint az l­ta­la sokat krhoztatott tkos rendszer, a kommunizmus.

Vrakozsaink hamis illziknak bizonyultak.

 

A liberlis llam csak azok „szabadsgt” valstja meg, s bizto­st­ja – akr a fsodrs vezrllamaiban, akr a perifria gyar­matain –, akik sztnsen vagy tudatosan, engedelmesen magukv tet­tk a birodalmi gondolatot s cselekvst, vagyis egsz szemlyk­kel rkre elkte­lezetten a Vilgllam hvei. gy a kis magyar pro­vin­ciban is meg­valsult a vilgllami kasztrendszer modellje, a­mely egy vgrvnyesen kettszakadt trsadalom kpt mutatja: a csekly ltszm uralkod elitbl + a kamatrabszolgk szles t­me­geibl tevdik ssze. Aki tettlegesen elrulta a nemzeti gondo­la­tot – vagyis a hazjt -, az buss jutalkot hz a nemzeti vagyon kirustsbl, s/vagy tevkeny, kztiszteletnek rvend llami tiszt­­viselknt vesz rszt – j magas jvedelemrt - a nemzetllam fel­szmolsban. Ezek alkotjk azt az lnemzeti elitet, amely ezer szlon s szemlyi kapcsolatokon (tanulmnyt, aspirantra, sz­tndj, tovbbkpzs, eladsok, publikci, stb.) keresztl kz­vet­lenl is kapcsoldik a vilgllami elithez, s akiket a birodalom legbensbb kreiben is gy kezelnek, mintha oda is tartoznnak. Ezek az emberek valjban magasan kpzett janicsrok, akiket a globlis vilgllam magas kltsggel sajt nemzetllamuk elrul­sra s felbomlasztsra kpezett ki, s kldtt haza, mint a vilg­llam gynkeit. k adjk az llami tisztviselk, a politikai (prt) vezetk, a politikusok, a tancsadk, a brkerek, a bankrok tel­jes szemlyi llomnyt – s munkjukban maradktalanul a vilg­llam szervezsnek rdekeit rvnyestik. Valdi nemzeti politikai osztly s nemzeti burzsozia lte a lass-gyors haldsra tlt, de tmenetileg mg ltez nemzetllamokban nem kvnatos, ezrt a trend mindenkppen ezek elsorvadst, tnkrettelt, felszmol­st mutatja. A nemzeti vllalatokat csdbe viszik, s eleve olyan l­lami (ad-s egyb) jogszablyokat vezetnek be, amelyek lehetet­lenn teszik nemzeti kzprteg (nagypolgrsg) kialakulst vagy huzamosabb idn t trtn egzisztlst, fennmaradst. Idrl idre fel-feltnnek nemzetinek lczott politikusok, akikrl azutn kiderl, hogy ilyen vagy olyan szabadkmves pholy, lovagrend tagjai – minden esetben olyanok, melyeknek kzponti „mhelyei” klorszgban mkdnek, ezrt periodikusan ktelez is felkeresni ­­ket – beszmolni a vgzett „munkrl”, tvenni az jabb felada­to­­kat, s az esedkes kitntetst (pl. francia lovagkeresztet, becs­letrendet, stb.).

 

A ketthasadt trsadalom legszlesebb tmegei azok a nincstelen millik, akik szmottev vagyonnal nem rendelkeznek – akik sem portfoli, sem jutalk formjban nem loptk ki a rszket a pri­va­tizcinak nevezett nemzetrul szabadrablsbl. Nekik semmi eslyk az elithez val valamikori csatlakozsra; sz szerint csak a munkaerejkkel rendelkeznek, amelyet brbe adnak valamelyik multinak, aki azutn knye-kedvre ki is hasznlja munkavgz kpessgeiket, mg el nem hasznldnak, mint egy felmos rongy. A nincstelenek a vilgllam kamatrabszolgi. A kamatrabszolga­sg lnyege, hogy nem az ember a legfbb rtk, hanem a T-KE, A KAMAT, A PNZ S A PROFIT. A vilgllamot konstruktv szellemi rtelemben a pnzgyi­-politikai elittel szervesen sszefo­n­dott, a tny­­leges ve­zetk httrtancsadiknt m­k­d szak­r­lis elit, a szabadkmvessg nvtelen „blcsei”, affle Vnek Ta­n­csa irnytja. Az ltaluk praktikus szempontok szerint kidolgozott s bevezetett „jtkszablyok” rtelmben csak ktfajta ember l­te­zik: azok, akik hajlandk s kpesek is megfizetni a vilg­llam fej­lesztshez s fenntartshoz „szksges s k­te­lez” sarcot – amit adnak, jrulknak, kamatnak, ille­tk­nek, vm­nak, stb. ne­veznek, s valjban a loklis hbo­rk, gyarmato­s­ts, hdtsok, teht a vilgllam erszakos ter­jesz­kedsnek finan­sz­rozsra for­dtanak -, no meg mind­­a-zok, akik nem. Aki hajland s kpes is megfizetni az elkpesz­ten poftlan mrtk „hadisarcot” – v.: „terrorizmusellenes koa­lci" -, annak az egzisztencija bizonyos alapszinten ideig-rig biztonsgban van, de aki akr betegsgnl, szmkivetett helyze­tnl, netn msknt gondolkod mivoltbl ereden nem kpes, vagy nem hajland erre, az menthetetlenl elveszett: hall fia. Ki­kzstik, a „trsadalom", mint selejtet, (szm-)kiveti magbl, s valamilyen gygythatatlan betegsg vagy baleset ldozata lesz, de az is lehetsges, hogy hossz, magnyos haldoklsra tli az a sa­jtos automatizmus, amit kontraszelekcinak neveznk, s tk­le­­te­sebben mkdik, mint brmelyik vs szemlyzeti appartus.

 

Az egzisztencia-teremts eslytelensge

Mint az elzekben emltettem, az Amerikai Egyeslt llamok az ttr (pioneer) telepesek s a szabad vllalkozs (trvnye s gya-korlata) rvn lett „nagy”. Magyarorszg mr soha tbb nem lesz – mg egyszer – „nagy”. Egyszeren azrt nem, mert a mostani vi­szo­­nya­ink k­ztt nem teremnek olyanok, akik naggy tehetnk. A viszonyokat szndkosan, tervszeren alaktottk ilyenn. Mert a magyar rtelmisgi s alkalmazotti rteg el van bolondtva (v. pl.: kon­zum-iditk, panel-prolik s/vagy nemzetrul janicsrok), a vl­­lal­ko­zkat, a vllalkozst ellehetetlentettk – a polgrosod­sunk pedig elmaradt; a kzprteg nem alakulhatott ki, illetve tr­tnelmnk sorn a mindig jabb gyarmatostk tbb lpcsben is lefejeztk. Az nll egzisztencia, csaldi vllalkozs ltrehozsa – megfelel rklt vagy lopott tke hinyban - mr csak azrt sem lehetsges, mert Magyarorszgon a gazdasgi s az zleti let min­­den viszonylata s szintje mlyen alrendeldtt a multinacionlis c­gek vilguralmnak (v.: a D. C. Korten „alapmvben” lertak­kal). gy is mondhatjuk, hogy Magyarorszgon - ahol mindig is, k­srletkppen elsknt prbltk ki a klnbz vilgllami n. „trsadalmi technolgikat”, vagyis azon md­szereket, amelyek­kel „pozitv” eredmnyek esetn az egsz vilgot szndkoztak beren­dezni s kormnyozni - a rendszervlts hamis jogcmn s gisze, st leple alatt eleve, teht originlisan olyan rendszereket, s min­den rtelemben olyan kontraszelekcis me­chanizmusokat ptettek fel s ki, melyek lehetetlenn teszik, hogy emberek tmegei szmot­tev, jelents ltszmban vegyk kezkbe a sajt sorsuk, egzisz­ten­cijuk alaktst, s esetleg bjjanak ki gy a vilgl­lami "„extra-kamatos kamat” megfizetsnek ktelezettsge all. Magyarorsz­gon brmely vllalkozs alaptshoz eleve csak ingatlanjelzlog-fedezetre lehet hitelt kapni. A hitelek kamatai pedig olyan maga­sak, hogy – a leny-, kbtszer- s szervkereskedelem kivtelvel – nincsen olyan „tevkenysg”, amelynek hasznbl a hitel kama­tos kamataival egytt trleszthet lenne. (Zrjelben jegyzem meg, hogy a mg magyar tulajdon ingatlanokat a klfldi magn­sze­mlyek tmegesen vsroljk fel, vagyis kinek van mr itt ingatla-na, amely vllalkozsi cl jelzloghitel fedezetl szolglhatna?) Az egyni vllalkoz a grndolshoz az gvilgon semmilyen lla­mi segtsget, kedvezmnyt, ingyenes juttatst, stb. nem kap – st, ellen­kezleg: brmilyen klfldi tulajdon vllalkozshoz kpest o­lyan mrtk ad-s jrulkhtrnyt szenved, amihez kpest az idegen vllalkozsok tkeer-flnye s piaci monopolhelyzete – mint tovbbi htrny - szinte eltrpl. A kezd vllalkoz folya­ma­tos ad-s jru­lkfizetsi ktelezettsgei olyannyira magasak, ami eleve als rbevtel-limitet szab a vllalkozs szmra: nem gazdasgos olyan egyni vllalkozst szervezni, melynek az els, indul vi rbevtele nem ri el a 8-10 milli forintot, mert ekkora „zemnagysg” alatt teljes kptelensg ki­fizet­ni a felmerl rezsikltsgeket, bankkltsgeket, banki s egyb kamatokat, illetve az llami ad-s jrulk-terheket. Ekkora vllalkozs elindtshoz pedig legalbb 20-30, de inkbb 50 milli forintnyi kezd ll-s forgtke szksges, amit nincs honnan elteremteni. Tekintettel arra, hogy a multinacionlis c­gek „agytrsztjei” nem Magyarorszgon, hanem a birodalom szv­ben vannak -– vezet beosztshoz jutni itt szinte lehetetlen, per­fekt angol nyelvtuds nlkl pedig egszen az. A beosztott szelle­mi munka vllalsnak eslyei is rendkvl rosszak, mert a mul­tik magyarorszgi lerakataiban, lenyvllalatainl alkot szellemi te­­vkenysg szinte egyltaln nem folyik. Ami mrmost az llami vezeti llsokat illeti – a meglv csekly lehetsgek kivtel nl­kl „politikaiak”: politikai (prt-) ajnls, illetve effektv kapcsolat nlkl ilyen llst nem lehet kapni. Hogy felmrjk egy brmilyen komoly gyakorlattal rendelkez, vagy ppen plyakezd rtelmi­s­gi eslyeit, nem kell mst tennnk, minthogy elemezzk az inter­netes s egyb frumok llshirdetseit. Kiderl, hogy a knlat a kvetkez kettre-hromra korltozdik:

-        n. „multilevel-system” (MLM) keretben folytatand ter­mk-mened­zseri tevkenysg, vagyis „nll” rtkest­si hlzat felptse valamilyen multinacionlis cg ter­m­­keinek marketingjre-elad­s­ra;

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!