czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Httrhatalom
Httrhatalom : Mi a teend?

Mi a teend?

  2006.11.10. 17:01


Czike Lszl

 

 

      Ahogy lesz, gy lesz, vagy inkbb:

                   

                   Mi a teend? 

 

 

Mondd, bartom, mi folyik itt?

Ami trtnik, az Magyarorszg globalizcija (jragyarmatostsa), kevert – hol langyos, hol forr; hol navrancsicss-srga, mde leg­in­kbb vrv­rs - mdszerekkel, hol orbnus rolvasssal, hol gu­mi­kar­tccsal, nomeg olasz s belga vzgykkal. Magyarorszg tu­datos, internacionalista tnkrettele minimum 1982-tl, a politi­kai rend­­­­szer­tl fggetle­nl, a Nemzetkzi Valutaalapba s a Vilg­bankba trtnt belpte­tsnkkel kezddtt, az orszg tervszer s tudatos eladstsval, mely stt s mlysgesen aljas folyamat – svarc auf ve­isz - egy ket­ts tlevel pnzelvtrs (v.: pl. „Leu­mi”), s Medgyessy Pter (alias D-209) nevvel fmjelezhet.

 

Magyarorszg alantas szndk „rpplyja” gy ki volt tallva s jell­ve mr 1982-ben, de lehet, hogy mr a hetvenes vek kze­pn is, v.: a kmves Rmai Klub ajnlsval, miszerint Magyarorsz­gon „elg” 6-8 milli lak.

 

A rendszervltsunk nem trtnt meg, csak az orszg nyakra egy a ko­rbbinl „plurlisabb”, sszetettebb komprdor (vilg-)elit lt; ugyanannak az atlanti-rzsadombi szvetsgi kapitnynak, David Rockefellernek az „A” s „B” csa­pa­ta, nomeg az MDF s az SZDSZ, mely ketts feds szer­vezetek olyan ragads, ktrnyszer katy­vasz, politikai rug-gyanta, amely a hamis rem kt oldalt, a jobb s a bal oldalt (30 : 70) egymstl szt, illetve ssze is tartja. Az egsz disznsgot ezrt „gynk-rendszervl­ts­nak”, vagy „geng­sz­tervltsnak” is nevezzk. (rdemes elolvasni e trgyban Dr. Bo­gr Lszl professzor „rnyalt megfogalmazsait”, aki egyltaln nem jobbol­da­li szlssges, hanem a Vilgllam kialakulsi, fejl­d­si folya­ma­ta­it, a globalizci hatsait vek ta elemz fideszes-technokrata tuds ember, akinek a korbbi politikai llamtitkri ki­­ruccansa, mai jabb rsai tkrben visszamenleg csak hirte­len felindulsbl elkvetett operatv akcinak tekinthet.)

Igen, Kedves Bartom!

Az ltalad emltett politikai kontraszelekci ma mindennl erseb­ben mkdik. Senki nem kaphat semmilyen vezeti be­osz­tst, aki nem ll, nem ktdik a kt rgusul szembenll oldal valamelyi­k­hez, s plne nem, aki szemben ll, vagy szem­be szll a globali­z­cival, illetve nem kritiktlan hve az EU-nak.

 

Mirt nem lettnk 16 v alatt fejlett nyugati orszg?

Mert pl. Szlovnia az lett. Az egy fre jut GDP termelse nmileg magasabb ugyan Magyarorszgnl, mde az t­lagos rel-jve­del­mi szint­je mr kt­szerese a minknek. Mi lehet az oka ennek? Mi mirt lettnk bedolgoz-br­mun­ks, kamatrabszolga gyarmat?   

 

Alapvet klnbsg, hogy a tbbi, velnk egytt belp orszg­nak nem, vagy alig volt llamadssga (Lengyelorszgot a ’70-es vek­ben egyszer mr konszolidltk). Ami Magyarorszgot a gyarmati sorba dnttte, az a teljesthetetlen s manipullt/fiktv adssg­szolglat, melynek egyrszt nincs is vals alapja, msrszt leszv­ja az orszg minden teljestmnyt. Emiatt alakult ki a ma mr elvi­selhetetlen mrtk ikerdeficit, s minden „megszortsi” csomag. Magyarorszg (piaci-zleti) nemzeti tkertke 1990-ben 100-120 millird USD-t rt, az orszg kls adssga 22 millird USD volt. Tizenhat v elteltvel a mg nemzeti tulajdonban lv mkd t­ke ssz­­­rtke alig 10-20 millird USD, az is jobbra csdportfoli. A ma­gyar nem­zetgazdasg sszestett (brutt, ssznemzeti) ads­s­ga – ami utn a kamatokat fizetjk - pedig meghaladta a 140-150 millird USD-t, az n. „tke­ads­sg” nlkl. Ha mg azt a t­ke­­r­tket is „adssgknt” vesszk szmba – hisz’ teljesen mind­egy, hogy a magyar munkavllalk ltal megtermelt pnzt, vagy j rtket kamat, vagy pro­fit formjban viszik ki klfldre tlnk - , amely nlunk, de nem neknk termeli a profitot, hanem a multik­nak, akkor a teljes „tartozs” tbb mint 200 millird USD-re rg.

 

Hogyan, mi vezetett idig?

Az a reform-kommunista elit, amelyik uralta s uralja, mind a mai napig a pnzgyi trvnyalkotst, az ad­gyeinket, a Pnzgymi­nisz­­t­riumot, a teljes llami kltsgvetst, az MNB-t s a kereske­del­mi bankokat, vagyis mind a fisklis, mind a monetris pnz­­­­gye­­ket Magyarorszgon - amelynek egyik f veze­t­je volt, s egyik vezetje ma is Medgyessy Pter elvtrs –, mivel kpte­len vl­ta­­ni: az orszg gazdasgpolitikai irnytst ma is, vltozatlanul csak (1) mind jabb klfldi hitelek felvtelvel s elherdlsval, (2) a fisklis tlkltekezsbl ered krnikus fizetsi mr­leg­hiny ellenttelezst privatizcival, hitelfelvtellel, llam­ktv­nyek kibocstsval, a klfldi t­ke mind jabb ad-s egyb kedvezmnyekkel val becsalogats­val, (3) a fel­vett hi­­telek kamatainak ki­­fizet­st kzvetlenl a lakossgra ter­helve, folytonosan nvekv, egyre jabb a­­dkkal s ad­jel­le­g befizetsi ktele­zett­s­gek bevezetsvel, (4) kizrlag a la­kossgot s bel­fldi vl­lalkozsokat rint restrikcis in­tzkedsek foga­na­tostsval kpzeli el. Magyarn: olyan, kp­te­len nemzet­gaz­da­sgi modellt llt fel, amelynek a folyamatosan nvekv m­kdsi s fejlesztsi deficitjt egyedl a beraml kl­fl­di tke fi­nan­szrozza, m mivel az vente klnbz jogcme­ken (profit s kamat) kiraml cash-flow (8-12 mrd USD) kt-h­rom­szo­ro­san meghaladja a befektetsknt beraml tke (4-6 mrd USD) sszegt, a negatv finanszrozsi klnbzet tel­jes sszegt arra a lakossgra terheli, amelyik egybknt a hitel­felvtelekben abszolt „vtlen”, s a felvett hitelekbl minden ha­zu­dozs ellenre egy rva fillrt soha nem lt(ott)! Ez a modell jog­gal nevezhet „prekoncepcis-res­trikcis” gazdasgirnytsi modellnek, mert arra a tart­ha­­­tatlan elfelttele­zsre pl – ami a kdri (pnzgyi s politi­ka­i) diktatra idejbl maradt rnk, mint „halad hagyomny” -, hogy a magyar nemzet­­gazdasg gyis kp­te­len nmagt eltartani, teht egsz mkdst a klfldi hitelek fi­nanszrozsra s ezrt „cserbe” a klfldi tke szolglatra kell rk idkre berendezni. Erre a hamis clrendszerre egsz ideolgi­t ptettek fel: „az exportorientlt nyitott gazdasg”, a folyamatos, 1982. ta tart, soha meg nem szn forintlertkels, a szndko­san elidzett „cserearny-romls” – v.: 1989. ta a forint/dollr paritsarny mintegy 150 %-kal (!) romlott – orszg-s nemzet­ron­t, demoralizl ideolgijt s gyakorlatt. Ez az idegenszv, s i­degen pnztrckat degeszre is tm gondolat­me­net az egsz ma­gyar npet debilnek, nfenntar­ts­ra eleve kp­telennek tekinti, s e­zrt a priori kamatrabszolgasgra tli. Ameddig ezt az n­fel­ad mo­dellt sikeresen knyszertik Magyaror­szgra, a magyar nemzet­gaz­dasgra, a magyar npre, addig soha semmifle gazdas­­gi (s politikai) kibontakozsra nincs remny.  

       

Mennyit rnek a programok, tervek?

Idkzben elkszltek a Gyurcsny-kormny ltal sszelltott, s a biztos (Al-Mmia, Ammnia, Alumnia?) ltal lltlag elfogadott tfog programok – az n. „Konvergencia program”, az „j Ma­gyar­orszg Prog­ram” s a „Nemzeti Fejlesztsi Terv”, melyek­tl elvrhat lenne, hogy perspektivikusan is rendezzk a magyar kltsgvets problmit, a gazdasgpolitika fbb cljait s konkrt mdszereit, s az orszg modernizcijt. Ezek a nagyformtum programok letlthetk az internetrl, s igen tanulsgos elolvasni a­zokat. Avatott szemmel affle nagylptk, mde kisstl has­ba­a­kasz­tsnak tekinthetk; a pnzgyi ftirpk lzas, elvetlt niga­zo­l ksrleteinek, melyek fknt az idnyerst szolgljk, ht­ha be­veszi a blffket az ni semmivel sem kpzettebb pnzgyi ap­pa­rtusa, s akkor megint csak nyertek 2 vet… Nos, mennyit is r­­nek ezek a tervek? Amennyit megvalstanak bellk. A re­­form­nak kikiltott pnzbegyjts nem fog sikerlni; az eladsods mg tovbb folytatdik, a kltsgvets hinya tovbb n, a maastrichti kritriumoktl 2 v mlva mg tvolabb lesznk, mint ma, a p­ly­zati sszegek jelents hnyadt megvonjk tlnk, az eurt ki tudja mikor – soha napjn, kiskedden - fogjuk bevezetni. Ennek az oka, hogy ameddig a forint a hivatalos fizeteszkznk, addig a magyar politikai s pnzgyi lobby nagyobb hnyadban flzheti le a magyar teljestmnyek mestersgesen elidzett s fenntartott cserearny-romlst, de ha mr az eur-vezetbe belptnk: a haszon teljes egszben klfldre vndorol, mint „inflcis rklnbzet”, teht akkortl az inflcis adszedsnek vge.

 

Mi veze­thetett oda, hogy az elmlt 16 v alatt Magyarorszg nem­csak az ­ni tlaghoz kpest maradt le, de elmaradt immr a leg­jabb be­lp orszgok kondciitl is, mi tbb, a sajt lehets­geitl leginkbb, hisz’ hiba teljest a gazdasg lltlag egyre job­ban, az llam egyre tbbet pazarol el, a kltsgvets hinya s ve­le az llamads­sg egy­re n – az ni ltal elrt maastrichti kri­t­riumok egyikt sem tudjuk teljesteni -, az letsznvonal, az let­mi­n­sg pedig alig ri el az 1969-es szintet.

 

Antall vajon komolyan gondolta?

A trsadalmi tulajdon (TT) jogilag a magyar np kollektv tulajdo­nt jelentette. Az tves tervtrvnyek a TT folyamatos, dinami­kus fejlesztst rtk el, rendkvl magas, mi tbb, a fejlett tks vilg­ban ismeretlen mrtk, 25-30 %-os felhalmo­zsi rtval. (Ez azt jelenti, hogy a nemzeti jvedelem - ami nagy­j­bl a mai GNP mu­tatnak felel meg – 25-30 %-t fordtottuk be­ruhzsra, vtize­de­ken keresztl.) A lakossggal megetettk, hogy amiatt kell elfo­gadniuk vtizedeken keresztl a nyugat-eurpai ­letsznvonal trt h­nyadt, kb. 10 %-t, hogy dinamikus fejlesz­tssel „minl elbb utolrjk” a fejlett nyugatot. Magyarn: a np a boldogabb, gazda­gabb jvrt vllalta az risi anyagi ldo­zatot. Majd azutn, ami­kor 1990-ben megtrtnt az n. rendszervlts - a vlasztsokon gyz­tes MDF „rendszervlt Antall-kormnya” min­den orszggy­l­si kln felhatalmazs, teht specilis legitimci nlkl, egyet­len toll­vonssal „l­­la­mostotta” a trsadalmi tulajdont, majd azzal az ostoba-hamis jelszval, hogy a bevtelbl fogja kifizetni az r­klt kommunista llamadssgot (22 millird USD), pnikszeren s minden tfog koncepci nlkl hozzkezdett „az llami vagyon” kampnyszer privatizcijhoz. Ez a lps abszolt alkotmny­el­lenes volt, hisz’ a rendszervlts kormnya nknyesen sajt­tot­­ta ki a teljes trsadalmi tulajdont, a np vagyont, hogy legott elad­hassa. A privatizcis trvny nlkl elkezdett privatiz­ci semmi­lyen mrtkben nem igazolta az elre kigondolt, illegitim tervet. (1) Az llami bevtel messze elmaradt a vrttl, a nem­zeti tke­rtk mind­­ssze 10 %-t sikerlt privatizcis bevtelknt realizlni. (2) A bevtelbl nemhogy nem sikerlt a szintn illegitim mdon tvl­lalt llamadssgot rendezni, de nagyjbl a „csepp a tengerbe” szind­­­rma tipikus esete kvetkezett be. Hiba meregettk a priva­ti­zcis bevtelek cseppjeivel a tengernyi adssgot; meg sem lt­szott az „erfeszts”: a nemzetgazdasg teljes brutt adssga ma 7-8-szor annyi, mint 1990-ben volt, rtkesthet vagyonunk pe­dig mr nincs. Mert miutn a teljes nemzeti mk­d tkt „a ma­gukv tettk”, s nagyjbl mind, a fel­vett hitelekkel egytt el is k­tyavetyltk - felszmoltk a kele­ti piacokat, megszntettek 1,5 mil­li munkahelyet: leszlltottk az letsznvonalat az 1989-es szint 60 %-ra, az inflcit felpr­get­­­tk 28-35 %-ra, s most mr ott tartunk, hogy a trsadalom­biz­­tostst, az llampolgrok ingye­nes egszsg­biztostst – mely a K­dr-rendszerben mg alanyi jogon, trtsmentesen jrt mindenkinek, pedig akkor teljes ltbiz­tonsg is volt, mindenkinek volt munkahelye s rendszeres jve­del­me – is fel akarjk szmolni, „a magntke bevonsa” koholt jog­cmn; pontosabban teszik ezt is „a szent ma­gntke” rde­k­ben, amelyrl mr a TT privatizcija kapcsn is lt­hattuk, hogy rendszervltinknak fontosabb volt, mint a nemzet, a np elemi r­deke.

 

Felzrkztatsi alapok – kiknek, mibl?

Nincsenek, nem is kpezhetk – nincs mibl – olyan „alapok”, ­me­­lyeket a lecsszott tmegek (3-5 milli koldus) felemelsre lehet­ne fordtani. Jl mutatja, hogy a teljes egszben verseny­re orien­tlt-tlt tr­sadalomban mg a cigny rtegek, trsgek felemels­re sincsen komoly lehetsg, pedig ezt a clt mg az ni is tucat­­nyi csatornn finanszrozza, szinte egsz „ipargnyi” kzvett h­lzat teleplt a romk seglyezsre; mgsem sikerlt felmutat­ha­t eredm­nye­ket elrni, hisz’ j, ha a „felzrkztats” elri a pusz­ta let-s egszsgmegrzs, teht a vltozatlan szinten vegetlta­ts nemes, humnus cljt. Lehetsges br, hogy az ni „koh­zis alapjaibl" sikerl majd nmileg felzrkztatnunk infrastruk­trnkat a nyugat-eurpai tlaghoz, de tudnunk kell, hogy mind­ezek a fejlesztsek elssorban azt a clt szolgljk, hogy az nis s egyb illetsg befektetk nlunk is otthon rezzk magukat, va­lamint, hogy a kormnykzeli lobbyk minl nagyobb szeletet ha­sthassanak ki maguknak az nis tortbl. Tmren kifejezve: az egsz „Felzrkztatsi Program” egy monumentlis blff: sok milli tonna beton – s nagyjbl semmi embersg. A magyar np­nek megsemmistettk, elloptk a mltjt, „megetettk vele” a j­v­jt; most pedig jelen-idben kivgzik, kinyvasztjk s eltemetik.   

 

Mi a „kettsvesztesg” s annak valdi oka?

A Nyugathoz viszonytott „kettsvesztesg”, a nvekv abszolt s relatv elmaradsunk (az llami restrikci, a nemzetgazdasg mes­ters­­ges lefojtsa, a korrupci, a rabl privatizci, a sok vtize­des kizskmnyols konzervlsa, a tkeers nemzeti vllalkoz­sok hinya, a nemzetkzi sszehasonltsban pldtlan mrtk adztats, stb. miatt „gymond” nem vagyunk versenykpesek, msrszt az llami mkds dilettantizmusa s szkltkr lob­by-rdekelt­sge folytn a sajt lehetsgeinktl is egyre inkbb el­ma­radunk) elsdleges oka a magyar nemzetllam – s most­mr a vllalatok s a lakossg! – eladstsa, eladsodott­sga, az adssgllomnyunk kezelhetetlen nagysga, a ka­mat­­szolg­­­lat teljesthetetlen sszegszersge, mrtke. Ma mr az l­lami kltsgvets 40-45 %-a kamat-s adssgszolglat­knt pro­log el a semmibe; pl. a teljes befizetett szemlyi jvede­lem­adnk ka­matfizetsre megy el. Az mr egy msik problma, hogy ami pnzt a kltsgvetsbl egybknt fejlesztsre (sajt er biztostsra) lehetne fordtani, az is a klnbz prt-lobbyk „r­de­keltsgeinek” feneketlen gyomrban t­nik el (lsd pl.: autp­lya-pts kltsgei – 70 : 30, copyright by Ibolya David), a mr­he­tetlen s kvethetetlen politikai-llami korrupci kvetkezt­ben.

 

Mirt nincs nemzeti/polgri kzprteg?

Nem termeldhetett, nem nhetett ki a stabil magyar nemzeti pol­gri kzprteg, mert a kis-s kzepes mret vllalkozsok 16 ­ve is a fe­ke­tegazdasg perifrijn s/vagy a tnkremens szln vegetl­nak. Sem az ipar, sem a kereskedelem, sem a me­zgazda­sg, sem a szolgltatsok vagy a bankszektor terletn nem ala­kul­hattak ki a fejlett nyugati, s ma mr a leggazdagabb, dinami­ku­san fejld ke­leti orszgokra is annyira jellemz, virgz nem­ze­ti kzp-vlla­latok, mert a magyar l­lam minden politikai erej­vel s pnz­gyi (adkedvezmnyek) t­mogats­val csak s ki­zr­lag a multinacionlis mamut-cgek be­teleplst, befektetseit fa­vo­ri­zl­ta s favorizlja egyre inkbb, a mai napig.  A magyar llam - sajtos m­don a prtllstl fggetlenl! – megrizte a rendszer­vl­ts eltti vllalkozs-ellenessgt, hisz’ Ma­gyar­or­sz­gon 1990. u­tn sem sznt meg a reform-kommunista bankrok s kontra­szelektlt kisstl, rvidlt knyvelik pnzgyi rm­uralma. Db­benetes, hogy nylt multinacionalizmusa folytn a ma­gyar llam l­nyegben folyamatosan maga alatt is vgja a ft, hiszen az lta­la agyontmogatott multik minden leglis s illeglis eszkzzel az ad-s jrulkbefizetsi ktelezettsgek elkerlsre, a hivatalo­san foglalkoztatott llomnyi ltszmok leszortsra, eltitkol­s­ra t­rek­­ednek, mikzben a foglalkoztatott munkaer ltszmar­nynl, a GDP-ben jval ala­cso­nyabb r­­szese­dssel br nem­zeti kis-s kzpvllalkozsok nem kpesek fej­lesz­teni, beruhzni, j munkahelyeket ltrehozni, mert rklt t­keszegnysgket folya­ma­tosan slyosbtjk az llam egyre jabb megszort intzke­d­se­i, melyek 16 ve is csak a forrs-s jvedelemszktst clozzk.

Mindezek logikus kvetkezmnyeknt Magyarorszgon egy szoci­­li­san telje­sen rzketlen, a multinacionlis rdekeket kritiktlanul s gtlstalanul (jutalkrt) ki­szolgl, nemzetietlen, nfelsz­mo­­l llami/multinacionlis monopol-vadkapi­ta­lizmus alakult ki.

 

Teljesthetk-e az nis elvrsok?

Emlkezznk: valamikor egyszer Orbn Viktor, minden magyarok szakrlis/­kpzetes vajdja azt tallta mondani, hogy: „Brsszel nem Moszkva.” Tvedett – sokkal rosszabb. Tudomsom/­eml­ke­zetem sze­rint a 45 ves ideiglenes szovjet megszlls, de plne a K­dr-rendszer idejn egyszer sem volt plda arra, hogy spontn i­de­jtt vol­na Moszkvbl Ivn Ivanovics Ivanov, szovjet biztos, s la­zn k­zlte volna Rkosival, vagy Kdrral, hogy fel kell szmol­ni az in­­gyenes trsadalombiztostst, vagy netn, hogy mennyivel kell csk­­ken­teni a nyugdjakat. St, ellenkezleg: hagytk, hogy mi legynk a legvidmabb barakk, bks vtizedeken keresztl. A Brsszelbl lthatlag drton rngatott Gyurcsny-bbkormny a­zon­ban reg­n­l­sa kezdete ta mg egyetlen csendes hnapot se adott a magyar npnek. Ekkora vakmersgre azeltt/eddig soha egyetlen „biztos”, s egyetlen gyarmati bbkormny sem ragad­tat­ta magt. Teljesen indifferens, hogy minek hvjuk – a Konver­gen­cia Program egy brsszeli dikttum, mg akkor is, ha az orszg „sajt” miniszterelnke teszi a np nyakra a kst vagy a ktelet, s nem szemlyesen egy brsszeli biztos. A mveltetsnek Wim van Welzen s Gnther Verheugen ta megvannak a modern eszkzei, mdszerei, hagyomnyai. Ugyanakkor Magyarorszg egyrszt kp­te­len arra, hogy „az nis elvrsokat” vgrehajtsa; az n. maas­trichti kvetelmnyek teljestse, az eur bevezetse a mintegy 16-18 vnyi (nagyrszt szocil-liberlis) sza­bad­rabls – a szksges­sel ppen ellenttes irnyba „haladtunk”, vagyis visszafel fejld­tnk! - utn tbb fnyvnyi tvolsgba toldott. Msrszt „az ni­s elvrsok teljestse” - elssorban az ninak j, nem neknk. Drbik Jnos a legjabb globlis pnzgyi tanulmnyban (lsd: a vi­lghln) szmsze­ren kimutatta, hogy az nis belps ha­znknak eddig mintegy 800 millird forintjba kerlt, a „nyertes plyzatok” tmogatsai rvn pedig a legjobb esetben is csak en­nek az sszegnek kb. a felt kaphatjuk vissza. Mellesleg: „Az ni­n kvl is van let.” Ezt is a szakrlis herceg mondta egyszer…

 

Noch dazu: a Gyurcsny-kormnynak Alemnia r ltal „elfo­ga­dott” (?) „Konvergencia program”-ja valjban egy szmgia szlte hasba­akaszts, affle idnyersre jtsz „divergencia-program”. A prog­ram egyrszt teljesthetetlen. Msrszt, ha netn teljeslne is, ak­kor sem alkalmas a maastrichti kvetelmnyek abszolvlsra; az orszg gazdasgi s morlis leromlsa, eladsodsa, leszaka­d­sa tovbb, s egyre meredekebben foly­­tatdik. Egybknt is, ez az egsz politikai kvetelmnyrendszer egy fbl vaskarika. Feje te­te­jre ll­tott, a valsgot megerszakolni akar, agyonpolitizlt bi­ro­dalmi osztozkods, voluntarista nis bizottsgokkal, bizto­sok­kal s miniszterelnkkkel. Az sszefggs ugyanis valjban p­pen fordtott. Nem attl vlik/vlna Magyarorszg gazdasgi­lag alkalmass az eur bevezetsre, ha teljesti a teljesen nknyesen rerszakolt maastrichti kritriumokat, hanem attl vlna alkalmass a tagsgra, attl „gygyulna meg”, ha minl elbb bevezetn az eurt, vagyis csatlakozna az eu­r-vezethez. Az egysges pnz ugyanis rvid id alatt egys­ges pnzviszonyokat kny­szertene ki, ez ilyen egyszer. A httrben lzas lobby-tevkenysg folyik, amelynek lnyege a ma­gyar profit jrafelosztsa, ami pedig hatalmi krds. Harmadsor­ban: ha ez a teljesthetetlen program tnylegesen mgis megval­sul, az Magyarorszg felszmolsval lenne egyenl.

Mirt nincs komplex trsadalomfejlesztsi programunk?

Annak, hogy a mai sznalmasan kiltstalan politikai s gazda­s­gi (kltsgvetsi) krlmnyeink kztt brmilyen „konvergencia terv” csak rott malaszt le­het, a legfbb oka, hogy Magyarorszg­nak nincsen sajt nem­­­zeti tulajdon tkje, mely az orszg­nak (s nem a klfldnek) termeln a profitot, amely egyrszt az adssgszolglat, ms­rszt a sajt fejlesztsi hozzjru­ls forrsa lehetne. Ameddig nincsen sajt nemzeti iparunk, ke­reskedelmnk, mezgazdas­gunk (mert nemsokra mr az sem lesz, illetve mr nincs is!), va­gyis sajt clra fordthat profitot ter­mel nemzeti gazdasgunk, ad­dig minden erfesztsnk csak a mul­tikat s az EU-t gazdagt­ja, az eladsodsunk s a kamat­szol­glatunk pedig csak nvekedni fog. Ez pedig nem kzeledsi, ha­nem tvolodsi – „divergencia” - program. Nemcsak az nitl, de minden jzan megfontolstl, st, mindentl, ami a szmunkra a pusz­tulssal szemben az letet jelentheti. N­vekv hitelfelvtelbl, fokozd eladsodsbl nem lehet semmihez sem „konverglni”; ez szntisz­ta fantaz­ma­gria – kem­nyebben fogalmazva agyrm.

 

Mirt vllaltuk t ’90-ben a kommunista llamadssgot?

Antallt lltlag – SZDSZ-es krk kzvettsvel – megfenyegettk a multi bankrok, hogy amennyiben nem fizeti tovbb rendesen az adssgszolglatot, akkor a bankok megvonjk Magyarorszg­tl a tovbbi – kamatthidal – hitelek nyjtst is. Schamschula Gyrgy – a ksbbi kzlekedsi s hrkzlsi miniszter – akkori­ban Antall Jzsef szemlyes gazdasgi tancsadja volt. A Demok­ratban rt cikkben (1997.) Schamschula – mint legendt – c­fol­ja ezt az lltst, s kimondja: Antallt senki nem fenyegette meg, te­ht nmagtl dnttt gy, hogy nem krjk a hitelek tte­me­z­st, annak ellenre, hogy maga Soros Gyrgy is az ttemezs k­relmezst javasolta a miniszterelnknek. (gy tnik: az illegi­tim kommunista adssg-rksgnek a np megkrdezse nlkli tvllalsrt, s vele az egsz esztelenl fstbement kampny­sze­­r privatizcirt – nincs mese - minden visszamenleges fele­ls­sg boldogult Antall Jzsefet terheli.) Eml­kezznk: a ’70-es ­vekben a lengyel gaz­dasg padlra kerlt, s a krelme alapjn ttemeztk, illetve rszben el is engedtk az llam­adssgt – m­ra mr „tl vannak az egsz procedrn”, s sokkal dinami­ku­sabban fejldnek, mint „az eminens” kamatfizet, a most padlra kerl Magyarorszg. Nem szlva a kvetend argentin pldrl…

 

 

 

Mire volt j az ldozat?

A vgeredmny: mindennket nknt s dalolva felldoztuk a ne­mes cl, az nis belps hatalmi oltrn. Az ni most meg pp’ kiszrja a szemnket „a 0,59 %-kal”, de azzal is csak oly’ konst­rukciban, hogy elbb le kellett mondanunk az llami FA-be­vtel s a vmok jelents hnyadrl, az elre begrt agrr-tmogatsok egy rszrl, a magyar termfldrl, be kellett fizetnnk cca. 800 millird forintot elre, hogy a felt  majd vissza­kaphassuk, de azt is csak akkor, ha letesszk a kte­le­z sajt fejlesztsi hnyadot a vgletekig eladsodott lla­mi kltsgvetsnk terhre, s ha a plyzatainkat s majd a szmlinkat az ni kegyeskedik befogadni – kollaudlni s tutalni. Arrl nem is szlva, hogy mivel a fejlesztsi jogcmek in­­nentl ktelezek, lehet, lesz egy csom autplynk, de mil­li­szmra hezni, nlklzni fogunk?! Mikzben az Alumnium urak megleckztetnek bennnket, mert nem jl viselkedtnk…

    

Merre tart az Eurpai ni?

Nem elg, hogy az EU kirekesztette az alkotmnybl a keresztny gykerekre vonatkoz utalst, mr az egykor mg k­vetendnek tnt szocildemokrata modellek is kezdenek meginog­ni, gy t­nik: a svdek s a nmetek mr lemondtak a „Bl­csek” – Bil­derberg politikai s pnzgyi tancsadi, amint pldul a dn Ras­mussen Gyurcsny „mentlis, felettes nje” - ltal is fi­nanszroz­ha­tat­lan­nak minstett szocilis pi­ac­gaz­da­sg meg­va­lst­srl, fenntarthatsgrl; mi tbb, immr a ko­rb­bi szo­cilis-egszsggyi vvmnyaikat is a csd, a foko­za­tos vissza­vo­ns, a lepts fenyegeti, akrcsak minlunk. W. Bush pedig a minap (megint) arrl kesereg, hogy 41 mil­li a­me­rikai llampolgr mg mindig nem fizet trsadalombiztostsi jru­l­kot, s ez tarthatatlan - nem furcsa? Tn’ csak nem egy globlis t­rl fa­kadnak ezek a nemes reform-trekvsek? Gyurcsny meg a Kka(dt) – je­lenids mltidej alak - pp’ csak most kezd ben­nnket a kollektv ­rletbe hajszolni, versenyeztetni; teht „a haj­sza” fo­ko­zdik. De mi a hajsza vals clja? Valakiknek a profitja…

 

Mit hozhat az EU jabb bvtse?

Felems kvetkezmnyekkel jr majd Magyaror­szg tekintetben. Egyrszt „bebetonozza” mai provincilis-perifrilis helyzetnket – msrszt a „felhgts” jabb potencilis forrsokat fog elvonni t­lnk, tekintve, hogy az ni tmogatsi lehetsgei, forrsai mg tovbb szklnek. Egybknt: furcsa, fordtott helyzetek, trtn­sek vrhatk. A vadszbl ldztt lesz, s vice versa, jjeli rk fognak nappal meghalni, s gyakran ltunk majd varjt is, karn.  S termszetesen tovbbra is a nyl viszi majd a puskt, amint azt a sok vtizedes kontraszelekci rvn mr megszokhattuk. A rg­mlt kovcslacis meg kispteres fenyegets – mrmint hogy a mi­nimlbr Fidesz ltali felemelse miatt 23 milli romn fogja 1-2 e­zer forintos napi fekete brrt ellepni a sajt munkanlklisgvel mit kezdeni amgy sem tud magyar gazdasgot – most hirtelen a visszjra fordul, s megvalsul. Ismersm mesli, hogy Romnia „annyira jn fl”, hogy az niba val belpsk utn, 2007. ja­nu­rjtl tbb ezer magyar vllalkoz megy oda dolgozni, s befek­tet­ni, akkora ott a konjunktra a mi dbrgsnkhz kpest…

 

 

Mi a teend, ezek utn?

A valban szksges teendket taln a legclszerbb Orbn Viktor nzeteivel p­pen ellenttesen megfogalmazni. Ugyanis neki, meg a Fi­­­desznek mindssze egyetlen problmja van: Gyurcsny Ferenc. Ha a miniszterelnkt elvinn az rdg, Viktor pr hnapos szak­rti idtlenkeds utn belne a hlt helyre, jnne a navrancsl. Mrmint neknk a Navracsics, nekik meg a l…

 

Nem; - a mi szmunkra, akik nem csupn nis jutalkban gon­dol­­kodunk, a komoly tennivalk akkortl kezddnek, amikortl a Gyurcsny-mokfuts vgetr. Elsknt vissza kell vonnunk mind az sszes npnyz, embertelen s agyament l-trvnyt, amelyek kizrlag a magyar np tnkrettelt szolgljk. Azokat a kptelen trvnyeket, melyek – szemben a normlis demokrcik szab­lyo­zsval, amelyek csak a kereskedelmi rtkestsi forgalmat s a tnyleges jvedel­meket adztatjk, s nem vgjk le az aranytojst toj tykot – nem tallanak ad-s jrulk­fizetsi ktelezettsget kirni a nincstelenekre, jvedelemnlkliekre, a knyszervllalko­zk fel sem vett mini­ml­brnek a fiktv dupljra, a hzipnztr­ra, melyek nem tallanak az egszsg s a nyugdjbiztostsrt 8-10-fle jrulkot is fizettetni, nulla jvedelem utn, melyek maga­sabb nyugdjkorhatrt rnnak el az tlagos letkornl, s melyek nem adnak munkanlkli s egszsggyi elltst a tnkrement, i­gazolvnyt visszaadott egyni vllalkoznak, melyek baleseti s ­letment beavatkozsra korltoznk a nincstelen-llstalan-haj­lktalanok or­­vosi elltst, s gy terrorr aljastjk a demokrcit.

Melyek egyszer adsvtel trgyv degradljk a fldet, a hazt.

 

Mindent elrl kell kezdennk.

S ehhez nem elg, ha kiakolbltjuk a Flet-gyereket – hamarosan elmegy az magtl is, hisz a KISZ-en szocializlt idegrendszer nem tl strapabr, lsd mg az ntelt vetlytrst is -, hanem ki kell n­te­nnk a frdvizet is, tovbb vadonatj kdat kell vennnk.

Vrjunk trelemmel; az id neknk dolgozik.    

  

 

Vc, 2006. november 10.

 

 

                                                         Czike Lszl

 

 

 

 

 

 

     

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!