Mi a teend?
2006.11.10. 17:05
Czike Lszl
Ahogy lesz, gy lesz, vagy inkbb:
Mi a teend?
Mondd, bartom, mi folyik itt?
Ami trtnik, az Magyarorszg globalizcija (jragyarmatostsa), kevert – hol langyos, hol forr; hol navrancsicss-srga, mde leginkbb vrvrs - mdszerekkel, hol orbnus rolvasssal, hol gumikartccsal, nomeg olasz s belga vzgykkal. Magyarorszg tudatos, internacionalista tnkrettele minimum 1982-tl, a politikai rendszertl fggetlenl, a Nemzetkzi Valutaalapba s a Vilgbankba trtnt belptetsnkkel kezddtt, az orszg tervszer s tudatos eladstsval, mely stt s mlysgesen aljas folyamat – svarc auf veisz - egy ketts tlevel pnzelvtrs (v.: pl. „Leumi”), s Medgyessy Pter (alias D-209) nevvel fmjelezhet.
Magyarorszg alantas szndk „rpplyja” gy ki volt tallva s jellve mr 1982-ben, de lehet, hogy mr a hetvenes vek kzepn is, v.: a kmves Rmai Klub ajnlsval, miszerint Magyarorszgon „elg” 6-8 milli lak.
A rendszervltsunk nem trtnt meg, csak az orszg nyakra egy a korbbinl „plurlisabb”, sszetettebb komprdor (vilg-)elit lt; ugyanannak az atlanti-rzsadombi szvetsgi kapitnynak, David Rockefellernek az „A” s „B” csapata, nomeg az MDF s az SZDSZ, mely ketts feds szervezetek olyan ragads, ktrnyszer katyvasz, politikai rug-gyanta, amely a hamis rem kt oldalt, a jobb s a bal oldalt (30 : 70) egymstl szt, illetve ssze is tartja. Az egsz disznsgot ezrt „gynk-rendszervltsnak”, vagy „gengsztervltsnak” is nevezzk. (rdemes elolvasni e trgyban Dr. Bogr Lszl professzor „rnyalt megfogalmazsait”, aki egyltaln nem jobboldali szlssges, hanem a Vilgllam kialakulsi, fejldsi folyamatait, a globalizci hatsait vek ta elemz fideszes-technokrata tuds ember, akinek a korbbi politikai llamtitkri kiruccansa, mai jabb rsai tkrben visszamenleg csak hirtelen felindulsbl elkvetett operatv akcinak tekinthet.)
Igen, Kedves Bartom!
Az ltalad emltett politikai kontraszelekci ma mindennl ersebben mkdik. Senki nem kaphat semmilyen vezeti beosztst, aki nem ll, nem ktdik a kt rgusul szembenll oldal valamelyikhez, s plne nem, aki szemben ll, vagy szembe szll a globalizcival, illetve nem kritiktlan hve az EU-nak.
Mirt nem lettnk 16 v alatt fejlett nyugati orszg?
Mert pl. Szlovnia az lett. Az egy fre jut GDP termelse nmileg magasabb ugyan Magyarorszgnl, mde az tlagos rel-jvedelmi szintje mr ktszerese a minknek. Mi lehet az oka ennek? Mi mirt lettnk bedolgoz-brmunks, kamatrabszolga gyarmat?
Alapvet klnbsg, hogy a tbbi, velnk egytt belp orszgnak nem, vagy alig volt llamadssga (Lengyelorszgot a ’70-es vekben egyszer mr konszolidltk). Ami Magyarorszgot a gyarmati sorba dnttte, az a teljesthetetlen s manipullt/fiktv adssgszolglat, melynek egyrszt nincs is vals alapja, msrszt leszvja az orszg minden teljestmnyt. Emiatt alakult ki a ma mr elviselhetetlen mrtk ikerdeficit, s minden „megszortsi” csomag. Magyarorszg (piaci-zleti) nemzeti tkertke 1990-ben 100-120 millird USD-t rt, az orszg kls adssga 22 millird USD volt. Tizenhat v elteltvel a mg nemzeti tulajdonban lv mkd tke sszrtke alig 10-20 millird USD, az is jobbra csdportfoli. A magyar nemzetgazdasg sszestett (brutt, ssznemzeti) adssga – ami utn a kamatokat fizetjk - pedig meghaladta a 140-150 millird USD-t, az n. „tkeadssg” nlkl. Ha mg azt a tkertket is „adssgknt” vesszk szmba – hisz’ teljesen mindegy, hogy a magyar munkavllalk ltal megtermelt pnzt, vagy j rtket kamat, vagy profit formjban viszik ki klfldre tlnk - , amely nlunk, de nem neknk termeli a profitot, hanem a multiknak, akkor a teljes „tartozs” tbb mint 200 millird USD-re rg.
Hogyan, mi vezetett idig?
Az a reform-kommunista elit, amelyik uralta s uralja, mind a mai napig a pnzgyi trvnyalkotst, az adgyeinket, a Pnzgyminisztriumot, a teljes llami kltsgvetst, az MNB-t s a kereskedelmi bankokat, vagyis mind a fisklis, mind a monetris pnzgyeket Magyarorszgon - amelynek egyik f vezetje volt, s egyik vezetje ma is Medgyessy Pter elvtrs –, mivel kptelen vltani: az orszg gazdasgpolitikai irnytst ma is, vltozatlanul csak (1) mind jabb klfldi hitelek felvtelvel s elherdlsval, (2) a fisklis tlkltekezsbl ered krnikus fizetsi mrleghiny ellenttelezst privatizcival, hitelfelvtellel, llamktvnyek kibocstsval, a klfldi tke mind jabb ad-s egyb kedvezmnyekkel val becsalogatsval, (3) a felvett hitelek kamatainak kifizetst kzvetlenl a lakossgra terhelve, folytonosan nvekv, egyre jabb adkkal s adjelleg befizetsi ktelezettsgek bevezetsvel, (4) kizrlag a lakossgot s belfldi vllalkozsokat rint restrikcis intzkedsek foganatostsval kpzeli el. Magyarn: olyan, kptelen nemzetgazdasgi modellt llt fel, amelynek a folyamatosan nvekv mkdsi s fejlesztsi deficitjt egyedl a beraml klfldi tke finanszrozza, m mivel az vente klnbz jogcmeken (profit s kamat) kiraml cash-flow (8-12 mrd USD) kt-hromszorosan meghaladja a befektetsknt beraml tke (4-6 mrd USD) sszegt, a negatv finanszrozsi klnbzet teljes sszegt arra a lakossgra terheli, amelyik egybknt a hitelfelvtelekben abszolt „vtlen”, s a felvett hitelekbl minden hazudozs ellenre egy rva fillrt soha nem lt(ott)! Ez a modell joggal nevezhet „prekoncepcis-restrikcis” gazdasgirnytsi modellnek, mert arra a tarthatatlan elfelttelezsre pl – ami a kdri (pnzgyi s politikai) diktatra idejbl maradt rnk, mint „halad hagyomny” -, hogy a magyar nemzetgazdasg gyis kptelen nmagt eltartani, teht egsz mkdst a klfldi hitelek finanszrozsra s ezrt „cserbe” a klfldi tke szolglatra kell rk idkre berendezni. Erre a hamis clrendszerre egsz ideolgit ptettek fel: „az exportorientlt nyitott gazdasg”, a folyamatos, 1982. ta tart, soha meg nem szn forintlertkels, a szndkosan elidzett „cserearny-romls” – v.: 1989. ta a forint/dollr paritsarny mintegy 150 %-kal (!) romlott – orszg-s nemzetront, demoralizl ideolgijt s gyakorlatt. Ez az idegenszv, s idegen pnztrckat degeszre is tm gondolatmenet az egsz magyar npet debilnek, nfenntartsra eleve kptelennek tekinti, s ezrt a priori kamatrabszolgasgra tli. Ameddig ezt az nfelad modellt sikeresen knyszertik Magyarorszgra, a magyar nemzetgazdasgra, a magyar npre, addig soha semmifle gazdasgi (s politikai) kibontakozsra nincs remny.
Mennyit rnek a programok, tervek?
Idkzben elkszltek a Gyurcsny-kormny ltal sszelltott, s a biztos (Al-Mmia, Ammnia, Alumnia?) ltal lltlag elfogadott tfog programok – az n. „Konvergencia program”, az „j Magyarorszg Program” s a „Nemzeti Fejlesztsi Terv”, melyektl elvrhat lenne, hogy perspektivikusan is rendezzk a magyar kltsgvets problmit, a gazdasgpolitika fbb cljait s konkrt mdszereit, s az orszg modernizcijt. Ezek a nagyformtum programok letlthetk az internetrl, s igen tanulsgos elolvasni azokat. Avatott szemmel affle nagylptk, mde kisstl hasbaakasztsnak tekinthetk; a pnzgyi ftirpk lzas, elvetlt nigazol ksrleteinek, melyek fknt az idnyerst szolgljk, htha beveszi a blffket az ni semmivel sem kpzettebb pnzgyi appartusa, s akkor megint csak nyertek 2 vet… Nos, mennyit is rnek ezek a tervek? Amennyit megvalstanak bellk. A reformnak kikiltott pnzbegyjts nem fog sikerlni; az eladsods mg tovbb folytatdik, a kltsgvets hinya tovbb n, a maastrichti kritriumoktl 2 v mlva mg tvolabb lesznk, mint ma, a plyzati sszegek jelents hnyadt megvonjk tlnk, az eurt ki tudja mikor – soha napjn, kiskedden - fogjuk bevezetni. Ennek az oka, hogy ameddig a forint a hivatalos fizeteszkznk, addig a magyar politikai s pnzgyi lobby nagyobb hnyadban flzheti le a magyar teljestmnyek mestersgesen elidzett s fenntartott cserearny-romlst, de ha mr az eur-vezetbe belptnk: a haszon teljes egszben klfldre vndorol, mint „inflcis rklnbzet”, teht akkortl az inflcis adszedsnek vge.
Mi vezethetett oda, hogy az elmlt 16 v alatt Magyarorszg nemcsak az ni tlaghoz kpest maradt le, de elmaradt immr a legjabb belp orszgok kondciitl is, mi tbb, a sajt lehetsgeitl leginkbb, hisz’ hiba teljest a gazdasg lltlag egyre jobban, az llam egyre tbbet pazarol el, a kltsgvets hinya s vele az llamadssg egyre n – az ni ltal elrt maastrichti kritriumok egyikt sem tudjuk teljesteni -, az letsznvonal, az letminsg pedig alig ri el az 1969-es szintet.
Antall vajon komolyan gondolta?
A trsadalmi tulajdon (TT) jogilag a magyar np kollektv tulajdont jelentette. Az tves tervtrvnyek a TT folyamatos, dinamikus fejlesztst rtk el, rendkvl magas, mi tbb, a fejlett tks vilgban ismeretlen mrtk, 25-30 %-os felhalmozsi rtval. (Ez azt jelenti, hogy a nemzeti jvedelem - ami nagyjbl a mai GNP mutatnak felel meg – 25-30 %-t fordtottuk beruhzsra, vtizedeken keresztl.) A lakossggal megetettk, hogy amiatt kell elfogadniuk vtizedeken keresztl a nyugat-eurpai letsznvonal trt hnyadt, kb. 10 %-t, hogy dinamikus fejlesztssel „minl elbb utolrjk” a fejlett nyugatot. Magyarn: a np a boldogabb, gazdagabb jvrt vllalta az risi anyagi ldozatot. Majd azutn, amikor 1990-ben megtrtnt az n. rendszervlts - a vlasztsokon gyztes MDF „rendszervlt Antall-kormnya” minden orszggylsi kln felhatalmazs, teht specilis legitimci nlkl, egyetlen tollvonssal „llamostotta” a trsadalmi tulajdont, majd azzal az ostoba-hamis jelszval, hogy a bevtelbl fogja kifizetni az rklt kommunista llamadssgot (22 millird USD), pnikszeren s minden tfog koncepci nlkl hozzkezdett „az llami vagyon” kampnyszer privatizcijhoz. Ez a lps abszolt alkotmnyellenes volt, hisz’ a rendszervlts kormnya nknyesen sajttotta ki a teljes trsadalmi tulajdont, a np vagyont, hogy legott eladhassa. A privatizcis trvny nlkl elkezdett privatizci semmilyen mrtkben nem igazolta az elre kigondolt, illegitim tervet. (1) Az llami bevtel messze elmaradt a vrttl, a nemzeti tkertk mindssze 10 %-t sikerlt privatizcis bevtelknt realizlni. (2) A bevtelbl nemhogy nem sikerlt a szintn illegitim mdon tvllalt llamadssgot rendezni, de nagyjbl a „csepp a tengerbe” szindrma tipikus esete kvetkezett be. Hiba meregettk a privatizcis bevtelek cseppjeivel a tengernyi adssgot; meg sem ltszott az „erfeszts”: a nemzetgazdasg teljes brutt adssga ma 7-8-szor annyi, mint 1990-ben volt, rtkesthet vagyonunk pedig mr nincs. Mert miutn a teljes nemzeti mkd tkt „a magukv tettk”, s nagyjbl mind, a felvett hitelekkel egytt el is ktyavetyltk - felszmoltk a keleti piacokat, megszntettek 1,5 milli munkahelyet: leszlltottk az letsznvonalat az 1989-es szint 60 %-ra, az inflcit felprgettk 28-35 %-ra, s most mr ott tartunk, hogy a trsadalombiztostst, az llampolgrok ingyenes egszsgbiztostst – mely a Kdr-rendszerben mg alanyi jogon, trtsmentesen jrt mindenkinek, pedig akkor teljes ltbiztonsg is volt, mindenkinek volt munkahelye s rendszeres jvedelme – is fel akarjk szmolni, „a magntke bevonsa” koholt jogcmn; pontosabban teszik ezt is „a szent magntke” rdekben, amelyrl mr a TT privatizcija kapcsn is lthattuk, hogy rendszervltinknak fontosabb volt, mint a nemzet, a np elemi rdeke.
Felzrkztatsi alapok – kiknek, mibl?
Nincsenek, nem is kpezhetk – nincs mibl – olyan „alapok”, melyeket a lecsszott tmegek (3-5 milli koldus) felemelsre lehetne fordtani. Jl mutatja, hogy a teljes egszben versenyre orientlt-tlt trsadalomban mg a cigny rtegek, trsgek felemelsre sincsen komoly lehetsg, pedig ezt a clt mg az ni is tucatnyi csatornn finanszrozza, szinte egsz „ipargnyi” kzvett hlzat teleplt a romk seglyezsre; mgsem sikerlt felmutathat eredmnyeket elrni, hisz’ j, ha a „felzrkztats” elri a puszta let-s egszsgmegrzs, teht a vltozatlan szinten vegetltats nemes, humnus cljt. Lehetsges br, hogy az ni „kohzis alapjaibl" sikerl majd nmileg felzrkztatnunk infrastruktrnkat a nyugat-eurpai tlaghoz, de tudnunk kell, hogy mindezek a fejlesztsek elssorban azt a clt szolgljk, hogy az nis s egyb illetsg befektetk nlunk is otthon rezzk magukat, valamint, hogy a kormnykzeli lobbyk minl nagyobb szeletet hasthassanak ki maguknak az nis tortbl. Tmren kifejezve: az egsz „Felzrkztatsi Program” egy monumentlis blff: sok milli tonna beton – s nagyjbl semmi embersg. A magyar npnek megsemmistettk, elloptk a mltjt, „megetettk vele” a jvjt; most pedig jelen-idben kivgzik, kinyvasztjk s eltemetik.
Mi a „kettsvesztesg” s annak valdi oka?
A Nyugathoz viszonytott „kettsvesztesg”, a nvekv abszolt s relatv elmaradsunk (az llami restrikci, a nemzetgazdasg mestersges lefojtsa, a korrupci, a rabl privatizci, a sok vtizedes kizskmnyols konzervlsa, a tkeers nemzeti vllalkozsok hinya, a nemzetkzi sszehasonltsban pldtlan mrtk adztats, stb. miatt „gymond” nem vagyunk versenykpesek, msrszt az llami mkds dilettantizmusa s szkltkr lobby-rdekeltsge folytn a sajt lehetsgeinktl is egyre inkbb elmaradunk) elsdleges oka a magyar nemzetllam – s mostmr a vllalatok s a lakossg! – eladstsa, eladsodottsga, az adssgllomnyunk kezelhetetlen nagysga, a kamatszolglat teljesthetetlen sszegszersge, mrtke. Ma mr az llami kltsgvets 40-45 %-a kamat-s adssgszolglatknt prolog el a semmibe; pl. a teljes befizetett szemlyi jvedelemadnk kamatfizetsre megy el. Az mr egy msik problma, hogy ami pnzt a kltsgvetsbl egybknt fejlesztsre (sajt er biztostsra) lehetne fordtani, az is a klnbz prt-lobbyk „rdekeltsgeinek” feneketlen gyomrban tnik el (lsd pl.: autplya-pts kltsgei – 70 : 30, copyright by Ibolya David), a mrhetetlen s kvethetetlen politikai-llami korrupci kvetkeztben.
Mirt nincs nemzeti/polgri kzprteg?
Nem termeldhetett, nem nhetett ki a stabil magyar nemzeti polgri kzprteg, mert a kis-s kzepes mret vllalkozsok 16 ve is a feketegazdasg perifrijn s/vagy a tnkremens szln vegetlnak. Sem az ipar, sem a kereskedelem, sem a mezgazdasg, sem a szolgltatsok vagy a bankszektor terletn nem alakulhattak ki a fejlett nyugati, s ma mr a leggazdagabb, dinamikusan fejld keleti orszgokra is annyira jellemz, virgz nemzeti kzp-vllalatok, mert a magyar llam minden politikai erejvel s pnzgyi (adkedvezmnyek) tmogatsval csak s kizrlag a multinacionlis mamut-cgek beteleplst, befektetseit favorizlta s favorizlja egyre inkbb, a mai napig. A magyar llam - sajtos mdon a prtllstl fggetlenl! – megrizte a rendszervlts eltti vllalkozs-ellenessgt, hisz’ Magyarorszgon 1990. utn sem sznt meg a reform-kommunista bankrok s kontraszelektlt kisstl, rvidlt knyvelik pnzgyi rmuralma. Dbbenetes, hogy nylt multinacionalizmusa folytn a magyar llam lnyegben folyamatosan maga alatt is vgja a ft, hiszen az ltala agyontmogatott multik minden leglis s illeglis eszkzzel az ad-s jrulkbefizetsi ktelezettsgek elkerlsre, a hivatalosan foglalkoztatott llomnyi ltszmok leszortsra, eltitkolsra trekednek, mikzben a foglalkoztatott munkaer ltszmarnynl, a GDP-ben jval alacsonyabb rszesedssel br nemzeti kis-s kzpvllalkozsok nem kpesek fejleszteni, beruhzni, j munkahelyeket ltrehozni, mert rklt tkeszegnysgket folyamatosan slyosbtjk az llam egyre jabb megszort intzkedsei, melyek 16 ve is csak a forrs-s jvedelemszktst clozzk.
Mindezek logikus kvetkezmnyeknt Magyarorszgon egy szocilisan teljesen rzketlen, a multinacionlis rdekeket kritiktlanul s gtlstalanul (jutalkrt) kiszolgl, nemzetietlen, nfelszmol llami/multinacionlis monopol-vadkapitalizmus alakult ki.
Teljesthetk-e az nis elvrsok?
Emlkezznk: valamikor egyszer Orbn Viktor, minden magyarok szakrlis/kpzetes vajdja azt tallta mondani, hogy: „Brsszel nem Moszkva.” Tvedett – sokkal rosszabb. Tudomsom/emlkezetem szerint a 45 ves ideiglenes szovjet megszlls, de plne a Kdr-rendszer idejn egyszer sem volt plda arra, hogy spontn idejtt volna Moszkvbl Ivn Ivanovics Ivanov, szovjet biztos, s lazn kzlte volna Rkosival, vagy Kdrral, hogy fel kell szmolni az ingyenes trsadalombiztostst, vagy netn, hogy mennyivel kell cskkenteni a nyugdjakat. St, ellenkezleg: hagytk, hogy mi legynk a legvidmabb barakk, bks vtizedeken keresztl. A Brsszelbl lthatlag drton rngatott Gyurcsny-bbkormny azonban regnlsa kezdete ta mg egyetlen csendes hnapot se adott a magyar npnek. Ekkora vakmersgre azeltt/eddig soha egyetlen „biztos”, s egyetlen gyarmati bbkormny sem ragadtatta magt. Teljesen indifferens, hogy minek hvjuk – a Konvergencia Program egy brsszeli dikttum, mg akkor is, ha az orszg „sajt” miniszterelnke teszi a np nyakra a kst vagy a ktelet, s nem szemlyesen egy brsszeli biztos. A mveltetsnek Wim van Welzen s Gnther Verheugen ta megvannak a modern eszkzei, mdszerei, hagyomnyai. Ugyanakkor Magyarorszg egyrszt kptelen arra, hogy „az nis elvrsokat” vgrehajtsa; az n. maastrichti kvetelmnyek teljestse, az eur bevezetse a mintegy 16-18 vnyi (nagyrszt szocil-liberlis) szabadrabls – a szksgessel ppen ellenttes irnyba „haladtunk”, vagyis visszafel fejldtnk! - utn tbb fnyvnyi tvolsgba toldott. Msrszt „az nis elvrsok teljestse” - elssorban az ninak j, nem neknk. Drbik Jnos a legjabb globlis pnzgyi tanulmnyban (lsd: a vilghln) szmszeren kimutatta, hogy az nis belps haznknak eddig mintegy 800 millird forintjba kerlt, a „nyertes plyzatok” tmogatsai rvn pedig a legjobb esetben is csak ennek az sszegnek kb. a felt kaphatjuk vissza. Mellesleg: „Az nin kvl is van let.” Ezt is a szakrlis herceg mondta egyszer…
Noch dazu: a Gyurcsny-kormnynak Alemnia r ltal „elfogadott” (?) „Konvergencia program”-ja valjban egy szmgia szlte hasbaakaszts, affle idnyersre jtsz „divergencia-program”. A program egyrszt teljesthetetlen. Msrszt, ha netn teljeslne is, akkor sem alkalmas a maastrichti kvetelmnyek abszolvlsra; az orszg gazdasgi s morlis leromlsa, eladsodsa, leszakadsa tovbb, s egyre meredekebben folytatdik. Egybknt is, ez az egsz politikai kvetelmnyrendszer egy fbl vaskarika. Feje tetejre lltott, a valsgot megerszakolni akar, agyonpolitizlt birodalmi osztozkods, voluntarista nis bizottsgokkal, biztosokkal s miniszterelnkkkel. Az sszefggs ugyanis valjban ppen fordtott. Nem attl vlik/vlna Magyarorszg gazdasgilag alkalmass az eur bevezetsre, ha teljesti a teljesen nknyesen rerszakolt maastrichti kritriumokat, hanem attl vlna alkalmass a tagsgra, attl „gygyulna meg”, ha minl elbb bevezetn az eurt, vagyis csatlakozna az eur-vezethez. Az egysges pnz ugyanis rvid id alatt egysges pnzviszonyokat knyszertene ki, ez ilyen egyszer. A httrben lzas lobby-tevkenysg folyik, amelynek lnyege a magyar profit jrafelosztsa, ami pedig hatalmi krds. Harmadsorban: ha ez a teljesthetetlen program tnylegesen mgis megvalsul, az Magyarorszg felszmolsval lenne egyenl.
Mirt nincs komplex trsadalomfejlesztsi programunk?
Annak, hogy a mai sznalmasan kiltstalan politikai s gazdasgi (kltsgvetsi) krlmnyeink kztt brmilyen „konvergencia terv” csak rott malaszt lehet, a legfbb oka, hogy Magyarorszgnak nincsen sajt nemzeti tulajdon tkje, mely az orszgnak (s nem a klfldnek) termeln a profitot, amely egyrszt az adssgszolglat, msrszt a sajt fejlesztsi hozzjruls forrsa lehetne. Ameddig nincsen sajt nemzeti iparunk, kereskedelmnk, mezgazdasgunk (mert nemsokra mr az sem lesz, illetve mr nincs is!), vagyis sajt clra fordthat profitot termel nemzeti gazdasgunk, addig minden erfesztsnk csak a multikat s az EU-t gazdagtja, az eladsodsunk s a kamatszolglatunk pedig csak nvekedni fog. Ez pedig nem kzeledsi, hanem tvolodsi – „divergencia” - program. Nemcsak az nitl, de minden jzan megfontolstl, st, mindentl, ami a szmunkra a pusztulssal szemben az letet jelentheti. Nvekv hitelfelvtelbl, fokozd eladsodsbl nem lehet semmihez sem „konverglni”; ez szntiszta fantazmagria – kemnyebben fogalmazva agyrm.
Mirt vllaltuk t ’90-ben a kommunista llamadssgot?
Antallt lltlag – SZDSZ-es krk kzvettsvel – megfenyegettk a multi bankrok, hogy amennyiben nem fizeti tovbb rendesen az adssgszolglatot, akkor a bankok megvonjk Magyarorszgtl a tovbbi – kamatthidal – hitelek nyjtst is. Schamschula Gyrgy – a ksbbi kzlekedsi s hrkzlsi miniszter – akkoriban Antall Jzsef szemlyes gazdasgi tancsadja volt. A Demokratban rt cikkben (1997.) Schamschula – mint legendt – cfolja ezt az lltst, s kimondja: Antallt senki nem fenyegette meg, teht nmagtl dnttt gy, hogy nem krjk a hitelek ttemezst, annak ellenre, hogy maga Soros Gyrgy is az ttemezs krelmezst javasolta a miniszterelnknek. (gy tnik: az illegitim kommunista adssg-rksgnek a np megkrdezse nlkli tvllalsrt, s vele az egsz esztelenl fstbement kampnyszer privatizcirt – nincs mese - minden visszamenleges felelssg boldogult Antall Jzsefet terheli.) Emlkezznk: a ’70-es vekben a lengyel gazdasg padlra kerlt, s a krelme alapjn ttemeztk, illetve rszben el is engedtk az llamadssgt – mra mr „tl vannak az egsz procedrn”, s sokkal dinamikusabban fejldnek, mint „az eminens” kamatfizet, a most padlra kerl Magyarorszg. Nem szlva a kvetend argentin pldrl…
Mire volt j az ldozat?
A vgeredmny: mindennket nknt s dalolva felldoztuk a nemes cl, az nis belps hatalmi oltrn. Az ni most meg pp’ kiszrja a szemnket „a 0,59 %-kal”, de azzal is csak oly’ konstrukciban, hogy elbb le kellett mondanunk az llami FA-bevtel s a vmok jelents hnyadrl, az elre begrt agrr-tmogatsok egy rszrl, a magyar termfldrl, be kellett fizetnnk cca. 800 millird forintot elre, hogy a felt majd visszakaphassuk, de azt is csak akkor, ha letesszk a ktelez sajt fejlesztsi hnyadot a vgletekig eladsodott llami kltsgvetsnk terhre, s ha a plyzatainkat s majd a szmlinkat az ni kegyeskedik befogadni – kollaudlni s tutalni. Arrl nem is szlva, hogy mivel a fejlesztsi jogcmek innentl ktelezek, lehet, lesz egy csom autplynk, de milliszmra hezni, nlklzni fogunk?! Mikzben az Alumnium urak megleckztetnek bennnket, mert nem jl viselkedtnk…
Merre tart az Eurpai ni?
Nem elg, hogy az EU kirekesztette az alkotmnybl a keresztny gykerekre vonatkoz utalst, mr az egykor mg kvetendnek tnt szocildemokrata modellek is kezdenek meginogni, gy tnik: a svdek s a nmetek mr lemondtak a „Blcsek” – Bilderberg politikai s pnzgyi tancsadi, amint pldul a dn Rasmussen Gyurcsny „mentlis, felettes nje” - ltal is finanszrozhatatlannak minstett szocilis piacgazdasg megvalstsrl, fenntarthatsgrl; mi tbb, immr a korbbi szocilis-egszsggyi vvmnyaikat is a csd, a fokozatos visszavons, a lepts fenyegeti, akrcsak minlunk. W. Bush pedig a minap (megint) arrl kesereg, hogy 41 milli amerikai llampolgr mg mindig nem fizet trsadalombiztostsi jrulkot, s ez tarthatatlan - nem furcsa? Tn’ csak nem egy globlis trl fakadnak ezek a nemes reform-trekvsek? Gyurcsny meg a Kka(dt) – jelenids mltidej alak - pp’ csak most kezd bennnket a kollektv rletbe hajszolni, versenyeztetni; teht „a hajsza” fokozdik. De mi a hajsza vals clja? Valakiknek a profitja…
Mit hozhat az EU jabb bvtse?
Felems kvetkezmnyekkel jr majd Magyarorszg tekintetben. Egyrszt „bebetonozza” mai provincilis-perifrilis helyzetnket – msrszt a „felhgts” jabb potencilis forrsokat fog elvonni tlnk, tekintve, hogy az ni tmogatsi lehetsgei, forrsai mg tovbb szklnek. Egybknt: furcsa, fordtott helyzetek, trtnsek vrhatk. A vadszbl ldztt lesz, s vice versa, jjeli rk fognak nappal meghalni, s gyakran ltunk majd varjt is, karn. S termszetesen tovbbra is a nyl viszi majd a puskt, amint azt a sok vtizedes kontraszelekci rvn mr megszokhattuk. A rgmlt kovcslacis meg kispteres fenyegets – mrmint hogy a minimlbr Fidesz ltali felemelse miatt 23 milli romn fogja 1-2 ezer forintos napi fekete brrt ellepni a sajt munkanlklisgvel mit kezdeni amgy sem tud magyar gazdasgot – most hirtelen a visszjra fordul, s megvalsul. Ismersm mesli, hogy Romnia „annyira jn fl”, hogy az niba val belpsk utn, 2007. janurjtl tbb ezer magyar vllalkoz megy oda dolgozni, s befektetni, akkora ott a konjunktra a mi dbrgsnkhz kpest…
Mi a teend, ezek utn?
A valban szksges teendket taln a legclszerbb Orbn Viktor nzeteivel ppen ellenttesen megfogalmazni. Ugyanis neki, meg a Fidesznek mindssze egyetlen problmja van: Gyurcsny Ferenc. Ha a miniszterelnkt elvinn az rdg, Viktor pr hnapos szakrti idtlenkeds utn belne a hlt helyre, jnne a navrancsl. Mrmint neknk a Navracsics, nekik meg a l…
Nem; - a mi szmunkra, akik nem csupn nis jutalkban gondolkodunk, a komoly tennivalk akkortl kezddnek, amikortl a Gyurcsny-mokfuts vgetr. Elsknt vissza kell vonnunk mind az sszes npnyz, embertelen s agyament l-trvnyt, amelyek kizrlag a magyar np tnkrettelt szolgljk. Azokat a kptelen trvnyeket, melyek – szemben a normlis demokrcik szablyozsval, amelyek csak a kereskedelmi rtkestsi forgalmat s a tnyleges jvedelmeket adztatjk, s nem vgjk le az aranytojst toj tykot – nem tallanak ad-s jrulkfizetsi ktelezettsget kirni a nincstelenekre, jvedelemnlkliekre, a knyszervllalkozk fel sem vett minimlbrnek a fiktv dupljra, a hzipnztrra, melyek nem tallanak az egszsg s a nyugdjbiztostsrt 8-10-fle jrulkot is fizettetni, nulla jvedelem utn, melyek magasabb nyugdjkorhatrt rnnak el az tlagos letkornl, s melyek nem adnak munkanlkli s egszsggyi elltst a tnkrement, igazolvnyt visszaadott egyni vllalkoznak, melyek baleseti s letment beavatkozsra korltoznk a nincstelen-llstalan-hajlktalanok orvosi elltst, s gy terrorr aljastjk a demokrcit.
Melyek egyszer adsvtel trgyv degradljk a fldet, a hazt.
Mindent elrl kell kezdennk.
S ehhez nem elg, ha kiakolbltjuk a Flet-gyereket – hamarosan elmegy az magtl is, hisz a KISZ-en szocializlt idegrendszer nem tl strapabr, lsd mg az ntelt vetlytrst is -, hanem ki kell ntennk a frdvizet is, tovbb vadonatj kdat kell vennnk.
Vrjunk trelemmel; az id neknk dolgozik.
Vc, 2006. november 10.
Czike Lszl
|