Tizenkét pont
2007.02.19. 18:34
Mit kíván a magyar nemzet 150 éve?
T i z e n k é t p o n t
2007. március 15.
1.
A magyar Országgyűlés külső és belső szuverenitásának helyreállítását; olyan új, kétkamarás magyar Parlamentet, amely a nemzetek feletti gazdasági, pénzügyi, politikai és katonai hatalmak, szövetségek, továbbá az MSZMP rejtett utódszervezeteinek, valamint az MSZP vállalkozói és politikai holdudvarának nyílt, sokszínű érdekképviselete helyett legitim és valós népképviseletet valósít meg, a Szent Korona által jelképesen képviselt jog, a népfelség jegyében. Olyan új Alkotmányt, s új törvényeket, amelyek a magyar valóság realitásaiból, azok ismeretéből és elismeréséből fakadnak, s valóban a nép, a nemzet, a magyar emberek sorsának jobbá tételét szolgálják.
2.
A sajtó szabadságát; a mindenfajta, de legfőképpen a politikai cenzúra megszűntetését, ellenben a nyilvánvalóan gátlástalan, rossz szándékú, manipulatív szociál-liberális kozmopolita hazudozás és valóságshow-orgia, s a hamis látszatkeltés minden műfajának a betiltását, az ÁVH-s szellemi gyökerű liberális sajtómonopólium felszámolását, az állami hirdetések egyenlő elosztását, az általános elhallgatás és sanda félrevezetés helyett valódi, kiegyensúlyozott tömegtájékoztatást a mindenkori valós eseményekről, hírekről - konzervatív napilapokat és független magyar állami közszolgálati televíziót.
3.
Független (semleges) magyar külügyminisztériumot és külpolitikát; mely nem az USA, az Európai Únió és a „Terrorellenes Koalíció”, illetve az Atlanti Tanács kvázi-helytartóságaként, végrehajtó helyi ügynökségeként a világuralomra törekvő idegen nagyhatalmak és szupranacionális társaságaik politikai, pénzügyi és gazdasági érdekeit képviseli Magyarországon, hanem az egységes magyar nemzet céljait, érdekeit, mai hazánkban, a Kárpát-medencében és mindenütt a világon. Követeljük a Rózsadombi Paktum és az Atlanti Tanács által katalizált és/vagy kötött „nemzetközi szerződések” (pl. belépésünk az Európai Únióba, belépésünk a Terrorizmusellenes Koalícióba, stb.) magyar nyelven történő, azonnali és maradéktalan nyilvánosságra hozatalát, és érvényességük szükség szerinti felfüggesztését.
4.
Felelős magyar pénzügyminisztériumot; mely a nemzetközi pénzoligarchia, ezen belül a Nemzetközi Valutaalap és a Világbank monetáris, továbbá az Európai Únió fiskális diktátumainak szolgai és mechanikus teljesítése, a kamatrabszolgaság terheinek, a nép elnyomorításának cinikus és embertelen fokozása helyett, elfogadható és stabil adórendszer működtetésével, a belföldi (kis)vállalkozók, a nemzeti (ipari és mezőgazdasági) termelés és a kereskedelem támogatásán, fejlesztésén munkálkodik, és nem azok felszámolásán. Egy ország csak úgy lehet sikeres, ha a polgárai mind emberhez méltóan élnek. Ezért – ha más út nincs, munkahelyteremtő állami beruházásokkal – mindent meg kell tenni a teljes foglalkoztatottság megközelítése érdekében. A költségvetési kiadásokat a mindenkori életszínvonalhoz kell igazítani, mert a társadalom, az emberek jóléte, életminősége elsőbbséget kell, hogy élvezzen az állam működésének közterheivel szemben. A társadalmi javak magánosítása, eladása nem használható fel a költségvetési hiány kiegyenlítésére. A hiányt előidéző, növelő állami akciókat törvényben kell megtiltani, a felelősöket felelősségre kell vonni. Követeljük a privatizációs szabadrablás érdemtelen nyerteseinek visszamenőleges elszámoltatását, az elrabolt vagyonok, a korábban állami tulajdonú legfontosabb közüzemek (elsőként az elektromos művek) visszaállamosítását, a magyar termőföld külföldiek - természetes és jogi személyek - részére történő értékesítésének teljes körű végleges tilalmát.
5.
A Magyar Nemzeti Bank elmúlt 20 évi valamennyi jelentősebb bel-és külföldi pénzügyi tranzakciójának, valamint a meghatározó kereskedelmi bankok konszolidációjának, privatizációjának felülvizsgálatát, a tények és a személyi felelősség megállapítását. Az indokolatlan külső és belső hitelfelvételek megszüntetését, a bankjegy-kibocsátás állami monopóliumának a visszaállítását, és megfelelő fedezettel rendelkező, tartósan erős magyar forint (nemzeti valuta) rendszeresítését és működtetését. A Magyar Nemzeti Bank függetlenségének visszaállítását, mármint oly értelemben, hogy az MNB pénzpolitikája ne a nemzeti érdekektől, az azokat intézményesen képviselő magyar nemzetállamtól legyen független, hanem a nemzetközi pénzoligarchiától és láthatatlan érdekszférájától, s annak intézményeitől, mindenekelőtt az IMF-től, a Világbanktól és az EBRD-től.
6.
A magyar állam (a nemzetgazdaság) belső és külső adósságállománya keletkezésének és kezelésének visszamenőleges felülvizsgálatát (beleértve a rendszerváltás előtti hitelfelvételeinket és 1982-ben történt beléptetésünket a Nemzetközi Valutaalapba), az eltűnt összegek feltárását, a felelősök személyes felelősségre vonását. Adósságszolgálat-könnyítő tárgyalások kezdeményezését a Világbankkal és az összes külföldi hitelezővel, s eredménytelenség esetén a visszafizethetetlen hitelek felmondását, illetve a további folyamatos állami uzsorakamat-fizetés végleges megtagadását.
7.
Nemzet-, nép-és vállalkozásbarát bankrendszer kiépítését és működtetését. A Magyar Nemzeti Bank és a kereskedelmi bankok számára meg kell tiltani a túlköltekező állami költségvetés uzsorakamatra történő hitel-finanszírozását; mindazonáltal a bankok legyenek (tulajdonosként is) érdekeltek a belföldi (nemzeti) termelés, a nemzeti vállalkozások (és a lakosság) akcióinak, hiteleinek, pénzügyi terheinek rentábilis finanszírozásában.
8.
Valamennyi magyar állampolgár alanyi jogú, ingyenes társadalombiztosításának teljeskörű helyreállítását. Olyan (egybiztosítós) állami társadalombiztosítást, mely elviselhető (megfizethető) állampolgári és intézményi befizetési kötelezettség előírása mellett takarékosan és hatékonyan gondoskodik egészségünk megőrzéséről, az alapvető szociális juttatásokról, s a nyugdíjról.
9.
Az állami költségvetés valódi reformját; olyan állami költségvetést, amely nem a különböző párt-és politikai lobbyk érdekeinek korrupt érvényesítése céljából koncentrálja az adófizetők pénzét, hanem főként munkahely-teremtő beruházások támogatásával, infrastruktúra-építő közmunkák tömeges szervezésével a munkanélküliség, a hajléktalanság, a szegénység felszámolására. Olyan államot akarunk, mely a közérdeket, elsődlegesen és kizárólag minden magyar állampolgár (jog)biztonságát és jólétét szolgálja, nyilvános vagy fedett (nem publikus) külön-érdekek szolgálata helyett és nélkül. Követeljük ezért a pénzszűkítő költségvetési, és az általános uzsorakamat-szedésre épülő monetáris politika azonnali beszüntetését, az eladósodás megállítását. Követeljük továbbá az állami korrupció maradéktalan és haladéktalan felszámolását, az intézményes és magáncélú hazaárulás minden formájának megszüntetését, mivel nem létezik (nem létezhet) olyan „magasabb rendű nemzetközi érdek”, amely felülírhatná a magyar nemzet egyetemes érvényesülésének, életkörülményei folyamatos javításának elsődleges és legfontosabb célját, érdekét.
10.
Az igazságszolgáltatás teljes autonómiáját; olyan, a mindenkori kormányzat politikai hovatartozásától ténylegesen függetlenül, gördülékenyen és hatékonyan működő (gyakorlatilag naprakész) jogrendszert és igazságszolgáltatást, amely nem a kommunista-internacionalista diktátumokon, nem a kozmopolita-szupranacionális „liberális” polgárjogon, hanem a kétezer éves keresztény erkölcsön alapul. Követeljük a közbiztonság helyreállítását, s a bűnözés teljeskörű felszámolását.
11.
A magyar nemzeti kultúra és a vallás teljes szabadságát határainkon belül és kívül egyaránt. A határainkon túli magyarság kultúrájának támogatását, nemzettestbe integrálását, valamint számukra a honi politikai választójog és a kettős állampolgárság biztosítását. A szélsőséges vallási és egyéb szekták működésének, a különféle ízlésromboló "kultúrcikkek" árusításának, televíziós sugárzásának, a kábítószer-fogyasztás és a pornográfia minden formájának szigorú betiltását és felszámolását. Olyan ingyenes oktatási rendszert, amely becsületes, erkölcsös, szorgalmas, szakértelemmel dolgozó békés állampolgárokat nevel; ingyenélő tolvajok, maffiózók, gengszterek, korrupt államhivatalnokok és munkanélküli hajléktalanok, egészségügyi ellátatlanok helyett. A politikai kontraszelekció megállítására az állam kedvezményezze az alkotó tehetségek természetes kiválasztódását, életkörülményeik és munkalehetőségeik állandó és tudatos bővítése, javítása által. Magyarország legyen a szelíd, művelt, tiszta tekintetű, boldog, jómódú családos polgárok országa. A nemzeti kultúra primátusa azt jelenti, hogy évezredes kultúránk nem fér össze (és meg) a Magyarországra minden irányból beáramló multikultúrális szeméttel és kacattal, amit éppúgy meg (ki) kell tiltani, mint a romlott ételek és a német szemétbálák „behozatalát”. Az állam és az egyház széjjelválasztása nem jelentheti azt, hogy vallás és vallástalanság egyenértékűek és egyenrangúak. A szelíd meggyőzés eszközével korlátozni kell a hitetlenség, a hitehagyás – a jog eszközével pedig a sátánista szekták és tanításaik elterjedését. Hangsúlyozni (deklarálni) szükséges, hogy Magyarország, legalábbis a gyökereit tekintve keresztény jogállam.
12.
A Magyarország területén állomásozó külföldi csapatok azonnal térjenek vissza a hazájukba, a magyar katonákat pedig többé ne vigyék külföldre.
+ 1
Úniót Erdéllyel, vagy teljes területi és kultúrális autonómiát Erdélynek.
(E követelés részletes kifejtése attól függ, hogy tagjai maradunk-e az Európai Úniónak, vagy sem.)
„Mentségemre” szolgáljon, hogy a fenti 12 pontot az elsőtől az utolsóig Petőfiék, illetve az 1848-as márciusi ifjak 12 pontjának szellemiségében fogalmaztam meg. Részben aktualizáltam, s a mai magyar viszonyokra adaptáltam a pontok konkrét tartalmát; ám a követelések nagyobbik részét szinte változatlan tartalommal ültettem át, tekintve, hogy ma aktuálisabbak, mint valaha.
Petőfi Sándor világszabadságról álmodott; s nem egy orwelli világállamról…
Vác, 2007. március idusán
Czike László
|