A hazugság atyja
2007.03.01. 14:19
Czike László
A hazugság atyja
Mefisztofelész – a Sátán, a Hazugság Atyja.
Minden bűnök legfőbb forrása a kevélység, az Isten-tagadás, a hazugság.
Soroljunk fel néhányat a jelenleg legaktuálisabb hazugságok közül!
Az első hazugság:
Orbán Viktor szerint – nem a legfőbb! – az egyetlen probléma Gyurcsány Ferenc miniszterelnök személye; magyarán: ha nem Gyurcsány lenne a miniszterelnökünk, hanem Orbán Viktor, Bod Péter Ákos, Dávid ibolya vagy éppenséggel Szili Katalin – nos, akkor Magyarország minden alapvető problémája mintegy varázsütésre, egycsapásra megszűnne. Ez nem igaz! Sajnos a prejudikált miniszterelnök-csere csak a kvázi-statáriumot szüntetné meg, az életünk minősége hosszabb időn át lényegileg mit sem javulna.
Meg kell jegyeznem, hogy a Gyurcsány-szindróma jogi és egyéb természetű kezelését illetően rendelkezünk – ha más forrásból nem, a világirodalomból – tökéletes analógiával. Nevezetesen: Herman Wouk, a „Zendülés a Caine hadihajón” című, precedens értékű remekművéből kiderül a helyzet megoldása.
A második hazugság: Orbán szerint 1990-ben Magyarországon rendszerváltás történt; mi több, ennek a rendszerváltásnak személy szerint ő lett volna, legalábbis az egyik legfőbb vezére. Ezzel szemben csak annyi történt, hogy az ún. „rendszerváltók”, egységes komprádor burzsoáziát alkotva, fúzionáltak az ún. reformkommunistákkal, és - miután Júdás-pénzként lecsípték 10-20 %-os jutalékukat - fillérekért eladták a működő tőkét a szupranacionális társaságoknak, s kiszolgáltatták Magyarország vagyonát, minden értékét, lakosságát és földjét a globalizációs háttérhatalomnak, a nemzetközi pénzoligarchiának. Az első hazugság „kezelésével” is összefüggésben – nagyjából mindent előről kell kezdenünk; a kapitány leváltása csak az első, ám szükséges lépés.
A magyar nép a rendszerváltásnak és az európai-úniós belépésnek eddig csak hátrányát látta, ezért elemző értékelés után le kell vonni a szükséges konzekvenciákat. Minden politikai lépésnek a nép, a nemzet érdekét kell szolgálnia.
A harmadik hazugság: Francis Fukuyama, amerikai történész-politológus, az amerikai és a világ-demokratúra egyik fő apologetája szerint „a liberális demokrácia világméretű térhódításával a történelem, a társadalmi fejlődés véget ért”, ami magyarul azt jelenti, hogy a liberális polgári demokrácia – mármint annak amerikai modellje, melyet Magyarország is másol – a létező legtökéletesebb politikai-társadalmi berendezkedés, így az emberiség következő korszakaiban bármilyen jelentősebb változás már csak a kialakult kereteken belül képzelhető el, tehát forradalmi változásokra többé nincsen szükség. Ez nem igaz, pusztán csak az amerikai modell önvédelme. Valójában a fejlődés soha nem áll meg, más szóval ilyen értelemben is: ki tudja, mit hoz a jövő, hiszen „ember tervez, Isten végez”. Hazai bölcs rendszervédelmező politikusaink és politológusaink (a fő együttműködő haszonélvezők) az importált mákonyt úgy interpretálták, és főleg úgy fordították le az egyszerű emberek nyelvére, hogy: a liberális polgári demokrácia amerikai modelljének adaptálásával Magyarországon elérkezett a kánaáni időszak, vagyis automatikusan megvalósult 1848 és 1956 minden fontos követelése. Mostantól már csak kisebb-apróbb módosításokra, kiigazításokra van szükség; nyilván ilyen kisebb kiigazítás lehet az is, amikor bevezetik az életbenmaradási adót, vagy elhantolják az orvosi ellátás nélkül maradtakat, vagy amikor az ingatlan-adó bevezetése után majd felvásárolják maradék otthonainkat is, vagy amikor kihúzzák a kisgazdák lába alól az utolsó talpalatnyi földet is, takarékosság és versenyképesség fokozása jogcímén.
Nem igaz!
1848 és 1956 követeléseiből, álmaiból mindmáig nem valósult meg semmi.
A negyedik hazugság: A rendszerváltó Antall-kormány deklarálta, miszerint mindazokat a szociális és egyéb vívmányokat megőrzi, amelyeket a leváltott szocialista rezsim garantált állampolgárai számára. Ma már tény, hogy ez a szép ígéret írott malaszt maradt csupán, a megszűnt előnyöket új hátrányokkal cserélhettük fel. A lényeg igazán röviden megvilágítható: Tété és Tébé. A „TT”-rövidítés a társadalmi tulajdont jelölte, s azt jelentette, hogy Magyarország minden termelő és egyéb vagyona („a Gyár”) mindenkié, állampolgári jogon. E jogunktól aztán rövid úton megrövidítettek bennünket, amikor a nép akaratát meg sem kérdezve, gyakorlatilag egy tál lencséért elkótyavetyélték a teljes népvagyont, ahelyett, hogy népi részvény formájában szétosztották volna, mint például a csehek. A „TB”-rövidítés a társadalombiztosítást jelölte, amely szerint minden magyar állampolgár alanyi jogon jogosult az ingyenes társadalombiztosításra, ezen belül a legmagasabb színvonalú szakorvosi ellátásra, továbbá a ledolgozott évei (munkaviszonya) és keresete alapján számított nyugdíjra. Valamint mindazokra a szociális juttatásokra, amelyek a gyermekes anyákat, a családokat, a nagycsaládosokat (az otthonteremtést), a pályakezdőket, a nyugdíjasokat, a munkanélkülieket és szegényeket, a betegeket segítik. Ehelyett most fizetőssé teszik az egészségügyet is, és a nemzeti vagyon, az állami költségvetés, az úniós pályázati pénzek után privatizálják a kórházakat, a társadalombiztosítási pénzalapokat is (több biztosítós modell).
Felvetődik a kérdés: mikor szavazott a nép arról, hogy szabadítsák meg a kollektív társadalmi tulajdonától, a társadalombiztosításától, végül Magyarország termőföldjétől, a haza, fizikai vakóságától is?!
Mondanom sem kell, hogy a magyar nép ezt soha nem szavazta volna meg.
Az ötödik hazugság: Semjén Zsolt, a Fidesz által reinkarnált KDNP elnöke a napokban nyilvánosságra hozta azt a 10 évre titkosított kormány-előterjesztést, amely az aggasztó magyar demográfiai helyzet megoldására – pontosabban a nálunk működő multik munkaerőigényének perspektivikus biztosítása érdekében – hozzávetőlegesen 1 millió fő betelepítését tervezi, „ázsiai válságövezetekből”. Az elektronikus média (mindenekelőtt a TV2 és a közszolgálati televízió) a meghatározást azonnal „pontosította”, és legott kínaiak betelepítéséről kezdett beszélni. A kampányból megtudhattuk: Kína = válságövezet…
Kérdéses, hogy kormányunk a terveit egyeztette-e a népi Kínával?
Most itt állunk, mindenünktől megfosztva, pőrén, a hazugságok özönében.
És a magyar nép fele, értelmiségének jelentős hányada még mindig a „sültgalambot” várja, hátha Gyurcsány, Kóka és Veres felvirágoztatja az országot.
Mi kell még, hogy ez a nép végre visszatérjen a hitéhez, és észhez térjen?
Vác, 2007. március 1.
Czike László
|