Kinek a bulija?
2008.03.12. 19:06
Czike Lszl
Kinek a bulija a Gyurcsny-kormny?
Igen, igen, igen.
Gyurcsny Ferenc gy kormnyozza Magyarorszgot, mintha egy rszvnytrsasg lenne. St, mg sokkal gyabbul. Ugyanis sem a brl, sem a brlt szemly nem ismerik jl a trsasgi trvnyt.
A trsasgi trvny ugyan a legnagyobb szupranacionlis gazembersg – mert szemlytelen rsztulajdonn silnytja a Fld, a termszet s az emberi munka javait, elfedve ezzel a pnz s a hatalom vgs koncentrcijt -, m pp’ a portfoli tulajdonosa rdekben, nagyon pontosan meghatrozza, melyek a tulajdonos, s melyek az gyvezet (gazdlkodsi) jogostvnyai.
Nagyon egyszer.
Mindazon tranzakcik, melyek az adott vi norml zleti mkds szerves taktikai elemei, az gyvezet, - s mindazon tranzakcik, melyek a trsasg ltvel, hosszabbtv mkdtetsvel kapcsolatosak, a tulajdonos dntsi kompetencijba tartoznak. Az elbbire a legjobb plda az ves teljestmny, az ves rbevtel, valamint az ves produktv erforrs-ignybevtel (kltsgek); - az utbbira pedig a mkds olyan stratgiai elemei, mint a hitel-, a vagyon, a portfoli-gazdlkods, az ingatlan adsvtel, stb. Magyarn: a trsasg gyvezetje termeltetheti a tojsokat, etetheti a tykokat s szablyozhatja a kakasok nemi lett, de semmikpp’ nem vghatja le s/vagy adhatja el sajt hatskrben a (rszvny-) trsasg aranytojst toj tykjt, amely a gazdag jv zloga.
Nem beszlve arrl, hogy egy orszg nem rszvnytrsasg.
Egy orszg – Magyarorszg – esetben nem egy j zleti bulirl, hanem 10 milli magyar ember jelenlegi s jvbeli letviszonyairl, letminsgrl van sz, ami nem taktikai, hanem stratgiai krds, ezrt a mindezt rint tranzakcik eldntse, megvalstsa nem jogszer a np, a lakossg bevonsa, megkrdezse nlkl. A npfelsg elve jegyben minden, a np sorst jelentsen befolysol, netn sorsdnt krds eldntse a npszuverenits jogkrbe tartozik. Hogy a mai „alkotmnyunk”, s annak a rendszervlts krnykn s ta nknyesen, st, ntrvnyen meghozott, hevenyszett vltoztatsai, az jonnan krelt „demokratikus” jogszablyok mgis megengedik a jelenlegi, abszolt illegitim kormnyhancrt, nem jelentheti azt, hogy minden, ami ma - egyrtelmen a np rdekei ellenben - trtnik, jogszer vagy plne legitim lenne. Demokratikus lcval leplezni, demokratikusnak nevezni kifejezetten npellenes trvnyeket, jogszablyokat, s a npvagyonnal - operatv s tvlati rtelemben egyarnt – bnsen gondatlanul, hanyagul bn kormnyzati magatartst pedig nem csupn honi, de nemzetkzi (minimum unis) kzbotrny.
Valszntlen, hogy Brsszel helyeseln, ami ma itt folyik.
s mindez nem is tegnap kezddtt…
Mert a npfelsg elve jegyben bizony sosem lehetett volna:
1. Belpnnk a Vilgbankba s az IMF-be (1982.)
2. Remnytelenl eladstani Magyarorszgot (1980-1990.)
3. Rendszert vltani, mintha az csak kormnyvlts lenne.
4. Tollvonssal „llamostani” a trsadalmi tulajdont (1990.)
5. Pnikszeren eladni a teljes magyar termel kzvagyont.
6. A sokszorosra nvelni Magyarorszg eladsodottsgt.
7. Tnkretenni a nemzetgazdasgot, lepteni a kzelltst.
8. Kltsgvetsi takarkossg rgyn felszmolni az llamot.
9. A nemzetkzi mobil tke rszv tenni (eladni) a termfldet.
10. Rszvnytrsasgknt csdbe vinni Magyarorszgot.
Ennyi tlt gazembersg utn ideje mlyen elgondolkoznunk:
Igazbl kinek a bulija felszmolni Magyarorszgot?
Vc, 2008. mrcius 4.
Czike Lszl
|