Csath Magdolna: Bilderberg 1.
2008.11.09. 18:12
Szabadkmvesek: a Bilderberg csoport igaz trtnete 1. rsz
yoda, h, 2008-01-28 19:46 Alvilg
"1954 ta napjainkig a vilg legbefolysosabb emberei vente egyszer titokban talkoznak…” – gy kezddik Daniel Estulin 2007 decemberben megjelent knyve, amely mris vilgsiker. Ugyanis arl szl, hogy a vilg politikai s pnzgyi vezeti mirl is beszlnek vente egyszer titkos tallkozsukkor – a Bilderberg csoport megbeszlseken - s hogyan befolysoljk ezek a tallkozsok a vilg gyeit: elnkk megvlasztst vagy megbuktatst, hbork kitrst s az energiapiacok manipullst.
Dr. Csath Magdolna
I. rsz
A fram mdia, br meghvottknt kpviseli jelen vannak a tallkozson, hreket mgsem kzl rluk. A knyv fleg kt krdsre prbl vlaszolni:
- Vajon mivel foglalkoznak ezek a blcs emberek, ami ekkora titokzatossgot rdemel?
- Vajon merre akarjk elvinni a vilgot?
Azrt ezekre a krdsekre keresi a szerz a vlaszt, mivel, - ahogy a knyv kiadja fogalmaz, - mg az is elkpzelhet, hogy a Bilderberg csoport tbbsge hisz abban, hogy lopakod tjuk a titokzatos jv fel j szndkkal van kikvezve. De ennek ellenre az is lehetsges, hogy az emberek tbbsge mg sem akar ezen az ton efel a jv fel menni. Ez a knyv legalbb olyan izgalmas s jelents, mint Susan George knyve a Lugani tanulmny volt. rdemes ezrt megismerkedni vele.
A kezdetek
A vilg legnagyhatalmbb emberei elszr 1954-ben tallkoztak Bernhard holland herceg s a Rockefeller csald szervezsben a „Hotel Bilderberg” luxus szllodban, egy kis holland vroskban, Oosterbeek-ben. Egy htvgn t vitattk meg a vilg jvjt. A tallkoz vgn elhatroztk, hogy ezentl minden vben egyszer tallkoznak. A hely utn Bilderberg csoportnak neveztk el magukat. Azta sszesen 56-szor tallkoztak – voltak vek, amikor ktszer is – mindig luxushotelekben. A csapatban talljuk, tbbek kztt – Henry Kissingert, David Rockefellert, Zbigniew Brzezinskit, Tony Blairt, Paul Wolfowitzot s Bill Clintont, s sok ms kormnyft, zletembert, bankrt, politikust s jsgrt.
A rengeteg tancskozs ellenre a sajt sohasem szmolt be arrl, hogy a csapat mirl trgyalt s milyen kvetkeztetsekre jutott. Pedig a vilgot joggal rdekelhetn, hogy mirl is beszlhetnek ezek az emberek? A demokrciban termszetesen mindenkinek joga van arra, hogy amit nem akar, azt ne kzlje a mdival. De ebben az esetben ms a helyzet. Ezek az emberek nem barti, magntallkozsokon vesznek rszt, hanem a vilg gyeit prbljk igazgatni. Nem lenne ezrt mgis csak joga a kzembernek, hogy megtudja, mirl is dntenek a hta mgtt?
Mirl is beszlnek a politikai vezetk a legbefolysosabb zletemberekkel s bankrokkal? Gondoljuk csak el, a hasonl tallkozk mind nyilvnosak, a sajt rszvtelvel zajlanak. Ilyenek a davosi Vilggazdasgi Frum vagy a G8 orszgok tallkozi is. Pedig a Bilderberg csoport tallkozin jelen szokott lennei a Nemzetkzi Valutaalap elnke, a Vilgbank elnke s az amerikai pnzgyi vezets kpviselje is. Ott vannak tovbb a leghatalmasabb globlis cgek, a Coca-Cola, a Chase Manhattan Bank, az American Express, a Goldman Sachs, a Microsoft, a British Petroleum, a Daimler Chrysler elnkei, az USA alelnkei, a CIA, s az FBI igazgai is, egytt az eurpai orszgok miniszterelnkeivel. Akik jelen vannak, egyttesen nagyobb vagyonnal rendelkeznek, mint az USA teljes lakossgnak vagyona. Brmelyikk ha egynileg brhov elutazik, egszen biztos, hogy a mdia vezethrben szmol be rla. ppen errl a nagyszabs Bilderberg csoport tallkozrl nem ltja rtelmt hrt adni? Elg furcsnak tn helyzet!
Ez a furcsa helyzet indtotta a szerzt arra, hogy nyomozni kezdjen.
15 vvel ezeltt kezdte. Rengeteg segtsget kapott munkjhoz, br senki nem akarta a nevt adni az gyhz. Minl mlyebbre sott az gyben, annl inkbb ersdtt benne az rzs, hogy a Bilderberg csoport gy mkdik, mint egy „rnyk vilgkormny”, amely az ves tallkozk teljes titokzatossgban dntseket hoz, s azt is megbeszli, hogy a dntseket hogyan valstja majd meg. De ezzel elveszik az emberektl azt a demokatikus jogukat, hogy sajt gyeikrl, jvjkrl maguk dnthessenek. Az egyes titkos dntsek sorozata a vilg rabszolgasorsba tasztsa fel haladhat. Ezrt itt az ideje, hogy benzznk a sznfalak mg!
Keresztthoz rkeznk. Az emberisg jvjt hatrozza az meg, hogy most merre megynk tovbb. Rendrllamokk vltozhatnak az orszgok, vagy szabad akarat, demokratikus krlmnyek kztt l emberek kzssgeiv. Azon mlik, hogy mi mit tesznk. Ehhez azonban elszr tudnunk kell, mit csinlnak msok a htunk mgtt. Errl szl a „Bilderberg csoport igaz trtnete” cm knyv.
A Bilderberg csoport: az univerzum mesterei
Nzznk nhny, a csoporttal kapcsolatban megjelent idzetet!
The Times, Anglia 1977
„A Bilderberg csoport a nyugati vilg leggazdagabb, gazdasgilag s politikailag leghatalmasabb, legbefolysosabb embereinek klikkje, akik titokban megterveznek dolgokat, melyek azutn ksbb, mint vletlen esemnyek, meg is trtnnek.”
Kanada veszlyben
1996 mjusban a Bilderberg csoport tallkozja Torontban volt. Egy csodlatos helyen tallkoztak, kzel risi farmokhoz, ahol lovagolni lehetett, „wellness kzpontokhoz”, ahol csodlatos kezelsek lltak rendelkezskre. Ezen az esemnyen azonban vratlan dolog trtnt. Kiszivrgott a hr, hogy a Bilderberg csoport fel akarja osztani Kanadt. A tervezett mdszer az volt, hogy a Quebec tartomny majd egyoldalan bejelenti leszakadsi szndkt, megjelentetve egy fggetlensgi nyilatkozatot. A tervezett idpont 1997 eleje volt. Kanada tbbi rszei pedig egyeslnek az USA-val. Amint mr emltettk, ltalnos szably, hogy a mdia soha nem szmol be a Bilderberg csoport dntseirl. Ennek oka, hogy a mdiabirodalom dnt hnyada a Bilderberg csoport tagjainak tulajdona! Ebben az esetben azonban megtrt a titoktarts. A terv kikerlt a legolvasottabb s legbefolysosabb kanadai jsghoz, a „Toronto Star”-hoz, amely azt azonnal le is kzlte. Ezen a tallkozn is rdekes emberek voltak egytt.
Nhnyan a listrl: az USA vdelmi llamtitkra William Perry, a kanadai miniszterelnk Jean Chretien, Henry Kissinger, a Fiat cg tiszteletbeli elnke, Giovanni Agnielli, Paul Martin, Mario Monto EU-s biztosok, a Chase Manhattan Bank fnke David Rockefeller, Soros Gyrgy, a holland s spanyol kirlyn s a belga herceg, tovbb szmos ms zleti, politikai s egyetemi figura.
A kiszivrgott hr nagy hatssal volt az emberekre. Vgl is eddig nem fordult el, hogy a Bilderberg csoport a vendglt orszg felosztst tervezte volna. A kanadaiak pedig kemny emberek. Amikor megtudtk, mi forog kockn, az egyszer dolgozk, rk, kiadk, jsgrk, st rdi- s TV riporterek is fittyet hnyva annak, hogy kinek a tulajdonban vannak a lapok, a TV s rdi csatornk, vilgg krtltk az igazsgot, amit azutn az emberek nagyon hamar s szles krben ismertek meg. A felhborods sztradt az orszgban, ami megakadlyozta, hogy a Bilderberg terv valra vljon.
Ettl kezdve azutn a rendezvny rzse mg szigorbb vlt. Az esemnyrl elszr tudst jsgr ellen pedig mernyletet kvettek el, amit szerencssen megszott.
(A tanulmny folytatsa - II. rsz)
Forrs: barikad.hu
Kapcsold anyagok:
- Susan Georg: Luganoi tanulmny
- Pokol Bla: Jegyzetek a transzatlanti uralmi rend kiplsrl
- John Smith: A vilggazdasgot ural Bilderberg-csoportrl
- Karizmatikus vezrre vrva
|