czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Msok rsai
Msok rsai : Csath Magdolna: BIlderberg 2.

Csath Magdolna: BIlderberg 2.

  2008.11.09. 18:13


Szabadkmvesek: a Bilderberg csoport igaz trtnete 2. rsz

Alvilg

"1954 ta napjainkig a vilg legbefolysosabb emberei vente egyszer titokban talkoznak…” – gy kezddik Daniel Estulin 2007 decemberben megjelent knyve, amely mris vilgsiker. Ugyanis arl szl, hogy a vilg politikai s pnzgyi vezeti mirl is beszlnek vente egyszer titkos tallkozsukkor – a Bilderberg csoport megbeszlseken - s hogyan befolysoljk ezek a tallkozsok a vilg gyeit: elnkk megvlasztst vagy megbuktatst, hbork kitrst s az energiapiacok manipullst.

Dr. Csath Magdolna

II. rsz - A zrtkr klub

Kpzeljnk el egy zrtkr klubot, amelynek rsztvevi llamelnkk, miniszterelnkk, nemzetkzi bankrok, titkosszolglati s katonai vezetk, s amelyben hborktl s piaci eredmnyekrl dntenek. Ez a Bilderberg csoport. Hogy mirt nem tudnak rla semmit az emberek? Egy francia riporter erre a krdsre gy vlaszolt: a Bilderberg csoport a vilg legtitokzatosabb szervezete, amely annyira nagyhatalm s mindenhol jelenlv, hogy kevs ember veszi a btorsgot, hogy leleplezze tevkenysgt.

A holland Bernhard herceg, aki a csoport alaptja volt, azzal a cllal hozta ssze ezt a „hasonlan gondolkodk” csoportjt, hogy a vilg nagy problmit egytt megoldjk.

Mint mr tudjuk, elszr 1954-ben tallkoztak, a Bilderberg Szllban, Oosterbeek vrosban, Hollandiban. Egy szerz, Hatonn azonban kidertette, hogy a nmet szrmazs hercegnek kze volt a ncikhoz. A hbor utn azonban ez feledsbe merlt, s a herceg azt zleti let fel vette az tjt: a hatalmas Royal Bulch Shell olajtrsasg egyik felsvezetje lett. Ma a cg nagyon kzel ll a Bilderberg csoporthoz. A Bilderberg csoport, az alakul lsen, megfogalmazta a misszijt s a f cljait. Ezek lnyege az eurpai-amerikai rdekszvetsg megteremtse volt gazdasgi s politikai krdsekben. Eurpban de Gaulle volt az egyik f ellenzjk. Azrt – ahogy egy politikai elemz lltja –, mert de Gaulle-nak nem tetszett a Bilderberg csoport azon clja, hogy Eurpa npei adjk fl nllsgukat, s rendeljk al nemzeti magukat egy Bilderberg csoport irnytotta brit-amerikai vilgkormnynak.

Ha vgigvizsgljuk, hogy 1954 ta mely tmk voltak a Bilderberg csoport tallkozsainak kitntetett vitapontjai, akkor azt talljuk, hogy azok az amerikai-eurpai ideolgiai klnbsgek cskkentsre, s a vilg befolysolsra sszpontostottak. 1954 ta a csoport tallkozinak rendszeres rsztvevi a nyugati vilg leggazdagabbjai: bankrok, nagyiparosok, politikusok, multicgek fnkei, elnkk, miniszterelnkk, llamtitkrok, pnzgyminiszterek, a Vilgbank s a Nemzetkzi Valutaalap vezeti, katonai vezetk s a globlis mdiabirodalmak tulajdonosai s vezeti.

2005-ben, a „titkos trsasg” mtoszt eloszlatand, a csoport 73 ves elnke, Viscount Etienne Davignon, interjt adott a BBC-nek. Ebben a kvetkezt mondta: a csoport egyedli clja, hogy befolysos emberek kvncsiak ms befolysos emberek vlemnyre, szeretnk megismerni a nzeteik kztt lv klnbsgeket, mg pedig gy, hogy mindez ne a nagy nyilvnossg eltt trtnjk. Azt, hogy egy „globlis uralkod osztly” kialaktsa lenne a cl, Davignon tagadta.

Korbban a hborkat elssorban terletekrt vvtk. A globlis jkorban azonban, amelyben az zlet s a politika szorosan sszefgg egymssal, a vilg gazdasgi befolysolsa a cl. A Bilderberg csoport tagjai befolysoljk az orszgok kzponti bankjait, ezen keresztl hatssal vannak az rfolyamokra, a kamatokra, s az arany rra. Arra is hatni tudnak, hogy mely orszgok, milyen felttelekkel kapnak hitelt. Ez a tevkenysg termszetesen szemlyes vagyonukat is gyaraptja. Eisenhower ta az USA valamennyi elnke kapcsolatban volt a Bilderberg csoporttal. Ez nem jelenti azt, hogy szemlyesen vett rszt a tallkozkon, de kpviseljt elkldte. lland tag Tony Blair s a brit kormny vezeti. Tag volt Kanada egykori miniszterelnke Trudeau, s a meghvottak kztt van Hillary s Bill Clinton s Bill Gates is. De ott talljuk a csoportban David Rockefellert, a mdiacr Rupert Murdoch-ot s a nemzetkzi mdiabirodalom a Viacom vezrt, Summer Redotone-t is. A Bilderberg csoport tallkozit kvethetik olyan esemnyek, mint az pldul, amikor a Nemzetkzi valutaalap /IMF/ megszort csomagot knyszertett Argentnra.

Bernhard herceg, aki Beatrix kirlyn apja volt, 2004-ben halt meg. letrajzban ez olvashat: Amikor a Bilderberg csoport tagjai hazatrnek, magukkal viszik azt, amiben megllapodtak, s mindent megtesznek annak megvalstsrt.

A Bilderberg csoportnak csak az lehet a tagja, aki elktelezett hve „az egyvilgrendszernek”, a trsadalmak valamennyi tevkenysge feletti „demokratikus ellenrzsnek”. A kulcssz az ellenrzs, ami nagyon hasonlt a kommunista clokra.

A hermetikus elzrtsg biztostsa rdekben a Bilderberg csoport tagjai nem hozhatnak senkit magukkal. A tallkoz helyl szolgl szllodban rajtuk kvl ms vendg nem lehet. A kiszolgl szemlyzetet pedig gondosan tvilgtjk, politikai nzeteiket is ellenrizve. A biztonsgi ellenrzs s a folyamatos rzs pedig olyan erteljes, hogy egy lgy sem juthat be a biztonsgi rk tudta nlkl. Mindennek kltsgeit a helyi kormny fizeti. A szllodai szobk ra 1200 eur krl van. Fontos a kivl konyha. ltalban kisebb vrost vlasztanak a tallkoz helyszneknt, hogy kevsb legyenek „szem eltt”.

Ez a „globalista fesztivl”, amely ltalban 4 napig tart, 10 milli eurra rg. Ez tbb, mint amennyit az USA elnknek vagy a Ppnak a vdelmre kltenek nemzetkzi utazsaik alkalmval. A konferencikon ltalban 130-an vannak. A rsztvevk kb. ktharmada eurpai, a tbbi az USA-bl, Kanadbl s a tbbi orszgbl. A rsztvevk folykonyan beszlnek angolul.

A Bilderberg csoportot zavarja a brit nacionalizmus: pldul az, hogy az britek nem akarjk bevezetni az eurt. Ezt gyakran vetik Blair szemre. 1998. mjus 29-n a „Spotlight” cm lapban volt olvashat, hogy valaki Blairt „hossznadrgban lv Maggie Thatchernek nevezte, utalva arra, hogy Thatchernek Eurpa- ellenessge miatt a Bilderberg csoport nyomsra kellett tvoznia a miniszterelnki brsonyszkbl. Valaki gy fogalmazott, hogy a Bilderberg alapfilozfijt a kvetkez mondssal lehet a legjobban lerni: „ami j a bankoknak s a nagyvllalatoknak, az j mindenki msnak”.

Klnbsget kell tennnk az lland, aktv tagok, s a meghvottak kztt. Az lland tagok szma kb. nyolcvan. A meghvottak egy rszt, akikrl kiderl, hogy jl szolglnk a globalizcis clokat, a Bilderberg csoport tagjai ksbb hatalmi pozciba segtik. Egy kivl plda erre Bill Clinton. Elszr 1991-ben a nmetorszgi Baden-Badenben vett rszt Bilderberg tallkozn, akkor mg mint Arkansas llam kormnyzja. Itt David Rockefeller kzlte vele, hogy a NAFTA (szak-amerikai Szabadkereskedelmi Megllapods) ltrehozsa Bilderberg-cl. Clinton egyetrtett az ggyel. Clinton 1992-ben az USA elnke lett, s minden erejt latba vetette, hogy a NAFTA ltrejhessen.

Mg nhny rdekessg:

Tony Blair elszr 1993-ban vett rszt a Bilderberg rendezvnyen. 1994-ben prtvezr, 1997-ben miniszterelnk lett.
George Robertson 1998-ban volt ott, s 1999-ben NATO ftitkr lett.
Romano Prodi 1999-ben vett rszt a tallkozn, s mg ebben az vben az EU elnke lett.
A 2004. vi Bilderberg-ls utn kt „bilderberges” kerlt magas pozciba. Barroso, korbbi miniszterelnk az EU Bizottsg elnke, Scrates pedig miniszterelnk lett.
A vilg legnagyobb katonai szervezete, a „Vilghadsereg”, a NATO vezeti mind „bilderbergesek”. Ezek utn a krds az: hol is dntttek s dntenek valjban Irakrl, Koszovrl, Szerbirl s Afganisztnrl!

Egy hres ipari vezet, a bilderberges Giovanni Agnelli, a Fiat egykori elnke is figyelemre mlt igazsgot mondott ki: „az eurpai integrci a clunk, s ahol a politikusok nem lesznek sikeresek, ott majd a nagyiparosok kzbe lpnek, s elrendezik a dolgokat”.
Az American Almanach 2002. augusztus 11-i szmban a kvetkez hr jelent meg:
„A Bilderberg csoport a nemzetek utni kort tervezi meg, azt, amikor mr nem lesznek fggetlen orszgok, csak rgik, amelyeket egysges elvek irnytanak. Ez globlis gazdasgot jelent majd, egy vilgkormnnyal s ltalnos, egysges vallssal.”

Ezt kicsit kibontva, arrl lehet sz, hogy – az zleti rdekeknek megfelelen – a Bilderberg csoport egysges, globlis piacot, egyetlen kormnyt, az ezekre felgyel egyetlen vilghadsereget, egysges valutt s egy uralkod bankot akar. Ha ez igaz, akkor rthet, hogy nem szeretn, hogy ez kiderljn s a „kisemberek” tudomsra jusson. Ez indokolhatja a titkoldzst.

A klnbz forrsok szerint a Bilderberg csoport jvrl alkotott elkpzelseibe a kvetkezk tartoznak bele:
– A nemzeti identitsok eltrlse, nagy nemzetkzi intzmnyek uralkod szerepe.
– Az emberek feletti kzpontostott hatalom s ellenrzs, amelynek sorn a kzposztly gyakorlatilag megsznik s csak uralkodk, irnytk s szolgk, irnytottak maradnak Ezek a gondolatok meg is jelennek Brzezinski „Between Two Ages: America’s Role in the Technetronic Era” (Kt korszak kztt: Amerika szerepe a „technetronikai” korban) cm knyvben.
– A nulla nvekeds trsadalom: a „nulla nvekeds” tnkreteszi a korbbi jltet. Jltben az emberek boldogulnak, biztonsgban vannak, s ezrt nehz az elnyomst rjuk knyszerteni. Knyszerts nlkl viszont az emberek nem fogadnk el, hogy fgg, kiszolglemberekk vljanak. Az orszgok sajt ipara ezzel megsznik, a termels az olcs munkaerej fejld orszgokba telepl, s msok, elssorban a szolgltatsi munkahelyek maradnak meg.
– Az orszgok lland egyenslytalansgi helyzetben tartsa: az lland vlsghelyzetek nyoms alatt tartjk az embereket fizikailag, szellemileg s rzelmileg egyarnt. Kifradva knnyebben mondanak le arrl, hogy sajt sorsukat alaktani akarjk: apatikuss, passzvv vlnak, sszezavarodnak, nem rtik mi is trtnik, s demoralizldnak.
– Az oktats kzponti irnytsa. Az Eurpai Uni, amely eurpai „USA-v” akar vlni, egyik f clja a nemzeti oktatsi rendszerek kzpontostsa s ellenrzs al vonsa. Ennek sorn „sterilizljk” a fiatalok agyt, igyekszenek elfelejtetni velk a nemzeti mltat. Ennek gymlcsei mr rzkelhetk: a fiatalok egyre kevesebbet tudnak a trtnelemrl, s a szabadsg, fggetlensg szpsgrl, igazi rtelmrl. (Errl eszembe jut az a hr, hogy amikor egy tanrn a mzeumban Dugovics Titusz, nndorfehrvri hsi tettt lelkesen meslte dikjainak, azok nem rtettk, hogy ezt mirt tette. Az egyikk ki is fejezte vlemnyt: milyen hlye volt – mondta!)
– Valamennyi nemzetkzi s fontos hazai politikai krds kzponti ellenrzse. A cl magrt beszl. Nzzk csak meg, hogy mi is trtnik az EU-ban, hogyan von maghoz minden fontos dntst Brsszel!
– Az ENSZ megerstse. Szerept nvelni akarjk; jogilag s valsgban egyarnt „vilgkormnny” akarjk vltoztatni, amely adt is szed majd a „vilgpolgroktl”.
– Tovbbi szabadkereskedelmi rgik ltrehozsa. A NAFTA s az EU-n tl, a vilg tbbi rszn is cl a szabadkereskedelmi vezetek kialaktsa.
– A NATO szerepnek tovbbi nvelse: igazi „vilgkatonasgg” alaktsa. A NATO mr ma is beavatkozik bels gyekbe a vilg tbb pontjn (pldul Afganisztn, a volt Jugoszlvia terlete).
– Egysges jogi s trsadalmi rendszer. Ebben aki „szt fogad”, az jl jr, aki nem, az akr a megsemmistsre is szmthat.

Mindezt a Bilderberg csoport gazdasgi s politikai hatalmn, nagyhatalmi tagjain keresztl kvnja elrni.

Befejez gondolatok s sajt vlemny

„A Bilderberg csoport igazi trtnete” rendkvl izgalmas knyv. Nincs mdunkban kzvetlenl ellenrizni, hogy igaz-e, vagy csak „kitalls”. Ahogy azt mondani szoktk, egyike az „sszeeskvs-elmleteknek”. Azonban az nagyon is elgondolkodtat, hogy a megfogalmazott clok teljeslst sajt brnkn is tapasztalhatjuk.

Nem tapasztaljuk-e Magyarorszgon hogy mekkora nyoms nehezedik rnk nemzeti rzelmeink, trtnelmi nagyjaink elfelejtetse, elhalvnytsa rdekben?

Nem rzkeljk-e a nagy nemzetkzi szervezetek, Vilgbank, IMF, Eurpai Bizottsg lland beleavatkozst az orszg gyeibe?

Nem dicsrik-e ezek az intzmnyek folyamatosan a nemzetrombol „Gyurcsny-csomagot”? Nem cskkent-e le szinte nullra a magyar gazdasgi nvekeds, risira nvelve a szegnyek szmt, s egyre jobban kiiktatva a kzposztlyt?

Nincs-e kosz, bizonytalansg a gazdasgban, az egszsggyben, az oktatsban s kultrban, s nem flrevezetettek-e, apatikusa-e s passzvak-e az emberek? Nem „demoralizldott-e” a trsadalom?

A Bolognai rendszerrel nem egysgestette-e az EU a felsoktatsi rendszereket, egyformv, „tlthatv s tjrhatv” tve azokat?
Nem dntenek-e egyre tbb nemzeti bel- s klpolitikai gyben helyettnk Brsszelben?

Nem ersti-e az EU a rgikat a megyk megszntetsnek tvlati tervvel?

Van-e fggetlen, az orszg rdekeit vd hadseregnk, vagy inkbb katonik a NATO irnytsa szerint cselekszenek?

Ha ezekre a krdsekre szintn vlaszolunk, akkor megdbbenve tapasztalhatjuk, hogy a knyvben megfogalmazott „jvkpek” megvalstsban haznk lenjr. ppgy, mint abban, hogy az EU „reformszerzdst – ami nem ms, mint a korbbi, a francik s dnok ltal elutastott, minimlisan mdostott alkotmny – elsknt, „j pontokra trekedve Brsszelnl”, fogadta el a magyar parlament. Trtnt ez nhny nappal a szerzds alrsa utn, amikor mg a tbb szz oldalas dokumentumnak magyar fordtsa nem is volt. Gondolom, azt senki nem felttelezheti, hogy a kpviselk, akik valsznleg nem mindannyian beszlnek angolul, nhny nap alatt angolul elolvastk a tbb szz oldalas reformszerzdst, hogy – ahogy az ktelessgk lenne – megfelel ismeretek birtokban, az orszg rdekeit szolgl dnts hozhassanak.

Vgl ne feledjk, az a portugl vezet, akinek sikerlt a „reformszerzdst” az EU-n keresztlvinnie, a bilderberges Jos Scrates portugl miniszterelnk.

Forrs: barikad.hu

(A tanulmny folytatsa - III. rsz)

Kapcsold anyagok:

  1. Susan Georg: Luganoi tanulmny
  2. Pokol Bla: Jegyzetek a transzatlanti uralmi rend kiplsrl
  3. John Smith: A vilggazdasgot ural Bilderberg-csoportrl
  4. Karizmatikus vezrre vrva

 

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!