Csath Magdolna: Bilderberg 3.
2008.11.09. 18:15
Szabadkmvesek: A Bilderberg csoport s a mdia - 3. rsz
yoda, k, 2008-02-26 23:39 Alvilg
Az ismert amerikai csatorna, a CBS hrek egykori elnke Richard Sabant gy fogalmazott: „A mi feladatunk nem az, hogy azt adjuk az embereknek, amit alkarnak, hanem hogy azt adjuk nekik, amit mi fontosnak tartunk”.
Dr. Csath Magdolna
III. rsz: A mdia
A szerz szerint az emberek tbbsge nem tudja, hogy milyen ers szlak fzik ssze a mdit s a Bilderberg csoportot. Ezrt nem is gyanakszanak arra, hogy esetleg a mdiban nem a valdi, hanem a manipull szndk hreket kaphatjk. A Bilderberg csoportnak tagjai illetve meghvottjai az amerikai s eurpai mdia birodalmak tulajdonosai. Ez egyben azt is jelenti, hogy a Bilderberg rendezvnyeirl, a csoport cljairl s eszkzeirl nem szmolnak be. A szerz felhvja a figyelmet arra, hogy br a 2002 vi Bilderberg tallkozn jelen voltak a vezet mdik kpviseli, mgis, egy sem volt kzttk, amelyik az iraki hbors kszldsrl beszmolt volna. A mdia inkbb kitallt tmkat, amelyeket – ha nem is ezek a legfontosabbak – bedob, s amelyen „csmcsog”. Kedvenc mdszer a Bilderberg tmogatk „hsknt”, az „ellenzk” veszlyes, szlssges, hozz nem rt emberekknt val feltntetse.
gy npszerstette pldul Ralph Nader-t az amerikai „fram” mdia elnkjelltknt. Nader tancsadja egybknt az amerikai „Business Week” lap szerint 1971. mrcius 10-i szma szerint, a Rockefeller csald egyik tagja, John D. Rockefeller IV. volt s kampnyt is a Rockefeller hlzat pnzelte. A mdira gyakorolt hatssal gy a Bilderberg csoport tagjai befolysoljk a kzvlemnyt, ezen keresztl pedig a vlasztsokat, vgl pedig azt, hogy mi is trtnik egy orszgban. Klnbz forrsok szerint ezt David Rockefeller gy fogalmazta meg az 1991-ben Baden-Badenben tartott Bilderberg csoport tallkozn: „Hlsak vagyunk az olyan kivl lapoknak, mint pldul a Washington Post, a New York Times vagy a Time Magazine azrt, hogy kzel negyven ve betartjk gretket, s nem hozzk azokat nyilvnossgra. Ugyanis lehetetlen lett volna a vilg jvjvel kapcsolatos terveinket kialaktanunk akkor, ha azok kzben nyilvnossgra kerltek volna.
Most mr a vilg felkszltebb vlt arra, hogy elinduljon a vilgkormny megteremtse fel. Hiszen nyilvnvalan hasznosabb megolds az intellektulis elit s a vilg bankrjainak nemzetek feletti szuvern hatalma, mint az elmlt szzadokban gyakorolt nemzeti nrendelkezs”.
Igazak-e ezek az informci forrsok? ppen a mdia titkoldzsa miatt egszen biztosak semmiben nem lehetnk. Azonban ez nem zrja ki azt, hogy a jelekbl olvassunk. Ilyen rdekes jel az a vlemny, amelyet George Ball fogalmazott meg 1968. prilisban, az akkori Kanadban, Mont Tremblant-ban tartott Bilderberg csoport rendezvny alkalmbl. Ball Kennedy s Johnson elnk gazdasgi llamtitkra volt, tovbb a Lehman Brothers pnzgyi csoport gyvezet igazgatja ls a Bilderberg csoport egyik bizottsgnak tagja. Ball arrl beszlt, hogy mit jelentenek a Bilderberg csoport globalizcis elkpzelsei. Ball szerint az els s legfontosabb feladat a nemzetllamok „archaikus politikai struktrjnak” megszntetse s a „vilgmret cgek” elterjesztse.
A kis nemzetllamok ugyanis gtoljk a vilgcgek „mrethatkonysgnak” elrst. Persze – ahogy erre sokan rmutatnak – ez nem jelent mst, mint „szabadrablst”: A gyenge orszgoknak a tfog tke prdjv vlst. Jelenti az olcs breket s a magas rakat a szegny orszgokban. (Nem ismers ez neknk?)
De hogyan lehet mindezt kivitelezni?
Hogyan lehet megszabadulni olyan kormnyoktl, amelyek megprblnk megvdeni a nemzeti rdekeket a globlis tkvel szemben? A jelenlegi „kpviseli demokrcia” erre kivl lehetsget ad. Csak elegend pnz kell ahhoz, hogy egy ilyen kormnyt meg lehessen buktatni. Nem nehz egy kis vlsgot kelteni brhol a vilgban! Fleg, ha a fggetlenn tett – mr mint a nemzeti rdekektl, de nem a nemzetkzi pnzvilgtl – kzponti bankokat manipulcis eszkzknt tudja hasznlni a nemzetkzi pnzvilg. Pldul az USA-ban a kzponti bank – a Federal Reserve System – egy magn bankrendszer, amely tbb szlon is ktdik a Bilderbegekhez. De ez a helyzet Eurpban is. A fggetlennek mondott Eurpai Kzponti Bank – amelynek elnke Jean Claude Trichet, maga is Bilderberg csoport „pnzelitje” tervezi meg. A brit kzponti bank, a „Bank of England” vezeti valamennyien a Bilderberg csoport bels krben tartoznak. A Bilderberg csoport teht kzvetlen felgyeletet gyakorol a fggetlennek nevezett nemzeti bankok s a politikusok felett. Emlkezznk r, Margaret Thatcher-nek is azrt kellett tvoznia, mert nem rtett egyet azzal, hogy a brit szuverenitsrl lemondjon a Bilderberg csoport ltal megtervezett eurpai szuperllam brsszeli vezeti javra. Az eurpai szuperllam terve javra. Az eurpai szuperllam terve azonban rgi: s – a szerz vlemny e szerint – kezdetek ta kapcsoldik a Bilderbergerekhez,
A Marshall terv
A Marshall terv a nevt George Marshall-rl az USA egykori klgyminisztertl kapta, aki 1947. jnius 5-n mondta el hres beszdt Eurpa hbor utni jjptsrl.
A beszd lnyege a kvetkez volt: meg kell akadlyozni, hogy folytatdjk Eurpban az a sztess, ami az orszgot gazdasgi s trsadalmi helyzett jellemezte a II. vilghbor utn. Ehhez az USA-nak segtsget kell nyjtani. Ezzel hozzjrul az hnsg gyors cskkentshez s a gazdasgok jraptshez. Ez hasznos lesz az USA szmra is, mivel szvetsgeket s rtkes zleti partneri kapcsolatokat tus gy kipteni sajt maga szmra is.
Taln mg ennl is fontosabb lesz, ahogy azt egy brosra rta, hogy „egyni s kollektv bartsgok szvdnek majd azt USA s Eurpa kztt”.
Amirl azonban a nyilvnossgot nem tjkoztattk, az az volt, hogy a „Tervet” sok angol politikai kzr ezeket gy jellemezte „Ki uralkodik a vilg felett? cm cikkben: az USA kvetelte, hogy Eurpa liberalizlja – cserben a Marshall tervrt – kereskedelmt, nvelje termelkenysgt, s biztostja, hogy megindul „Eurpa amerikanizldsa”. Ezt segti majd az USA s Eurpa „gazdasgi s politikai elitjeinek sszefondsa” s az, hogy jelents gazdasgi vagy politikai lpst Eurpa nem tehet amerikai jvhagys nlkl. A Marshall terv eszerint tkletesen kiszolglta a nemzetkzi orientltsg amerikai riscgek zleti rdekeit.(Churchill pldul egy alkalommal a Marshall tervet a trtnelem leghitvnyabb tettnek nevezte!).
Megjegyezhetjk, hogy Eurpa, mindenesetre „j tantvnynak bizonyult, hiszen a fejletlenebb orszgoknak, kztnk haznknak juttatott EU-s tmogatsokbl is tbbnyire a klfldi cgek hzzk a legnagyobb hasznot!
Az egyestett Eurpa terve teht mr ekkor, a Marshall terv idejn felmerlt Carrol Quigley, a Georgetown Egyetem trtnelem professzora errl gy r: Eurpa egysgestst a Marshall terv indtotta el 1948-ban. A terv egyik kiktse volt, hogy az eurpai gazdasgi jjptst az orszgnak egymssal sszefogva kell elvgeznik. Ez vezette el az 1948. prilisban alrt Eurpai gazdasgi egyttmkdsi megllapodshoz, s az ezt kvet hnapban megtartott „Hgai Kongresszus az Eurpai Unirt” cm rendezvnyhez. Ezutn mr gyorsan kvettk egymst az esemnyek. 1950-ben mr meg is szletett a „Schuman terv”, amely Franciaorszg s Nmetorszg teljes szn- s acltermelsnek felgyelett s irnytst egy nemzetek feletti szervezetre bzta. Az Eurpai szn s acl bizottsg 1952-ben kezdte meg mkdst. A bizottsg dnthetett rakrl, beruhzsokrl s termelsi mennyisgekrl: ppen gy, mint egy kormny. A csoportba vgl hat orszg, Franciaorszg, Nyugat-Nmetorszg, Olaszorszg, Belgium, Luxemburg s Hollandia lpett be. Ezzel Eurpa elindult az egysgeseds fel.
1957-ben azutn megszletett Rmban az Eurpai Gazdasgi Kzssg. A rmai szerzds 1958. janur elsejn lpett hatlyba.
Forrs: barikad.hu
(A tanulmny folytatsa - IV. rsz)
Kapcsold anyagok:
- Susan Georg: Luganoi tanulmny
- Pokol Bla: Jegyzetek a transzatlanti uralmi rend kiplsrl
- John Smith: A vilggazdasgot ural Bilderberg-csoportrl
- Karizmatikus vezrre vrva
A hozzszlshoz regisztrci s belps szksges | email this page | printer friendly version
apa, sze, 2008-02-27 15:52
A szabadkmvesek trvnyenkivlisgt ppen a rluk nem megjelen hiradsok s elhalgatsok jelentik.Esetkben a demokratikus intzmnyrendszer egy lnyeges eleme a nyilvnossg ellenrz funkcija nem mkdtethet.Az ki van rekesztve illetve egy teljesen szrt informcit ad magrl.Igy minden demokratikusnak mondott llamnak a hivatalnokai politikusai s gazdasgi vezeti,tovbb biri s gyszei s minden kzszereplje trvnytelensget kvet el s hivatali eskjvel ellenttesen cselekszik amikor szerepet vllal egy nyilvnossg ell elzrt tevkenysget folytat csoport munkjban
|