Csath Magdolna: Bilderberg 5.
2008.11.09. 18:17
Szabadkmvesek: A Bilderberg csoport igaz trtnete 5.
yoda, h, 2008-03-10 17:48 Alvilg
A „Rockefeller-dosszi” cm knyv szerzje, Gary Allen arra hvja fel a figyelmet, hogy a Bilderberg csoport s a Hromoldal Bizottsg rendezvnyein sohasem vetdik fel fontos tmaknt a tisztessges verseny s a demokrcia fontossga. Viszont David Rockefeller nmi szimptit mutat a marxizmussal szemben. Hogyan lehetsges ez? – teszi fel a krdst a szerz. David Rockefeller nemcsak nagyon gazdag, de tanult ember is. Ismeri a XX. szzad trtnelmt, tudja, mit kvetett el Sztlin a marxizmus jegyben.
Tudja, hogy – becslsek szerint – szzmilli embert ltek meg, s ennl sokkal tbbet brtnztek be vagy kldtek lgerekbe a marxista ideolgia vdelmben. Hogyan egyeztethet ssze a „nagykapitalista” llapot a marxizmus irnti vonzalommal? Az ellentmondst taln akkor sikerl feloldanunk, ha jobban megvizsgljuk a szavak rtelmt. Az ideolgiai magyarzatok szerint a kapitalizmus egyenl a szabad versennyel.
A kapitalistk tehetsges vllalkozk, akik kivl tleteik segtsgvel versenyhelyzetben profitot tudnak elrni, s ezzel meggazdagodnak. A kapitalizmusban az egyn tehetsge eltt nincs korlt, a megtermelt profitot jra be lehet ruhzni, s azzal mg tbb profitot lehet ellltani. A pnz, amit megkeres az egyn, az v, s az is egyni dnts, hogy a pnzt mibe fekteti be. Ezzel szemben a marxista ideolgia szerint a legfontosabb az llam. Egyprtrendszer van, amely az egsz gazdasgot ellenrzse alatt tartja, az egynek dntsi szabadsga pedig kicsi. Ezek utn elkpzelhet-e, hogy a nagybankrok, a kapitalizmus megtestesti, mint pldul a Rockefellerek, Rothschildok s a tbbiek rdekldst mutathatnak az antikapitalista marxizmus irnt?
Mi lehet vonz a szmukra a marxizmusban? A trsadalom feletti uralom, a lakossg s a gazdasg llami ellenrzse nagy elnykkel jrhat a kapitalistk szmra is.
Figyeljk csak meg, mi jtszdik le Knban. Knban valjban „hzassgra lpett” a kapitalizmus a kommunizmussal. Hiszen tovbbra is valjban egyprtrendszer van, mkdik a kzponti irnyts, s ez tmogatja a kapitalizmus meggykeresedst.
Az „Egy monopolista vallomsa” cm knyvben, 1906-ban jelent meg, szerzje Frederick C. Howe gy fogalmazott: a nagyvllalat clja a monopolhelyzet, az, hogy a trsadalom szolglja ki a nagytkt.
Ezrt nem rtjk meg a valsgot, ha az internacionalista forradalmrokat s az internacionalista bankrokat kiengesztelhetetlen ellensgeknek tekintjk. Ugyanis ez esetben nem is gondolhatunk arra, hogy a kt tbor kztt klcsns elnykkel jr partneri kapcsolat is elkpzelhet.
Gary Allen pedig a „Senki ne merszeljen sszeeskvsre gondolni” cm knyvben gy r: A demokratikus, tisztessges piaci versennyel jellemezhet szabad trsadalmak lehetv teszik a hatalmi elit cserjt. Segtik a tehetsgek kibontakozst, a kis cgek sikert, megersdst. Ezrt azok, akik ellenrizni akarjk a trsadalmat, olyan trvnyeket hoznak, amelyek korltozzk a valban szabad vllalkozst, tjt lljk a kreativits, a vllalkoz szellem rvnyeslsnek, pldul azzal, hogy risi adterheket tesznek a kis- s kzepes vllalkozsokra, mikzben a nagytke adkedvezmnyeket kap.
Ezzel a kis- s kzepes cgeket sikerl falhoz szortani, s gy a nagyok felfalhatjk ket. Ez pedig nem tisztessges piaci versenyhelyzet. Ezen a ponton pedig kzel kerlhet egymshoz a nagytks s a kommunista. David Rockefeller papja – a megmaradt dokumentumok szerint – gyllte a versenyt. Gyermekeit arra tantotta, hogy csak egyetlen versenyhelyzetnek van rtelme: annak, amikor az ember versenytrsa sajt maga. Azaz akkora zlet ura, hogy valjban monopolhelyzetben van. A kommunizmus kzponti hatalmat hoz ltre, amely uralkodik az embereken, s nem tri meg a versenyt.
A globlis cgek sszeolvadsokkal, felvsrlsokkal nvelik sajt gazdasgi erejket, s prbljk kizrni a piaci versenyt. A tmt tovbb boncolgatja Anton Sutten „A Wall Street s a bolsevik forradalom” cm knyvben. A „Wall Street” az amerikai pnzvilg kzpontja. A szerz szerint az amerikai pnzvilg pnzzel segtette a bolsevikok gyzelmt, amivel hossz idre sikeresen gyengtette le Oroszorszgot.
A huszadik szzad forduljn II. Mikls cr uralkodott Oroszorszgban, aki megprblta modernizlni az orszgot s felzrkztatni a Nyugathoz. Ezt azonban az emberek kegyetlen kizskmnyolsval tette. Ez ellen a munksok 1905-ben vres leszmolssal vgzd tntetssel tiltakoztak. 1918-ban azonban sikerlt megbuktatni a monarchit. Tbb szerz egybehangz vlemnye szerint azonban a forradalmat pnzzel kvlrl is tmogattk. De mi indokolhatta az amerikai bankrok, kzttk Rockefeller beavatkozst az orosz „belgyekbe”? Mirt tmogattk a crizmus megbuktatst? Az okok egyike az olaj volt. A bolsevik forradalom eltt Oroszorszg olajkitermelse nagyobb volt, mint az USA-.
A bakui olajmezk 1902-ben mg a vilg teljes olajkitermelsnek tbb mint tven szzalkt adtk! A forradalom tnkretette az orosz olajipart. ltalban is jelentsen legyengtette a gazdasgot, gy rontotta versenykpessgt az amerikai gazdasggal szemben. Ezek utn elhiszi-e valaki, hogy az orosz forradalom spontn esemny volt? – krdezi a szerz. Tbb szerz is r arrl, hogy az 1905-s sikertelen megmozduls utn Lenin s Trockij kzvetlen tmogatst kapott az amerikai nagytktl.
1920 utn azutn a Morgan-Rockefeller csoport zleti kapcsolatot ltestett Szovjet-Oroszorszggal. 1926-ban a Vacuum Oil Company – Rockefeller olajvllalkozsa – megegyezsre lpett a szovjet „Naphta Syndicate” cggel. Az zlet tartalma az volt, hogy Rockefeller olajvllalata orosz olajat adott el Nyugat-Eurpban a Rockefeller tulajdonban lv Chase National Bank kzremkdsvel. 1927-ben Rockefeller olajvllalata olajfinomtt ptett Szovjet-Oroszorszgban. Rockefeller kzremkdsvel jtt ltre 1922-ben az Amerikai–Orosz Kereskedelmi Kamara, amelynek elnke Reeve Schley, a Chase National Bank alelnke lett. Rockefeller szerepet jtszott abban is, hogy 1933-ban az USA elismerte Szovjet-Oroszorszgot. 1935-ben Sztlin llamostotta a klfldi cgek vagyont, de nem rintette a Rockefeller-vllalkozsokat.
A kapcsolatok a II. vilghbor alatt s utn is folytatdtak. A szovjet atombomba megptst is amerikai alapanyagok, pnz s technolgia tette lehetv. A Gorkijban lv teherautgyrat az amerikai Ford s Austin cgek ptettk. Az itt gyrtott teherautkon vittk Vietnamba azokat a hadieszkzket, amelyekkel a vietnamiak az amerikaiak ellen harcoltak. Ebben a gyrban egybknt tankokat is gyrtottak. gy tnik – lltja a szerz –, hogy egyes amerikai zleti krk sajt orszguk rdekei ellen hozzjrultak a potencilis ellenfl hadiiparnak megersdshez.
A „Bilderberg csoport igaz trtnete” cm knyv utols fejezetnek cme: „Letartztats 2004”. 2004-ben a Bilderberg csoport Olaszorszgban, Stresa vrosban tallkozott. A knyv szerzje Daniel Estulin is kszlt a tallkozhely helysznre menni. A milni Malpensa nemzetkzi replteret ppen elhagyni kszlt, amikor megszltottk: – J estt, uram! Lenne szves velem jnni? – Az les hang egy eskabtos frfitl szrmazott. Az eskabt meglep lmny volt. A repltr ablakain keresztl ugyanis ltszott a ragyog kk mediterrn g s a napsts. Aztn Estulin szrevette, hogy az eskabt egy automata fegyvert rejt. A szerz agyn vgigfutott a gondolat: vajon hogyan terveztk el a „vletlen balesetet”? Az les hang tulajdonosa detektvknt mutatkozott be. Eddigre kt r s egy tiszt is odalpett hozzjuk, s betuszkoltk a szerzt egy kihallgatszobba. A szomszd szobbl srs s nyszrgs hallatszott. Aztn nehz lptek hallatszottak a folyosn. – Leveheti a kabtjt – mondta az egyik r. – Mi a neve? – krdezte az egyik r. – Mi a nemzetisge? – krdezte a msik. – Most van elszr Olaszorszgban? – Estulin minden krdsre pontosan vlaszolt. – Szeretnnk tvizsglni a ruhjt s a csomagjait, mivel jogunk van felttelezni, hogy kbtszert hozott magval. – Estulin meglepdtt. Eszbe jutott, hogy minden jsgrt, aki brmit is rt a Bilderberg csoportrl, jl ismernek a titkosszolglatok.
Hirtelen az jutott eszbe, hogy taln kbtszert csempsztek a tskjba. Az egyik r elvette a szerz tskjt, s httal fordulva neki kutatni kezdte. De csak egy versesktetet emelt ki belle. Aztn egy civil ruhs ember jtt be, gyors olasz beszdbe kezdett a kihallgatkkal. Ezutn a kihallgats tovbbi egy ra hosszig folytatdott. Ugyanazokat a krdseket tbbszr is feltettk egyms utn. Majd elkrtk a szerz repljegyt. – Mirt jn ppen most Stresba? – krdezte az egyik r. Majd elvett egy fnykpet, mely a szerzt brzolta. A fnykp a szerz spanyol igazolvnykpnek a msolata volt. Ebbl arra lehetett kvetkeztetni, hogy az olaszok a spanyol belgyminisztriumbl kaphattk a kpet. Valszn, hogy a minisztrium egyttmkdve a Bilderberg csoporttal megprblta megakadlyozni, hogy a szerz a tallkoz helyre utazhassk. Mivel azonban az olaszok nem talltak semmilyen okot a szerz letartztatsra, ezrt csak hztk az idt a kihallgatssal. Ahogy mindez vgigfutott az agyn, gy rezte, hogy eslye van a szabadulsra. A kvetkezkkel fordult a kihallgatk fel: – Uraim, nknek kt lehetsgk van. Vagy letartztatnak, hogyha erre brmilyen indokot fel tudnak hozni, vagy szabadon engednek. A komdinak vge.
nk jl tudjk, hogy n mirt vagyok itt, s n is tudom, hogy nk mirt prblnak feltartztatni. – A kihallgatk tancskozsba kezdtek, majd elengedtk Estulint, aki taxiba ugrott, s mg idben megrkezett a Bilderberg csoport tallkozhelyre.
A Bilderberg ismt a flelemmel kapcsoldott ssze.
Dokumentumok
A knyv vgn dokumentumok tallhatk az lsekrl, rsztvevkrl, s fnykpek a helysznekrl.
Csemegzznk egy kicsit kzttk!
Nhnyan az 1973-as Bilderberg-tallkoz rsztvevi kzl:
Z. Brzezinski (USA), Lombardini (autgyros, Olaszorszg), Olof Palme (Svdorszg), Rothschild Edmond (Franciaorszg), Helmut Schmidt (Nmetorszg).
A 2006. jniusi Bilderberg-ls rsztvevi kzl nhnyan:
Richard Holbrooke (USA), H. Kissinger (USA), Chalabi Ahmad (Irak), J. Wolfenson (USA).
A Trilaterlis (Hromoldal) Bizottsg 2006. februri tallkozjnak rsztvevi kzl nhny rdekes nv:
Jean-Louis Bourlanges, az Eurpai Parlament tagja, Francois Bujon de l’Estang, a Citigroup Franciaorszg elnke, Richard Burrows, az r Nemzeti Bank kormnyzja, Antonio Carraptoso, a Vodafon Portuglia igazgattancsnak elnke, Bill Emmott, a „The Economist” (London) lap fszerkesztje, Michael Fuchs, a nmet parlament tagja, Mugur Isarescu, a romn nemzeti bank kormnyzja, korbbi miniszterelnk, Jrai Zsigmond, a Magyar Nemzeti Bank elnke, Kdr Bla, a Nemzeti Bank monetris tancsnak tagja, Magyarorszg egykori OECD-kvete, s korbbi parlamenti tag s miniszter, Kassai Rbert, a kzmves cgek nemzeti egyesletnek ltalnos elnkhelyettese, Charles Schwarzenberg herceg, a cseh szentus tagja, Havel elnk kzvetlen munkatrsa, a nemzetkzi Helsinki Bizottsg egykori elnke, Szkely Pter, a Transelektro elnk-vezrigazgatja, Madeleine Albright egykori klgyminiszter (USA), Z. Brzezinski (USA), Francis Fukuyama (USA, professzor), R. Holbrooke (USA), H. Kissinger (USA), John D. Rockefeller IV. (USA), David Rockefeller (USA), P. Wolfowitz (USA).
A Bilderberg csoport lsek lland rsztvevi kzl nhny nv:
R. Holbrooke, D. Rummsfeld, P. Wolfowitz, J. Wolfenson, Soros Gyrgy, a Rothschild csald kpviseli, Romano Prodi, Jose D. Barroso, Pascal Lamy, Jean-Claude Tricyhet (az eurpai kzponti bank elnke), Flp herceg (Nagy-Britannia), Giscard D’Estang, Harold Wilson (brit miniszterelnk), M. Thatcher (brit miniszterelnk), H. Schmidt (nmet kancellr), G. Agnelli (a Fiat egykori elnke), J. Solana.
Vgl nhny mondat a 2007-es Bilderberg-ls tmibl (Trkorszg, Isztambul, mjus 31–jnius 3.).
Jnius 3-n, a fnyz ebd utn a Bilderberg csoport tagjai hazatrtek orszgukba, magukkal vive azokat a feladatokat, amelyeket a „vilgkormny” tovbbptse rdekben csendben vgeznek el.
Persze mindenkiben fel kell merlnie a krdsnek: hogyan lehetsges az, hogy olyan progresszv liberlisok, mint Hillary Clinton, vagy olyan emberek – kzttk a Rockefellerek –, akik „trsadalmi felelssgrzetbl” segtik a szegnyeket, kpesek lennnek egy „vilgkormny” rdekben dolgozni? Hogyan valsthat ez meg egyltaln? A szerz szerint a lpsek a kvetkezk:
– sszpontostani kell a politikai hatalmat egy megbzhat szk kr kezben, s ki kell kszblni a lehetsgt is annak, hogy brki ms kzel kerlhessen a hatalomhoz (pldul kisebb prtok ellehetetlentsvel).
– A nagy cgeknek val kedvezssel a gazdasg tbbsgt a globlis cgek hatalma al kell helyezni, kikszblve a valdi piaci versenyt, ellehetetlentve a helyi kis- s kzepes vllalkozsokat (pldul agyonadztatsukkal s ellenrzskkel).
– Biztostani kell, hogy a legfontosabb erforrsok felett – vz, olaj, gz, fld – a szk rdekkr megszerezhesse a hatalmat.
– Olyan jogi eszkzket kell alkalmazni, amelyek lehetetlenn teszik az emberek jogos tiltakozst (pldul gylletbeszd-trvny).
Befejezsknt egy rdekes hr: A fggetlen kanadai lap, a „Kingston Eye Opener” 2005-ben az v legjobb dokumentumktetnek vlasztotta Daniel Estulin: „A Bilderberg csoport igaz trtnete” cm knyvt. (Megjegyzs: a knyv elszr spanyolul jelent meg 2005-ben.)
Indokls
Estulin knyve leleplezi a „Bilderberg csoport”-nak nevezett hatalmi elit mesterkedseit a vilg feletti uralom megszerzsrt, s ezzel az emberisg javt szolglja.
Dr. Csath Magdolna
kzgazdsz, egyetemi tanr
Forrs: barikad.hu
(A tanulmny folytatsa - I. rsz)
Kapcsold anyagok:
- Susan Georg: Luganoi tanulmny
- Pokol Bla: Jegyzetek a transzatlanti uralmi rend kiplsrl
- John Smith: A vilggazdasgot ural Bilderberg-csoportrl
- Karizmatikus vezrre vrva
|