Vajda - A szabadkmvessgrl 4.
2008.11.13. 15:39
Vajda Ivn – A szabadkmvessgrl 4.
A szabadkmvesek s az illumintusok.
A szabadkmvesek a nyilvnossg fel mindig tagadtk, lepleztk, vagy kicsinytettk politikai tevkenysgket s befolysukat. A trtnelem tanulmnyozsval, viszont tbb bizonytk tallhat arrl, hogy a pholyok tevkenysge llandan sszefondott a politikval. Elsknt az tnik fel, hogy a szabadkmvesek mindig a hatalom kzelbe voltak tallhatk (regionlis szinten is). Tnyek tanstjk, hogy aktvan rszt vettek a 18-ik, a 19-ik s a 20-ik szzad forradalmi mozgalmaiban. A francia forradalom ta folyamatosan kimutathat a szabadkmvesek befolysa, illetve cselekv rszvtele a bekvetkezett vilgesemnybe. Eurpban pldul valamennyi brit miniszterelnk, Franciaorszgban pedig az sszes kztrsasgi elnk (De Gaule kivtelvel) szabadkmves volt.
Az illumintusok rendjt Weishaupt dm knonjogi tanr alaptott 1776 mjus 1-n Ingolstadtban s gyorsan elterjedt Nmetorszg, rmai katolikusok ltal lakott rszn. Alaptjuk perfektibilistk rendjnek nevezte ket. Idegensggel telve el a jezsuita rend s a szellemi bilincsek irnt, az a eszme fogamzott meg Weishaupt agyban, hogy egy trsasgot alakt, amelynek hatst mindenfel kiterjeszti, a leghatalmasabb szellemeket leli fl, az sz uralmnak helyrellitsrt munklkodik s elmozdtja vallsos s politikai felvilgosodst s emancipcit. Azt hirdette, hogy a vallsos dogmk s istentiszteleti formk elvetendk, a deizmus rendszere terjesztend, s a kztrsasgi elvek hirdetendk. Br Kniggnek kzjk belpse s a szabadkmvesektl nyert tmogats folyamn az j rend olyan gyorsan terjedt, hogy volt id amikor tbb mint 2000 kivl frfit szmthatott Nmetorszgban tagjai kz. Az illumintusok kzt, hamarosan klcsns kmkedsi, vallatsi s ms hasonl rendszer fejldtt ki, amely hatrozott ellenttben volt az igazi szabadsggal, de tekintetre arra, hogy minden szlat egy kzbe adjon, amelyik aztn a szent sereget az emberisg boldogtsra vezesse. Ehelyett a rend felbomlsa kvetkezett be, mert Weishaupt s Knigge, a kt vezet is elbizonytalanodtak egymstl s a bajor fejedelem a kzveszlyesnek hresztelt rendet 1784 jnius 22-n feloszlatott. 1785 mrcius 2-n Weishauptot megfosztottk tanri llstl s szmztk Bajororszgbl. 83 ves korban, 183-ban halt meg Hallba. A rend ms tagjt is szigoran bntettk, akiknek Vatikn elsznt ellenfelei voltak. Az a llts is ltezik, hogy k mrgeztk meg Mozartot, aki szabadkmves volt a Varzsfuvola operjrt, amelyik tele volt szabadkmves szimblumokkal. Rgebben nagy jelentsget tulajdontottak ennek a rendnek s ennek a rendnek a kezt lttk mkdni egyes trtnelmi esemnyek htterben.
Az illumintus megnevezst ms trsasgok is viseltek Eurpban. Az alombrdok Spanyolorszgba. Az entuziszta s vizionrus lmodozkbl ll guerinetek Franciaorszgba 1684 krl s a misztikusok ltal alkotott egyeslet Belgiumban. Ezekben az orszgokban s Nmetorszgban is a titokzatos hlzatok megmaradtak, fejldtek s egyttmkdtek.
Aj j vilgrend integrlt hatalmi elitjnek uralomra kerlst az illumintusok titkos internacionlknt mkd zrt hlzatnak tanulmnyozsval lehet megrteni. Az illumintusok termszetesen nem tartjk nemzetkzi hlzatukat sem prtnak, sem internacionlnak. St, hlzatuk ltt is tagadjk, mivel annak hatkony mkdse csak az ismeretlensgbe burkolva biztosthat. A hres amerikai trtnsz, Carroll Quigley, bebizonytotta, hogy ez a hlzat ltezik, s egy hatkony internacionl tulajdonsgaival rendelkezik. Aki ezt ktsgbe akarja vonni, annak Quigley szemlyben olyan tuds munkit kell megcfolnia, akinek megadatott, hogy veken t kutathasson a httrhatalom titkos irattraiban. Azrt rszeslt ebben a privilgiumban, mert maga is a pnzoligarchia hsges hvei kz tartozott. Az illumintusok nem azonosak a szabadkmvessggel, de a kt mozgalom fokozatosan kzeledett egymshoz s egyttmkdtt velk.
Az els nemzetkzi kzs tallkozsuk 1782 jlius 16-n Wilhelmsbadenben volt, s ksbi eggyttmkdskrl szmtalan trtnelmi tny van.
Az illumintusok a nemzetkzi elit ?
A formkat illeten sok minden talakult a 18. - 19. szzad ta. Csak az nem vltozott, hogy egy szk oligarcha csoport – a pnzrendszer magnmonopliuma s a gazdasgi – kereskedelmi let irnytsa rvn – risi hatalommal rendelkezik. Ma is, ha valaki szembehelyezkedik a Grosvenorsokkal, a Bragansasokkal s a Savoyaiakkal, avagy a Rothschildokkal, Warburgokkal, s Rockefellerekkel, valamint e dinasztik rokoni – kapcsolati hljval, akkor vasfalba tkzik. Mg a kutatkat is meglepi, hogy a 21. szzad elejn milyen nagy szerepe van egy leszrmazsi vonalnak a vilgot irnyt elit sszettelben. Az illumintus hlzat rtkrendjben fontos szerepe van a vrsgi leszrmazsnak. Ha valaki nem a megfelel leszrmazsi vonalhoz tartozik, akkor csak nehezen – vagy soha – nem tud magas fokra emelkedni az illumintus rangltrn. Jelenleg a illumintus hlzat kulcspozciit mintegy tszz rendkvl befolysos csald tagjai tltik be, akik a vilg klnbz rszein lnek, de szoros kapcsolatban vannak egymssal. Ezek a csaldok rszt vesznek az illumintus hlzat sokrt tevkenysgben, attl fggen, hogy annak hierarchijban hol helyezkednek el. Tagjaik nagyrszt egyms kzt hzasodnak, s szoros vrsgi ktelk is sszefzi ket. A vezet dinasztiknak maguknak is megvan a sajt bels hierarchija. A csaldok kzl egyesek csak fldnk bizonyos rgiiban befolysosak, ltalban azon a terleten, ahonnan szrmaznak. A leghatalmasabb illumintus dinasztik tudatosan egyestik klnbz vrsgi vonalaikat.
Az gynevezett „Nagy Druida Tancs”, a kutatk gyakran a „Tizenhrmak Tancsnak” nevezik, hlzatuk segtsgvel ellenrzik az egykori kommunista orszgokat, bizonyos fokig mg Knt is. A Tizenhrmak Tancsa irnytja a „blcs emberek”titkos csoportjait a legfontosabb ipari llamokban. A kisebb orszgokat a bankrendszeren keresztl irnytjk, ahol az ltaluk kivlasztott s tlk fgg szemlyek, valamint a titkosszolglati appartusok ltjk el a befolysolsi, ellenrzsi s irnytsi funkcikat.
A Tizenhrmak Tancsa felett ll egy mg fontosabb csoport, a Kilencek Tancsa,, amelynek azonban van egy hrom szemlybl ll bels magja, ez a hrom szemly az, aki az els impulzusokat adja, s a vgs szt kimondja a legfontosabb krdsben.
Az illumintus hlzat vezet dinasztii tudatosan kutatjk s egyestik a vezet csaldok vrsgi vonalait. Ebben a tevkenysgkben bizonyos okkult hagyomnyok is rvnyeslnek, amely szerint mgikus ert jelent e dinasztik vr szerinti egyestse. Mr arra is ksrletek voltak, hogy genetikusan vizsgljk meg az illumintus csaldok eredett. Bizonyos irracionlis vlekedsek szerint nem a nevek a dntek, hanem sokkal inkbb a vr mgikus ereje a meghatroz tnyez. Szoksos eljrsi md, hogy a pnzoligarchia illumintus hlzata szmra fontos szemlyeket mr gyermekkorukban kivlasztjk, s adoptlt gyerekknt a kijellt pozciba felnevelik. Fritz Springmeier amerikai kutat szerint, egy ilyen, illumintusok ltal kivlasztott s felnevelt gyerek volt Bill Clinton, a volt amerikai elnk is. Angello Roncaalli, a ksbbi XXIII. Jnos ppa mentora pedig Jean Cocteau, a Prieur de Sion akkori nagymestere volt.(Ezt lltja John Daniel, Johannes Rothkranz, valamint a „Holy Blood, Holy Grail” hrom szerzje: Michael Baigent, Richard Leigh s Henry Lincoln.)
A vezet dinasztik leszrmazsi vonalnak kutatsa j megkzeltst tesz lehetv a trtnelem elemzse szmra. A nagy hatalm trtnelmi csaldok az vszzadok sorn olyan stratgikat dolgoztak ki, amelyek elsegtettk az emberek pnzel, okkult ritulisokkal, hborkkal, politikval, vallsos konfliktusok gerjesztsvel, vagy szenvedlyeik felkeltsvel trtn befolysolst s ellenrzst. Ezek a csaldok vszzadokon keresztl gyjtttk tapasztalataikat, s fejlesztettk kpessgeiket arra, hogy miknt kell a hatalmat megszerezni, s maguk szmra hasznostani. Az is rsze volt a stratgijuknak, hogy a httrben maradjanak, valdi identitsukat elrejtsk a nyilvnossg ell. Ez a transznacionlisan megszervezdtt elit nemzedkrl – nemzedkre trktette a lakossg feletti uralom gyakorlsra vonatkoz tapasztalatait s tudst.
Vge
Vajda Ivn
diploms politolgus
|