czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Msok rsai
Msok rsai : Cecil Rhodes rksge

Cecil Rhodes rksge

  2010.08.05. 23:23


 

Cecil Rhodes rksge:

 

                      a "Round Table" hlzata

                      a kis nemzetek ellenben

                      uralja a globlis vilgot

             

 

 

 

     Dl-Afrikbl a  labdarg vilgbajnoksg rgyn haza  kldtt,  nemcsak a focirl szl jsgri beszmolkban, tudstsokban hiba keresek egy nevet, vletlenl sem fordul el. Mg  senkinek se jutott eszbe, hogy megemltse a mai globlis vilg szellemi atyjt, mig mkd titkos szervezetnek ltrehozjt: Cecil Rhodes-t (1853-1902), aki 1878-ban a fokfldi parlament tagja lett, 1890-ben pedig  Dl-Afrika miniszterelnkv vlasztottk. Angol szlets kzgazdsz, zletember, bnyamgns, politikus, a brit gyarmatbirodalom hve s kiterjesztje, rla neveztk el Rhodesia-t (ma Zambia s Zimbabwe), melynek angol helytartja is volt. (1.sz.mellklet.)

 

   Egsz letben egy j vilgrendrl, s a vilgkormnyrl lmodozott. Addig is, amg az utbbi ltrejn, gyakorlatilag mr annak meghatrozi irnytjk a vilgot a sznfalak mgtt,  a nemzetkzi magnvagyonokra pl rdekszvetsgek titkos s szervezett Hlzata  tjn. Rhodes gy gondolta, hogy akik kezben a legtbb pnz van, azok ellenrizzk a modern vilgtrsadalmat, teht a legnagyobb bankok, amelyek titkos trsasgot alaptanak: a pnzemberek hlzatt. Amely aztn  - szgezzk le nyomban -a nemzeti mivoltot, a nemzetek nllsgt s fggetlensgt felldozza a mindenhat vilgkormny rdekben. (2.sz.mellklet.)

 

   Rhodes egy lelksz tdbeteg, gyenge fizikum fia volt, akit a csald a kds Albionbl  a melegebb ghajlat Dl-Afrikba kldtt: segtsen btyja gyapotfarmjn. Amikor a gyapot zlet nem ment, a testvrek a kzeli gymntmezkn prbltak szerencst. Cecil 1880-ban mr egyik frszvnyese s titkra a De Beers bnyavllalatnak, amely tz ven bell a vilg gymnttermelsnek 90 szzalkt ellenrizte. 1873-tl idnknt hazahajzott Angliba, hogy befejezze tanulmnyait Oxfordban, ez a 80-as vek kzepre sikerlt is. Kzben befolysos bartokra tett szert, a brit kolonializmus elsznt hveire, akikkel egytt hatrozta el egsz Dl-Afrika, majd Afrika megszerzst Fokvrostl Kairig. A fekete kontinens brit civilizcijban vetlytrsai voltak a belgk, a nmetek, a portuglok s a brok. Rhodes elrte, hogy Becsunafld (a mai Botswana) dli rsze 1885-ben brit gyarmat, szaki rsze pedig protektortus legyen. 1888-ban olyan megllapodst kttt Lobengulval, a matabele trzs uralkodjval, amely lehetv tette a britek szmra a bnyszatot s a letelepedst (a flrevezetett kirly azt hitte, hogy csak "egy nagy lyukat" snak majd a fldjn...). Az egyezmny kiaknzsra ltrehozta a Dl-afrikai Brit Trsulatot, amelynek Viktria kirlyn nneplyes chartban biztostott kivltsgokat. Rhodes magnhadserege szak fel nyomult, s megalaptotta az akkori brit kormnyfrl elnevezett Salisburyt. A meghdtott terletet Rhodesia-nak neveztk el, sajt trvnyeikkel s kormnyukkal, a fellzadt trzseket levertk, j fldjeiket bekebeleztk. A De Beers terjeszkedett, m amikor megnyltak a belga-kongi s angolai gymntbnyk, a gymnt ra nagyot esett. A rszvnyeket csendben felvsrolta Ernst Oppenheimer, s  csaldi vllalkozss tette a cget. (1923-ban London tvette a trsasgtl s koronagyarmatt nyilvntotta Rhodesia-t, nkormnyzatot hagyva a telepeseknek.) Amikor Rhodes miniszterelnksge alatt  1895-ben elvesztette a brok elleni hbort, -  btyjt elfogtk s bebrtnztk -, lemondsra knyszerlt.

(3.sz.mellklet.)

 

   Az 1890-es vekben Rhodes vi egy milli fontot keresett, melyet jrszt titkos  terveire klttt. A vilgkormnyt clz titkos szervezet ltrehozst szolglta ht vgrendelete 24 s 46 ves kora kztt. (Mindssze 48 vet lt.) A legismertebb az els: a Titkos trsasg hagyatk, s az utols, amiben a Rhodes sztndjat alaptotta. "A Hit megvallsa" cm vgrendelet a Jezsuita Rendet javasolta a titkos trsasg mintjaknt, de megemlti a szabadkmveseket is. A harmadik vgrendeletben mindent bankrjra: Lord Rothschildra hagyott, akit ksbb veje Lord Rosebury vltott. (Megjegyzem: az els titkos szervezetek szellemi atyja a bajor Adam Weishaupt volt, aki 1776 mjus elsejn alaptotta meg a Felvilgosods (Illuminati) Rendet, mely a jezsuitk felptsi rendjt vette alapul. Az illumintusok mintul szolgltak a francia forradalom s a kommunista forradalom (Marx, Lenin) szmra is. Weishauptra pedig szellemi atyja s felettese: Moses Mendelsohn filozfus s bankr volt eredenden nagy hatssal.)

(4.sz.mellklet.)

 

            1891: Rhodes Trsasg, "Rounde Table", Hlzat

 

   A Cecil Rhodes Trsasg legbels magja 1891 mrciusban alakult Rhodes pnzn, Rothschild krben, Lord Milner gyakorlati irnytsval. A cl egyrtelm volt: az Egyeslt llamok feletti brit hegemnia helyrelltsa utn megszerezni a vilguralmat s egy, a vilg kzponti bankjai ltal ellenrztt modern vilgtrsadalmat ltrehozni. A Rhodes Trsasg, (a "Hlzat") angliai kzponttal mkdtt, legbelsbb irnyt testlett Round Table-nek neveztk, a ms orszgokban ltrehozott helyi szervezeteit pedig Round Table csoportnak. (Ezek ma is mkdnek, egy Kerek Asztalnak tartjk az Eurpai Unit is.) A Trsasg egyik legfontosabb legazsa a New York -i Council on Foreign Relations,  a Klkapcsolatok Tancsa, amelynek bels krt a Skull and Bones Order, a Koponya s Csontok Rendje alkotja, ennek szupertitkos elitjt viszont az Order of the Quest, a Keress Rendje  kpezi, amely a kutatk eltt Jason Society nven ismert. A CFR tagjai a vilg legnagyobb bankjai, vezet brkerhzai, befektet cgei, multinacionlis nagyvllalatai, biztost trsasgai, kereskedelmi kamari s tmegtjkoztatsi risai, a tudomnyos intzetek s az alaptvnyok irnyti. A Hromszzak Bizottsga (The Committee of 300) a httrhatalom kzponti intzmnye. gyintz s a szemlyi kivlasztst vgz szerve viszont a londoni  Royal Institute of International Affairs, az RIIA, a Kirlyi Klgyi Intzet;  "politikai bizottsga", amely a vilgrgik kztti egyttmkdst sszehangolja: a Trilaterial Commision, a TC, a Trilaterlis Bizottsg; a kzponti dntsek vgrehajtsrl pedig a Bilderberg Group (Csoport) gondoskodik, amely nevt az els tallkoz sznhelyrl kapta: Hotel de Bilderberg, Hollandia, Oostebek, letre hvja pedig a holland Bernhard herceg volt, aki a Royal Dutch Petroleum s a Societe General de Belgique kpviselje. Az elmleti kutatintzetek munkjt az Oxford kzelben lv Tavistock Intzet, a Tavistock  Institute for Human Relations hangolja ssze, ez irnytja pldul a Rmai Klubot is, amelynek fikintzmnye az 1993-ban ltrehozott Budapest Club.

 (5.sz.mellklet)

 

   Theodore Roosevelt, az Egyeslt llamok 26. elnke, 1912-ben egy vlasztsi gylsen a kvetkezket mondta: "A lthat kormnyok mgtt trnol egy lthatatlan kormny, amely nem tartozik hsggel a npnek s nem ismeri a felelssget. Az llamfrfi feladata ennek a lthatatlan kormnynak a megsemmistse, a korrupt zlet s a korrupt politika kzti szvetsg szttrse."

 

   Caroll Quigley, amerikai egyetemi tanr, a washingtoni Georgetown Egyetem, a Princeton Egyetem s a bostoni Harvard Egyetem professzora a globlis pnzhatalom struktrjnak egyik legjobb ismerje ezt rja a pnzvagyon-tulajdonosok nemzetkzi hlzatnak cljrl: "...ez nem kevesebb, mint ltrehozni a pnzgyi ellenrzs olyan magnkzben lv vilgrendszert, amely kpes uralni valamennyi orszg politikai rendszert s a vilggazdasg egszt. Ezt a rendszert a vilg kzponti bankjai feudlis mdon kontrolllnk, sszhangban azokkal a titkos megllapodsokkal, amelyeket a rendszeresen tartott magntallkozkon s konferencikon elfogadnak."

 

   A mai napig kulcsszerepet jtsz Klkapcsolatok Tancsnak (CFR) alaptsban a Morgan bankhz vitte a prmet, de ott volt a tbbi nagy is: Rockefeller, Kuhn, Loeb, Harriman, Warburg, Schiff, Baruch s a tbbiek. New-Yorkban, a Park avenue 68 sarkn van egy palota, amelyet Harold Pratt Hznak neveztek: Pratt r zvegye - egy Standard Oil rks - 1945-ben adomnyozta a Klgyi Kapcsolatok Tancsnak. Azta innen irnytjk a vilg gyeit. Itt dntttek arrl is, kik kzl kerljenek ki az USA elnkei. De Kissinger is gy kiltott fel visszavonulsakor, a dszvacsorn: "nk talltak fel engem!" Itt ntt fel a demokratk kzl mindegyik Kennedy, Averell Harriman, Dean Rusk; a kztrsasgiak rszrl:  Dwight Eisenhower, John Foster Dulles, Robert McNamara, Richard Nixon. S olyan diplomatk, mint Henry Cabot Lodge, John McCloy, John McClosky. A Skull and Bones Order tagja az egsz Bush csald. A KKT tagjai kerltek a legfontosabb kormnyposztokra, hivatalokba mindkt prt kormnyzsa idszakban, - ebben a tekintetben mindkt prt ugyanolyan gykereket vallhat magnak. A Kzponti Hrszerz gynksg gyakorlatilag megalakulsa ta a Klkapcsolatok Tancsnak ellenrzse alatt ll.

 

   A KKT tagsgnak 90 szzalka a wall streeti nemzetkzi bankhzakat kpviseli; az 1600 fs szuper elitben ott vannak a gazdasgi, pnzgyi, kereskedelmi let nagymoguljai; a sajtbl pldul az NBC, CBS, ABC televzik; a New York Times, a Washington Post, a Los Angeles Times, a Knight lapok, a Life, a Business Week, az U.S. News and World Report vezeti, mint tagok.

 

   Thomas Jefferson, az Egyeslt llamok harmadik elnke (1801-1809): "Polgraink nem ltjk vilgosan bajaink igazi okt. Mindennek tulajdontjk, kivve igazi okozjnak: a bankrendszernek. szintn hiszem, hogy a bankok veszlyesebbek, mint a fegyverben ll hadseregek. Olyan pnzek elkltse befektets cmn, amit majd unokinknak kell megfizetnie, - nem egyb, mint nagy ttelben szerencsejtkot zni jvnk rovsra."

(6.sz.mellklet.)

 

   A KKT -ben az els tag, aki ellent mondott a szervezet trekvseinek: Chester Ward tengernagy volt, akit ugyan nem zrtak ki, de brl szavai utn tbb nem kapott meghvt. Ward mindenekeltt azt nem fogadta el, hogy "Nemzeti mivoltunk megszntetse kell legyen nemzeti clunk." Ward: "... a tagsg legtbbjt thatja az Egyeslt llamok nemzeti fggetlensge feladsnak vgya." "A mindenhat vilgkormny eltt felldoznk az USA fggetlensgt s nemzeti nllsgt."

 

          "Akr tetszik, akr nem, vilgkormny lesz!"

 

   James Warburg bankr 1950. februr 17-n a szentus egyik bizottsga eltt makacs elszntsggal vgta az t meghallgatk kpbe: "Akr tetszik nknek, akr nem, vilgkormny lesz! A krds csak az, hogy szpszervel vagy erszakkal."

(7.sz.mellklet)

 

  Hitler hatalomra jutsnak finanszrozst elbb a Warburg irnytsa alatt ll Mendelsohn Bank intzte, ksbb a Schroeder Bank. Az utbbi new yorki jogi kpviseljnek zlettrsa volt John Foster  Dulles s Allen Dulles. A KKT javaslatra mr 1939-ben ltre jtt a Hbor Utni gyek Bizottsga. A Chicago Tribune rta 1950 december 9-n: "A Klgyi Tancs tagjai jval tbb mint tlagos befolyssal rendelkez emberek. Tekintlyk, vagyonuk, trsadalmi helyzetk s kpzettsgk ltal nyert elnyket arra hasznljk fel, hogy csdbe s katonai sszeomlsba jutassk az orszgot." Carol Quigley professzor: " A   Round Table nven azonosthat Hlzat egyltaln nem idegenkedik a kommunistkkal vagy brmely ms csoporttal val egyttmkdstl." A gyrosok s bankrok osztlyharcos ellensgei rdekes mdon egyazon szabadkmves pholyt ltogatjk, a KKT-nak vannak tagjai nyltan balos szervezetekbl is, ilyen  pldul: az Amerikai Fabianus Szocialistk, az Ipari Demokrcia Szocialista Ligja vagy az Egyeslt Vilgszvetsg.

 

   A Bilderberg csoport vente egyszer vagy ktszer lsezik. Az ltalnos ls utni megbeszlsre korbban  csak baloldali szemlyek mehettek be. Eurpa jellegzetes szocialista prtjai mindig fajslyosan vannak kpviselve. A Tancsad Bizottsg egy mg belsbb krt jelent. A Group rendszeres tmogatja a Rockefeller, a Carnegie s a Ford alaptvny. A tancskozsok ltalban hrom napig tartanak. Amikor az alapt Bernhard herceg megrkezett az 1971 prilis 23-25-i sszejvetelre a New York -i Woodstockba, Laurence Rockefeller egyik szllodjba, eltte - amint errl a Rutland Vermont Herlad cm lap tudstott -, azt mondta a repltren: a megbeszlsek trgya az Egyeslt llamok vezet szerepnek megvltoztatsa lesz. (Igen, Bernhard, Rothschild s Rockefeller dnti el, hogy az USA milyen szerepet vllaljon a vilgban!) Az utastsokat Henry Kissinger, az elnk els szm klpolitikai tancsadja juttatta el Nixonhoz. A woodstocki megbeszls utn nem sokkal Kissinger elutazott Pekingbe, hogy elksztse Kna felvtelt a vilg nagy keresked nemzeteinek csaldjba, majd nemzetkzi pnzgyi vlsg trt ki s a dollr lertkeldtt. A vilgot egszen msok irnytjk, mint ahogy azt a sznfalak mg nem ltk elkpzelik. Mg a felsznen a nemzeteket megoszt s gyengt tbbprtrendszer lsgos demokrcik  manipullt nyilvnossga  eltt versengenek  egymssal a bbknt mozgatott politikusok, addig a nemzetkzi magntke lthatatlan s titkos szervezeteiben nhny kivlasztott  a pnz s a tmegtjkoztats  feletti ellenrzs jognak megszerzsvel eldnti a kis  nemzetek sorst, mindenekeltt az uzsorakamatra adott hitelekkel s  az ellenrizhetetlen, kiszmthatatlan nemzetkzi szervezetekbe knyszerts knyrtelen dikttumaival. A nemzetek feletti „kerek asztaloknl” aztn a globlis hlzatok megbzottaival talljk szemben magukat a kisnemzetek becsapott kpviseli, akik csapdba kerlve   birka mdon szavazzk meg  nemzetk szuverenitsnak feladst, hazjuk hossz tv gazdasgi-pnzgyi  eladstst. (Lsd a lisszaboni szerzds valdi tartalmt s hatst.)

 

   A pnzhatalom globlis eri ellen kzd Charles August Lindberg (a hres repl apja) az amerikai trvnyhozsban mondta - egyebek kztt -: "A fldkereksg leggigszibb trsztjt hoztk ltre... a pnzhatalom lthatatlan kormnyzatt. Ha a Wall Street nem jtszana ki minket, ha Kendtek, szentorok s kpviselk nem tennk szlhmossgg a Kongresszust s a valban a npet kpviselnk, akkor lenne csak stabilits. A jelenlegi pnzrendszer a Kongresszus legnagyobb bne. A banktrvny az utbbi idk legnagyobb trvnyhozsi gaztette. A vlasztmnyi s prtfnkk megint csak mkdsbe lptek s megakadlyoztk, hogy a npnek haszna legyen a sajt kormnybl." A szvetsgi tartalkrendszer, az Egyeslt llamok pnzkibocst kzponti bankja (FED) egy magn tulajdon rszvnytrsasg. Az ltala kibocstott amerikai dollr hamis mivoltt 1953-ig maga a bank is elismerte, mert a kvetkez felirat volt a bankjegyen: "... trvnyes pnzre vlthat az Egyeslt llamok kincstrban vagy brmely Szvetsgi Tartalk Bankban."

 

   A dinasztia alapt bankr, Mayer Amschel  Rotschild meghatrozta a mindenkori clt: "Adjtok kezembe egy orszg pnzgyeit, s nem rdekel, hogy kik hozzk a trvnyeket a parlamentben!"  Amikor a dinasztiaalapt meghalt, a Hz  londoni gnak vezetst fia Nathan, majd pedig unokja Lionel vette t. Ellenrzsk alatt tartottk Nagy-Britannia kzponti bankjt: a Bank of Englandot, amely hatalmas klcsnket nyjtott az angol s az amerikai kormnynak. Lionel fia, aki ugyancsak a Nathan utnevet kapta, lordi mltsghoz jutott, volt az els Lord Rotschild, aki bekerlt a brit trvnyhozs msodik kamarjba, a Lordok Hzba 1885-ben. lett egyben a Bank of England kormnyzja s kzvetve az akkori vilg nemzetek feletti pnzgyi szervezetnek az irnytja. Ez a hatalom ma nagyobb mint volt, fokozatosan terjeszkedik, s a Rotschild Family Trust ellenrzse alatt ll az Egyeslt llamok kzponti bankja, a Federal Reserve System.

  (8.sz.mellklet.)

 

                      A Hlzat httrhatalma

 

 Cecil Rhodes a Rotschildokkal ltrehozta  a  nemzetek felett uralkod univerzlis intzmnyeket, a Hlzat httrhatalmt, amelynek meghatrozi a kvetkezk:

 

1., Kimagaslik a Klkapcsolatok Tancsa (Council on Foreign Relations) New Yorkban s a londoni Kirlyi Klgyi Intzet (Royal Institute of International Affairs). A CFR egyik igazgatja hossz veken t  Soros Gyrgy volt, kezdemnyezte 2007 mjus 8-n a Klkapcsolatok Eurpai Tancsnak ltrehozst.

 (9.sz.mellklet.)

 

2., Globlis pnzrendszer: bankok, pnzgyi szervezetek, pnzgyi konzultcis szervezetek, kockzat-s hitelminst intzetek, tzsdk, biztostk, befektetsi alapok, nyugdjalapok, pnzfedezeti alapok, mlti- s transznacionlis vllalatok. Univerzlis nemzetek feletti intzmnyek:  Vilgbank, Nemzetkzi Valutaalap, az amerikai Federal Reserve System (FED), a frankfurti Eurpai Kzponti Bank, a bzeli Nemzetkzi Fizetsek Bankja, a londoni Eurpai jjptsi s Fejlesztsi Bank, a Gazdasgi Egyttmkds s Fejleszts Szervezete, az ltalnos Vmtarifa-s Kereskedelmi Egyezmny ( GATT)  helybe lpett Vilgkereskedelmi Szervezet (WTO), az szak-amerikai Szabadkereskedelmi Szerzds Szervezete, az Amerika-kzi Fejlesztsi Bank.

(10.sz.mellklet.)

 A City of London pnzgyi csoporthoz tartozik Rothschild-hz, Warburg-hz, Morgan-Greenfels -hz, a Brown-Shipley-bankhz, a Schroeder-hz s a Lazzard Freres-bankhz, valamennyi a brit kzponti bank: a Bank of England ernyje alatt.  Ismertek a nagy bankr csaldok: Schiff, Lazard, Carnegie, Harriman s msok. A nemzetkzi pnzimpriumot Neo-British Empire-nek, azaz j-Brit Birodalomnak is nevezik. A nemzetkzi pnzgyi kzssg ellenrzi befolysi vezetk gazdasgi s monetris rendszert, gy a pnzkibocstst, a kamat-s rfolyam szablyozst, a hitelezst, a kzponti s kereskedelmi bankok irnytst.

   A City of London llam az llamban, a The Crown (A Korona) pedig a nemzetkzi pnzgyi kzssg transznacionlis pnzbirodalmnak fggetlen kzigazgatsi egysgknt mkd fvrosa, ahol a Bank of England mkdik. A Brit Birodalom egykor kt egymstl elklnlt hatalomknt mkdtt. Az egyik a tnyleges Brit Birodalom: a fehr br lakossg ltal benpestett gyarmatok a brit uralkodhoz s a brit kormnyhoz tartoztak, gy pl. Kanada, Ausztrlia, j-Zland, Dl-Afrikai Uni. (Brit Nemzetkzssg.) A msik: a koronagyarmatok a sznes brek ltal lakott gyarmatok, gy India, Egyiptom, Mlta, Ciprus, a kzp-afrikai gyarmatok, Szingapr, Hongkong, Gibraltr,  ezeken a brit jogszablyok nem voltak rvnyesek. A koronagyarmatokat magntulajdonknt birtokolta s igazgatta a Korona a City of Londonbl. Az egsz Brit Birodalomban nem lehetett hatskrrel s illetkessggel br brsgot tallni, ahol lehetsg lett volna a Korona ltal hozott dntsek megtmadsra. A Korona a Brit Birodalom fegyveres erinek  vdelme alatt zletelhetett, m az gy keletkezett vagyon nem brit vagyon volt.

  

 

3., Az Eurpai Uni: a vilgllam zleti rgija. Irnytst az Eurpai zletemberek Kerekasztala nev zrt trsasg vgzi , valdi neve: European Round Table of Industrialists, amelyet a nemzetkzi pnzgyi kzssg vezeti hoztak ltre a Bilderberg csoport segtsgvel. (11.sz.mellklet.)

 

4., Illumintussg s szabadkmvessg. (Az utbbi eldje a Templomos Lovagrend.)

   Az illumintus: megvilgosodott elnevezs a babiloniai miszticizmusbl szrmazik, a tvolbalts pszichikus kpessge, amelyet harmadik szemnek is neveznek. Legfontosabb az Adam Weishaupt alaptotta bajor illumintus rend. Egyik kvetje, a skt John Robison 1798-ban sszegezte az illumintusok cljait - kztk -: a bks kormnyok eltvoltsa, a patriotizmus megsemmistse, a csaldi szerkezet bomlasztsa, a vallsok felszmolsa, az rklsi jog megszntetse, a vilgkormny ltrehozsa. Az illumintus hlzat kzppontjban 500 csald ll, amely egyesti vrsgi vonalait: Morgan, Astor, DuPont, Bundy, Guggenheim, Oppenheim, Onassis, Kennedy csaldok s msok; a Nagy Druida Tancs (Tizenhrmak Tancsa) ellenrzi a volt szocialista orszgokat.

   A szabadkmvessg szerint nem a nemzeti uralkod dinasztik, a szletsi arisztokrci a fhatalom, hanem a szabadkmves pnzoligarchik ltal kivlasztott elit, amely demokratikus technikkkal biztostja a pnzarisztokrcia nknyes uralmt, akadlyozza a trvnyes rklst, nehogy a tulajdon kikerljn az hatkrbl. Nem a np s az ltala vlasztott, ellenrztt, demokratikusan mkd trvnyhoz s vgrehajt hatalom irnyt, hanem a titkos s lthatatlan pnzhatalom, amely ereje a pnzrendszer  s a kzvlemny formls eszkzei feletti ellenrzsbl ered. A demokratikus jtkok, a tbbprtrendszer versengse szmukra csak alibi, res ritul. Szabadkmves pholyok pldul:  a mr emltett  The Order of Skull and Bones, a WASP (White Anglo-Saxon Protestant) fehr br angolszsz szlets s protestns valls vezetrteg; B'nai B'rith, Grand Orient, Priory of  Sion, Wolfshead, Scroll and Key, stb. Szabadkmves kzpontok: a londoni City: a Hlzat Vatiknja; Washington, Bzel, Prizs, Genf, stb.

(12.sz.mellklet.)

   Az illumintussg s a szabadkmvessg mgtt rtatlannak tn jtkonykod seglyszervezetek emberbarti lnca hzdik, akrcsak a klnbz nemes lovagrendek, adakoz clubok, sejtelmes egyhzak, tudomnyoskod nemzetkzi tancsok, gyans,  de jl hangz elnevezssel br  rtelmisgi trsasgok, - ne tvesszenek meg senkit, tbbsgk  az elzek udvarhoz tartozik, azok eszkztrhoz. (jsghr 2009.02.09-n.: "A Jeruzslemi  Szuvern Mltai Lovagrend  uralkod nagymestere a Rend nagykeresztjt adomnyozta az Orszghzban Gyurcsny Ferenc miniszterelnknek s Szili Katalin hzelnknek... A Rend nagymestere ngynapos hivatalos ltogatsa sorn tallkozott Slyom Lszl kztrsasgi elnkkel s megbeszlst folytatott Gncz Kinga klgyminiszterrel.")

   A nagytke s intzmnyei manipulljk, gyengtik s megvesztegetik a civil s nonprofit szervezeteket, felhasznljk ket a globalizci ellenes mozgalmak leszerelsre.

 

5., Egyetemek, tudomnyos intzetek, alaptvnyok, tanulmnyi kzpontok, gondolati mhelyek, frumok. A kivlaszts, a kpzs, a felkszts, a felpts s a pozciba helyezs intzmnyei. A koordinlt hlzat legismertebb intzmnyei az USA-ban: Harvard, Columbia, New-York University, Princeton, Yale, Stanford, Chicago, Georgetown; Nagy -Britanniban. Oxford, Cambridge, London School of Economics. Carnegie Alaptvny, Hoover Intzet, Stratgiai s Nemzetkzi Tanulmnyok Kzpontja, Vilggazdasgi Frum, stb.

 

6., Sajt-s mdia tudatiparg, informcis monoplium, filmipar,  nyomdk, kiadk, internet, az iskolai tananyagok publiklsnak kizrlagossga.

 Meghatroz frumok: New York Times, Washington Post, Newsweek, International Herald Tribune; CNN, ABC, CBS, NBC,; hetilapok, folyiratok: The Economist, a nmet Der Spiegel, a francia Le Monde, a Foreign Affairs, a Commentary, a The National Interest; hrgynksgek: Reuters, Associated Press, DPA, France Press.

   A tmegek gondolkodsnak tformlst, meggyzst, a nemzeti rtkrendek megtrst  azonban nem elg jsgrkra, programozott s maszkrozott celebekre bzni, szksg van tudsokra, fizetett rkra, a tudatmdosts laboratriumi szakembereire, hiszen nem kevesebb a feladat, mint pldul szrevtlenl gyengteni egy-egy orszg laki kzti sszetartozst, ersteni a szeparatizmust s a bizalmatlansgot, megfosztani ket a tiszta vztl s a tiszta levegtl, cskkenteni az egszsggyi s oktatsi kiadsokat, tnkretenni a kisgazdasgokat, elrasztani a piacot dmpingrkkal, korltlan elnyben rszesteni  a mlti- s transznacionlis nagyvllalatokat, felgyorstani a termfld eladst s elhagyst, a kzszolgltatsok privatizlst, az import munkaer beengedst, korltlan teret engedni a szrakoztatipar kbtsnak, az zletszer rmszerzsnek, a racionlis gondolkodstl val eltrts Amerikban mr kiprblt kommersz eszkzeinek,  stb. A tmegtjkoztatsi intzmnyek tulajdonosai s a vezet propagandistk  a kzpontok legszigorbb ellenrzse alatt llnak, s pillanatokon bell lecserlhetk, a fizetett kzleti plyk felptett alanyai szintn egyik naprl a msikra helyezhetk a sllyesztbe.  (13.sz.mellklet.)

 

   Abraham Lincoln amerikai elnk utalt arra, hogy az alibi demokrciban mr nem  "a np kormnyoz a np ltal a nprt", hanem a pnzoligarchia szolglatban ll fizetett politikai elit a ltszatok fenntartsval. "A pnzhatalom mindent maga al gyr, hogy meghosszabbtsa uralmt, kihasznlja az emberek hiszkenysgt, egszen addig, amg a vagyon nhny kzben halmozdik fel s a kztrsasg elpusztul." A gazdasgi globalizci kiveszi a hatalmat a kzjrt felels kormnyok kezbl s a tks trsasgok kezbe teszi le. Az ember vdtelen s tehetetlen   eszkzz vlik a birodalom  szolglatban, az ellenllkat  pedig  knnyen fel is ldozzk  a rettegs, a megflemlts, a gylletkelts  s a  a bossz oltrn.

 

                    Rhodes beteljesl letmve

 

   Foglaljuk ssze Cecil Rhodes rksgt, letmvnek kiteljeslst a globlis vilg folyamataiban:

(14.sz.mellklet.)

 

   A globalizci: a tke s a szabadpiac korltozatlan uralmbl szrmaz  - trsadalmi, gazdasgi, kulturlis, szocilis s ms  - egyenltlensgek sora, amely kvetkezmnyeiben emberellenes, kzrdekellenes, az letet piaci krdss silnytja, s elosztsi viszonyaival mlyen srti a trsadalmi igazsgossgot, kiszolgltatva s megalzva a peremre szorult, lecsszott versenykptelen tmegeket.

 

   A vilgkormny: a hatalomgyakorls privatizlt formja. Integrlja s alveti az egyes llamok hatalmi elitjt. A pnzbirodalmi kontroll kiterjed a nemzetllamok kormnyaira, trvnyhoz s vgrehajt szerveire. A hatalom privatizlsa azt jelenti - mutat r Drbik Jnos -, hogy az "egy ember, egy szavazat" elven ltrejv szmbeli tbbsget kiszortja a gazdasgi s pnzgyi erflnyen alapul tbbsg, gy a szervezett magnhatalom a kzhatalom fl kerekedik, s a kzvlemny befolysolsval, tudatos megtvesztsvel rvnyesti akaratt. A nagyobb rdekrvnyestsi tbbsg mindenkor fellkerekedik a demokratikus szmbeli tbbsgen!

 

   A piac: a szervezett pnzgyi hatalom szolgltat intzmnye.

   A hbor: a gazdasgi erforrsok s a vagyonok tcsoportostsnak eszkze.

   A neoliberalizmus: a szabadsggal val visszals szabadsga, mely a kztulajdon ellenrztt s felelssgteljes irnytsa helyett a pnztke korltlan trsadalmi feleltlensgt teszi elfogadott az informcis monopliumok tjn.

    A libertarianizmus: a liberalizmus szlssges irnyzata, a szablyozatlan piacgazdasg s a maximlis egyni haszon  gtlstalan hve, amely eltrln a jlti szolgltatsokat s privatizln a kzssgi ellt rendszereket. Minden gazdasgi s pnzgyi tlkaps lehetsges, ha az megfelel haszonnal kecsegtet. Ami profitl, az a jogrendszer szmra akkor is megengedett, ha egybknt nyilvnvalan erklcstelen s etikailag eltlend.

 

   A nemzetkzi pnzintzetek s multinacionlis nagyvllalatok magnvagyonra pl pnzoligarchia  teht kormnyok felett ll globlis hatalom, amely egyttal - a nyilvnossgot s a demokratikus dntseket kerl - titkos szervezetek kzpontilag irnytott hlzata is. Ennek a vilghatalomnak legfbb eszkze a pnz s az eladsts uzsorakamattal. A pnzuralom alapjain terjeszked neoliberlis vilgrend leggyakoribb ldozatai a kis nemzetllamok, melyeket antidemokratikusan ltrehozott, ellenrizhetetlen nemzetek feletti szervezetekbe knyszertenek be, gy pldul banki-, pnzgyi-s kereskedelmi szervezetekbe. Ltrejn a globalizlt jog, a nemzetkzi igazsgszolgltats, rendrsg, hadsereg; eltnnek a korbbi dinasztikus s nemzeti kzposztlyok, helykbe j kasztok lpnek: a pnzoligarchia, a gazdasgi httrhatalmat kiszolgl politikai s llamigazgatsi osztly, a brbl s fizetsbl lk, alkalmazottak, seglyezettek, eltartottak, lecsszottak. A folyamat legfbb finanszrozi a nemzetkzi pnzintzetek s bankok, amelyek biztostjk az agymos mdiahttr intzmnyeinek mkdst, bekebelezik a kzvlemny-formls szervezeteit,  gondoskodnak az egyttmkd helyi uralkod csoportok megvsrlsrl, a magnrdekeket kiszolgl technokrata vezetk irnyt pozciba helyezsrl, prtok, politikusok, vlasztsi kampnyok tmogatsrl a birodalmi rdekeknek megfelelen.

(15.sz.mellklet.)

   A nemzetkzi nagytke gyakorlatilag felgyeletet gyakorol a jegybankok s a kormnyok felett, befolysolni kpes a trvnyalkotst (trvny gyrts rendelsre), az igazsgszolgltatst, s ellenrzst kell gyakorolnia  - nem gyzzk hangslyozni - a sajt s a mdia vilga felett, mert nem tisztn piaci elit, hanem kapcsolatban ll az alvilggal, a maffikkal, a terroristkkal, a titkos szervezetekkel, a pnzmoss, a korrupci, a feketegazdasg sszefond erivel, lsd mg fegyverkereskedelem, kbtszer termelk s forgalmazk cmsz alatt.

 

   A piac nem nszablyoz, nem teremt semmifle gazdasgi eslyegyenlsget s demokrcit, csupn az ersebb gyzelmt biztostja a gyengbb felett. A tulajdon, a tke, a termels s a szolgltatsok szabad ramlsa jratermeli az egyenltlensgeket, eldologiastja az emberi viszonyokat, szembelltja a trsadalom tagjait a meglhetsrt vvott napi harcban. A szocilpolitika pldul mr nem alkotmnyos alapjogra pl, hanem az j gazdag elit adakozkedvre. A profit magtl sohasem "csorog le" oly mrtkben, hogy az egsz trsadalom jl jrjon. A klasszikus kapitalizmus fellendlst hoz idszakval ellenttben, az j kapitalizmus elitje mr nem "jbcsi" mdjra viszonyul a vesztesekhez, nem hajland eltartani a versenykpteleneket, ellenkezleg: annak az llamnak a lebontsban rdekelt, amely szocilis, pnzgyi, krnyezetvdelmi s ms vd hlkat prbl vele szemben szvgetni.

 

   A sajt rdekeiket hajszol pnzpiaci csoportok s a kzrdek ltal vezrelt trsadalom hveinek kzdelme egyre remnytelenebb az utbbiak szempontjbl. A kis nemzetllamok mindeddig sikertelen ksrleteket tettek azrt, hogy korltozzk a tke szabad, de krtkony ramlst, mrskeljk trsadalomellenes hatsait, az elszegnyedst, s annak kvetkezmnyeit. A nemzeti nvdelem  - a globalizci kritikai rtelmisg s az antiglobalista mozgalmak tmogatsval is - a jelszavakban megfogalmazott clok ismtelgetsnl tart: eslyegyenlsg, igazsgosabb eloszts, a kzprtegek megerstse, a lemaradk felzrkztatsa; rdekegyeztets, rdekvdelem, jogvdelem;  a kz akaratt rvnyesteni tud, ellenrztt llam, amely partneri viszonyt ajnl a munkaadknak s a munkavllalknak a klcsns felelssg alapjn, stb.

(16.sz.mellklet.)

 

   A politikai elit vilgszerte politikai jtkokat jtszik, de a klasszikus ideolgiknl ersebben hat a piaci-zleti let logikja, ezrt a hatalmi elit a tulajdonjogok alapjn klnl el, - egyesek gazdagsga msok elszegnyedsbl szrmazik -, a vagyon feletti korltlan uralomhoz pedig  annak kt legfontosabb garancijt is megteremtette: zavartalan befolys a jogalkotsban s a jogrvnyestsben. A hazai politikai vlasztvonalak aszerint is meghzhatk: melyik prt miknt viszonyul az j kapitalizmushoz, a neoliberlis gazdasgpolitikhoz, a globalizcihoz s annak hatsaihoz: az egyenltlensgek s a trsadalmi igazsgtalansgok nvekedshez. m egyik politikai er sem hatrozta meg pontosan s tartsan viszonyt az j kapitalizmushoz. A ngyvenknti kurzusvltsok alkalmval meghirdetett j gazdasgi-trsadalmi programok ellenre 1990 ta tartsan maradt az uzsoracivilizci tendencija - ahogy  ezt  Drbik megfogalmazza - : termelgazdasg helyett pnzgazdasg; teljestmny helyett spekulci; emberkzpont gazdasg helyett pnzkzpont; ellenrztt kzhatalom helyett ellenrizetlen magnhatalom; rdemi demokrcia helyett formlis s kiresedett tartalm demokrcia. A kt tmbre szakadt orszg ngy venknt grget versennyel s hazugsgokkal vlaszol  a vilgmret kihvsokra. Semmi sem drga a hatalom megszerzsrt s megtartsrt. Dek Ferenc, a haza blcse mondta 1869-ben: "Sem a npnek, sem az orszgnak nem bartja az, aki elrhetetlen vgyakat breszt a knnyen hvk kebelben."

 

            Ha a magnhatalom ersebb mint az llam

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!