Genezis : Az Annunaki s a Kgykirlyok |
Az Annunaki s a Kgykirlyok
2005.02.19. 20:04
Czike Lszl
A sumr Annunaki s elit-utdaik, a Kgykirlyok (az iraki hbor, Irak elfoglalsnak stni gykerei)
Jim Marrs rja „A titkos uralom” cm knyvben: „A parancsok nem valami- fle szellemtl, hanem egy hs-vr szemlytl (idegen lnytl) rkeztek... Dr. Joe Lewels, az El Paso-i Texasi Egyetem jsgri szaknak volt tanszk-vezetje ‘Az Isten-hipotzis’ knyvben kifejti, hogy Jehova valjban hs-vr lny (egy Annunaki?) volt, aki tzet, viharos szelet s zajt kelt repl jrmvel (rkomppal, csszealjjal?) kzlekedett. E jrmvel vitte fel Mzest a Snai-hegy tetejre, ahogy meg is van rva a Mzes msodik knyvben (19,4): ‘Lttatok, mit tettem az egyiptomiakkal, s hogy mint sasszrnyon hordoztalak benneteket s ide hoztalak magamhoz.’ Lewels arra is rmutat, hogy Mzes s az izraelitk sohasem lthattk Jehova arct...
Lehetsges - krdi -, ez az arc annyira nem emberi lett volna, hogy flelmet s undort keltett volna bennk? ‘Meg kell jegyezni, hogy ez egyltaln nem j gondolat’ - rta -, megemltve a korai zsid mandenus szektt, akik a dualista vilgegyetemben hittek, amely kt egyenl rszre, a fny s a sttsg vilgra van osztva. ‘Szerintk a fizikai vilgot - gy a Fldet is - a Sttsg Ura, hll-szer lny teremtette s kormnyozta, akit Kgynak, Srknynak, Szrnynek s risnak is hvtak, s aki szerintk az emberisg igazi teremtje volt.’ R. A. Boulay kutat ugyanezt az elkpzelst hirdette. Feltnt neki, hogy vilg sszes kultrjbl maradtak fenn olyan trtnetek, melyek az emberekkel egytt l - akr az embereket megteremt - srknyokrl, hllkrl szlnak. Ezeknek a hllknek klns ervel br kkveik vagy kristlyaik voltak, lbon jrtak s repltek a levegben, terletekrt harcoltak egymssal, s az emberek ‘isten’-knt tiszteltk ket. ‘Az, hogy vilgszerte lertk a repl hllket, egyrtelm bizonytka, hogy teremtink s seink nem az emlsktl szrmaztak, hanem fldnkvli gykflk (szerintem rtelmes, fldi szrmazs dinozaurusz-flk is lehettek! - Cz. L.) voltak.’ - vonta le a kvetkeztetst Boulay ‘Repl kgyk s srknyok - az emberisg hll-eredetnek trtnete’ cm knyvben.
Lewels, Boulay s ms kortrs szerzk gy gondoljk, hogy a bibliai Jehova valjban valamely si sumr ‘isten’ volt, aki klnskpp rdekldni kezdett a mezopotmiai ptrirka, brahm leszrmazottai irnt. ‘A hber nppel val kapcsolatban Jehova kezdettl fogva minden rendelkezsre ll eszkzzel arra trekedett, hogy hatalma s ellenrzse alatt tartsa (kivlasztott) npt.’ - mondja Lewels.
A Mzes els knyvnek 17. fejezetben lert - brahm s Jehova kztti - szerzds egyik felttele az sszes frfi krlmetlse volt. Lewels szerint ez arra hasonlt, mint amikor az llattenyszt gazda a fln ejtett bevgssal jelli meg sajt (tulajdont kpez) llatait (azonosthatsg cljbl)... (...)
A mtoszoknak nevezett allegrik adjk a mai nyugati vilg korai vallsos s filozfiai hiedelmeinek gerinct. Br ltalban gy hiszik, az si nagy kultrk ‘gi istenei’, mitikus alakjai kultrnknt kln panteonokat alkotnak, m egy alaposabb tanulmnyozs megvilgtja a kzs eredetket. Amikor a minszi kultrbl szrmaz legkorbbi szveget lefordtottk, kiderlt: mezopotmiai smi nyelvjrsban rdott. Azt mr rgebben megllaptottk, hogy a nyugati civilizci alapjt kpez grg kultra a Krta szigetn l korai minsziaktl eredt. (...) Az igazi krds, hogy Mzes s az egyiptomiak hogy’ szereztk meg az si Misztriumokra vonatkoz tudsukat. gy tnik, - nagy rszt Izsk s brahm ptrirkk adtk tovbb nekik. (...)
A Biblia felsorolja brahm sszes st: apjn, Terachon keresztl majdnem ktezer ven t vissza lehet ket kvetni No fiig, Smig: gy egszen dmig. Fontos momentum: brahm a kldeus Ur vrosbl, - a Perzsa-bl szaki rszn fekv sumr vrosbl szrmazott. Mzes els knyvnek elejn mg csak mint egy 318 fs kpzett hadsereggel rendelkez hber frfi szerepel, akit a titokzatos Melkizedek megld. Ksbb, a 24. fejezetben ez az brahm mr gazdag ember, - hatalmas csordi s nyjai vannak, aranya s ezstje, tevi; a hztartsa pedig szolgkkal van tele. Nyilvnvalan nem egyszer nomd volt, hanem Sumr jmd s befolysos polgra.
Ur vrost Kr. e. 2000-ben egy hbor sorn leromboltk; brahm csaldja szakra, Hrnba ment. Ezt a vrost brahm testvrrl neveztk el, aki a Szodoma s Gomorra trtnetbl ismert Lt apja volt. A XX. szzad elejn a rgszek szmos olyan vrost talltak Mezopotmia szaki rszn, amelyeket brahm csaldtagjairl neveztek el, ilyenek pldul: Hrn, Terach, Nhr, Serug s Peleg. ‘Egyrtelm, hogy a ptrirkk nem egy htkznapi csaldbl szrmaztak, st, igen befolysos dinasztit alkottak.’ - jegyezte meg Gardner. Ez a dinasztia adta tovbb az si sumr hagyomnyokat brahmtl Mzesig. A vilg legmlyebb titkai mind a mezopotmiai Sumrba, az els ismert nagy civilizciba vezetnek, ami a Perzsa-bl torkolatnl, a Tigris s az Eufrtesz folyk kztt terlt el. A bibliai idkben Kldenak vagy Sinernak hvtk ezt a terletet - ma pedig Iraknak...
A sumr kultra mintha a semmibl bukkant volna el, tbb mint hatezer ve, s mieltt titokzatos mdon eltnt volna, a hatsa hatalmas terletre kiterjedt: kelet fel egszen az Indus-folyig, ami a Himaljbl Pakisztnon keresztl az Arab-blig folyik, - nyugaton pedig a ksbbi egyiptomi kirlysgok kz-pontjig, a Nlusig. Kb. Kr. e. 2400-ban a sumr birodalmat smita trzsek tmadtk meg, nyugatrl s szakrl. Nagy Sargon alaptotta a smi akkd dinasztit, ami a Perzsa-bltl egsz’ a Fldkzi-tengerig uralkodott. Tovbbi harcokkal s kiteleptsekkel tlttt vek utn a sumr terleteket a babilniai Hammurbi egyestette, akinek a hres trvnygyjtemnye, lehet, hogy azrt szletett, hogy fken tartsa a katasztrfkat kvet npvndorlsokat. Alan F. Alford rmutatott, hogy a grg Szantorini-sziget pusztt kitrse, valamint a Krta-szigetn s Mohendzsodrban (az Indus-vlgyi kultra kzpontjban) trtnt titokzatos pusztts (atomhbor?!) mind nagyjbl Hammurbi alatt kvetkezett be. Alford szerint ezen esemnyek kapcsolatban llnak a Hsvt-szigetek npessgnek elvndorlsval, az Andok-beli indin civilizcik meg-szletsvel, st, a majk megrkezsvel Kzp-Amerikba, hiszen ezek mind nagyjbl egy idben trtntek. (...)
A sumrokrl semmit nem lehetett tudni kb. 150 vvel ezelttig, amikor a korai XVII. szzadi utaz, Pietro della Valle rsain fellelkeslve rgszek elkezdtk felsni az Irak dli rszn (!!) srn tallhat klns mestersges dombokat. Miutn a francia Paul mile Botta 1843-ban megtallta II. Sargon palotjt a mai Khorszabad alatt, - a rgszek eltemetett vrosokat, romba dlt palotkat, mtrgyakat s agyagtblk ezreit trtk fel, amik a sumrok letnek minden rszlett lertk. A XIX. szzad vgre elismertk, hogy a sumr nll nyelv, s mr nagyjbl le is tudtk fordtani. A mra felhalmozdott tuds ellenre a nagykznsgnek mindmig igen keveset rultak el az els nagy civilizcirl, ami egyszer csak megjelent Mezopotmiban. Lehet hogy tbbet tudhatunk meg errl a hatezer ves civilizcirl, mint amennyit valaha is tudni fogunk a ksbb lt egyiptomiakrl, grgkrl vagy rmaiakrl. Ennek a sumr krs az oka. Mg ms rgi civilizcik papiruszai idvel sztmllottak vagy hbork tzei emsztettk el ket, addig a sumr krs jeleit rvesszvel nedves agyag-tblkra vstk, amiket megszrtottak, kigettek, s hatalmas knyvtrakban troltak. Kb. tszzezer ilyen krsos tblt talltak, s ezek a mai kutatknak felbecslhetetlen rtk informcival szolglnak a sumrokrl... (...)
A rgszeti kutatsok feltrtk, hogy nem sokkal Kr. e. 4000 utn a Tigris s az Eufrtesz vlgyben mr mocsarakat csapoltak le, csatornkat, gtakat s tltseket ptettek, bonyolult ntzrendszert alaktottak ki; hatalmas, pomps vrosokat ptettek. Az els tizenkt nagy vrosllam olyan egzotikus nevekkel, mint Ur, Nippur, Lagas, Akkd s Kiss, mind egy-egy zikkurat (‘szent hegy’), vagyis egy lpcszetes, toronyszer templom kr plt... Mindegyik vrost a sajt ‘istene’ uralta. A zikkurat krl gyrkben helyezkedtek el elszr a kz-pletek, majd a piacok s a lakhzak. A vrosokat nagy fldterletek vettk krl, amik szintn a helyi ‘isten’ uralma alatt lltak. Ahogy e vrosllamok fejldtek, egy-egy kirly uralma al kerltek, aki a helyi ‘istennek’ tartozott szmadssal. (...) ‘Tudsok mindeddig megkerltk a knos krdst: hogyan is figyelhettek meg, jegyezhettek fel a sumrok 25.920 vig (!) tart csillagszati ciklust, hogyha az egsz sumr civilizci mindssze 2000 vig (!!) llt fenn?!’ - krdezte Alford. Tovbbmenve feltehetjk a krdst: a 6000 vvel ezeltt, csak kis csoportokban vadsz-gyjtget letmdot folytat, primitv emberek hogy’ vlhattak egyik naprl a msikra kpess egy teljes, mai szemmel nzve is fejlett civilizci ltrehozsra?! Az j Enciklopdia Britannica is elismeri: a sumr trtnelem krl sok a slyos s tisztzatlan krds... (...) A vlasz pedig az, hogy minden, amit a sumrok elrtek; lltsuk szerint az isteneiktl szrmazott. (...) ‘Ezeket a trtneteket sohasem vettk komolyan: a tudsok kezdettl fogva mtosznak blyegeztk ket...’ - rta Sitchin.
Fontos rmutatni, hogy a sumrok sohasem tartottk ‘istenek’-nek a lnyeket, akiktl tudsukat kaptk, s nem is utaltak gy rjuk. Ez csak a ksbbi grg s rmai rtelmezs volt, akik sajt ‘isteneiket’ is a korbbi szjhagyomnyok alapjn kpzeltk el. (A trtnelem s a ‘tudomny’ - leplsnk trtnete...) A sumrok ezeket a lnyeket egyszeren gy hvtk: Annunaki, vagyis ‘Akik a Fldre a mennybl jttek’.”
Az emberisg kori trtnelme kettssget mutat. Az Annunaki ‘tvozsa’ (vagy illegalitsba vonulsa) ta a civilizci folyamatosan degenerldik; - ugyanakkor jelents (elssorban technikai) termszet felismerseknek s fellendlseknek, st, ‘megvilgosodsoknak’ is a tani lehetnk, ami jra meg jra a trsadalmi halads illzijt kelti. m a ltszlagos szellemi fellendlseket, rvid bredsi szakaszokat mly depresszik kvetik, amelyek egyrszt ktsgess teszik, hogy az emberisg vgl kpes lesz-e nllan megllni a lbn, s vgre bkt ktni Istennel s nmagval; - msrszt a tarts hullmvlgyek ktsgtelenn teszik: az ember jobbik eri felett minden esetben, kivtel nlkl a mrhetetlenl nz, a titkok monopliumt kizrlagosan lvez rejtzkd elit gyzedelmeskedik, amelyik semmilyen eszkztl nem riad vissza, hogy fldi hatalmt mindrkre megrizze. Kik ezek? Egy bitorl fajta, az Annunaki; vagy a Kgykirlyok?!
Taln kezdjk megrteni: vajon valjban milyen titkos clt is szolglhatott az iraki hbor!? Azrt kellett srgsen lebombzni, elfoglalni s kifosztani az egy-kori Mezopotmia fldjt, nehogy kiderlhessenek az si titkok, melyek ‘haszna’ az egsz emberisget illetn. Soha, senki ne tudhassa meg: honnan szrmazik az emberisg. A mltunk megismerse megvilgthatn lehetsges jvnket, de azt is elveszik tlnk. Irak mai elpuszttsa ksrtetiesen hasonlt a kzpkori keresztes-hadjratok titkos cljhoz: akkor s ott a Szentfld titkait s rksgt akartk (s fogjk!) megsemmisteni. El kell tntetni mindent, ami a mltra emlkeztet...
Vc, 2004. november 26. Czike Lszl
|