czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Krisztus eljvetele
Krisztus eljvetele : Krisztus msodik eljvetele II.

Krisztus msodik eljvetele II.

  2005.03.03. 18:42


3. Isten j eslyt ad a gyri hibs emberisgnek

Furcsa az a trtnelemszemllet, amely nagyjbl a nagy birodalmak bukshoz, illetve az j vilgrendek szletshez kti az egyms utni trtnelmi korszakok idszmtst. Ktsgtelen tny, hogy a keresztnysg, mint j vilgvalls sznre lpse felgyorstotta a Rmai Birodalom felbomlst; - azonban a korszakvlts mgsem 476-ban, a Birodalom buksval, hanem Jzus Krisztus megszletsvel kezddtt. Szilrd vlemnyem, hogy a Megvlt, Isten Fia szletse az emberek trtnetben a mig legfontosabb korszakvlts, amelyhez kpest ms extrmlis idpontok (az jkor kezdete 1492.: Kolumbusz Kristf felfedezi Amerikt, 1642.: az angol polgri forradalom, 1789.: Francia Forradalom) jelentsge elenyszen csekly. Meggyzdsem: a Krisztussal kezdd korszak az emberisg igazi j kora - hozz kpest mind a felvilgosods, mind a polgri forradalmak, mind a New Age csak jelentktelen epizdok csupn -; s ez az j kor egszen addig tart, ameddig jra el nem jn...

Jim Marrs ‘Titkos uralom’ cm knyvnek tartalmval sszefggsben vadonat-j rtelmezst szeretnk adni; olyat, amely vlaszt ad ‘az Isten vlasztott npe’, ‘a szepltelen fogantats’ s ‘az eredeti bntl val megvltsunk’ problmjra, amelyekre mindmig rszben mint ‘isteni kinyilatkoztatsokra’, rszben mint a legkevsb sem rthet vagy megmagyarzhat egyhzi dogmkra tekintettnk. Hangslyozni szeretnm, hogy az avatatlan jzan eszemmel megksrlem a knyv igen szleskr s tendencizus ismeret-anyagt sszeegyeztetni mai tudomnyos s gnosztikus, valamint vallsi vilgnzetnkkel, teht a tuds legkisebb kzs tbbszrst keresem. Korntsem lltom, hogy mindenben igazam van, csak azt, hogy amit lerok, az lehetsges s logikus magyarzat. Induljunk ki abbl, hogy az Annunaki a Fldn meglehetsen ‘kontr munkt’ vgzett; - gnmanipulcis ksrleteikkel az eredeti cl szerint ‘egy rabszolgafajt’ akartak teremteni, viszont ehelyett vgs kimenetelben egy olyan hibrid-fajt hoztak ltre, melynek vgtelen szernysge llatias indulatokkal, vad sztnkkel, isteni becsvggyal tvzdtt s mindennek tetejbe ‘kitenysztdtt’ egy, a szles nptmegek nyakra l elit garnitra is, melynek gnjei tlslyban a rejtlyes ‘Kgykirlyoktl’ szrmaztak. 

Magyarn: arra gondolok, hogy az n. eredeti bnt egyltaln nem az emberek kvettk el, hanem az Annunaki, mikor olyan, tbbszrs visszakeresztezseket is vgrehajtott, minek folytn egy genetikusan inhomogn faj jtt ltre, melynek nfejldse tendencijban elrevettette, hogy a fldi trsadalom kasztrendszerr fog alakulni. Olyan trsadalomm, amelyben a hatalom koncentrcija vgletekig nvekszik; - s vgeredmnyben thidalhatatlan szakadk keletkezik a beavatott irnyt elit, illetve az egszbl mit sem rt tmegek kztt. Az Annunaki lers alapjn ‘kiderl’, hogy Jahve egy repl szerkezeten, tzes szekren kzlekedett, dobhrtya-szaggat gi robaj ksretben, mint hs-vr llny. Ebbl kvetkezik az is, hogy aki ‘mannagyrt gpvel ellltott’ mannt hajiglt az gbl, Mzes varzsvesszejvel sztvlasztotta a Vrs-tenger hullmait, illetve mg korbban testvrgyilkos hborkra usztotta ‘vlasztott npt’ - az nem lehetett Isten. Leg-albbis annyi biztos, hogy nem volt valamennyi teremtett ember azonos Istene...

Az eredeti bnt az Annunaki kvette el; - azltal, hogy a teremts isteni tervvel szges ellenttben ‘nem egyenszilrdsg’, hanem kasztosodsra hajlamos fajt ‘teremtett’: vagyis a gnmanipulcis technolgijt kiszmthatatlan viselkeds, ‘skizofrn szemlyisg’ intelligens lnyek ltrehozsra, abszolt szablytalanul hasznlta fel. Tovbb folytatva a dogmk feloldst; - valsznsthet, hogy az eredeti bn lnyege, miszerint az Annunaki nmagt helyettestve Isten helybe, azt akarta elrni, hogy a teremtett fldi faj Isten helyett csak neki szolgljon. m amikor ‘a szablytalan genezis faj’ a fejre ntt; - tetzve a bnt, olyan hibridet lltott el (a bizonyos Kgykirlyokat), amelyet csak sajt uralma al rendelve a fldi faj fken tartsra (vagyis nmagval szemben) igyekezett felhasznlni. Ezt az elitet az uralkodshoz szksges minden szksges tudssal megismertettk, -  gy nem csoda, ha a beavatottak mg ma is fltkenyen rzik az si titkokat. Ami ‘a szepltelen fogantatst’ illeti; tudjuk, hogy annak dogmja nem egy, hanem kt szemlyre: Szz Mrira, a megvlt desanyjra, s Jzus Krisztusra is egy-formn vonatkozik. Nemcsak, hogy nem rtjk, de halvny fogalmunk sincs rla, hogy ez mit takar, - mindssze annyit tudunk, hogy Mria s Jzus eredenden mentesek voltak az eredeti bntl, amit ‘a fogantats’ visz t emberrl emberre.

Mgis, mi az, amit a fogantats visz t? A genetikus rksg! Teljesen felesleges mg valami klns, irracionlis s szrrelis lelki ‘rkldst’ is felttelezni, - amikor kzenfekv, hogy az emberisg az Annunakitl ‘szablytalanul kapott’ s szablytalanul is mkd gnllomnyval ‘volt megverve’, sajt bnk nlkl is.

Magyarn: az eredeti bn az Annunaki gnmanipulcijnak ‘kvetkezmnye’, s ez a bn csak gy hozhat helyre, ha maga Isten Fia szll le a Fldre, s a helyre tolja az id kizkkent kerekt. A Megvltnak genetikusan kt felttelnek kellett maradktalanul megfelelnie: (1) A fldi trzsfejldsbl kellett szrmaznia, ezrt a teste maradktalanul fldi anyagbl vtetett. (2) Ktszeresen mentesnek kellett lennie az Annunaki ‘tiltott gnmanipulciitl’; sem , sem desanyja nem hordta magban a Kgykirlyok gnjeit, vagyis ‘az eredeti bnt’. A gnjeiken nem volt rajt’ a genetikus szepl; ezrt volt a fogantatsuk ‘szepltelen’... A megvlts az Isten szemlyes beavatkozsa - Deus ex machina -, utols ‘ktsgbeesett’ akcija annak rdekben, hogy az egybknt hallra tlt (kiselejtezend), vagy nmagt hallra tl (ngyilkos) emberisget minden gnhibs eredeti bn ellenre meg-mentse, nmaga s az isteni teremts sikeres megvalstsa rdekben. Krisztus teht azrt jtt a Fldre (Isten azrt ldozta fel egyszltt fit rettnk), hogy az Annunaki ltal elkvetett eredeti bnt, sszes kvetkezmnyvel egytt eltrlje, s visszatrtse az elbitangolt emberisget az Atya nagy, kzs nyjba; - vagy, ha gy tetszik: a Galaxis s az Univerzum ‘normlis csillagkzi npeinek’ sorba.

Magtl rtetdik, hogy a megvlts megsznteti ‘a hamis kivlasztottsgot’, el-veszi a csalrd mdon szerzett kivltsgokat; - s egyformn Isten gyermekv avat mindenkit, aki elfogadja s magnak vallja az igaz Isten Tzparancsolatt s Jzus Krisztus szeretet-trvnyt. Krisztus nem tesz kivtelt senkivel!

Jzus tantsai - miutn s mivelhogy letben is, s kereszthalla utn is szinte mindenki gykeresen flrertette azokat - azonban mg jobban megosztottk ezt a degenerlt (gondolkods) emberisget, mint valaha. A szereteten alapul hitre hamarosan rplt az egyhz s a ppasg nagyon is evilgi hatalma; - amellyel szemben pedig az egsz kzpkort vgigksr, mindig jabb formban tmad gnosztikus vilgnzet ‘plt ki’, javarszt (si) titkos trsasgok keretei kztt. A gnzis alapttele szerint az ember isten lehet kvzi Isten nlkl is; a megvltst pedig semmikppen nem kell komolyan venni, - Krisztus nem az Isten Fia volt, hanem egyszer tant (messis), aki nemhogy elvette volna a vilg bneit, de ppen ellenkezleg: ‘a sajt bnei miatt’ fesztettk keresztre. Rma gyllte, mert forradalmr volt, - sajt atyafiai pedig megutltk, mert a fpapi s kirlyi mltsgokat (mindkettt) egyszerre ragadta maghoz. Magn-vlelmemknt fejtem csak ki, hogy Krisztus ldozatnak, kldetsnek, a megvltsnak a meg-semmistsre irnyul ksrlet mindenkppen ‘a Kgykirlyok’ malmra hajtja a vizet, mg akkor is, ha nem ez ‘az eredeti’ clja. Egyszer ostobasg, hazugsg s flrevezets, miszerint az ember Isten nlkl is isteni lny lenne! Az emberek csak Isten ltal; vele s rte kpesek dvzlni. Ms krds, hogy valban lehet (s volt) ltjogosultsga valamifle ezoterikus tudsnak - ami legalbbis emlkek formjban a gnzis ontolgiai alapja -, amire ‘a Kgykirlyok kapzsi utdai’, a vilgot a httrbl irnyt elit, mint kizrlagos tulajdonra, ‘rlt’ s a titkokkal rmisztgeti, provoklja, kihasznlja, kisemmizi, s a nyomorba, rabszolgasgba tasztja a Fld sokmillirdos lakossgt; a csillagok kldtte kpben tetszelegve. Nzzk, hogyan ltja mindezt a knyvben Jim Marrs, az r!

„A Biblit, mely ktsgkvl a legnagyobb hatssal br knyv valamennyi kzt - olyan emberek rtk, akiknek rengeteg eltitkolnivaljuk volt mind a rmai s zsid hatsgok, mind a velk verseng szektk ell. (...) Immr vilgos, hogy a Biblia, akrmennyire is Istentl ihletett, a klnbz kultrk mtoszainak, legendinak s pldabeszdeinek nmi trtnelemmel s filozfival ssze-foltozott keverke. (Kivtel: Jzus szavai, tantsai s pldabeszdei; - melyeket a ngy evanglista jegyzett le az jszvetsgben. Krisztus szeretet-tantsa annyira eredeti s jszer, hogy semmilyen hatrozott elzmnye nincs a valls-s kultr-trtnetben. - Cz. L.) Sok helyen eredetileg titkos jeligk szerepeltek, amelyek jelentse idvel elhomlyosult, s ez tves magyarzatokhoz vezetett. Msutt egyszeren megvltoztattk a szveget, valamilyen akkor elterjedt egyhzi tan-ttel vagy politikai gondolat eltrbe helyezse rdekben. (...) Amit a biblia-tudsok finoman ‘szerkeszts’-nek neveznek, valjban tdolgozs. A Biblia szvegnek ilyen tdolgozsa flrertsekhez s tves fordtsokhoz vezetett, - gy a Szentrs szmos zenete titok maradt be nem avatottak eltt. E titkokat gyakran maga a rmai katolikus egyhz tartotta vissza, mert ellentmondtak a hivatalos dogmnak. Az jszvetsgben megdbbent utalsok vannak arra, hogy mg magnak Jzusnak is voltak titkai. A Mt 13,10-ben ezt olvassuk:

Ekkor odamentek Jzushoz tantvnyai s megkrdeztk: ‘Mirt beszlsz nekik (a tmegnek) pldabeszdekben?’. ‘Nektek megadatott, hogy megrtstek a mennyek orszgnak titkait - felelte -, de nekik nem. Akinek van (tudsa), mg adnak, hogy bsgesen legyen neki, de akinek nincs, attl mg azt is elveszik, amije van. Azrt beszlek nekik pldabeszdekben, mert van ugyan szemk, de nem ltnak, van ugyan flk, de nem hallanak.’. Mrk 4,33 hozzteszi: ‘Sok ilyen pldabeszdben hirdette nekik az isteni tantst, hogy megrtsk. Plda-beszd nlkl nem tantott. Mikor tantvnyaival magukra maradtak, mindent megmagyarzott nekik.’. Mindent megmagyarzott? Mit is magyarzott meg Jzus? Mivel az jszvetsgben csak a pldzatok vannak lerva, egyrtelm, hogy nem minden titkt osztotta meg mindenkivel. (Mrk honnan tudta ezt?! - Cz. L.) A bibliai idkben szmos titkos trsasg s szekta ltezett, melyek azt lltottk magukrl, hogy si tuds birtokban vannak. Akr a mai vallsok, e csoportok is kzdttek egymssal az si titkok megszerzsrt, megtartsrt.

A ksbbi ‘Lthatatlan Kollgium’-hoz hasonl trsasgokat sszefoglalan ‘misztikus iskolk’ nven emlegettk, s olyan ezoterikus tuds trhzai voltak, ami a kznp szmra jrszt rthetetlen, felfoghatatlan s gy flelmetes volt. rsaikat gondosan gy szerkesztettk, hogy fel is fedje, de titokban is tartsa tudsukat. ‘Az korban majdnem mindegyik titkos trsasg filozfiai s vallsi jelleg volt. A kzpkorban fleg vallsi s politikai, - br nhny filozfiai iskola tovbbra is fennllt. Mostanban a nyugati trsadalmakban fellelhet titkos trsasgok nagy rsze politikai vagy karitatv, br nhnyukban (pl. a szabadkmveseknl is) tovbb lnek az si vallsi s filozfiai elvek.’ - rta Hall. Eddy szerint: ‘Hogy az olvas teljesen megrtse, mirt is vltoztatgattk Jzus kijelentseit, meg kell rtenie a keresztnysg elsszzadi fszereplinek gondolkodsmdjt. A vltoztatsok nem vletlenszeren trtntek, nem affle intellektulis falfirkk voltak. Rendszer volt bennk, s ez a lnyeg.’. (...)
A msodik vezredre teljesen kiplt, megszilrdult rmai katolikus egyhztl a Jzus idejig ‘visszavezet t’ grngys: telis-tele volt ellenttekkel, egyhz-szakadsokkal s vitkkal. Mg Jzus keresztre fesztse eltt komoly ellentt tmadt Jzus hvei s Keresztel Szent Jnos kveti kztt. Ennek eredmnye lett a johannita eretneksg, amely szerint az igazi megvlt nem Jzus, hanem Jnos volt. Br a korai egyhz nagyrszt megsemmistette ezt a szektt, az el-kpzels egszen a modern idkig tovbb lt, l a szabadkmvessg bizonyos csoportjaiban s az iraki mandeizmusban. A keresztre feszts utn flersdtt a szembenlls a zsid kzssg s a korai keresztnyek kztt - st, magnak Jzusnak a kveti kztt is. (...) Jakab s Mria-Magdolna, a jeruzslemi egyhz vezeti magval (Szent) Pllal sem rtettek egyet, aki az szakon l pognyoknak is hirdette az igt. A lnyegtelenebb krdsek is risi civakodst vltottak ki. ‘Az els zsid keresztnyek gy gondoltk, hogy a megvltshoz szksges az sszes szigor zsid vallsi trvnyt (is) betartani, - belertve a krlmetlkedst s a nem kser telek fogyasztsnak tilalmt - rta Eddy. 

Pl ezzel szemben azt hirdette, hogy a megvlts alapja a hit, s nem szabad hagyni, hogy a zsid trvnyek brkit is visszatartsanak attl, hogy keresztny legyen. Vgl is Pl nzete gyztt, ahogy egyre tbb pogny trt meg. A III. szzadra mr jval tbben voltak, mint a zsid keresztnyek; a keresztnysget Pl teolgija alapjn hatroztk meg s ldzni kezdtk a zsid keresztnyeket, mint eretnekeket.’. (Nmi irnival megjegyezhetnm, hogy ezzel Saul-Pl meg-vetette egyrszt ‘a zsid antiszemitizmus’, msrszt a hasonlkpp irracionlis ‘zsid-keresztny kultrkr’ alapjait. Ha ugyanis elfogadjuk Jim Marrs knyve alap-tziseit, akkor nyilvnval, hogy a zsid egyistenhit - Jahve - az Annunaki-hoz ktdik, Krisztus viszont a minden ember szmra egyformn mindenhat, egy-igaz Isten Fldre szllt Fia! A megvlts ppen arrl szl, hogy Isten, a vilg teremtje ‘helyrehozza’, amit a magt Istennek kpzel Annunaki elrontott. Az Annunaki, Jahve s Krisztus ‘egy, kzs hitbe s kultrkrbe val sszemossa’ ppolyan elvetlt, s kiss ‘perverz’ intellektulis ksrlet, mint a manapsg egyre  terjed okkult idea, miszerint a kzponti Vilgllam ltrehozsa elkerlhetetlen, mindannyiunk rdekt egyformn szolgl szksgszersg, mert nlkle a Fld s npessgnek ltfenntartsa kerlne veszlybe...

Vagyis - ez ezt jelenti! - mindannyiunk, 6,5 millird ember ‘jl felfogott’ rdeke, hogy hagyja magt a kamatrabszolgasg ‘szupranacionlis jogintzmnye’ ltal maximlisan kizskmnyolni s tnkretenni, mert ez ‘a legkisebb rossz’. Csak nem azrt, hogy teljesljn ‘a Kgykirlyok’ s az Annunaki si egyezsge? A zsk megtallta a foltjt: ideolgia a vilgllamt - s vice versa. - Cz. L.) (...) Dr. Elaine Pagels, a Columbia Egyetem Barnard College vallstudomnyi tan-szknek volt vezetje rta: ‘Kezdetben a keresztnysgnek szmtalan formja ltezett s virgzott. Egymssal verseng tantk szzai lltottk, hogy ‘Jzus Krisztus igaz tantst’ hirdetik, s egymst klcsnsen csalnak neveztk. A Kiszsia, Grgorszg, Jeruzslem s Rma egyhzaiban sztszrtan l korai keresztnyek a vezetsg krdsn marakod csoportokra szakadtak. Mind azt lltottk, hogy k kpviselik ‘az igaz tantst’.”
                              
4. A keresztnysg s a gnzis harca a kzpkorban  

„Az egymssal civakod helyi egyhzak fltt j magasan lt a rmai egyhz: aggodalom nlkl, zavartalanul, s valsznleg mit sem rtve az egszbl’ - rta Eddy. (...) Amikor a barbrok (a germn trzsek) megtmadtk Rmt, a rmai egyhzat megkmltk.’ mbr a barbrok nem puszttottk el; - az egy-hznak meg kellett birkznia szmos szektval, melyeknek megvolt a sajt(os) elkpzelse a keresztnysgrl. A gnosztikusok voltak az egyik ilyen csoport.

Azt lltottk, hogy intuitv mdon megrtik Isten s a Fld misztriumait. Ez a megrts nem csupn rtelmi tanuls, hanem szigor kikpzs, beavats s intuitv lmnyek eredmnye volt. A rmai egyhz a gnosztikusokat klnsen veszlyesnek tallta, mivelhogy Isten szavnak rtelmezshez szksgtelennek tartottk az egyhzi tisztviselk hierarchijt. (...) A gnoszticizmust, amely a grg ‘gnszisz’, vagyis ‘tuds’ szbl szrmazik, lltlag az els szzadban alaptotta Simon mgus, Jzus kortrsa, akit ksbb mint ‘minden eretnek atyjt’ emlegettek. Grg filozfusok, - Szkratsz gondolatait npszerstette, aki szerint az emberi llek a testen kvl lakozik, gy hozzjuthat az egyetemes tudshoz, valamint a blcsessget (Gnszisz) a mennybl hoztk le a Fldre. A gnoszticizmus msik fontos kpviselje Bazilidesz volt, - egy korai egyiptomi (kopt) keresztny, aki alexandriai kultuszban a keresztnysget Mezopotmia si misztriumaival akarta tvzni. Az alexandriaiak abban hittek, hogy az ‘eon’-nak nevezett klns fldnkvli lnyek a hrvivk a mennyorszg s a Fld kztt. A perzsa Zoroaszter Jzus eltt krlbell 500 vvel alaptotta a sajt gnosztikus vallst; a zoroasztrizmusknt ismert mozgalom szles krben elterjedt, amg a hdt mohamednok a VII. szzadban el nem sprtk. (...)

Andre Nataf okkult szerz szerint a gnoszticizmus Mezopotmibl ered: el-szr Irn terletn jelent meg, azutn elterjedt Kiszsiban, Szriban, illetve Babilniban is, ahol az izraelita foglyok is megismerkedtek vele, s magukkal vittk Palesztinba s Egyiptomba. ‘Bizonyos adatok azt bizonytjk, hogy a (kumrni s Nag Hammadi-beli) gnosztikus szent knyvek olyan rgiek, hogy esetleg magt a keresztnysget is tekinthetjk csupn ‘a gnoszticizmus egyik gnak’ - rta Nataf. - De a gnoszticizmust ugyanilyen joggal hasonlthatjuk brmelyik msik vallshoz. Vgl is minden vallsos ismeretnek valamilyen si, az idk kdbe vesz primitv eredete van.’. (Nem csoda, ha a gnzis sibb, mint a keresztnysg. Mezopotmiai eredete is arra vall, hogy a sumr civilizci az Annunaki-gnekkel egytt ‘megrklte’ az isteni szrmazs intuitv vallst, ami a gnosztikus vilgnzet, mint ‘ezoterikus tvhit’ si gykereinek tekinthet. - Cz. L.) A zsid Kabbala szerint a gnosztikusok Isten titkait kutatjk, valamely ltaluk elfogadott valls szent knyveiben keresve a vlaszokat. A ltezst gy prbljk megrteni, hogy a vallsos irodalom jelkprendszerben felfedezni vlt mlyebb rtelmet prbljk megfejteni. ‘A gnoszticizmus egyfajta vallsi egzisztencializmus.’ - jegyzi meg Nataf. A gnoszticizmus addig virgzott, amg  325-ben a rmai egyhz pspki zsinata eretneksgnek nem nyilvntotta. A gnoszticizmus az si Misztriumok szerves rsze volt, hiszen mindkett szerint csak a szemlyes bels megvilgosods vezethet el a tudsig. Manly P. Hall szabadkmves filozfus szerint az kori titkos avagy ezoterikus tan sszessge nem ms volt, mint az a tuds, hogy az ember sokrt lelki alkatt hogy’ lehet  lehet leggyorsabban s legteljesebben megjtva a szellemi megvilgosodsig eljuttatni. Hall szerint ezt a megvilgosodst s tudatossgot fltkenyen kellett rizni az ‘avatatlan’ emberek ell, akik visszalhettek volna tudsukkal, vagy rosszul hasznltk volna fel. gy hossz beavatsi idszakokat vezettek be, s az si tuds legknyesebb rszt szimblumokba s allegrikba rejtettk. ‘A keresztnysg maga is plda erre - rta. - Az egsz jszvetsg valjban az emberi megjuls titkos folyamatainak zsenilisan lczott lersa.’ (Semmi klns nincsen abban, hogy a gnzis s a keresztnysg szimblum-rendszerei nagyfok hasonlsgot mutatnak egymssal. ‘Mindsszesen annyi’ a klnbsg a kett kztt, hogy mg a gnzis a Kgykirlyok nhitt-nhit, Annunaki eredet hamis istensg-kpzetn alapul, addig a keresztnysg valdi istenhit, mivel nem nimdaton (Kgykirlyok szolglatn), hanem az egy-igaz Istenbe vetett hiten alapszik. - Cz. L.) Gardner szerint e megjulshoz, egsz’ pontosan az emberi szellem vagy energia megjulshoz emelkedett tudatra van szksg, amely fokozatosan jelenik meg a gerincoszlop harminchrom csigolyjn keresztl.

‘Ennek a megjulsnak tudomnya a szabadkmvessg elveszett kulcsainak egyike - magyarzta -, s ezrt alapult az si szabadkmvessg 33 fokozatra.’ A tuds elsajttsa kzben a gnosztikust bizonyos felsbbrendsg-rzet s n-elgltsg tlttte el. (...) A gnoszticizmus ersen befolysolta mg az eurpai gondolkodst is egsz’ a kzpkorig, st, utna is. Alapvet gondolkodsmdja valsznleg hatssal volt s van ms titkos trsasgokra is, melyeknek tagjai igencsak meglepdnnek, ha errl tudnnak. A gnoszticizmus fontos szerepet jtszott egy korai aszktikus zsid szekta, az essznusok trtnetben is. (...) A kzssg tagjai nappal dolgoztak, - jjel imdkoztak. A llek halhatatlansgt tantottk, s a dualista vilgkp fel hajlottak: a jsg avagy fny, s a gonosz avagy a sttsg szellemben hittek. Lehetsges, hogy az essznusok a titkos hermszi grg tanok tovbbvivi voltak. (...) rdekes mdon taln a pontos jslatairl hres Pithagorasz volt az, aki elsknt megjvendlte egy ‘j Vilg-rend’ eljvetelt. Ezt nhny kutat a Messis eljveteleknt rtelmezte. Az ‘essznus’ szt a grg ‘esszaiosz’ (titkos vagy misztikus) s ‘essznoi’ (orvos) szbl szrmaztatjk. Gardner szerint az essznusok a ‘Gygyt Nagy Fehr Testvrisge’ egyiptomi misztikus iskola ksbbi gaknt ezoterikus gygyt hagyomnyok folytati voltak. ‘Essznus szerzetesek s gygytk eme Fehr Testvrisgbe - vagyis az eredeti Rzsakeresztesek kzssgbe - avattk be ksbb Jzust, aki egyre magasabb fokozatokra jutott el, s elkel helynek ksznhette a gyakran hasznlt ‘Mester’ megszltst.’ - tette hozz Gardner.

Ms szerzk is megerstik, hogy Jzus essznus volt. Hall megjegyzi, hogy szlei, Mria s Jzsef is azok voltak, csakgy, mint ‘testvre’, Jakab. Legtbb mai fundamentalista elutastja ezt a feltevst, mert Jzusnak az essznusokkal s a gnoszticizmussal val kapcsolata nem fr bele a merev dogmatikba. (A mdszer: intellektulis pkhl-szvs. Aki nagyon sokat tud, j s feddhetetlen - mint Jzus - az vagy ‘gnosztikus’; vagy ha nem, s nem is hajland azz vlni, el kell tnnie. Ezrt megltk. - Cz. L.) Mg inkbb megzavarn ket, ha hallank Gardner lltst, miszerint a bibliafordtk rtelmezsvel ellenttben Jzus nem Nzretbl szrmazott. Szerinte a ‘nzreti’ (illetve ‘nazarnus’) sz s vltozatai a hber ‘nozrim’ szbl szrmaznak, amely ‘a szvetsg megtarti’ jelents ‘nazrie ha-brit’ kifejezsbl ered tbbes szm fnv, ami viszont a Holt-tenger melletti Kumrnban l essznus kzssg egyik neve volt. ‘Igen elterjedt feltevs, hogy az essznusok ezoterikus tuds rzi voltak, valamint Jzus beavati s tanti - rta Hall. - Ha valban gy van, akkor Jzust ktsg-telenl Melkizedek templomban avattk be, ugyanott, ahol 600 vvel azeltt Pithagorasz is tanult.’ gy tnik, ezt a Biblia is megersti, amikor ezt mondja (Zsidk 6,20): ‘(...) ahova elsknt lpett be rtnk Jzus, a Melkizedek rendje szerint val fpap.’ Gardner szerint Melkizedek neve - aki a Biblia egyik leg-titokzatosabb szereplje - Mihly arkangyal s Cdk zsid fpap nevbl val essznus sszettel, teht: Mihly-Cdk. A tma szerzi kzl legalbb egy gy gondolja, hogy Melkizedek valjban maga a sumr istensg, Enki. ‘Az essznusokat a mveltebb zsidk kztt tartottk szmon. - mondta Hall. - Az a tny, hogy olyan sok kzmves volt kztk, megmagyarzhatja, mirt tartjk ket a modern szabadkmvessg eldeinek.’ A szabadkmvesekhez s a Pithagorasz kvetihez hasonlan az essznusoknl is fontos jelkp volt a vakolkanl. Ugyancsak a szabadkmvesekhez hasonlan az essznusok irodalma is bonyolult kdokat s allegrikat tartalmazott, hogy megvdjk a tudsukat a be nem avatottaktl s a rmai hatsgoktl. (...) Szmos jkori kutat az essznusok s a kabbalistk nyomait kvetve gy gondolja, hogy a Biblia maga egy kdolt zenet. Michael Drosnin, a Washington Post s a Wall Street Journal volt munkatrsa nem kis feltnst okozott 1997-ben ‘A Biblia kdja’ cmen kiadott knyvvel. Drosnin szerint egy izraeli matematikus, dr. Eliyahu Rips egy keresztrejtvnyhez hasonl rejtett kdot tallt a Bibliban, ami pontosan megjsolt szmos fontos jvbeli esemnyt. (...) C. L. Turnage rja: ‘Akr a legegyszerbb sz szerinti rtelmezst, akr a gemtrit, a jelkp-rendszert vagy a rejtett szmtgpes kdot nzzk, a Biblia nagyban eltr br-melyik msik knyvtl. Az vszzadok sorn mindig attl fggen rtelmeztk az emberek, hogy a mszaki fejlettsg pp milyen szintjn lltak, s mennyire rtettk meg a zsid valls mezopotmiai eredett.’ Turnage szerint a bibliai kd tbb istensgre utal jelkpesen. ‘E kdolt zenetekbl vgl azt lehetett leszrni, hogy a Bibliban szerepl Istenek, vagy Elohim, olyan lnyek voltak, akiket a sumrok kezdtek el tisztelni, s egy msik vilgbl szrmaztak.’ - rta.

Az essznusok voltak az egyik leghatkonyabb si titkos trsasg. Szomszdaik ktsgtelenl tudtak ltezskrl, mgsem esik sz rluk az jszvetsgben, - vagy ksbb kivgtk a vonatkoz rszeket. Nhny kutat az essznusokra mint a ‘misztikus keresztnysg’ rzire utal, ami a keresztnysg legkorbbi, az si Misztriumokon alapul formja. Az essznusokrl alig lehetett valamit tudni addig, amg 1947-ben fel nem fedeztk a holt-tengeri tekercseket. Mind-ssze kt vvel azutn trtnt ez, hogy a fels-egyiptomi Nag Hammadi-hoz kzeli hegyi barlangokban gnosztikus ‘knyvtrat’ fedeztek fel. 1947 s 1960 kztt tizenegy barlangban sszesen krlbell 800 kziratot talltak, amelyek kzl 170 szvetsgi knyvek rszlete. Az essznusok a Kr. u. 70-ben kitrt zsid lzadskor meneklhettek el Kumrnbl a rmai csapatok ell, de elbb agyagkorskba zrt szent szvegeiket elstk a kzeli barlangokban. Ezt az irodalmi rtk kincset kt beduin psztor tallta meg, s nhny tekercset el-adtak egy rgisgkereskednek. (...) ‘... a tbbi tekerccsel azonban nem gy trtnt. - rja Eddy. - A palesztinai Rockefeller Rgszeti Mzeum nemsokra kzbelpett s megszerezte ket a jordn kormnytl (...), akik kiktttk, hogy zsid kutatk nem frhetnek hozz az si zsid szvegekhez. Ma a tekercsek Izrael tulajdonban vannak.’ (...) A holt-tengeri tekercsek essznus szerzi risi hatst gyakoroltak az els jeruzslemi keresztnyekre, akik teolgiai krdsekben nemsokra eltrtek (Szent) Pltl s Palesztinn kvli kvetitl. Ezt bizonytja, hogy a tekercsekben tallhat szvetsg-rtelmezsek igen hasonltanak Jakab s a jeruzslemi keresztnyek rtelmezshez. (...)

Constantinus rmai csszrnak a keresztnysg elfogadtatsra tett ksrlete Kr.u. 325-ben, a niceai zsinaton sikerlt tkletesen. (...) Ekkor tiltottk be az arinus szektt s fogalmaztk meg a niceai hitvallst, mely Istent mint hrom egyenrang s egyttltez rszbl - az Atybl, Fibl s Szentllekbl vagy Szent Szellembl - ll istensget hatrozta meg. (...) ‘Ekkor trtnhettek a leglnyegesebb vltoztatsok az jszvetsg szvegben, s Jzus ekkor kapta azt a kiemelt szerepet, amit azta is lvez.’ - jegyezte meg Baigent, Leigh s Lincoln. Az j felfedezsek olyan si szvegeket trtak fel, mint ‘Az igazsg evangliuma’, ‘Tams evangliuma’, ‘Az igazsg bizonysgttele’, ‘Mria evangliuma’ s ‘A tuds magyarzata’. Ezeknek ksznheten a kutatk ma mr sokkal pontosabb kpet tudnak alkotni a bibliai idkrl, mint azeltt br-mikor - annak ellenre, hogy e tuds nagy rsze mg gy sem rte el a nagy-kznsget. Nesta Webster, a szenvedlyes keresztny r mr 1924-ben, jval az emltett felfedezsek eltt feltrta Jzus s az essznusok kztti kapcsolatot, csakgy, mint tudsuk forrst. ‘Az essznusok teht nem keresztnyek voltak, hanem egy titkos trsasg (...), akiket szrny eskk ktttek, hogy el ne ruljk a rjuk bzott titkokat - rta. - s vajon mik lehettek ezek a titkok, ha nem annak a titkos zsid hagyomnynak a misztriumai, amit mi ma Kabbal-nak neveznk? (...) Nyilvn az az igazsg, hogy az essznusok kabbalistk voltak, br ktsgkvl magasabbrend kabbalistk. Az essznusok fontossga abban rejlik, hogy k az els titkos trsasg, amelynek hagyomnya egszen a mai napig leszrmaztathat.’ (...) Gardner rmutatott: ‘Hitk, aminek semmi kze nem volt a rmai birodalom sszetkolt keresztnysghez, kzelebb llt Jzus eredeti tantshoz, mint brmi ms.’ (...)

A fleg hber eredet Kabbala ‘hagyomny’-t jelent, s e knyvrl is lltottk, akrcsak mostanban a Biblirl, hogy rejtett jelentssel br. Ilyen gyesen kdolt tudst vltek tallni a Trban s ms rgi hber iratokban is, pldul a ‘Sefer Yezirah’-ban (A Teremts Knyve) s a ‘Sefer ha Zohar’-ban (A Fny Knyve). E knyvek korbban keletkeztek a Talmudnl, a rgi zsid trtvnyek s hagyomnyok elszr a Kr.u. V. szzadban lert gyjtemnynl, s v-szzadokkal megelzik Jzus kort. A ‘Fny Knyve’ szerint Isten dmnak ‘a blcsessg misztriumait’ adta t mg a legends denkertben. Ezeket az s-titkokat azutn dm utdai tovbbadtk, egszen Noig, majd brahmig, jval ezeltt, hogy a zsid np mint klnll npcsoport ltrejtt volna. Nataf gy vli: ‘A titokzatos Kabbala a gnoszticizmus egy formja, amely szerint az ember sajt magban prblja megtallni az istensget.’ A ‘Fny Knyv’-nek szerzje szerint ‘az emberi dimenziban benne van minden dolog, s minden, ami azzal sszhangban ltezik. Az emberben minden megvan, ami fent a mennyben s lent a fldn ltezik’. Ezzel a Kabbala egyrtelmen ktdik az egyiptomi Thot istenknt ismert Hermsz Triszmegisztosz hres kijelentshez: ‘Amikppen odafent, azonkppen idelent is’. (Mint az imdsgunkban: ‘Mikpp a Mennyben, azonkppen itt a Fldn is.’) (...) Eliphas Levi ersen tmogatta azt a nzetet, hogy a legkorbbi idkbl szrmaz titkok eljutottak Mzesig is. ‘Ltezik egy hatalmas titok, ami egyszer mr fenekestl felforgatta a vilgot.

Ezt mutatjk az egyiptomi vallsi hagyomnyok, amelyeket Mzes jelkpesen sszefoglal a Genezis els fejezeteiben’. - rta Levi, aki szerint a Kabbala olyan si tudst tartalmaz, amit mg brahm hozott magval a sumrok fldjrl. ‘brahm volt nh titkainak rkse s a beavatsi szertarts bevezetje Izraelben’. brahmnak, a bibliai ptrirknak, aki sumr szrmazs volt s eredetileg brmnak hvtk, egyes hagyomnyok szerint a tulajdonban volt egy No idejbl szrmaz, jelkpekkel teli tbla, ami az emberisg teljes tudst tartalmazta. Ez az a tbla, amit a sumrok a Sors Tbljaknt, a korai zsidk pedig Raziel knyveknt ismertek, s amelybl lltlag Salamon kirly a hatalmas blcsessgt mertette. (...) Jval ksbb a XVII. szzadi Stuart- korabeli Brit Kirlyi Trsasg (Royal Society) foglalkozott komolyan e szent tuds elemzsvel s alkalmazsval, - a templomos lovagokkal s a rzsa- keresztesekkel kapcsolatban.’ - magyarzta Gardner. (...) A Kabbala misztikus tantsa Mezopotmibl Palesztinn keresztl eljutott a kzpkori Eurpba, ahol elszr a XIII. szzad vgn foglalta rsba egy spanyol zsid, Moses de Leon. (...) Icke megltsa szerint ‘olyan trtnelmi fordulponttal llunk szemben, ami mind a mai napig meghatrozza s irnytja a vilgot. Azt a tudst hvjuk Kabbalnak, amit a hber lvitk Egyiptombl csempsztek ki s babilniai tartzkodsuknak ksznheten tovbbfejlesztettek (...). A Kabbala az szvetsgben s ms szvegekben elrejtett titkos tuds, a jdaizmus pedig a sz szerinti rtelmezse’. A kabbalista tudst a templomos lovagok hoztk a Szentfldrl Eurpba a keresztes hbork idejn, majd a rend s a kmves-chek szvetsgn keresztl adtk tovbb. Szabadkmves rk elismertk, hogy a ‘zsid-keresztny misztriumok’ elszr ppen ekkor jutottak be a szabadkmvessgbe. Arrl is szlnak a dokumentumok, hogy a Kabbalba rejtett titkos tudst hogyan hasznlta fel a szzadok sorn majdnem mindegyik titkos trsasg, - a szabadkmvesektl kezdve a rzsakereszteseken s az illumintusokon t egszen a mai csoportokig. (...)

Az ipari forradalom, illetve Charles Darwin evolcis elmlete kvetkeztben az emberisg nagy rsze hinni kezdett ‘az ember fejldsben’, abban, hogy a frl lemsz femlskbl fejldtt ki (v.: Friedrich Engels) a mai, modern technikval rendelkez emberisg. Ma ezzel szemben az jabb felfedezsek, valamint az si iratok s mtrgyak j rtelmezse alapjn sokan arra a kvetkeztetsre jutottak, hogy az emberisg ppensggel nem felemelkedett, hanem ‘lesllyedt’ az aranykorbl a barbrsgba, s csak most kezdi vissza-nyerni elvesztett tudst. Mg a Fld npessgre vonatkoz adatok is arra utalnak, hogy nem nvekeds, hanem korai hanyatls kvetkezett be az emberi faj llekszmban. ‘A Fld npessgnek Kr. e. 6000 s a modern kor kezdete kztti szmadatai igen jelentsgteljesek. - rta Tomas. - 2000 ve kb. 250 milli ember lt a Fldn, Kr. e. 4800-ban pedig 20 milli. Kr. e. 5000-ben az sszes kontinens lakossga sszesen 10 milli volt. Ezer vvel azeltt, Kr.e. 6000-ben csak 5 millian laktk bolygnkat. Ezek alapjn Kr. e. 10000 krl a Fld lakossga jval kevesebb, mint 1 milli volt. Ez hihetetlenl alacsony szm! Ha az ember femlsknt, majd rtelmes lnyknt mr legalbb 2 milli ve lt a Fldn, hogyan lehet, hogy ilyen kevs volt belle?’ (Ht gy, hogy az Annunaki-k ‘gnmanipulcis embergyrt kapacitsbl’ ennyire futotta. - Cz. L.) Az si sumr s egyiptomi feljegyzsek szerint mr tbb mint 500000 ve l civilizlt emberisg a Fldn; ugyanakkor a rgszeti leletek arra utalnak, hogy az emberisg tudsa s kpessgei minden valsznsg szerint egyre hanyatlottak, amg gy 13000 vvel ezeltt (mely idpont nagyjbl egybeesik a Vzzn felttelezett idpontjval; i.e. gy 12000 s 13000 kztt. - Cz. L.) lass fejlds nem indult meg. Egyrtelm, hogy j trtnelem-modell szksges. Hall szabadkmves filozfus szerint ‘amikor megszletett a Naprendszer, blcs lnyek szellemei rkeztek hozznk ms naprendszerekbl s blcsessgre tantottak minket, hogy meglegyen veleszletett jogunk a tudshoz, amit Isten minden teremtmnynek megad. Azt mondjk, ezek a lnyek alaptottk az si Blcsessg Misztikus Iskolit. Fokozatos meghasonls tmadt a Misztriumok iskoli kztt. A papok buzgsga, amivel tanaikat hirdettk, gy tnik, sok esetben meghaladta intelligencijukat. Ezek a pallrozatlan elmk lassanknt hatalmi pozciba kerltek, s vgl kptelenn vltak arra, hogy fenntartsk a blcsessg intzmnyt. (...) gy eltntek a misztikus iskolk, m a hatalmas vilgi szervezetek, amik mr minden kapcsolatot elvesztettek isteni forrsukkal s krbe-krbe jrtak, egyre inkbb belebonyoldtak a ritulkba s jelkpekbe, amiket tbb mr nem tudtak rtelmezni.’ (...)

A stt kzpkorban; 1208 s 1244 kztt tbb tzezer ember lett oltotta ki a Vatikn ltal dlnyugat-franciaorszgi Languedoc tartomnyba kldtt ppai hadsereg. A tartomny rgta a templomosok s nhny, az egyhz szmra teljesen elfogadhatatlan tan otthona volt. Az emltett ppai tmads clpontjai a katarok voltak, az illumintusokra ksbb oly nagy hatst gyakorl olasz s skt karbonri mozgalom eldei. A korai gnosztikusokat kvettk, akik inkbb a szellem dolgai, mint az anyagi jlt mellett kteleztk el magukat. A katarok neve ‘tisztk’-at jelent, mivel gy vltk, hogy az vallsi nzeteik ‘tisztbbak’, mint a katolikus egyhz. Languedoc tartomnya, korbbi nevn Okcitnia - magban foglalta a Marseille-tl nyugatra es fldkzi-tengeri partvidket, a Noire-s a Corbieres-hegysget s a Pireneusokat, melyek Spanyolorszgtl vlasztjk el a vidket. A rgi fggetlen llamot alkotott, s jobban ktdtt a spanyol hatrvidkhez s a rgi Septimania kirlysg maradvnyaihoz, mint az ppen alakulban lv francia nemzethez. Languedoc volt a gcpont az olyan utazk szmra, akik a Kzel-Keletre vagy onnan visszafel igyekeztek, rintve az Ibriai-flsziget muzulmn terleteit s a tengert. (...) Languedoc szmos srgi vrosnak adott otthont, kzlk sok a grg, illetve a kora rmai korig vezette vissza eredett. (...) Taln ppen a klnfle eszmk s hagyomnyok tallkozsnak ksznheten Languedoc kifinomultabb s fejlettebb volt, mint szomszdai. (...) A katarok j viszonyban voltak a ciszterci szerzetesekkel, akik a katolikus egyhzat a legnagyobb szmban kpviseltk azon a vidken. Mi-utn Picknett s Prince elltogattak a languedoc-i Rennes-le-Chateau-ba, azt rtk: ‘bizonytkot talltunk r, hogy a terlet sr hlt alkot szlakkal ktdik a gnosztikus hagyomnyokhoz. A hely mindig hrhedt volt ‘eretnekjei’ - a katarok, templomosok vagy az gynevezett ‘boszorknyok’ - miatt’. Costen szerint a katarizmus volt ‘az eretnek mozgalmak kzl a legkomolyabb s leg-elterjedtebb, amely a XII. szzadban kihvst jelentett a katolikus egyhz szmra’. A kzelmltig mgis keveset lehetett tudni rluk azon kvl, hogy eretneknek mondtk ket. Ennek oka, hogy a velk kapcsolatos adatok csakis eskdt ellensgktl, az Egyhztl szrmaztak, amely viszont gondoskodott rla, hogy a katarok igazt altmaszt anyagok megsemmisljenek. (...) ‘Jelents hasonlsg fedezhet fel a katarok s a buddhistk kztt - rta dr. Arthur Guirdham pszichiter, aki mlyrehatan tanulmnyozta a csoportot. Mindkt valls tagjai hisznek a reinkarnciban, a hstelektl val tartz-kodsban, a passzv rezisztenciban s abban, hogy bn elvenni brmilyen l teremtmny, mg egy llat lett is’. - ‘Az letmdjukkal megprbltak Jzus tantsa szerint lni - magyarzza Picknett s Prince. - Minden megkeresztelt egyhztag llekben egyenlnek s egyben papnak szmtott. Taln mg meg-lepbb, a kort tekintve, hogy hangslyoztk a nemek kztti egyenlsget. (...)

Ezenkvl vndorprdiktorknt is mkdtek, prokban jrtk a vilgot, a leg-nagyobb szegnysgben s egyszersgben ltek, - s mindenhol meglltak segteni s gygytani, ahol kellett. A ‘j emberek’, gy tnt, senkinek nem jelenthetnek fenyegetst - csak az Egyhz szmra’. Costen szerint helytelen lenne minden tovbbi nlkl elfogadni a hivatalos nzetet, miszerint a katarok veszlyes eretnekek voltak. ‘Inkbb gy kell felfogni, mint tudatos vlasztst olyanok rszrl, akiknek megadatott a szokatlan lehetsg, hogy j teolgiai tanokrl hallhattak (Jzus s Mria-Magdolna letrl akkoriban beszmolk keringtek Dl-Franciaorszgban); az egyhzi s vilgi hatalom sztvlsnak ksznheten megvolt a dntsi szabadsguk’ - rta Costen, majd hozztette: ‘a kzpkori Egyhz persze nem hagyhatta figyelmen kvl a kihvst, amivel sajt terletn szembeslt’.  (...) A katarok ezen fell Jzust Isten szellemi rtelemben vett Finak tekintettk. ‘Szmukra Krisztus nem emberi, hanem szellemi testben ltezett. Az inkvizci ezt (hibsan) gy rtelmezte, hogy a katarok szemben Krisztus valami fantom volt. A katarok nzetei ugyanakkor sszhangban lltak a mai spiritisztk, s Rudolf Steiner hveinek nzeteivel, akinek munkssga ersen hatott a nci kultuszra’ - rta dr. Guirdham. A katarok dualista teolgija szerint a j s a rossz ugyanannak a kozmikus ernek vagy energinak a kt ellenttes plusa; a mennyorszgot egy j isten teremtette s uralja, - mg az embert s az anyagi vilgot egy gonosz isten teremtette. ‘E hitbl egyrtelmen kvetkezett, hogy az testamentumban szerepl Isten a Stnnal egyenl’ - lltotta Costen, aki szerint a katarok gy gondoltk, hogy amikor az ember meghal, ‘(...) vagy igazi otthonba trhet (vagyis a mennyorszgba), - vagy ott marad, ahol volt, (...) s ahol ht, ms forrsok szerint kilenc reinkarncin keresztl (...) szenvednie kell. Azutn a llek menthetetlenl elvsz’. ‘szrevettem egy rendszeresen visszatr elemet, mely a trtnelmen vgigfut - tette hozz dr. Guirdham -: a manicheusokat, a Mithrsz-kultusz hveit, (a katarokat) mind lemszroltk, mghozz igencsak alaposan s tbbek kzt ppen a reinkarnci-tma miatt’. Ms kutatk szerint a katarok egyetlen bne az volt, hogy hinyzott bellk az Egyhz ltal elvrt  engedelmessg. Picknett s Prince szerint ‘a katarok s az Egyhz kzti ssze-tkzs legfbb oka, hogy nem ismertk el a ppa hatalmt’. Arthur Gardner a fenti megllaptssal egyetrtve gy rt: ‘a katarok nem voltak eretnekek; - egyszeren nonkomformistk voltak, akik engedly nlkl prdikltak, s nem volt szksgk msok ltal kinevezett papokra, sem katolikus szomszdaik gazdagon dsztett templomaira’. Gardner azonban az Egyhzra veszlyes kapcsolatot is felfedezett a katarok s a templomosok kztt. ‘A katarokat a Kabbala okkult szimbolizmusnak beavatottaiknt is szmontartottk; tudsuk hasznra vlhatott a templomosoknak, akik lltlag erre a terletre hoztk a frigyldt s a Jeruzslembl szrmaz kincseiket’. Az ortodox elvektl eltr nzeteket vall, de bks katarok valami miatt mindenkppen nyugtalantottk a Vatiknt. rdekes, hogy 1145-ben III. Jen ppa nem mst, a templomosok prtfogjt, Szent Berntot kldte Languedoc-ba, hogy a katarizmus ellen prdikljon. Gardner szerint Szent Bernt ehelyett arrl szmolt be, hogy ‘nincs az vknl keresztnyebb szertarts, s tiszta erklcsek’. Vajon ez azt jelenti, hogy Szent Bernt mit sem sejtett teolgiai tanaikrl? Vagy vdelmez szavai pp azt a gyant tmasztjk al, hogy is s a templomosok is titokban a katar tanokban hittek? A vlasz lnyegtelen, mivel az egyhzi vezets - akr jogosan, akr nem - mr elkezdte kidolgozni a katarok kiirtsnak terveit. Az pedig teljesen nyilvnval, hogy a katarok nhny hitelve minden tekintetben ellenkezett az Egyhz nzeteivel.”

5. A Meroving-vrvonal: a kzpkorbl az jkorba  

A jelen s vele egytt termszetesen a jv is - a mltban, a rgmltban, a tvoli skorban gykerezik. Az skorbl az Annunaki, illetve a repl srknygykok, a Kgykirlyok ‘hite’, legendriuma maradt fenn; - tvzve a gnzissal, a titkos tanokkal s tudssal, amely egyrszt a keresztnysggel szembeni ktelkeds s szembenlls (rtsd: valamikor ‘maga az ember volt isteni!’), msrszt a modern titkos trsasgok s a szabadkmvessg eszmei alapja. Az szvetsgbeli Isten ‘egy-isten’ ugyan, de korntsem mindenki, hanem csak a vlasztott np. Ezt a ‘fatlis flrertst’ eloszlatand, s minden embert eredeti bneitl megvltva, az egy igaz Isten hitben egyestve - kttte meg Jzus Krisztus, Isten egyszltt Fia az emberisggel az jszvetsget, amely semmikppen nem az szvetsg ‘jog-folytonos’ tovbblse, hanem ppen ellenkezleg: egy j korszak kezdete. m a trtnelmi kzpkor - mint lttuk - a vilgi hatalmat s a gondolkodst is kisajtt katolikus egyhz hborja a gnosztikusokkal, a katarokkal, illetve a mindenfajta ‘eretneksggel’ szemben. A harc szempontjbl meghatroz jelentsg korszak az 1100 s 1400 kztti kb. 200-250 v, melyben alapvet esemnyek trtntek, ‘srsdtek ssze’, hogy meghatrozzk, trendet mutassanak a baljs jv fel:

 1090-1153. Clairvaux-i Szent Bernt lete
 1095. Az els keresztes hadjrat kezdete. Jeruzslemet 1099-ben meghdtjk, 1187-ben elvesztik, 1229-ben visszaszerzik, majd 1244-ben ismt elvesztik.
 1119. A Templomos Lovagrend megalaptsa
 1140. Szent Malakis jslatai a ppkrl s a vgtletrl
 1140-1150. Szent Hildegrd megrja a ‘Scivias’-t, jslatt az Antikrisztusrl.
 1143. A katarok feltnse
 1155-1190. Arthur kirly trtnetnek kzpkori mondv alaktsa a lovagsg s a lovagi szerelem francia mintra trtn hangslyozsval, valamint a Grl bevezetsvel
 1175. A ‘Szfer ha-Bahir’ cm kabbalista m megszletse Provence-ban
 1184. III. Luciusz ppa megalaptja az inkvizcit
 1200-1250. A languedoc vagy provanszl kultra megsemmistse
 1209. Albigens keresztes hadjrat a katarok ellen
 1272. Az utols keresztes hadjrat vge
 1285. A ‘Szfer ha-Zohr’ cm kabbalista m kiadsa Spanyolorszgban
 1307-1314. A Templomos Lovagrend feloszlatsa
 1314. A templomos nagymester, Jacques de Molay mglyahalla

Szent Bernt, a ciszterci szerzetesrend megalaptjnak lete rnyomja a blyegt az egsz korszakra. Javaslatot tett a Templomos Lovagrend megalaptsra; - de szerepe volt a keresztes hadjratoknak a ppasg ltali megszervezsben is. Az r szrmazs Szent Malakis prfta jelre megjsolta az sszes rmai ppt, kzvetett mdon utalva szrmazsukra, szemlyisgkre s jellemvonsaikra. A  jslatok utols pontja gy szl: „A Rmai (katolikus) Anyaszentegyhz utols megmrettetsekor a rmai Pter l a ppai szkben, aki szmos hatalmas lelki bnat kzepette terelgeti a nyjat s midn k is eltvoznak, a Ht Domb Vrosa is elpusztul, a szrny tsz pedig megtlteti az embereket.” A jslatok szerint II. Jnos Pl utn mg kt ppa kvetkezik, az utols ppa ismt Pter lesz, mint az els. A katolikus egyhz vgzete beteljesl, s eljn az Apokalipszis. Az idk vgezete feltartztathatatlanul kzeledik; - s Szent Hildegrd jslatai szerint mr ma is az Antikrisztus ‘utols inkarncijnak’ kort ljk. Az emberi trtnelem ketts termszete a vgskig koncentrldik: a Stn ‘a sajt fit’ lteti a vilg-llam trnjra - az Antikrisztus a valdi Krisztus kpben tetszeleg, megtveszt sznszi alaktsval maga mell lltja a legszlesebb tmegeket, hogy Krisztus keresztldozatt, megvlt tervt vgkpp megsemmistse. A vgs harc folyik az emberi lelkekrt, amint azt igen szemlletesen rja le Drbik Jnos a Leleplez 2003. V/4. szmnak 48. oldaln, ‘Project Monarch’ cmsz alatt: „A Monarch sz itt nem valamifle monarchira vagy uralkodra, hanem egy Monarch nev pillangra utal. Amikor egy szemlyt elektrosokkal pszichs traumnak vetnek al, akkor gyakran olyan knnyedsget, lebegst rez (v.: kbt vagy pszichedelikus szerek, levitci, stb.), mint egy repl pillang. De ezen tl-menen a Monarch sz jelkpesen utal arra a minsgi talakulsi folyamatra is, amelyen a lepke keresztlmegy. Elszr herny alakban ltezik, majd be-gubzva alv, inaktv llapotba kerl (pl. a selyemgub), mg vgl visszatr a szrnyal pillang formjba. Az okkultizmus tovbbi jelkpes rtelmet adhat mindehhez, ha a lelket, amely szrnyalni kpes, a pillanghoz hasonltjuk. A reinkarnci, vagyis a llekvndorls okkult tantsai szerint az emberi llek pillang alakban keresi azt az j llnyt, amelyben reinkarnldva tovbb folytatja lett. A gnoszticizmus si misztikus tantsai szerint a pillang a romland test szimbluma. A gnosztikus mvszetben ‘a hall angyalt’ az sszeprselt pillangval brzoltk. A tudatbefolysol programokban fontos szerephez jut a marionett, vagyis a zsinron rngatott bbu, azaz az olyan ember, aki idegen akarat vak s engedelmes eszkze.”

Nzzk, miknt ptette fel stni tervt a Gonosz, mr a kzpkorban, hogy az idk vgkifejletre uralma al hajtsa az egsz (tbb, mint 6 millird lt szmll) emberisget, lerombolja Krisztus testt, a keresztny katolikus anyaszentegyhzat s keresztlhzza a teremts isteni tervt! Ismt Jim Marrs knyvt idzem:

„Nehz meghatrozni a katarok eretnek tanainak a kezdett. A languedoc-i klrus nhny tagjnak csaldfja egszen a keresztnysg legkorbbi idejig nylt vissza - taln ennek ksznhet, hogy gy gondoltk, az egyhz eredete tisztbb rtelmezst nyjtjk, mint a Vatikn. Msok szerint a templomosok adtk t nekik a jeruzslemi satsoknl szerzett tudsukat. Az is tny, hogy Franciaorszgnak e terletn mind a mai napig megtallhatk egy figyelemre-mlt hiedelem nyomai - eszerint Mria-Magdolna, akit Jzus felesgnek vagy kedvesnek tekintenek, a keresztre feszts utn Languedoc-ba vndorolt. Radsul a kataroknak lltlag tudomsuk volt egy olyan hagyomnyrl, ami Jzust frj s apa szerepben tnteti fel. A Mria-Magdolnt s Jzust hzas-prknt megjelent flfogst altmasztjk az egyiptomi Nag Hammadinl 1945-ben tallt gnosztikus rsok is. A Flp evangliumban, amely Flp apostolrl kapta a nevt s valsznleg a III. szzad msodik felben rdott, a kvetkez tallhat: ‘s a Megvlt trsa pedig Mria-Magdolna. Krisztus jobban szerette t, mint mind a tantvnyokat s gyakran cskolta meg a szjn.

A tbbi tantvny ezen megbntdott, s nemtetszsket is kifejeztk. Mondtk neki: ‘Mirt szereted t jobban, mint bennnket?’ Jzus hosszasan rtekezve fejtette ki, hogy ‘Mily hatalmas is a hzassg misztriuma!’, s hogy ‘oly nagy hatalom az’, amelyre szksg van a vilg ltezshez. Fontos sszefggs van a csak 1945-ben megtallt evangliumok, illetve az 1330-as vekben Katalin nvr nv alatt kiadott rtekezs kztt, melyet lltlag a nmet misztikus, Eckhart mester jelentetett meg. Picknett s Prince szerint ‘ez a szokatlan s szkimond trakttus (...) olyan lltsokat tartalmaz Mria-Magdolnval kapcsolatban, melyek egybknt kizrlag a Nag Hammadi evangliumokban tallhatk meg. (...) Mrit gy tnteti fel, mint ki Pter fltt ll, mert jobban rti s ismeri Jzust; s ugyanaz a feszltsg hzdik Mria s Pter kztt, mint amirl a Nag Hammadi rsok is beszmolnak. St, a Nag Hammadi szvegekben lert egyes esemnyeket is megemlti Katalin nvr trakttusa’. Picknett s Prince a trakttust bizonytknak tekintik arra, hogy a katarok ismertk a nemrg felfedezettekkel megegyez dokumentumokat, valsznleg a templomos lovagok ltal tett felfedezseken keresztl. A msik lehetsg az, hogy a katarok krben mr lt a szjrl szjra terjed hagyomny, miszerint Jzust rzelmi szlak fztk Mrihoz, azonban e hitttelt nem tudtk mivel altmasztani, amg a templomosok vissza nem trtek Jeruzslembl a dl-franciaorszgi Languedoc-ba az jonnan tallt tekercseikkel. Teht lehet, hogy a templomos felfedezsek csupn egy mr ltez hiedelmet tmasztottak al s erstettek meg. jabb tnyezt jelenthet Baigent, Leigh s Lincoln munkja, a ‘Szent vr, Szent Grl’, mely feltrja az sszefggst a jzusi vr-vonal s a dl-franciaorszgi Meroving kirlyok kztt. ‘Ha feltevsnk helyes - rjk -, Jzus felesge s gyermekei - mrpedig tbb gyermeket is nemzhetett 16-17 ves kortl hallnak felttelezett idejig - a Szentfldrl elmeneklve Dl-Franciaorszgban talltak menedket, s egy ottani zsid kzssgben fenntartottk a jzusi vrvonalat. gy tnik, az V. szzadban ekztt s a frank kirlyi vrvonal kztt hzassg tjn kapcsolat jtt ltre, megteremtve a Meroving dinasztit. Kr.u. 496-ban az egyhz megllapodott e dinasztival, arra ktelezve magt, hogy fenntartja a Meroving vrvonal folytonossgt - feltehetleg a vrvonal igazi eredetnek teljes tudatban. (...) Amikor aztn az egyhz kzremkdtt (...) a Meroving vrvonal ksbbi elrulsban, olyan bnt kvetett el, melyet nem lehetett se megmagyarzni, se meg nem trtntt tenni. Csak egyvalamit lehetett tenni: elhallgattatni azokat, akik tudtak rla (...)’. Laurence Gardnernek, az uralkodi s lovagi szrmazstan nemzetkzileg elismert szakrtjnek mdjban llt tanulmnyozni harminchrom eurpai kirlyi csald magnarchvumait. is megerstette, hogy a Merovingok rokoni kapcsolatban lltak Jzussal, csakhogy nem kzvetlenl, hanem btyja, Jakab rvn, aki Gardner szerint Arimatiai Jzsefnek felel meg. Gardner ‘Szent Grl vrvonala’ cm 1996-os knyvben amellett is meggyz rveket sorakoztat fel, hogy Mria-Magdolna Jzus hzastrsa volt. ‘Soha nem volt titok (az eurpai kirlyi csaldok) tbbsge eltt, hogy Jzus hzasember volt s hogy utdai voltak, mivel ez nagyon sok csaldi archvumban megtallhat. (...). (Stuart) Mria, a sktok kirlynje kiadott rsaiban hosszasan taglalja.

Az angliai II. Jakab, aki 1688-ig lt a trnon, rsaiban szintn hosszasan foglalkozik a krdssel. (...) Valjban alkalmam nylt betekinteni (...) nagyon-nagyon rgi iratokba, melyeket nemcsak hogy ezerhtszz-valahnyban vettek el utoljra, de mg annl is jval elbb, tbb szz vvel korbban vetettk paprra ket’ - magyarzta Gardner, majd hozztette: ‘Templomos iratokhoz is hozzfrhettem, mgpedig azokhoz a dokumentumokhoz, melyeket a lovagok 1128-ban Eurpban bemutattak; szembestettk velk az egyhzi vezetket, s hallra rmisztettk ket, mert ezek a dokumentumok vrvonalakrl, csald-fkrl szltak. (...) A korai keresztny egyhz vezeti olyan szent iratokat s tantsokat fogadtak el, amelyek elhomlyostottk az igazsgot Jzus vr-vonalt illeten’. A korai egyhz nemcsak Jzus leszrmazottaitl tartott, de ltalban a nktl is. A nket eltiltottk a tantstl, s papnak sem mehettek - s ez a tilts csak napjainkban ltszik fellazulni. A lelkszeknek szzessget s ntlensget kellett fogadniuk, annak ellenre, hogy Pl az 1 Timteus 3:2-ben vilgosan azt tancsolja: a pspkknek, egyhzi vezetknek legyen felesgk. Gardner s ms mai szerzk szerint a korai egyhz szndkosan becsmrelte a nket, hogy megrizze a bborosok s pspkk alkotta bennfentes ‘regfik’-hlzat hatalmt s tekintlyt. (...) Hogy Mria-Magdolna jelentsgt minl jobban lekicsinytsk, az egyhzatyk Gardner szerint azon jtestamentumi rszeket lltottk a figyelem kzppontjba, amelyek Mrit ‘bns’-nek titulljk. (...) Egyes dl-franciaorszgi hagyomnyok, illetve William Caxton 1483-mas Legenda Aurea (‘Arany legenda’) cm munkja (egyben az angliai Westminster egyik els kiadvnya) szerint Mria-Magdolna fivrvel, Lzrral s nvrvel, Mrtval, Marcella nev szolgllnyval s Jzus gyermekeivel egytt a franciaorszgi Marseille-be hajzott a keresztre feszts utn. Ksbb a kis csapat nyugatabbra utazott s ‘az ott lket megtrtette’. Szintn Gardner rta, hogy Mria ‘kilenc vvel fiatalabb volt Jzusnl. (...) Harmincves volt (szimbolikus) Msodik Hzassgktsekor, s mg ugyanabban az vben, Kr.u. 33-ban megszlte lnyt, Tamart. Ngy vvel ksbb hozta vilgra az ifjabb Jzust, majd Kr.u. 44-ben, negyvenegy ves korban megszletett msodik fia, Jzsef. Mria ekkorra mr Marseille-ben (latin nevn: Massilia) tartzkodott, ahol a hivatalos nyelv a grg volt’. Ugyanezen beszmolk szerint Mria a mai dl-franciaorszgi Saint Baume-ban hunyt el Kr.u. 63-ban, 60 vesen. (...)

‘Halla utn mg vszzadokig a Mria rksge maradt a leghatalmasabb fenyegets a retteg Egyhz szmra, amely a messisi leszrmazottak helyett az apostoli utdlst rszestette elnyben’ - rta Gardner. ‘Magdolna kultusza vgl a Languedoc rgiban fekv Rennes-le-Chateau-ban lett a legaktvabb’. Ltezik egy arra vonatkoz megdbbent utals, hogy a Magdolnrl szl trtneteknl kzzelfoghatbb bizonytkokat is lehetett tallni egykor azon a terleten. Baigent, Leigh s Lincoln szerint ugyanez a Joinville lerta, hogy bartja, IX. Lajos elmeslte neki: a katar vezetk rgebben megkrnykeztk a ppai hadsereg parancsnokt s titokzatosan megkrtk, ‘jjjn s vessen egy pillantst a Mi Urunk testre, amely papjaik kezben hss s vrr vltozott’.

A Mria-Magdolnrl s a reinkarncirl szl hagyomnyok mellett mg a lyoni Valdez Pter vndorprdiktor tanai is nagy hatssal voltak a katarokra. (...) Sokan gondoltk gy, hogy a katarok trtnete igazbl Bogomil bolgr ppval kezddtt, akinek bogumil szektja a Biznci Birodalom idejn szles krben elterjedt. A bogumilok az Egyhz hagyomnyos igeszemlletbl sok mindent elvetettek, pldul a mist, az oltriszentsget, az szvetsgi csoda-tteleket s prfcikat, a keresztsget, a hzassgot s a papsgot. ‘Hittk, hogy a fizikai vilg az rdg mve, ezrt bellrl fakadan rossz - rta Costen. - Flptettek maguknak egy gazdag s bonyolult mtoszrendszert a teremts s a bnbeess kr s ez helyettestette a Biblia legnagyobb rszt, amit elvetettek.

Dualistk voltak: elfogadtk, hogy az anyagot a J Istene teremtette, de hitk szerint a vilgot s az emberek fizikai testt a Stn formzta meg belle, vagy gy, hogy egy angyal lelkt anyagi testbe csalva megalkotta dmot, vagy gy, hogy a J Istenvel letet leheltetett az agyagba’. Ugyanakkor Picknett s Prince vitatta, hogy a katarok hitnek teljes egsze a bogumiloktl szrmazna. Jurij Sztojanov kutatsait idztk, aki a kvetkezket rta: ‘Az a tants, mely szerint Mria-Magdolna Krisztus ‘felesge’ vagy ‘gyasa’ volt, eredeti katar hagyomnynak tnik, melynek egyltaln nincs megfelelje a bogumil tanok kztt’. Brmi legyen az igazsg eredetkkel kapcsolatban, e katar hiedelmek hossz id alatt fejldtek ki - akrcsak az ellenk val fellpst megfogalmaz dnts. Akrmilyen megllapodsok szlettek is korbban, a ppai hatsgok vgl nyilvn gy dntttek, hogy valamit tenni kell a bizonyra Languedoc-ban rejtegetett fldi maradvnyok, kincsek vagy iratok gyben.”

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!