czl
czl
Men
 
Bejelentkezs
Felhasznlnv:

Jelsz:
SgSg
Regisztrci
Elfelejtettem a jelszt
 
Knyvek
 
Publicisztikk
 
Versek
 
Httrhatalom
Httrhatalom : A nagy ptmester

A nagy ptmester

  2017.07.24. 16:48


Czike Lszl

 

                                                      A nagy nmet ptmester

 

Meghalt Helmut Kohl.

A volt nmet kancellrnak ksznheti Nmetorszg az egysget, Eurpa pedig az eurt.

lett csaldi tragdik rnykoltk be, s legjobb tantvnya, Angela Merkel szrta t htba. Helmut Kohl mlt hten hunyt el 87 vesen. kap elszr a trtnelemben eurpai temetst, zvegye pedig azt szerette volna, hogy nmet politikusok ne vegyenek rszt rajta. Bizalmasai azonban figyelmeztettk, hogy ebbl knnyen botrny lehet, gy vgl lemondott errl az hajrl. Antonio Tajani, az Eurpai Parlament (EP) elnke, Jean-Claude Juncker, az Eurpai Bizottsg elnke, Donald Tusk, az Eurpai tancs elnke, valamint Angela Merkel nmet kancellr, Emmanuel Macron francia llamf s Bill Clinton, volt amerikai elnk mond beszdet Kohl bcsztatsn, jlius 1-jn az EP strasbourgi szkhzban, jelentettk be szerdn Berlinben. Az eurpai gyszszertarts utn a koporst a szvetsgi rendrsg egy helikoptervel Ludwigshafenbe - Helmut Kohl szlvrosba, lakhelyre - szlltjk, az unis zszlt pedig nmet lobogra cserlik, rja az MTI. Kohlt ezutn Speyerbe szlltjk, a katolikus szkesegyhzba, ahol ks dlutn halotti mist mutatnak be a tiszteletre. Ezutn a dm eltti tren katonai bcsceremnit tart a Bundeswehr - a nmet hadsereg - dszegysge, majd Speyerben vgs nyugalomra helyezik a korbbi kancellrt.

Blikk-sszellts

Orbn Viktor, Magyarorszg miniszterelnke levlben fejezte ki rszvtt Helmut Kohl korbbi nmet kancellr zvegynek. A dokumentumot a kormnyf honlapjn hoztk nyilvnossgra cstrtkn. Korbban a politico.eu rt arrl, hogy Kohl zvegye eredetileg nem szerette volna, hogy Angela Merkel mondjon beszdet a legends eurpai politikus, a mlt hten elhunyt Helmut Kohl jlius 1-i bcsztatsn, helyette azt akarta, hogy klfldi politikusok, pldul Orbn Viktor magyar miniszterelnk mondjon beszdet. Vgl errl lebeszltk.

Most a magyar miniszterelnk levelt nyilvnossgra hoztk, nem kizrt, hogy ehhez hasonl szavakkal bcszott volna a srnl is Kohl kancellrtl: A miniszterelnok.hu oldalon kzztett levlben Orbn Viktor azt rta: Az egyeslt Eurpa nagy ptmestert vesztettk el Helmut Kohlban, ppen egy olyan idben, amikor az alapt atyk btorsgra, blcsessgre s messze tekint kpessgre igen nagy szksgnk lenne. A magyar kormnyf felidzte: Helmut Kohl a kzp-eurpai nemzetek nagy bartja volt, ezrt reztek s tanstottak irnta bizalmat Magyarorszg mindenkori vezeti. Levele szerint ma is szksg lenne erre a bizalomra, hiszen Eurpban kzs dntseket hozni a klcsns bizalom nlkl nem lehet. Orbn Viktor szerint plda s irnyt marad Helmut Kohl orszgpt munkja. A nmet egysg megteremtje, gy Nmetorszg jraalaptja lete legnagyobb tettvel egyttal Kzp-Eurpa nemzeteinek szabadsgt s fggetlensgt is garantlta - tette hozz. A miniszterelnk hatalmas politikai s morlis teljestmnynek nevezte egy nagy nemzet egyestst gy, hogy abbl a tbbi nemzetnek is szabadsga s gyarapodsa szrmazzk. Mi ezt a szvetsget Nmetorszg s Kzp-Eurpa kztt a jvben is rizni s mlyteni akarjuk - fogalmazott Orbn Viktor, aki szerint ezzel tartozunk a nagy kancellr emlknek is. A magyar kormnyf levelben arra is kitrt: hls azrt, hogy Helmut Kohl bartknt tekintett r s mindig szmthatott segt tancsaira. "Biztosthatom arrl, hogy a kancellr letmvt a magyarok mindig Eurpa legrtkesebb teljestmnyei kztt tartjk nyilvn" - fogalmazott a miniszterelnk.

Kohl lettja

Helmut Kohlt pntek reggel ludwigshafeni otthonban, 87 ves korban, hossz betegsg utn rte a hall. Tizenhat ven keresztl - 1982-tl 1998-ig - volt Nmetorszg kancellrja, a Keresztnydemokrata Unit (CDU) pedig huszont vig - 1973-tl 1998-ig - vezette. Mindkett rekord a msodik vilghbor utni nmet trtnelemben, de a halla utn megjelent mltatsok szerint mgsem ez a legfbb rdeme, hanem a nmet egysg helyrelltsban s az unis integrci elmozdtsban vgzett munkja. (MTI) Maike Kohl-Richter, a pnteken elhunyt Helmut Kohl volt nmet kancellr zvegye szerette volna, ha Angela Merkel nmet kancellr nem szlal fel frje jlius 1-jre tervezett temetsn. Helyette az zvegy Orbn Viktor s ms klfldi vezetk beszdt hallgatta volna szvesen a Politico szerint. Az zvegyet azonban tancsadi lebeszltk errl a tervrl. Kohl zvegyrl vek ta cikkeznek a nyugati lapok, a Kohlnl vtizedekkel fiatalabb n ugyanis teljesen maghoz lncolta az reg politikust, mg a fiaitl is elidegentette, s nem engedte a gyerekeknek, hogy ltogassk az apjukat. Tbb lap szerint Kohl utbbi vekben tett botrnyos kijelentsei mgtt is jrszt a felesge hatsa rzdik. A mostani program szerint a temetsen nemcsak Merkel, de Emmanuel Macron francia elnk, Jean-Claude Juncker, az Eurpai Bizottsg elnke, Donald Tusk, az Eurpai tancs elnke s Bill Clinton korbbi amerikai elnk is beszdet tart majd. (Politico) Helmut Kohl korbbi nmet kancellr zvegye nem akarta, hogy Angela Merkel vagy brmely msik nmet politikus beszdet mondjon frje gyszszertartsn, rja a Politico.eu. Ellenben Orbn Viktor magyar miniszterelnknek rlt volna. „Isten nyugosztalja Magyarorszg bartjt, a nagy reget, Helmut Kohlt // Gott sei der Seele des Freundes Ungarns, des herausragenden Staatsmannes Helmut Kohl gndig.” Ezt jegyezte be Orbn Viktor, sajt facebook-oldaln.

 

Rszlet kvetkezik Tth Gergely mltat rsbl

„…A nmet egysgrt feladta a nmet mrkt De igazsgtalan lenne Kohlra mint a prtpolitikai manverek nagymesterre emlkeznnk, mivel a nmet s a vilgpolitikban egyarnt trtnelmi jelentsg tetteket hajtott vgre. Kohl a nyolcvanas vek kzepn tbb fontos gesztussal tette egyrtelmv, hogy az jbl gazdasgi nagyhatalomm vl Nmetorszg vgleg leszmol a porosz/nci nagyhatalmi rksggel, s ksz minden gesztusra a nci mlt lezrsa rdekben (ez ugye Adenauer idejben mg nem volt ilyen egyrtelm). 1984-ben Franois Mitterrand-nal kzsen ltogatta meg a verduni katonai temett, a rkvetkezend vben pedig meginvitlta a G6-ok cscstallkozjra a Nmetorszgba ltogat Ronald Reagant a bergen-belseni koncetrcis tborba, majd a bitburgi temetbe – ahol egybknt nemcsak 2000 Wehrmacht-katona, de az SS nhny tucat tagja is fekdt. Szintn 1984-ben els nmet kancellrknt felszlalt az izraeli parlamentben, a Knesszetben. Franois Mitterrand s Helmut Kohl 1984-ben Verdunnl Fot: Marcel Mochet Kohl legnevezetesebb politikai eredmnye ktsgkvl a nmet egysg megteremtse volt, melyet ma mr termszetesnek tartunk, de csak azrt, mert elfelejtjk, hogy akkoriban a szovjet vagy francia vezetsben mg mindig lnken lt a kt vilghbor traumja. Ezrt a megbklsi gesztusok kivl befektetsnek bizonyultak akkor, amikor a szovjet tmb megrendlsvel vratlanul napirendre kerlt a nmet egysg. Addig Kohl az ellenzkiknt mg brlt szocildemokrata Ostpolitik-ot kvette, s az NDK-val egy vatos „lni s lni hagyni” viszonyra trekedett (1987-ben fogadta Erich Honeckert, az els olyan keletnmet vezett, aki az NSZK-ba utazott). 1989-ben viszont megragadta a nmet alaptrvnyben szerepl lehetsget (az 1948-as alaptrvnyben is szerepelt, hogy a nmet egysg megvalsulsig hoztk ideiglenes jelleg jogforrsnak), s intenzv kampnyba kezdett, hogy minden eurpai nagyhatalom tmogassa a nmet egyestst. Kevss ismert, hogy Kohl a francia s olasz tmogatsrt cserbe knlta a kzs eurpai valuta bevezetst. Az eurra ma mr mindenki gy tekint, hogy a nmet ignyekre szabtk, pedig Franois Mitterrand s Giulio Andreotti eredetileg a nmet gazdasg feletti kontroll eszkzt lttk benne, s a nmeteknek nagyon nem fltt a foguk a nemzeti szimblumnak szmt j nmet mrkrl val lemondshoz. Kohl a keleti rdekelt feleket is megnyugtatta: A lengyeleket azzal, hogy a kiteleptettek szervezeteinek hborgsa ellenre elismerte, Nmetorszg keleti hatra a II. vilghbor utn megllaptott Odera–Neisse-vonalnl hzdik (pedig ez ugye teljesen nknyes volt, sznnmet terletekrl ztk el a lakosokat). 1993-ban pedig Csehorszg fel vllalta, hogy lemond az akkor mr etnikailag szintn megtiszttott Szudta-vidkkel kapcsolatos minden terleti ignyrl.

 

Merkel szrta htba

Persze lehetetlen sszefoglalni, mi is trtnt 15 v alatt Nmetorszgban, de az biztos, hogy Kohl nagyban hozzjrult ahhoz, hogy els demokratikus miniszterelnknk, Antall Jzsef a szocilis piacgazdasgot tekintse modellrtknek. Kohl alatt llami sztnzkkel knnytettk meg a fiatalok munkavllalst, de kzben a rendszerbl kikerl idsebbek szmra megteremtettk a teljes jlti kedvezmnyekkel prosul rszmunkaids lls jogi kereteit. A szocilis hl is egyre kiterjedtebb vlt – igaz, sok terleten komoly srelmeket kivlt korltozsokkal. Az egysg kancellrja nem meglep mdon fldcsuszamlsszer gyzelmet aratott az 1990-es vlasztson, s 1994-ben is ismtelni tudott – igaz, ekkorra mr megkopott a flnye. Az 1998-as vlasztsokon a Gerhardt Schrder vezette szocildemokratk meg is szereztk a tbbsget, a veresg utn Kohl minden prttisztsgrl lemondott (kpviseli szkt megtartotta). rksgt bernykolta az 1999-ben kirobbant Schwarzgeldaffre, azaz vesztegetsi botrny, amelyben kiderlt, hogy Kohl s a prtvezets tudtval folyamatosan rkeztek a prthoz kenpnzek. A botrny hullmait lovagolta meg Kohl legjobb tantvnya, Angela Merkel, aki 1999-ben egsz oldalas cikkben kelt ki politikai mentora ellen, s kerek perec kijelentette, hogy Kohl mr csak teherttel a prtnak. A sokak ltal nmi joggal Kohl htba szrsaknt rtelmezett cikk s az utna kitrt vita reptette Merkelt a prt lre, amit Kohl soha nem felejtett el. Krnyezetnek az ltala csak Mdchen-nek, azaz kislnynak beczett Merkelrl olyanokat mondott, mint „Mg kssel-villval sem tud rendesen enni. A hivatalos vacsorkon mindig r kellett szlnom, hogy szedje mr ssze magt.” Kohl egybknt Merkel fisklis fegyelmen alapul politikjt is sokat kritizlta, az Eurpa jvjrl rt 2011-es knyvben egyenesen azzal vdolta a kancellrt, hogy „Elpuszttja azt az Eurpt, amit n ptettem!” Tragdik rnykoltk be lett Kohl mg 18 vesen ismerkedett meg felesgvel, Hannelore Rennerrel, akitl kt gyereke is szletett. Hannelore 2001-ben lett ngyilkos, a hivatalos llspont szerint egszsggyi problmi miatt, de igencsak mrtktart lapok azt lltottk, hogy frje abnormlisan elhanyagolta t, s nem brta, hogy lnyegben egyedlll anyaknt kellett felnevelnie gyerekeit. Szegny Hannelornek radsul enlkl is borzalmas traumval kellett egytt lnie: 12 vesen szovjet katonk erszakoltk meg, majd kihajtottk a csaldi laks ablakbl. A brutlis bnsmd miatt eltrt a gerince.

Kohl 2008-ban stroke-ot kapott, melynek kvetkeztben rszlegesen lebnult s beszdzavarai is tmadtak. A krhzban vette felesgl a rgta mellette ll, nla 35 vvel fiatalabb Maike Kohl-Richtert, akit azzal vdoltak, hogy elszigetelte t csaldjtl s legkzelebbi munkatrsaitl. Kohl llapota az elmlt vekben gyorsan romlott: 2010-ben epehlyag-, 2012-ben szvmttet kellett rajta vgrehajtani. Kohlt idn mjus elejn is megmtttk, akkor egy j cspzleti protzist ltettek be; jnius elejn pedig blmttet vgeztek rajta, ami utn komplikcik miatt a sebszet intenzv osztlyra kellett szlltani. 2016-ban Orbn Viktor megltogatta t. A magyar kormnyf a nmet-magyar bartsg szimblumnak nevezte a nmet politikust. A ltogats utn Orbn Viktor jsgrknak azt mondta: „A nmet-magyar bartsg egy klns dolog Eurpban, mly lelki bartsg van mgtte, s ennek a bartsgnak a szimbluma Helmut Kohl kancellr.” Azt mondta, azrt jtt el, hogy a magyarok nevben nagyrabecslst fejezze ki, s megksznje Helmut Kohlnak mindazt, amit Magyarorszgrt tett. "Nagy rtke Helmut Kohl egsz Eurpnak" - fogalmazott Orbn Viktor, arra krve a sajt kpviselit, ne "rngassk bele" az egykori kancellrt semmilyen aktulpolitikai gybe, " magasan flttnk ll, mai aktv politikusok fltt". Szintn 2016-ban Orbn Viktor miniszterelnk rt elszt a volt nmet kancellr knyvhez, amely akkor jelent meg Magyarorszgon. Kohl a menekltgyi helyzetrl hasonlan gondolkodott, mint Orbn, m a megoldst a magyar miniszterelnkkel szemben a mg ersebb eurpai egyttmkdsben ltta. Kohl ugyanis arra figyelmeztetett, nem vezet semmi jra a kln utas nemzeti politizls.

 

Helmut Kohl szrmazsa

Helmut Kohl A zsid r, Jakov Lind rja az 1988-ban Nmetorszgban megjelent knyvben, 'Der Erfinder = A feltall', (Carl Hanser kiad, Mnchen, ISBN 3-446-14989-9) a 80-ik oldalon: "A mostani nmet szvetsgi kancellr ddnagyapja nevt mg 'n'-el rta 'l' helyett, s Buczacz-ban volt hzal. Okmnyaim, bizonytkaim vannak. Egy egsz knyvtr a Vaduzi Nemzeti Bank trezorjban." Kohl eldei teht kazr zsidk voltak s Kohn nven a Galciai Buczaczban voltak kereskedk. Ezek szerint a Francia Forradalom idejn a nagy zsid nyugat fel vndorls sorn s azutn vndoroltak ki Nmetorszgba, itt megkeresztelkedtek s a nmetesen hangz Kohl nevet vettk fl. Treitschke trtnsz rja le ezt az akkori trtnelmi folyamatot. Ez egybehangzik Prof. Gotthold Rhode jelentsvel, amelyet vastag trtnelmi mvben '1000 ve szomszdok', (Hase & Koehler kiad, Mainz) r le. Elttem van egy nvtelen rs, amelyen a Heilmann-Kohn csald sremlke lthat a bcsi kzponti temet kapujnl. Ott zsid srok vannak. A levlben ez ll: "A kp mutatja a Heilmann-Kohn csald sremlkt, ahol a legtbb flirat hber nyelv. Itt vannak Helmut Kohl kancellr nagyszlei, Sara Kohn s Salomon Kohn eltemetve. A Kohnok galciai zsidk voltak s Prgn keresztl jttek Bcsbe. Hallukig Bcsben ltek s gazdag zletemberekknt voltak ismertek. Az utdaik Ludwigshafenbe kltztek, a Rajna mell. Itt szletett 1930 prilisban fiuk, Henoch Kohn. CDU- politikusknt ksbb Helmut Kohl-nak nevezte magt." Hogy ez a trtnelmi trtnet mg aktulis, azt a kvetkez mutatja: Elttem van egy T. Rudolph r, postafik 130, 49328 Melle 5 -bl, aki a szvetsgi kancellrt rulssal vdolja. Azt lltja, hogy Helmut Kohl ismert tagja a kizrlag zsidkat flvev B'nai B'rith szabadkmves pholynak. Ez a zsid nagypholy csak zsidkat vesz fl tagjai kz. a vilg zsidsgnak fvezre minden akcijukban. Azt is lltja, hogy ez a zsid szabadkmves pholy Kohl kancellrt a legmagasabb zsid djjal, a Josephs-djjal tntette ki, amelyet rendkvli teljestmnyekrt adnak zsidknak, akik a zsid np javra klnleges cselekedeteket hajtottak vgre. Menachem Begin is megkapta ezt a kitntetst, mert npe rdekben rendkvli cselekedeteket hajtott vgre: 1945 s 1948 kztt pl. „kisprt” palesztin arabokat Palesztinbl, ahol is egy egsz falu lakossgt, asszonyokat, gyerekeket, regeket a Deir Jasin falu ktjba vettetett s kzigrntokat dobott rjuk, hogy a haldoklk kiltsait elhallgattassa. Miutn ez a bestilis cselekmny ismert lett, az arabok elrettenve menekltek hazjukbl - s a zsidk vettk az orszgot tulajdonukba. Rudolph azt is lltja, hogy Kohl magas rang szabadkmves s szoros bartja a szintn magas rang szabadkmvesnek, Mitterrandnak. Mint magas rang szabadkmves ktelessge a rend parancsainak engedelmeskedni. Hivatali eskjhez nincs ktve. Kohl Rudolph szavai szerint a szabadkmves zsid Coudenhove-Calergie Pn-Eurpa mozgalmnak is tagja. ppgy a prizsi s londoni Rothschild csalddal is szoros bartsgban van, s rendszeresen rszt vesz ezek csaldi nnepsgein. A fenti dolgok Johannes Rothkranz knyveiben is megtallhatk egy csom ms informci mellett (A maastrichti szerzdsek, I. s II. ktet). Willi Brandt szefrd zsid volt, valdi neve Herbert Ernst Karl Frahm volt s egy Lbecki szefrd zsid csaldbl szrmazott.

Forrs: www.freepress-freespeech.com/holhome/kiscikk0/kohlm.htm

 

Wir schaffen das!

Angela Merkel – alias: „Mdchen” Angela Merkel anyja lengyel zsid, akitl jiddisl tanult, apja pedig szabadkmves luthernus lelksz volt. Forrs: https://internetfigyelo.wordpress.com/2016/02/06/angela-merkel-anyja-lengyel-zsido-akitol-jiddisul-tanult-apja-szabadkomuves-lutheranus-lelkesz-volt/. Merkel maga is szabadkmves, s ezeknek az ellentmondst nem tr parancst teljesti a bevndoroltats ERLTETSBEN. Karrierjnek elemzsbl kiderl, hogy skrupulus nlkl minden addigi tmogatjt htba dfte, s azokat kinyrta, ha ezzel egy lpst tehetett felfel a rangltrn. gy nyrta ki Kohl kancellrt is, aki emlkirataiban megemlti tbbek kztt azt is: “Merkelt meg kellett tantani, hogy trsasgban miknt kell enni!” Pedig inkbb arra kellett volna megtantani, hogy a nyugatnmet politikai krkben miknt kell viselkedni, s miknt kell a hazja rdekben tevkenykedni. De erre ma mr a nmeteknek nincsen semmi erejk, s a tradcijuk az amerikai megszlls alatt megszakadt! Szellemkben is vazallusokk vltak! Angela Merkel az albbi videban a Knesszetben hberl kezdi a beszdt! Utna nmetl folytatja s meghatdva mondja, kszni, hogy az anyanyelvn szlalhat fel. Ez elgg ktrtelm: melyik anyanyelvre gondolt? A hberre vagy a nmetre? Remljk, hogy a nmetek szhez trnek s Angela a nrnbergi brsgon a vdlottak padjra kerl az idkzben letartoztatott rnk vndorl terroristival egytt! Ez a megbzatsa (akrcsak Gyurcsny esetben): sajt orszgt sztverni s vele egytt egsz Eurpt! Fiatalon az NDK-ban az FDJ (az ottani KISZ) egyik vezetje volt, mg egyenruhban is masrozott. Diktrsaival — egy luthernus lelksz lnyaknt is — nudista strandra jrt. (Ilyen strand ltezett a “szocialista” NDK-ban!) 1993-ban bartja a fiatal, szintn keletnmet Thomas de Maizière-nek (aki szintn “keresztnydemokrata”), - jelenleg a bevndorlst megenged szvetsgi nmet belgyminiszter. Thomas de Mazière nagybtyja volt az NDK utols belgyminisztere. Ezek utn van mg min csodlkozni? Angela Merkel szrmazsa Angela Merkel az els gyermeke Horst Kasnernek, szletett KAZMIERCZAK, s Herlind Kasnernek, szletett JENTSCH, 1954-ben Hamburgban, mint Angela Dorothea Kasner. Kt testvre van, Irene s Marcus. Az apa trvnytelen gyermeke ANNA RYCHLICKA KAZMIERCZAK-nak s Ludwik WOJCIECHOWSKI-nek, aki protestns lelksz volt; az anya, Herlind JENTSCH lengyel zsid Galcibl, tanr. Anyai nagyapja, LUDWIK KAZMIERCZAK Posen-bl, az els vilghborban a nmetek ellen harcol a Haller-csapatokban, amely a lengyel nkntesek csapata volt a francia hadseregben (fnykppel bizonytva!). (Eredeti nmet szveg: “ANGELA MERKEL wird als erstes Kind von HORST KASNER, geb. KAZMIERCZAK, und HERLIND KASNER, geb. JENTZSCH, 1954 in Hamburg (nach unbesttigten Quellen allerdings in den U.S.A.) geboren und bekommt den Namen ANGELA DOROTHEA KASNER. Sie hat (angeblich) zwei Geschwister, Bruder Marcus und Schwester Irene. Der Vater, uneheliches Kind von ANNA RYCHLICKA KAZMIERCZAK und LUDWIK WOJCIECHOWSKI, ist evangelischer Pfarrer; die Mutter, eine polnische Jdin aus Galizien, Lehrerin. Ihr Grovater mtterlicherseits hie LUDWIK KAZMIERCZAK, stammte aus Posen und kmpfte im Ersten Weltkrieg gegen Deutschland. Das belegt ein Photo ihres Vetters zweiten Grades, Cousins ihres Vaters und Neffen ihres Grovaters, des 79 jhrigen pensionierten Buchhalters ZYGMUNT RYCHLICKI, in der polnischen Zeitung „Gazeta Wyborcza“. Das Bild zeigt ihren Grovater in der Uniform der sog. Haller-Armee, einer Einheit von Polen, die in der franzsischen Armee gegen Deutsche kmpfte.”) A nmet kancellrn igencsak sok mindent csinlt, jt is rosszat is, s mr szinte a Margaret Thatcher-i vasldi, st titnldi magassgokig emelkedett.

szintn szlva, n is kedvelem nt, Angla! (Lrai bett)

A sok brsszeli bbbal szemben sem lehetett knny elrni, st kiharcolni, hogy az EU szrke eminencisa lehessen. Drukkoltam nnek, nehogy elrontsa ezt a remek imzst. tcsillagos elismersem azrt, hogy ezt a topnpszersget 10 ven t sikerlt is megriznie. Ha nincs ez a mnikus migrns-behvs, lassan mr az EU-tagllamok nagy rszvel s a nmet nppel val szembeszlls, akkor nem is bjik ki a szg a zskbl. Angela drga! Eddig csak j zsidnak s a rotary-sok cscskreihez tartoz magas fokozat szabadkmvesnek tartottam, de az albb kzlt titkok az n msik, rejtett njt is a nyilvnossg el trjk. dvzlm abban az elit csapatban, ahov a titkos gynkk, kmek tartoznak. Most mr leesett, mirt a nagy bartkozs n s a KGB-s mlt Putyin kztt. Ht azrt, mert ex-kollgk. Egy ideig mi is a CIA-nl regisztrlt „barti sajt” voltunk (ugyangy a Kremlben is), mert az tkosban a fmunkatrsunk, mint magas rang kormnyhivatalnok intzte el, hogy hivatalos kpviseletk legyen Budapesten. E cikket is rszben CIA-s informcik alapjn ksztettk. Kedves Angela, ha n valban az volt, amit lltanak, akkor fogadja elismersem, ha meg aljas rgalom az egsz, akkor meg drukkolunk, hogy valtlan legyen, s ne rontsa az n imzst. Nos, me (nmetl): http://www.voltairenet.org/article145118.html A baloldali francia jsgr Thierry Meyssan cikke azt a gyant kelti, hogy Angela Merkelt a berlini fal leomlsa utn a CIA alkalmazta, s az amerikai neokonzervatv krk segtettk mai pozcijba. Angela Merkel karrierje Frjnek, Joachim Sauernek (http://de.wikipedia.org/wiki/Joachim_Sauer) alkalmazsa olyan cgeknl, amelyek a Pentagonnak dolgoznak, ksr intzkeds lehetett. Merkel csods felemelkedse utn a szvetsgi kormnynak mg tbb nmet katont kell Afganisztnba kldenie. Angela Merkel 1954-ben szletett Hamburgban. Szletse utn nem sokkal csaldja azt a szokatlan dntst hozta, hogy ttelepl az NDK-ba. Apja, a luthernus lelksz hamarosan szeminriumot alaptott az NDK-ban s tvette egy fogyatkos otthon vezetst. Nem kritizlta nyltan a rezsimet s privilegizlt trsadalmi sttusza volt: kt autval rendelkezett s gyakran utazott nyugatra. Angela Merkel ragyog dik volt s fizikai tanulmnyait doktortussal zrta. Frjhez ment Ulrich Merkel fizikushoz, akitl hamarosan elvlt. Ksbb Joachim Sauer professzorral lt egytt, aki maga is elvlt volt s kt gyermek apja. Merkeln a Tudomnyos Akadmin a kvantumfizika kutatja lett. Ugyanakkor politikailag elktelezte magt a Freie Deutsche Jugend-ben (FDJ) (ami nlunk a KISZ-nek felelt meg – a ford. megj.), egy llami ifjsgi szervezetben. Ott az agit-prop rszleg titkri sttuszig emelkedett, s a szocialista diktatra politikai kommunikcijnak egyik legfontosabb szakemberv vlt. Szakmai s politikai okokbl gyakran jrt a Szovjetuniban, fleg Moszkvban, amit az orosz nyelv j ismerete megknnytett neki. Br a berlini fal leomlst mr rgta kvntk s elksztettk, 1989 novemberben minden kormnyt meglepett. A CIA igyekszik maga dnteni az j kormnytagokrl, amennyiben a rgi rezsim felelseit alkalmazza, akik kszek az USA-t szolglni, ahogy azeltt a SZU-t. Egy hnap mlva Angela Merkel tll a msik oldalra, s hirtelen csatlakozik a Demokratikus breds nev, a nyugatnmet keresztnydemokratk inspirlta mozgalomhoz. Kezdettl fogva ugyanaz a pozcija, mint korbban, csak ezt most a nyugatnmet fogalmakhoz igaztjk: Mostantl „sajtszvivnek“ nevezik. Hamarosan kiderl, hogy a Demokratikus breds elnke Wolfgang Schnur, egykori Stasi-munkatrs. Angela Merkel kzli ezt a fjdalmas hrt a sajtval. Schnur rnak vissza kell lpnie, ami lehetv teszi, hogy Merkel legyen helyette a mozgalom elnke. Az utols parlamenti vlasztsok utn az NDK-ban belp Lothar de Maizière kormnyba s ott szviv lesz, br a Demokratikus breds a szavazatoknak csak 0,9 %-t kapta meg. Ebben az tmeneti idszakban aktvan rszt vesz a „2+4“ megbeszlseken, ami Berlin ngy rszre osztst s a szvetsgesek ltali megszllsnak vet vget, valamint a nmet jraegyestsrl szl trgyalsokon. Hogy, ahogy mondja, megakadlyozzanak egy masszv kivndorlst keletrl nyugatra, az NDK azonnali belpsrt kzd a piacgazdasgba s a nmet mrka znjba. lettrsa Joachim Sauer az USA cg, a Biosym Technology alkalmazottja. Egy vet tlt San Diegoban (Kalifornia) annak a cgnek a laboratriumban, amely a Pentagonnak dolgozik. Majd az Accelrys-nl lesz szakrt, egy msik, a Pentagonnak dolgoz trsasgnl San Diegoban. Angela Merkel ez alatt angol tudst gyaraptja, a nyelvet ezek utn remekl brja. Amikor az NDK-t a Szvetsgi Kztrsasgba, a Demokratikus bredst pedig a CDU-ba viszik t, Angela Merkelt bevlasztjk a Bundestagba s belp Helmut Kohl kormnyba. Br nagyon szigor erklcs, ezt a fiatal nt vlasztja keletrl, aki gyermektelen s vadhzassgban l – ifjsg- s ngyi miniszternek. 14 hnap alatt sikerlt az NDK ifjsgi szervezetben betlttt szerepbl – a kommunista propaganda felelsbl – talakulnia a Szvetsgi Kztrsasg keresztnydemokrata ifjsgi- s ngyi miniszterv. Ebben az els hivatali idszakban azonban nagyon sovny mrleget tud felmutatni. Folytatva karrierjt a CDU-nl, Angela Merkel hiba igyekszik, hogy megvlasszk a prt rgis elnknek Brandenburgban. Lothar de Maizière-nek, aki a nemzeti prt alelnke lett, tvoli Stasi-kapcsolatokat rnak fel; le kell mondania, mire Merkeln foglalja el a helyt. 1994-ben Klaus Tpfer, Krnyezet-s Termszetvdelmi, a reaktorok biztonsgrt is felels minisztert kinevezik az ENSZ krnyezetvdelmi programjnak igazgatjv a Nmet Kereskedelmi s Iparkamara les tmadsai utn. Tpfernek felrjk, hogy albecsli a gazdasgi realitsokat. Erre Helmut Kohl vdenct, Angela Merkelt teszi meg helyre, ami a vlsgnak vget vet. Hivatalba lpse utn azonnal elbocst minden magasabb funkcionriust, akik eldjhez hek maradtak. Ebben az idben kt barti kapcsolatot az akkori francia hivatali kollgjval, Dominique Voynet-val. 1998-ben Kohl kancellr tudatja az USA-val, hogy nem egyezik bele a koszovi nemzetkzi intervenciba. Teszi is ezt akkor, amikor Gerhard Schrder szocildemokrati s Joschka Fischer zldjei Slobodan Milosevicet Adolf Hitlerhez hasonltjk s humanitrius h᭭borra szltanak fel. Az amerika-prti sajt tmadja a kancellrt, amikor az orszg jraegyestse utni gazdasgi nehzsgeirt teszi felelss. A keresztnydemokratkat 1998-ban egy vrs-zld hullm elspri a vlasztsokon. Schrder kancellr lesz s Fischert nevezi ki klgyminiszternek. Hamarosan szemre vetik Helmut Kohlnak s krnyezetnek, hogy titkos pnzt fogadtak el a CDU rszre, de egy gretre hivatkozva nem adjk meg az adomnyozk nevt. Erre fl Angela Merkel a «Frankfurter Allgemeine Zeitung-ban» [1] llsfoglalst hoz nyilvnossgra, hogy elhatroldjon mentortl. Ezzel knyszerti Helmut Kohlt, hogy vonuljon vissza a prtbl, majd nem sokkal utna, a CDU j elnkt, Wolfgang Schuble-t is. A kzerklcs nevben tveszi a prt elnksgt. Ezutn alkalmazkodik a keresztnydemokrata erklcshz, s felesgl megy partnerhez. Ettl kezdve Angela Merkelt kt fontos sajtcsoport tmogatja nyltan. Szmthat Friede Springerre, az Axel-Springer-Csoport rksre (180 jsg s folyirat, kztk a «Bild», «Die Welt»). A csoport jsgrinak egy kiadi zradkot kell alrniuk arrl, hogy a transzatlanti kapcsolatok fejldsrt s Izrael llam vdelmrt fognak skra szllni. Angela Merkel szmthat bartnjre, Liz Mohnra is, a Bertelsmann-csoport igazgatnjre, az eurpai mdia legfontosabb alakjra (RTL, Prisma, Random House usw.). Frau Mohn a Bertelsmann-Alaptvny alelnke is, amely az euro-amerikai kapcsolatok intellektulis oszlopa. Angela Merkel tmaszkodik Jeffrey Gedmin tancsaira, akit a Bush-kln kln az szmra kldtt Berlinbe. Ez a lobbista elszr az American Enterprise Institute-nak (AEI) [2] dolgozott Richard Perle s Dick Cheney felesge alatt. Nagyon btortja, hogy az eurt igaztsa a dollrhoz. Az AEI-ben elbb a New Atlantic Initiative-t (NAI) vezette, amely Eurpa minden fontos amerika-bart tbornokt s politikust egyesti. Egyttmkdtt a Project for a New American Century (PNAC) nev neo-konzervatv programban s ebben fogalmazta meg a fejezetet Eurprl. Ott rja, hogy az EU-nak a NATO ellenrzse alatt kell maradnia, s ez csak akkor lesz lehetsges, ha gyengteni lehet az „eurpai emancipcis kvetelseket“. [3] Ugyanakkor a CCD (Council for a Community of Democracies) igazgatja is, [4] amely ktsebessg ENSZ-et kvetel, s tveszi Berlinben az Aspen-Institut vezetst. [5] Elutastja bartja, John Bolton [6] ajnlatt, hogy az USA helyettes nagykvete legyen az ENSZ-nl, hogy teljesen Angela Merkel tmogatsnak szentelhesse magt. 2003-ben a State Departement rbz Jeffrey Gedminre s Craig Kennedyre egy terjedelmes programot a „nyilvnos diplomcirt“, vagyis propagandrt, amely tbbek kztt nyugat eurpai jsgrk s vlemnyforml intzmnyek titkos tmogatst tartalmazza.[7] 2003-ban Gerhard Schrder ellenzi Irakban az anglo-amerikai hadmveleteket. Angela Merkel erre nyilvnossgra hoz egy llsfoglalst a Washington Postban, [8] amelyben visszautastja a Chirac-Schrder-doktrint Eurpa fggetlensgrl, hangslyozza Amerika irnti hljt s bartsgt, s tmogatja a hbort. 2004 mjusban azzal zavarja ssze a helyzetet, hogy keresztlviszi Horst Khler bankr megvlasztst szvetsgi elnkk, aki (a Maastrichti Szerzds f megszerkesztje, amely szerzds az eur bevezetsrl szl), az Eurpa jjptsi s Fejlesztsi Bank egykori elnke s az IWF igazgatja. Ezutn egy „hazafias“ kampnyt indt a radiklis iszlm ellen. A 2005-s parlamenti vlasztsok egsz kampnya alatt kipellengrezi az emelked munkanlklisgi szmokat s a szocildemokratk kptelensgt, hogy ezeknek gtat vessen. Erre a CDU 21 szzalkpont elnyt szerez a felmrsekben. Ebben a helyzetben titkos tancsadja Jeffrey Gedmin a „Der Welt“-ben kzl egy neki cmzett nylt levelet. A nmet gazdasgi modell kritikja utn gy folytatja: „Mieltt az orszgot elbbre tudn vinni, le kell gyznie intellektulisan ezeket a nosztalgizkat. Amennyiben Sarkozy r kvetn Chirac urat, Franciaorszg taln fellendl. Kr lenne, ha Nmetorszg tovbb hanyatlana.“ Ezt a meghvst kvetve, Angela Merkel vgre ismerteti megoldsi javaslatait. Elretolja egyik tancsadjt, az alkotmnybrsg egykori brjt, Paul Kirchhofot, s rbzza a «Neue Soziale Marktwirtschaft» [9] nev kezdemnyezst. Bejelenti a progresszv jvedelemad lelltst: ugyanaz a szzalk legyen rvnyben a szklkdnek is, mint a dsgazdagnak. Gerhard Schrder, a tvoz kancellr lesen kritizlja a projektet egy televzis vitban. A CDU elnye elprolog. Vgl a CDU a szavazatok 35%-t, az SPD 34%-t kapja, a tbbi megoszlik a kis prtok kztt. A nmetek mr nem akarjk Schrdert, de Merkelt sem. Hosszas s fraszt trgyalsok utn ltrejn egy nagykoalci: Angela Merkel kancellr lesz, de a minisztriumok felt t kell engednie az ellenzknek. A Libanon elleni izraeli intervenci alkalmval keresztlviszi a nmet flotta bevetst a FINUL keretben, mikzben kijelenti: «Ha Nmetorszg ltjogosultsga abban ll, hogy Izrael ltjogt garantlja, most, amikor ez a lt veszlyben van, nem maradhatunk ttlenek.“ 2007. janur 1. ta Angela Merkel vezeti az Eurpai Unit. Nem titkolja szndkt, hogy Franciaorszgot s Hollandit knyszertse, hogy fogadjk el az eurpai alkotmny tervnek egy msodik vltozatt, br ezek az orszgok az els vltozatot npszavazssal elutastottk. Azt a szndkt sem titkolja, hogy feltmassza az szak amerikai szabadkereskedelmi znnak az eurpaival val sszekapcsolsnak projektjt egy „nagy transzatlanti piac“ kialaktsra – Sir Leon Brittan elkpzelseinek megfelelen. A kvetkez hossz s rszletes cikkben leleplezik Merkelt s Srkzy-t, mint CIA-gynkket (nmet nyelven): Sind Angela Merkel und Sarkozy CIA-Agenten?

Forrs: www.freepress-freespeech.com/holhome/kiscikk0/kohlm.htm

 

Eurpa nagy ptmesterei

Mint lthatjtok, Helmut Kohl, volt nagynmet kancellr – Orbn Viktor, magyar miniszterelnknk szerint: „Eurpa nagy ptmestere” - hallt, rdemei mltatst, Angela Merkellel kzs, illetve prhuzamos lettjukat az interneten fellelhet rdekes forrsokbl igyekeztem megkzelteni, illusztrlni. Klns tekintettel, hogy semmi s senki nem az, aminek ltszik. Klnsen igaz ez a politikra, a politikusokra, mert mint tudjuk, a politika az lczs s a hazugsg mvszete. Nem beszlve arrl, a politika a hatalom (a ms emberek, a VILG feletti rendelkezs „jognak”) megszerzse, visszaszerzse illetve elorozsa s megdntse – csak a PNZ! – krl forog, s mint ilyen kz a kzben jr egyfell a bankrvilggal, msfell az okkultista gykerekkel, ami nagy ritkn „ppen” valamelyik vilgvallssal „egyezik”, vagy kokettl. Az albbi idzetek arrl tudstanak, hogy mennyire mskppen ltja a VILGOT a Szentszk, a Vatikn, mint amilyennek mi megljk, illetve amilyen valjban… Ebbl megtudjuk, hogy az Egyeslt Eurpa terve alapveten szentszki kezdemnyezs…

(Node… - vajon tnyleg az? Vagy valamikor az volt? S ha igen, mi a valdi clja?)

Szentszk \ Esemnyek

„Eurpa vagy keresztny lesz, vagy nem lesz” – az egysges Eurpa alapt atyinak lma (Robert Schuman) Rma 1957. mrcius 25. Eurpai gymlcsolts - ASSOCIATED PRESS 24/03/2017 11:34 Konrad Adenauer, Alcide De Gasperi s Robert Schuman – ennek a hrom keresztny llamfrfinak a nevhez fzdik fldrsznk egyestsnek terve, amelynek els konkrt lpse 1951-ben, az els nemzetek feletti eurpai intzmny, az Eurpai Szn- s Aclkzssg, a mai Eurpai Uni eldje ltrehozsa volt. Kzlk kettjket, Alcide De Gasperi olasz, s Robert Schuman francia politikusokat mr megilleti az „Isten Szolgja” megnevezs, folyamatban van boldogg avatsi eljrsuk. Emlkk lnken l a fldrsz egyes keresztny kzssgeiben – erre plda, hogy a lengyel fpsztorok mrcius 13-n s 14-n tartott plenris lskn, amelynek vgn arra krtk a hveket, hogy imdkozzanak Eurprt, ismtelten leszgeztk: tmogatjk Alcide De Gasperi s Robert Schuman, az Eurpai Kzssg meglmodinak boldogg avatst. De Gasperi s Schuman mr Isten Szolgi kz tartoznak Tbb szervezet, trsulat rszrl jeleztk a krst, hogy indtsk el Konrad Adenauer (1876-1967) nmet szvetsgi kancellr, gyakorl katolikus boldogg avatsi eljrst is. Az llamfrfi, aki 1950-tl 1966-ig a Nmet Keresztnydemokrata Uni elnke is volt, nmetknt, eurpaiknt s keresztnyknt jellemezte sajt magt. Hres mondsa ma is idszer: „Egy politikus a legkzelebbi vlasztsokra gondol, egy llamfrfi a kvetkez nemzedkre”. Konrad Adenauer politikjt az egyhz trsadalmi tantsa ihlette 1933-ban, mint a ncizmus nyltan megvallott ellensge, a Gestapo ell Koblenz kzelben, a Rajntl nhny kilomterre fekv Maria Laach-i bencs aptsg kolostorban tallt menedket. Az itt eltlttt egy ves idszakban ismerkedett meg XIII. Le ppa „Rerum novarum” s XI. Pius ppa „Quadragesimo anno” enciklikjval, az egyhz szocilis tantsval. Ezekbl a ppai krlevelekbl mertve dolgozta ki mly keresztny hittel thatott trsadalmi programjt. Ennek alapgondolatt kpezte, hogy az Isten ltal meghatrozott rendet kell megvalstani a modern trsadalmi szfrban is. Az egyre terjed materializmus ellenslyozsra srgette: „minden nemzetben hozzanak ltre keresztny prtokat, amelyek hassk t keresztny lelklettel a politikai, gazdasgi s trsadalmi letet, valamint teremtsenek minden llampolgr szmra keresztny ltfeltteleket, szem eltt tartva a keresztny etikt”. 1956-ban mondta egy nagygylsen: „Keresztnynek lenni valami nagyon hatalmas, olyan valami, ami nagyon nehz. Szernyen meg kellene elgednnk annyival, hogy pusztn ezt mondjuk: treksznk r, hogy keresztnyek legynk. Erfesztseinkkel igyeksznk keresztnyknt lni s ezen az ton haladva szeretnnk lassan a tkletessg egyre magasabb fokait elrni”. lma az volt, hogy Eurpa ne csak kzs hz, hanem egyben a szabadsg hza is legyen minden eurpai szmra. Szent II. Jnos Pl: a keresztny politikusok gazdagtsk Eurpa atyjainak rksgt Mint ahogy Szent II. Jnos Pl 2003. november 7-n a Robert Schuman Alaptvny tagjaihoz intzett beszdben emlkeztetett r: „Az eurpai fldrsz egyestsnek legfbb elmozdti olyan frfiak voltak, akiket mly keresztny hit hatott t: Adenauer, De Gasperi s Schuman. Hogyan is becslhetnnk al azt a tnyt, hogy 1951-ben, mieltt megkezddtek volna a knyes krdseket rint trgyalsok, egy Rajna-parti bencs kolostorban tallkoztak, hogy elmlkedjenek s imdkozzanak?” A szent ppa hozztette, egyben meghatrozva minden keresztny politikus feladatt: „Rtok is az a ktelessg hrul, hogy ne pusztn megrizztek s vdelmezztek, hanem fejlessztek tovbb s szilrdtstok meg azt a spiritulis s politikai rksget, amelyet ezek a nagy llamfrfiak hagytak az utkorra”. Eurpt nem lehet valamilyen kzs szerkezetben integrlni Robert Schuman, (1886-1963) keresztnydemokrata politikus, Franciaorszg klgyminisztere 1950. mjus 9-n a prizsi klgyminisztrium, a Quai d’Orsay, hres ra szalonjban jelentette be a nemzetkzi sajtnak a francia kormny kezdemnyezst, olyan j politikai s gazdasgi egytmkdst javasolva Eurpa szmra, amely kizrja a hbort a kontinens orszgai kztt. Nyilatkozatt ezekkel a tmr, ma mr trtnelmi szavakkal kezdte: „A vilgbkt csak gy lehet megrizni, ha az azt fenyeget veszlyekkel arnyban ll kreatv erfesztseket tesznk”. Az n. „Schuman-nyilatkozat” megllaptotta: „Eurpt nem lehet egy csapsra felpteni, sem pusztn valamely kzs szerkezet kialaktsval integrlni”. Konkrt megvalstsokra, de mindenekeltt a tnyleges szolidarits megteremtsre van szksg. A minden vben mjus 9-n megrendezett Eurpa-nap, az eurpai bke s egysg nnepe erre a nyilatkozatra emlkezik. Az eurpai parlamenti vlasztsokat is tvente ezen a napon tartjk. A Prizsi szerzds volt az els lps az eurpai egysg tjn A Szent II. Jnos Pl ltal emltett Prizsi szerzds, amelyet 1951. prilis 18-n rtak al a francia fvrosban, ltrehozta Franciaorszg, az NSZK, Olaszorszg s a Benelux llamok kztt az Eurpai Szn- s Aclkzssget, amely ksbb az Eurpai Uni rszv vlt. A sznbnyszat s az acltermels kzs ellenrzse nagy elrelpst jelentett a fldrsz egysgnek megteremtsben. Franciaorszg s Nmetorszg kztt a szerzds egyben vget vetett az Elzsz-Lotaringia szn- s vasrckszleteirt dl hossz hborskodsnak. Az egysges Eurpa alapkve a nemzetek kztti egyenlsg Schuman s az eurpai egysgtrekvsek meglmodi, az Eurpai Uni alapt atyi eltt tvoli clknt az eurpai fderci megteremtsnek gondolata lebegett, amelyhez felfogsuk szerint lpsrl lpsre haladva lehet eljutni, a Franciaorszg s Nmetorszg kztti megbklstl kiindulva. Schuman az eurpai kzssget nem egy kzponti hatalomknt, nem egyfajta „birodalomknt”, „szent szvetsgknt” kpzelte el, hanem olyan uniknt, amelynek alapkve a demokrcia, a nemzetek kztti kapcsolatok egyenlsge. Ez pedig a keresztny tantsbl fakad. A Krisztus eltti trtnelmi idszakban nem lehet demokrcirl beszlni Schuman hirdette, hogy a demokrcia akkor szletett, amikor az ember arra kapott felhvst a keresztnysgben, hogy fldi lett az emberi mltsgnak megfelelen, az egyni szabadsg, valamint mindenki jogainak tiszteletben tartsval, a mindenkit magba foglal testvri szeretet gyakorlata rvn valstsa meg. „A keresztnysg megtantotta minden ember egyenlsgt, fajra, brsznre, trsadalmi osztlyra, foglalkozsra val tekintet nlkl. Tudatostotta a munka mltsgt, a lelki rtkek elsbbsgt, amelyek egyedl kpesek arra, hogy megnemestsk az embert”. „Uni, kohzi, koordinci” – egysg, sszetart er, sszehangolt tevkenysg Robert Schuman clja nem az volt, hogy egy llamok feletti llamot hozzon ltre, hanem az „uni, kohzi, koordinci”, vagyis az egysg, az sszetart er s az sszehangolt tevkenysg jelentettk szmra az elsdleges szempontokat, ahogy ezt „Eurprt” cm knyvben kifejtette. Mindez azonban csak akkor tud valban mkdni, ha rvnyesl az alapelv: minden tagllam egyenl jogokkal s egyenl ktelessgekkel rendelkezik. A keresztny politikus teremtse meg a spiritulis s a profn kztti sszhangot Elkpzelse szerint vilgosan meg kell klnbztetni a „csszr s Isten” szfrjt. Vagyis a keresztnysget ne vessk al egy sajtos jogi rendszernek. Az egyhz rkdjn a termszeti trvnyek s a kinyilatkoztatott igazsgok tiszteletben tartsn. A felelssgteljes politikus feladata, hogy megteremtse a spiritulis s profn megfontolsok rendjnek – gyakran nem knny, de szksges – szintzist. A demokrcia s a keresztnysg egymssal sszefondva hatotta t Robert Schuman eurpai tervt. Meghatrozsa szerint a demokrcia a „np szolglatban ll, s annak egyetrtsvel mkdik”, ltt pedig a keresztnysgnek ksznheti. Eurpa bkje a vilgbke kulcsa. A msodik vilghbor ltal okozott hatalmas pusztts, a spiritulis, erklcsi, humnus s anyagi rtkek mlyzuhansa kihvst jelentett mind a fldrsz npei, mind az egynek szmra. A klcsns gyllet jjledst csak az akadlyozhatja meg, ha magukv teszik a kiengesztelds s bke keresztny zenett – ez volt Robert Schumann llspontja, aki azt hirdette: „Eurpa bkje a vilgbke kulcsa, Eurpban a bke szksges alapfelttele a Franciaorszg s Nmetorszg kztti kiengesztelds”. Az eredeti tervben nem szerepelt a nemzetllamok felszmolsa Schumannak nem az volt a clja, hogy az eurpai llamokat sszevegytse, hogy nemzetllamok feletti szuperllamot hozzon ltre. Meggyzdse volt, hogy az eurpai llamok trtnelmi valsgot kpviselnek, felszmolsuk lehetetlen lenne pszicholgiai szempontbl is. Klnbzsgk ppen elnyt jelent; semmikppen sem szerepelt tervei kztt a nemzetllamok uniformizlsa, egyszintre hozsa. Francia igazsggyi miniszterknt (1955-1956) az Eurpai Mozgalom elnke lett, majd 1958-ban a strasbourgi Eurpa Parlament elnkv vlasztottk. Olyan nemzetek feletti struktrt kpzelt el, amely nem sznteti meg az etnikai s politikai hatrokat, nem zzza szt a nemzetllamok szuverenitst, hanem a trtnelmi mlt megtagadsa nlkl teremti meg a szvetsgi szint egyttmkdst, a szolidaritst az egyenl jogokkal s ktelessgekkel rendelkez eurpai llamok kztt. A valls egynt s trsadalmat forml erejt egyetlen llam sem hagyhatja figyelmen kvl. sszetart spiritulis erejv vlhat az eurpai intzmnyeknek, a gazdasgi s politikai egysg megteremtsnek, hiszen Schuman elkpzelse szerint a „sz keresztny rtelmben vett ltalnos demokrcia megvalstsnak nagyszabs terve Eurpa felptsben lt majd testet”. A politikusokra sajtos erklcsi felelssg hrul dntseikben Alcide De Gasperi (1881-1954) 1881-ben szletett az szak-olaszorszgi Trentino tartomnyban. Mly katolikus hite titatta egsz politikai tevkenysgt. r is nagy hatst tett XIII. Le ppa „Rerum novarum” enciklikja. Ennek tanulmnyozsa nyomn alakult ki az a meggyzdse, hogy az egyhz szocilis tantst ssze kell egyeztetni a politikai mozgalmakkal. A katolikus politikai szervezetek az egyhz elvrsainak megfelelen hajtsk vgre trsadalmi programjaikat. Fontos kzvett szerepet tlttt be az eurpai integrci kezdeti szakaszban az vszzados ellentttekkel kzd Nmetorszg s Franciaorszg kztt. A keresztny politikus dntseit mindig ragyogja be az egyhz tantsa XVI. Benedek 2009. jnius 20-n, az Alcide De Gasperi Alaptvny tagjaihoz intzett beszdben a kvetkez szavakkal mltatta az olasz keresztnydemokrata politikust, aki 1945-53 kztt a miniszterelnki tisztsget tlttte be: a lelkisg s a politika kivlan egyesltek szemlyisgben. Ratzinger ppa emlkeztetett r, hogy De Gasperi 1902-ben a trenti katolikus kongresszuson felvzolta a vilgi apostolkods f vonalt, amely egsz lett vgig ksrte: „Nem elg sajt magunkban megriznnk a keresztnysget, hanem a katolikus erink egszvel kzdennk kell, hogy visszaszerezzk a hitnek az elveszett terleteket”. Kvetkezetesen hsges maradt az emberi s keresztny rtkekhez. Azt hirdette, hogy a demokratikus rendszerben a politikus sajtos felelssg kzigazgatsi kldetst kap, de ezzel prhuzamosan erklcsi felelssggel is tartozik sajt lelkiismeretnek. A keresztny politikus dntseit mindig ragyogja be az egyhz tantsa. A Rmai Szerzds az Eurpai Uni alapdokumentuma Az Eurpai Uni 27 llamnak hivatalos kldttsgei ezen a szombaton Rmban arra emlkeznek, hogy a hat alapt, Franciaorszg, a Nmet Szvetsgi Kztrsasg, Olaszorszg s a hrom Benelux llam kpviseli 1951. mrcius 25-n, Gymlcsolt Boldogasszony liturgikus nnepn rtk al a „Szerzds az Eurpai Gazdasgi Kzssg ltrehozsrl” elnevezs dokumentumot, amely mind a mai napig az Eurpai Uni alapdokumentuma s legfontosabb jogforrsa a ksbbi – fleg maastrichti s a lisszaboni kiegsztsekkel egytt. Az elmlt hat vtized szmos gykeres vltozst hozott, a kettszaktott fldrsz egyestse utn azonban jabb kihvsokkal kell szembenznie Eurpnak. Az alaptk szndkval ellenttben nem valsult meg az egyes orszgok jogegyenlsge, veszlybe kerlt a nemzetllamok szuverenitsa, a kontinens keresztny arculata. Emlkezznk Goethe szavaira, aki szerint „Eurpa zarndokutak mentn szletett, anyanyelve pedig a keresztnysg” s konkrt tettekkel vdjk meg seink rksgt. (vm)

 

 

Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!    *****    Ismerd meg az F-Zero sorozatot, a Nintendo legdinamikusabb versenyjáték-szériáját! Folyamatosan bõvülõ tartalom.    *****    Advent a Mesetárban! Téli és karácsonyi mesék és színezõk várnak! Nézzetek be hozzánk!