Magyar Kztrsasg Rt.
2005.04.21. 16:30
Magyar Kztrsasg Rt.
Marx Kroly 160 ve mg nem lthatta elre, hogy a tke koncentrcijnak s centralizcijnak vgs kimenetele a XX. szzad alkonyra nagyjbl az egsz vilgon visszavonhatatlanul megteremti az egyetemes s szemlytelen rszvny-tulajdon kizrlagossgt a politikai hatalomban ppgy, akr a gazdasgban.
Azt ltjuk, hogy mikzben a multinacionlis rszvnytrsasgok - egy nemzetek feletti, vertiklis struktraknt - behlzzk a teljes glbuszt, s nem trdve az orszghatrokkal, mdszeresen megszereznek minden anyagi (trgyi) s szellemi tulajdont, monopolizljk a termelst s a vilgpiacot; - akzben folyamatos tr-vesztssel ugyan, de mgis, mg mindig valsgosan ltezik a nemzetllamok „el-avult”, horizontlis fldrajzi rendszere, a hagyomnyos vilgrend sszeomlban lv, anakronisztikus vza.
Az erzis folyamatok htterben az szrevtlenl sznre lp Vilgllam ll.
Magtl rtetd, hogy az tmeneti idszakban az j s a rgi szerkezet egyfajta bks egymsmellett-lsre knyszerl: az j rendszer felptse a rgi lebontsa kzepette - zavartalan zletmenet kzben - folyamatosan zajlik.
Az j vilgrendnk lnyege szintn az egyetemes, szemlytelen rszvnytulajdon marad/lesz, de immron „a szavazati jog”, a politikai hatalom szintjn, - m vg-kifejletben a hagyomnyos rtelemben vett nemzetllamok orszghatrai nlkl. A Vilgllam egy egysges rszvnytrsasg lesz (nem konfderci, hanem n. ‘ktszint konszern’); a tulajdonosai pedig az egykori, de mr kzs llamrendbe integrlt nemzetllamok, mg a megelz idszakban elrt s elismert szellemi, kultrlis, politikai, gazdasgi, katonai, pnzgyi s egyb ssz-teljestmnyk arnyban. A globalizci a vgs, az utols leoszts, - ‘vilghbor’, amelyben eldl s rgzl a Vilgllam hatalmi struktrja. A kmletlen harc az let minden szntern elemi ervel tombol, mert a tt mindennek a vgleges birtoklsa, - „az a bizonyos” utols terleti feloszts, mely mint status quo ksbb szzadokra fenn-maradhat. A mindent eldnt hbors konfliktus abbl ered, hogy a vilg ma mg vgletesen megosztott, - a kszbn ll, elkerlhetetlen egysgesls ellenre.
A pnz s a szellemi hatalom ugyanis (mg) nem azonos kezekben van.
A hbor azrt is folyik, hogy ne csak a tzsde-spekulnsok ltal tonnaszm fel-halmozott, vals fedezettel nem rendelkez fiktv/derivatv pnztkk arnyban trtnjk a Vilgllam politikai/hatalmi rszvnypakettjnek „egyezmnyes”, fel-osztsa, hanem msknt: a szakrlis, univerzlis tuds, a szellemi er, a nemzetek vals szellemi teljestmnyeinek az arnyban.
Amennyiben ugyanis a Vilgllamot is a brkerek s a katonk irnytjk majd, gy a vilgbke s a kiegyenslyozott fejlds helyett a termszeti s a trsadalmi katasztrfk feltartztathatatlan zuhataga, lavinja omlik rnk.
Az egysges vilg-ostobasg uralma az koszisztma sszeomlshoz; - szksg-szeren totlis atomhborhoz s az emberisg kollektv hallhoz vezethet.
A harc mg nem dlt el, a felszn alatt gigszi erk csatznak...
A felsznen csak az lthat, hogy semmi nem az, aminek ltszik.
A rendszervlts utni Magyar Kztrsasg valjban mr egy rszvnytrsasg! Mikzben cserben trsadalmi tulajdonrt - s majdan a fldjrt! - nagylelken odadobtk neki ltszlagos szabadsgt s hn hajtott ‘nemzeti’ fggetlensgt; addig szrevtlen rszvnytrsasgg alaktottk t, s a np nincstelenknt bredt.
Alaptotta: a Magyar Orszggyls, 1989-ben.
Alapszablya: a Rzsadombi Paktum (1989. mrcius 15.)
Kikiltotta: Szrs Mtys (MSZP) els kztrsasgi elnk, 1989. oktber 23-n.
Jogi helyzete: egyszemlyes rszvnytrsasg
Tulajdonosa: az Egyeslt Angolszsz Vilgllam, Royal Society, London.
Vagyonkezelje: a Magyar Orszggyls (kpviseletben: az PV Rt.).
Az Rt. elnke: Charles Windsor fherceg, Anglia, Wales.
Az Igazgatsg tagjai: Charles Windsor, Mdl Ferenc, Alan Greenspan, James Wolfensohn, David Rockefeller, Henry Kissinger, Zbigniew Brzezinski.
A Felgyel Bizottsg elnke: George Soros.
Az F.B. tagjai: George Soros, Tom Lantos, Pierre Moskovici, Surnyi Gyrgy, Boross Pter.
Knyvvizsglk: Deloitte & Touche, Arthur Andersen, KPMG.
Az Rt. gyvdje: Baker and Mackenzie, kpviselje: Martonyi Jnos.
gyvezet Igazgatja: Orbn Viktor, akit 4 v utn puccsal levltottak.
gyvezet kormnya: fednevet vltoztatott gynkk hlzata (Co-Nexus).
Jegyzett tkje: 1 (azaz egy) amerikai dollr (USD), vilgbanki hitelbl.
Bejegyezve: a Caiman Islands cgbrsga ltal, 1991-ben.
A Magyar Kztrsasg Rt. nyit s zr vagyonmrlege
millird dollrban, foly rfolyamon
Megnevezs 1990. I. 1. 2000. XII. 31.
Befektetett eszkzk
(llami tulajdon mkd tke)
n ll tke 60 6
n Forg tke - 20
Eszkzk sszesen 60 26
Jegyzett tke (jelkpes!) (1 USD) (1 USD)
Tketartalk 40 - 74
Sajt tke sszesen 40 - 74
Ktelezettsgek
(kls s bels llamadssg egytt) 20 100
Forrsok sszesen 60 26
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Mert 1990-ben, kzvetlenl a rendszervltst kveten (m mg a kampnyszer privatizci eltt!) a nemzetllam mg szinte hinytalanul rendelkezett a mkd tkjvel, ami a privatizci utn (mra) az eredeti vagyonnak mindssze a 10 %-ra (60-rl 6 Mrd USD-re) apadt, mint kvzi eladhatatlan (csd)portfoli.
Mert 1990-ben az orszgnak mr egyltaln nem volt deviza-tartalka, m mra cca. 20 Mrd USD tartalkunk halmozdott fel a multinacionlis tkebefektetsek garancilis fedezeteknt, ami sajnos idegen aktva.
Eszkzeink rtke teht 10 v alatt kevesebb mint a felre olvadt.
Az Rt. jegyzett tkje (1 USD) mr csak azrt is „jelkpes” rtk, mert ugyan ki „jegyezne” tbbet egy olyan rszvnytrsasgrt, melynek a goodwill-je, az zleti rtke alig tbb, mint nulla. Msrszt - mint a tovbbi szmokbl is jl lthat - jegyzett tknk amgy sincsen, hiszen a tketartalkunk (40 Mrd USD) a rabl privatizci kvetkeztben eltnt, miltal a sajt tknk rtke (- 74 Mrd USD) slyos negatvumba fordult t. Mindezeknek az az oka, hogy az eredeti clt - mi-szerint a kommunizmustl rklt 20 Mrd USD kls llamadssgot a nemzeti mkd tke teljes kr eladsa rvn kell visszafizetnnk - nem sikerlt meg-valstani. Olyannyira nem, hogy az llamadssgunk immr a 100 Mrd USD-hez kzelt, - noha minden hasznlhat profittermel vagyontrgyunkat rtkestettk.
Mert ma mr nincs semmink, csak adssgunk, s mg a puszta fld...
A Magyar Kztrsasg Rt. fenti nagyvonal knyvviteli mrlege egy olyan tke-szegny, a vgletekig eladsodott, tnkrement trsasg kpt mutatja, amelyet a hitelezi mr a felszmols sorsra tltek.
Valahol mr kszldnek a vgrehajtk; hamarost kilakoltatnak bennnket szk kis otthonainkbl, elrverezik a fldjeinket - gyermekeinket gymsg al veszik, s beratjk ket a mssg valamelyik multikultrlis kollgiumba.
A szabadon vlasztott gyvezet igazgatt pedig vlasztsi veresgbe, nkntes szmzetsbe, amnzis polgri krzsbe kergette a Szupranacionlis Hatalom Hlzatnak (korbban: Szabad Kezdemnyezsek Hlzata) kormnya.
|