A templomosok utdszervezetei
2005.05.11. 16:31
Czike Lszl
A templomosok utdszervezetei
Az ispotlyosok 1070-ben, mg az els keresztes hadjrat eltt kezdtk meg a mkdsket, amikor is az olasz kereskedk egy csoportja krhzat alaptott Jeruzslemben, Keresztel Szent Jnosnak szentelve.
Miutn 1099-ben a keresztes lovagok el is foglaltk a vrost, az ispotlyosok rendd alakultak s nagymestert vlasztottak. Eredetileg mg nem voltak katonai rend, m a Szent Jnos Lovagjainak Rendje egyre inkbb katonai jelleget lttt, amint a templomosok befolysa nvekedett.
A Szentfld vesztvel az ispotlyosok (s a templomosok is) Ciprus szigetre szorultak vissza. A templomosok sztverse (1307-1314.) utn vagyonuk nagy-rszt az ispotlyosokhoz kerlt, ami mg tovbb erstette az amgy is igen be-folysos rendet. Az ispotlyos lovagok ezutn Rodosz szigetre knyszerltek kltzni. Amikor a trkk 1522-ben, hrom ostrom utn tvettk az uralmat a sziget fltt, a rend Mlta szigetre kltztt, ahol felvettk a Mltai Szuvern s Katonai Rend, egyszerbben a Mltai Lovagrend nevet. Ma a mltai lovagok kzpontja Rmban tallhat, s a ppa kzvetlen fennhatsga al tartozik. A lovagrendet tbb mint negyven orszg fggetlen nemzetnek ismeri el. A rend ‘Jeruzslemi Szent Jnos Lovagjai’ nev, klnll brit szervezete egy Londonban szkel protestns (!) rend, amelynek a feje a mindenkori angol uralkod. David Icke szerint: „A katolikus s a protestns tagozat a legfelsbb szinten egy s ugyanaz a szervezet. Mind a hrom rend (rtsd: a johannita, az ispotlyos s a mltai) ugyanolyan tevkenysget folytatott - belertve a bank-tevkenysget is -, s ugyanazokat a knyrtelen s gtlstalan mdszereket alkalmazta, hogy elrje cljait.”
A XX. szzadi jeles amerikai szemlyisgek kzl olyanok lltak vagy llnak ma is kapcsolatban a Mltai Lovagrenddel, mint a CIA kt nhai igazgatja, a Chrysler elnk-vezrigazgatja, az USA vatikni nagykvete s egykori klgy-minisztere (Haig). Az Actio Catholica vezetjt, dr. Luigi Geddt a Mltai Lovagrend mg ki is tntette munkjnak elismersl, amelyet a Vatikn, a CIA s az Eurpai Mozgalom (Joseph Retinger, a Bilderberg-csoport atyja szervezete) kzti egyttmkdsben vgzett. „Ma a Mltai Lovagrendet a Vatikn s a CIA kzti egyik legfontosabb hrviv csatornnak tekintik.” - rta Baigent, Leigh s Lincoln.
Manapsg nem kevesebb, mint t szervezet (rend) ltezik, amely valamilyen formban a templomosok kzvetlen rksnek vallja magt. Az ispotlyosok, a Mltai Lovagrend, a Szent Jnos Lovagjai (a johannitk), a szabadkmvesek, a rzsakeresztesek, s taln mg nhny szervezet, mind, - az ezoterikus tudsukat a Salamon temploma all megszerz templomos lovagokhoz vezetik vissza sajt trtnetket. Ahogy azutn ezek a csoportok egyre inkbb egymsba fondtak, - lnyegben a tagsguk is egybemosdott. s a templomos vagyon skciai el-helyezse valami egszen szokatlan dologgal prosult, amit a trtnszek szinte teljesen figyelmen kvl hagytak.
Skciban a XIV. s a XVI. szzad kztti idszakban - tbb mint ktszz vig - a templomosok minden jel szerint egyetlen szervezetet alkottak az ispotlyosok rendjvel. Ekkoriban szmos utals tallhat egy olyan egyeslt rendre, amely a ‘Szent Jnos Lovagjai s a Templom Rendje’ nevet viseli.
A mltai lovagok pp a Vatiknnal kttt szvetsgnek ksznheten vszeltk t a kzpkori ldztetseket, st, nhol rszt is vettek az Egyhz ellensgeinek ldzsben. Hasonlkppen Eurpa szmos kirlyi csaldja, akik maguk is a Merovingok s ms dinasztik trnjt bitoroltk, egytt a Vatiknnal, kzsen munklkodtak a status quo fenntartsn. E kirlyi csaldokat nha a ‘Fekete Nemessg’ nvvel illetik.”
Mg nincsen t ve, hogy a „TESTAMEN - Leonardo evangliuma” cm exkluzv kiads knyv szerzje, Zelnik Jzsef, a Magyar Kultrlis Szvetsg elnke, a ppa ltal 1313. mrcius 22-n hivatalosan megszntetett Templomos Lovagrend hazai nagymestere egy hosszabb interjt adott a Magyar Nemzet hasbjain. Ebben emltst tett arrl is, hogy „meg kellene vizsglni a Mltai Lovagrend valdi szerept a magyarorszgi rendszervltsban.” Zelnik Jzsef knyvbl mg megtudhatjuk, hogy Leonardo da Vinci (Sandro Botticelli utn) annak a titkos trsasgnak, a Prieur de Sionnak volt a 12. nagymestere, amely elrulta ‘az igazi templomosokat’ (Jacques de Molayt), s rulsval hozzjrult a templomos lovagrend felszmolshoz (hivatkozott m: 48. oldal). (A Prieur de Sion nagymestere volt Sir Isaac Newton, Claude Debussy s Jean Cocteau is, 1963-ban bekvetkezett hallig. Az utols ismert nagymester Pierre Plantard.)
Annak a rendnek a felszmolshoz, amelyet a ppa 1313-ban ‘jogutd nlkl’ megszntetett, de amely Zelnik Jzsef szerint mgis - hogy, hogy nem? - ‘jj-alakult’ 1979-ben, s ezt lltlag maga II. Jnos Pl, az jkori rmai ppa is megerstette, amint Zelnik az ‘j Ember’ katolikus hetilapnak (amelynek egyik szerkesztje is) ezt nyilatkozta, 2001. janur 21-n. Elmondsa szerint az ‘jj-alakult templomos lovagrend’ a ppa ltal elismert ‘egyetlen hiteles’, amelynek a lovagkeresztjt ppen megkapta. Azt a lovagkeresztet, amelyet Eurpban -rajta kvl mg mindssze csak tizenegyen mondhatnak a maguknak...
Mindez rendkvl furcsa s ellentmondsos!
A leginkbb azrt, mert a Vatikn (a rmai ppa), a Hittani Kongregci - egy-kori elnke Jozef Ratzinger bboros volt, aki most XVI. Benedek nven az j ppa - ma is mindssze csak kt lovagrendet: a Mltai Lovagrendet s a Szent Sr rzinek Lovagrendjt ismeri el jogfolytonosan legitimnek...
Idzetek kvetkeznek (kiemelsek tlem: Cz. L.) Lszl Andrs: „A LOVAGI T” cm eladsbl, amelynek tzisei 1998. augusztus 1-n a szabolcsi Szz Mria monostorban hangzottak el. „Mindig voltak gymond titkos lovagrendek. Hogy ‘titkos’, azt jelentette: annyit tudtak rluk, hogy vannak, - ennl tbbet szinte semmit. A Grlnak (ti. ‘a Szent Grl’ keresinek, a ‘Grl Lovagjai’-nak) a ksbbi vltozata a rzsakeresztessg volt. Az alkmiai hermetika legfbb hordozja az igazi rzsakeresztessg, - a legerteljesebben lovagi, ugyanakkor gnosztikus s egyszersmind mgikus t is volt, egyszerre. A legszorosabb rtelemben vett harcias lovagrendek virgkora a XI-XIV. szzad volt. Ezek a keresztes hadjratokkal fggtek ssze, amelyeknek az volt a lnyege, hogy a keresztnysg foglalja el - vissza - a Szentfldet, Jeruzslemet, a krltte fekv fldeket, s a Szentsrt, mindenekeltt. (Mellesleg a porosz Johannita Lovagrendnek volt tiszteletbeli commendatora a kt vilghbor kztt: Vitz Nagybnyai Horthy Mikls is.)
A magyar kzlet ‘httrvonulatban’ a porosz Johannita Lovagrendnek s a Mltai Lovagrendnek is szerepe volt, utbbinak elssorban a Rend gynevezett vilgi Szvetsgn keresztl, amelynek Jzsef fherceg, kirlyi herceg, tbor-nagy volt az elnke. Ma a mltai s porosz Johannita Lovagrend mellett mg egy Johannita Lovagrend van, amely kumenikus termszet, teht keresztny alapokon ll; - de mindegy a szmukra, hogy katolikus, protestns, vagy keleti ortodox, mert ltalban sem elismert ms lovagrendek ltal. A Templrius Lovagrendet 1314-ben IV. (Szp) Flp megsemmistette: lefejezte, a vezetit pedig meglette. (A Templrius Lovagrendet is jralesztettk, ezek az jra-lesztsi ksrletek azonban nem teljesen komolyak. Ahogy nem teljesen komoly az egykori magyarorszgi megltre alapozva jjlesztett Szent Gyrgy Lovagrend; - brmennyire szimpatikus is lenne a Szent Gyrgy-eszme, ennek komolysga is vitathat.)
ltalban azt mondjk, hogy a templomosok vagyont akartk megszerezni IV. (Szp) Flp, a ppa s Nogaret kancellr, de - noha azt is meg akartk szerezni - egyltaln nem ez volt a f s meghatroz cl. Volt a Templrius Lovagrendben egy a keresztnysg ltalnos vonulatait meghalad s fell-ml spiritulis erbeli jelenlt. Valamilyen beavatsi, megvalstsi tbbletre trekedtek: ennek jegyben egy olyan spiritulis alakot lltottak a kzp-pontba, melyet Baphometous-nak (‘Baphomet’, a levgott fej, a fejnlkli emberalak kultusza) neveztek, s ez valsznleg egy beavatsi istensg neve. A Rend ersen elmozdult a gnosztikus s mgikus orientcik irnyba, s val-sznleg volt egy olyan clja, amely cl a ppa, a csszr s a lovagrend nagy-mesternek vagy egy nagymester feletti fnek egy szemlyben val egyestse volt: a csszr legyen egyszerre ppa s a legfbb szemlyisge a lovagrendnek, s ez a valaki a Ghibellin-dinasztibl kerljn ki.
(A Ghibellin-dinasztia tulajdonkppen a Hohenstaufen-dinasztia volt, akik azt lltottk, hogy a csszr magasabb rang a ppnl, hiszen ‘Vicarius Christi’, vagyis Krisztus helytartja, mg a ppa ‘csak’ ‘Vicarius Petri’, azaz Pter hely-tartja... Velk szemben lltak a Guelfek - a mai ‘Guelphs’-ek; amelyik dinasztibl szrmazik pldul II. Erzsbet, mai brit uralkod is -, akik a ppa csszr feletti korltlan fensbbsgt ismertk el, mondvn, hogy brmikor maga a ppa lehetne a csszr, de ha nem, akkor is felette ll. Tarthatott ez egszen addig, amg VIII. Henrik - hogy rvnytelenn nyilvnthassa szablyos hzassgt - nknyesen ki nem vonta Anglit a rmai ppa fennhatsga all, megtve magt az anglikn egyhz fejnek is... Mert e lpsvel ugyan most sem ‘a vn kontinens nmet-rmai csszrt’, de a mindenkori angol uralkodt, a kirlyt rangsorban felttlenl a rmai ppa ‘fl’ rendelte. Lsd mg Heribert Illig: ‘A kitallt kzpkor’ cm knyvnek az 557. oldaln - Welfek s Staufok cm alatt.)
A lovagi tendencik, mindenekeltt a Templrius Lovagrend - legszorosabban ktdtt a Hohenstaufen-Ghibellin trekvsekhez, annyira, hogy a kzpkor lovagi uralkodst dnt mrtkben ez a Ghibellin-szellemisg hatrozta meg, szoros sszefggsben a Teuton Lovagrenddel s mg inkbb a Templrius Lovagrenddel, mindaddig, amg ez utbbi fennllt... Utna az egsz ghibellin-vilg sszeomlott, az utols ghibellin-trnkvetelt is lefejeztk.” A ppa gy valsznleg kevsb vagyonszerzsi, mint inkbb stratgiai megfontolsokbl dnthetett a Templomos Lovagrend megszntetse mellett (1313.)... Mert nem akart ugyan nyugatrmai csszr lenni, de pp gy nem akarta, hogy a Ppasg, a rmai ppa vgl is ‘alrendeldjk’ egy evilgi hatalomnak, a templomos szellemisgben fogant sszeurpai nmet-rmai (Stauf) csszrsgnak, illetve magnak ‘a csszrnak’...
Zelnik Jzsef, a feloszlatott, de nemrg jralesztett Templomos Lovagrend j-magyar nagymestere gy rt errl a ‘TESTAMEN, Leonardo evangliuma’ mve 48. oldaln: „A templomos rend mgtti titkos szervezetnek (Prieur de Sion) mr knyelmetlenn vlt a fkevesztett hatalm rend (ti. a Templomos!), amely gy kezdett mkdni, mint egy szupranacionlis nagyvllalkozs, s fl volt, hogy elszakad attl a titkos kldetstl, amirt ltrejtt. n, mint a titkos rend (Prieur de Sion) tizenkettedik nagymestere, (el)ismerem, de senkinek el nem mondhatom azt a dntst, hogy a felfuvalkodott s vgskig eladsodott Szp Flpt eszkzknt hasznltuk (fel) az gyhz.” - mondatja ki Leonardval...
Nem sokkal ezeltt megtudhattuk, hogy a feloszlatott templomos lovagrend vagyona a Mltai Lovagrend lett, akik korbban ‘az ispotlyosok’ (johannitk) voltak. Jim Marrs ‘A titkos uralom’ cm knyvben fel is sorolta mindazokat a szervezeteket, melyek ‘a templomosok’ utdainak valljk magukat. Nincs kztk ‘templomos lovagrend’. Hacsak nem...
„Br Jacques de Molay nagymester halla a templomosok nylt hatalmnak a vgt jelentette, bizonyosnak tnik, hogy a Rend fennmaradt s ms titkos trsasgokba olvadt. A mai trtnelemknyvek s lexikonok majdnem kivtel nlkl azt rjk a rendrl, hogy a XIV. szzadban vglegesen megsznt. Csak-hogy nincsen igazuk (Gardner), mert a ‘Jeruzslemi Templom Lovagi Katonai Rendje’ (a templomosok legjabb megnevezse!), amely megklnbztetend a ksbb megalakult szabadkmves templomosoktl, a mai napig is virgzik az eurpai kontinensen s Skciban.” Majd Jim Marrs gy folytatja: „Picknett s Prince is egyetrtett ezzel: ‘A templomos lovagok hatsgi elnyomatsnak a stt korszakt kveten a lovagrend egy fldalatti mozgalomm alakult t, s szmos szervezetre mg azutn is jelents hatst gyakorolt. Idvel nyilvnvalv vlt, hogy a rzsakeresztesek s a szabadkmvesek neve alatt a templomosok - az ltaluk megszerzett tudssal egyetemben - tovbbra is fennmaradtak.”
A templomosok mgtt pedig a vilg egyik legrejtlyesebb titkos trsasga hzdik meg, amely nemcsak a politika irnt mutatott lnk rdekldst, ha-nem az ltalnosan elfogadott vallsi tanoktl is eltr nzeteket vallott. Ez a nagyon kevss ismert trsasg: a Sioni Rendhz.”
Felhasznlt s ajnlott irodalom:
Jim Marrs: A titkos uralom
David V. Barrett: Titkos trsasgok
Baigent, Leigh s Lincoln: Szent Vr, Szent Grl
Zelnik Jzsef: TESTAMEN, Leonardo evangliuma
Lszl Andrs: internetes tanulmnyai a lovagrendekrl.
Vc, 2005. mjus 10.
Czike Lszl
|